Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Remont Vs Używany silnik (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32861)

madafakinges 04.09.2018 10:37

I tak trzymać:Thumbs_Up:

motormaniak 04.09.2018 14:21

Dorzucę 3 grosze. Remont uczciwy wyjdzie drogo - w to nie wątpię, oryginalne części i robocizna kosztuje. Ale tak jak napisał jeden z przedmówców - najpierw należy sprawdzić co się dzieje. Afryka jest długowieczna, ale i w niej zdarzają się przypadki - nie musi być wszystko zużyte, może dostała wody w jakimś brodzie i szlag wziął pierścienie, może uszczelniacze itd. Należy liczyć się że będą wydatki, ale rozbiórka i inspekcja to ułamek kosztów. Bez otwarcia pacjenta często nie da się skutecznie zdiagnozować.

Lis 04.09.2018 15:20

Oczywiście masz rację, ale wiesz jak to jest... silnik na stole, luzy pomierzone - lekko ponadwymiarowe (standard) i pytanie: kiedy następnym razem tu zajrzę? Żeby tego nigdy nie robić, a jednocześnie mieć pewny motocykl, w zasadzie wymienia się jak najwięcej. Często awansem. Stąd koszty, które bezpieczniej założyć większe.

Natomiast IMHO warto zrobić remont jeśli jest czas, reszta motocykla jest w dobrym stanie i chcemy go zachować na dłużej. Po profesjonalnym remoncie silnik zyskuje "nowe życie" i maksimum przebiegu.
Wymianę silnika proponowałbym w sytuacjach "awaryjnych", kiedy pilnie potrzeba sprawnego motocykla i nie ma czasu na remonty. Zyskuje się wtedy na czasie i kosztach, ale ryzykuje, że za 2 lata silnik będzie w takim samym stanie jak ten aktualny.

Franz 04.09.2018 16:08

Wystarczy, że łączniki airboxa nie zostały
Dokładnie włożone na gaźnik
Co nie jest takie łatwe. Filtr powietrza
Spełnia wtedy rolę dekoracyjną

gumpinoga 11.11.2018 09:23

byl silnik z udokumentowanym przebiegiem nie cale 30 kkm za 900 E ,moze cos do urwania z ceny bylo,ale juz poszedl...

czosnek 11.11.2018 12:55

Afryka już stoi w warsztacie. Silnik będzie rozbierany. Dam znać po wszystkim co zostało zrobione.

sajmon70 18.11.2018 10:46

5 Załącznik(ów)
Ja już też po rozebraniu silnima, jak widać jest na cylindrach jeszcze widoczne honowanie a tłoczki biakutkie pod pierścieniami więc szczelny silniczek, na tylnym cylindrze widać że bardziej bogata mieszankę miał bo bardziej czarny nagar. Wał korbowy ma lekki luz osiowy ale zobaczymy o co chodzi no i wałek zdawczy zamówiony 😀. Glowice, zawory podocieram jeśli będzie potrzeba i gumki zaworów tez się zmieni

Dzieju 18.11.2018 10:58

No i sam widzisz że rozebrałeś nowy silnik a sugerowane przez ciebie 162tyskm nic nie znaczą dopóki nie będzie to 262 tyskm.
Ach ta zima , zamiast jeździć to rozbierają :)

sajmon70 18.11.2018 11:43

Rozebrałem go ze względu na ten wałek zdawczy bo on naprawdę jest mocno uszkodzony, ponad połowy frezów nie ma. Co myślicie na temat tego wałka z Ukrainy na nakrętkę?? Bo mają mieć za dwa trzy tygodnie tylko nie wiem czy ten materiał z którego wykonują czy jest dobry, bo jak kupie Ori to wtedy nowa zębatka na klej i jazda, nie wiem który wziąć, może ktoś jeździ na tym wałku z UK?? Jeszcze co mnie nie pokoi to lekki luz wzdłużny wału korbowego, czy ten luz jest oryginalnie czy są tam jakieś panewki niwelizujace luz osiowy?

mostry1988 18.11.2018 15:05

JESZCZE nigdy nie rozbierałem silnika motocyklowego, ale z kilkudziesięciu silników spalinowych jakie rozbierałem (i składałem :) ) wszystkie miały łożyska oporowe - niwelujące ten luz


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.