Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Przeróbka stelaży Givi RAM na SW-motech (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40605)

wojcimierz 09.07.2021 21:07

Przeróbka stelaży Givi RAM (CAM-side) na SW-motech
 
6 Załącznik(ów)
Siemanko,

Moje Trekkery Outback wylądowały na złomie więc postanowiłem tym razem zainwestować w Traxy. O ile istnieją adaptery Motecha pod stelaże monokey to nie ma na rynku nic pod stelaże z mocowaniami RAM (CAM-side). Zostały mi stelaże po Givi ale pewnie bujałbym się jakiś rok ze sprzedażą (nie mam AT) więc postanowiłem je przerobić. Oprócz tego Givi mają też super system szybkiego zdejmowania stelaża. Wadą przeróbki jest konieczność wywiercania czterech dziurek ale zaletą jest to że mamy 2 systemy w jednym bo wystarczy zdjąć adapter i znów mamy Givi.

Kupujemy zestaw adapterów prosto od SW pod monokey. Cena około 320 PLN, czas oczekiwania mniej więcej 3 tygodnie.

Skręcamy dolne mocowania (pasują plug&play) żeby wymierzyć miejsce pod dziury górnych mocowań.

Wiercimy na wylot otwory pod górne mocowania.

Odkręcamy adapter i dokręcamy tulejki i zamek bo na przykręconych stelażach ciężko nam go będzie przykręcić.

Na koniec skręcamy wszystko do siebie na 2 górne i 2 dolne śruby. Warto dokupić dłuższe śruby żeby przeszły na wylot. Fabryczne dolne dziury w stelażach givi są gwintowane więc śruba na wylot będzie na pewno mocniejsza. Ja dodałem też kilka podkładek żeby wszystko się wypoziomowało i nie trzeba było wyginać stelaża.

Niby proste jak konstrukcja cepa ale warto dodać temat żeby może potomni mogli wyszukać rozwiązanie w google.

Novy 09.07.2021 21:57

Lepiej się przyznaj jak załatwiłeś Trekker Outback, że poszły na złom :D

Melon 09.07.2021 21:57

Jeśli cztery otwory zrobiłeś w rurce to jest mocno osłabiona,brak tulejek dystansowych,skręcanie ściska rurkę. Cała wytrzymałość rurki to profil zamknięty.Wg.mnie słabo to widzę.

wojcimierz 09.07.2021 22:39

Bez przesady, to nie są cienkie rureczki tylko kawał żelastwa. Dziurki są dwie fi6 więc spokojna Twoja rozczochrana, nic im nie będzie.

Wysłane z mojego V2046 przy użyciu Tapatalka


Cytat:

Napisał Novy (Post 740007)
Lepiej się przyznaj jak załatwiłeś Trekker Outback, że poszły na złom :D

Że tak powiem przez kilka lat przetestowałem ich wytrzymałość i nie rokują 🙃 Przeczesałem rynek i ze zdejmowalnych kufrów motechy wydają się najsolidniejsze ze względu na metalowe mocowania. Pojeździmy zobaczymy.

Wysłane z mojego V2046 przy użyciu Tapatalka

ivolot 28.07.2021 09:49

2 Załącznik(ów)
Ja osobiście identycznie podszedłem do Tematu, natomiast zastosowałem tulejki dystansowe i nie wierciłem w tej ramce Srebrnej, po prostu ją zdjąłem.

Załącznik 108313

wojcimierz 28.07.2021 12:08

Cytat:

Napisał ivolot (Post 742258)
Ja osobiście identycznie podszedłem do Tematu, natomiast zastosowałem tulejki dystansowe i nie wierciłem w tej ramce Srebrnej, po prostu ją zdjąłem.

Bałem się że po czasie pogubię gdzieś te sprężynki czy jakieś inne części ale też z lenistwa bo później jest mniej roboty przy konwersji wstecz :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.