Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Światła dzienne CRF1100 AS samoczynnie się wyłączają. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37851)

Arkadiusz CRF1100 01.08.2020 18:18

Światła dzienne CRF1100 AS samoczynnie się wyłączają.
 
Witam.
Czy ktoś z użytkowników nowego CRF spotkał się z problemem samoczynnie wyłączających się świateł dziennych? Co jakiś czas podczas wyjazdu z garażu lub tunelu kiedy tylko automat zmienił światła dzienne na mijania pozostają one na stałe. Po wejściu w menu widnieje, że są wyłączone. Po ponownym włączeniu jest ok jakiś czas (kilka dni).
Ma ktoś doświadczenie jak to leczyć?
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Arek

nabrU 01.08.2020 22:38

Cytat:

Napisał Arkadiusz CRF1100 (Post 691470)
Ma ktoś doświadczenie jak to leczyć?

Nie sądzę, że taki temat był omawiany tutaj więc pozostaje Ci wziąć telefon, wykręcić numer najbliższego dealera Hondy, przedstawić sprawę i zapewne zaproszą Cię do siebie.
Po to jest gwaranacja na moto.

Cezar3 02.08.2020 01:03

Dobrze, że zrobili tę hądę 1100...zniknęły problemy lag i szprych, ale jest wszechobecna elektronika :)

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Majster 02.08.2020 09:08

Cytat:

Napisał Arkadiusz CRF1100 (Post 691470)
Witam.
Czy ktoś z użytkowników nowego CRF spotkał się z problemem samoczynnie wyłączających się świateł dziennych? Co jakiś czas podczas wyjazdu z garażu lub tunelu kiedy tylko automat zmienił światła dzienne na mijania pozostają one na stałe. Po wejściu w menu widnieje, że są wyłączone. Po ponownym włączeniu jest ok jakiś czas (kilka dni).
Ma ktoś doświadczenie jak to leczyć?
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Arek

Problem podobno ma być naprawiony przy aktualizacji.
P.S. Każdą anomalię zgłaszać dilerowi.

Ja1 20.12.2020 15:09

Moto kupiłem w lipcu, do pierwszego tysiąca było ok, potem po jakiejś aktualizacji na przeglądzie właśnie zaczęło samoistnie się wyłączać, może kolejna aktualizacja to poprawi

WojtasA 20.12.2020 15:34

Ja mam podobnie, ale nie zawsze po przełączeniu się z/na mijania. Jakoś losowo tak. Podjadę na wiosnę do hondy to pewnie wgrają nowy soft.

W sumie to częste w nowych pojazdach, kumpel z roboty miał "wesołą" przypadłość w XC90, czasem w czasie jazdy wyłączały mu się wszystkie wyświetlacze. Nawet raz jadąc autostradą na automatycznym tempomacie - zastanawiał się co będzie, ale auto grzecznie jechało jak trzeba tylko nie było wiadomo z jaką prędkością i radio nie grało :haha2:

44FG 20.12.2020 22:40

Mam to samo od początku jak odebrałem moto. Czyli czasem mi się nie włączają albo wyłączają światła dzienne. Wtedy sprawdzam w menu i są na 'dismiss'. Włączam je z powrotem i za jakiś czas sytuacja się powtarza.

hak71 20.12.2020 23:22

Panowie mam podobnie. Raz działa a raz nie. Co do aktualizacji to nie ma i nie będzie. Dzwonilem i pytałem u kilku dilerów hondy w Polsce nikt nic nie wie na ten temat .Ostatnio do swojej dokładałem manety grzane CRF1100 Standart i wspomniałem o tym problemie .Panowie nie mają żadnego upgrade do naszych CRF. Jeżeli komuś z was zrobili aktualizacje softu to proszę o fote z wersji przed i po. USA soft 2.8 Europa 2.4 2.6 Germania 2.6 2.7.Tak czy inaczej te aktualizacje nie nie wnoszą to naszych CRF.Trzeba czekać do wiosny może coś się wyklaruje.
W przypadku problemów robią tylko twardy reset i po temacie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Majster 10.01.2021 15:41

Problem z samoczynnym przełączaniem się świateł z dziennych na mijania jak widać nie jest jednostkowy. Kilku właścicieli motocykli Honda CRF 1100 już o tym pisało. Przełączanie oświetlenia występuje w zupełnie losowych okolicznościach. Były głosy, że problem zostanie rozwiązany aktualizacją. Wygląda jednak że to ściema. Dealerzy oraz Honda siedzą cicho. Odnoszę wrażenie, że chcą przeczekać aż klientom skończy się gwarancja. U mnie w ramach naprawy gwarancyjnej został wymieniony dolny wyświetlacz. Nie zwlekajcie ze zgłaszaniem tej wady. Na części czekałem długo, motocykl spędził w serwisie 3 miesiące. Szkoda sezonu.

Warto to zrobić, tym bardziej że chcąc wymienić ten zegarek na własną rękę trzeba wydać blisko 4000 zł.

Z doświadczenia podpowiem dopilnujcie formalności (zgłoszenia wad, wykonane czynności serwisu). Gwarant i sprzedawca chcą mnie "wykolegować", opisałem trochę w temacie CRF 1100L / 1000 Adventure Sports - akcja serwisowa: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38742

#18: http://africatwin.com.pl/showpost.phpp=711274&postcount=18
#63: http://africatwin.com.pl/showpost.ph...2&postcount=63

Warto zapoznać się z całością.

44FG 10.01.2021 16:45

Cytat:

Napisał Majster (Post 712830)
Problem z samoczynnym przełączaniem się świateł z dziennych na mijania jak widać nie jest jednostkowy. Kilku właścicieli motocykli Honda CRF 1100 już o tym pisało. Przełączanie oświetlenia występuje w zupełnie losowych okolicznościach. Były głosy, że problem zostanie rozwiązany aktualizacją. Wygląda jednak że to ściema. Dealerzy oraz Honda siedzą cicho. Odnoszę wrażenie, że chcą przeczekać aż klientom skończy się gwarancja. U mnie w ramach naprawy gwarancyjnej został wymieniony dolny wyświetlacz. Nie zwlekajcie ze zgłaszaniem tej wady. Na części czekałem długo, motocykl spędził w serwisie 3 miesiące. Szkoda sezonu.

Warto to zrobić, tym bardziej że chcąc wymienić ten zegarek na własną rękę trzeba wydać blisko 4000 zł.

Ale czy chcesz przez to powiedzieć,że przełączanie świateł ma jakiś związek z dolnym wyświetlaczem? A bardziej jak rozumiem z samym czujnikiem zmierzchu, który tam się znajduje. Wymienili Ci i problem zniknął?

Majster 10.01.2021 16:54

Według Hondy dolny wyświetlacz jest odpowiedzialny za ten problem i dlatego wymieniono go na nowy. Chcę wierzyć, że problem został definitywnie rozwiązany. Dowiem się jak będzie cieplej, napiszę co i jak.

Dodano: To raczej nie wina samego czujnika ponieważ przełączenie świateł powoduje zmianę ustawienia z "Auto" na "Dismiss".

44FG 10.01.2021 17:48

Cytat:

Napisał Majster (Post 712840)
To raczej nie wina samego czujnika ponieważ przełączenie świateł powoduje zmianę ustawienia z "Auto" na "Dismiss".

Dokładnie tak. U mnie to samo. A jak Ci się udało to zgłosić? Mam na myśli czy nie próbowali tego problemu 'powtórzyć' i stwierdzli, że 'nie zauważyli takiego zachowania podczas jazdy próbnej'? Bo de facto zdarza się to dość rzadko i tak jak napisałeś w kompletnie przypadkowych momentach.

Majster 10.01.2021 18:44

Kilka razy informowałem dealera o tym problemie. Odpowiedź brzmiała, że trzeba czekać na aktualizację oprogramowania. Przy ostatniej wizycie wyraźnie domagałem się żeby to dopisać do listy wykrytych wad.

Zauważyłem, że gdy problem wystąpił i ręcznie przełączałem ponownie z "Dismiss" na "Auto" to w niedługim czasie znowu się to powtarzało (jeśli nie wyłączałem stacyjki). Także w razie czego dałoby radę to nagrać jakąś kamerką.

44FG 10.01.2021 19:06

Jest dokładnie tak jak piszesz jeśli chodzi o objawy. Zobaczymy. Będę na serwisie po roku teraz w styczniu to spróbuję to zgłosić.

Momo 26.02.2021 13:24

Cytat:

Napisał Momo (Post 719793)
https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Tu chłopaki sprawdzili ze aktualizacja teoretycznie spowodowała naprawę tego problemu z DRL

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

WojtasA 26.02.2021 17:27

:mad: Niestety dementuję własne spostrzeżenia ze środy :mad: - wczoraj polecieliśmy do Kazimierza i po paru godzinach zorientowałem się, że problem nadal jest, czasem się przełączają OK, ale parę razy zostało na stałe na "dismiss". Postaram załatwić probelm przy przeglądzie, uprzednio nagrywając filmik.

hak71 26.02.2021 21:30

Cytat:

Napisał WojtasA (Post 719981)
:mad: Niestety dementuję własne spostrzeżenia ze środy :mad: - wczoraj polecieliśmy do Kazimierza i po paru godzinach zorientowałem się, że problem nadal jest, czasem się przełączają OK, ale parę razy zostało na stałe na "dismiss". Postaram załatwić probelm przy przeglądzie, uprzednio nagrywając filmik.

WojtasA mam podobny problem z tymi światłami dziennymi .Raz działa a raz nie. U którego dealera kupiłeś Afre ? jeżeli Honda Plaza to może by się razem tam przejechać i pogadać. Jak już wcześniej pisałem byłem i zgłosiłem problem ale panowie twierdzą ze jestem pierwszym klientem który to zgłasza.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Danek77 26.02.2021 23:31

Aktualizacja nic nie zmieniła, nadal włączają się światła. Ta aktualizacja dodała tylko androida.

44FG 27.02.2021 00:21

Cytat:

Napisał hak71 (Post 720030)
WojtasA mam podobny problem z tymi światłami dziennymi .Raz działa a raz nie. U którego dealera kupiłeś Afre ? jeżeli Honda Plaza to może by się razem tam przejechać i pogadać. Jak już wcześniej pisałem byłem i zgłosiłem problem ale panowie twierdzą ze jestem pierwszym klientem który to zgłasza.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Kłamstwo. Ja im to już zgłaszałem. Możemy razem pojechać.

WojtasA 27.02.2021 08:11

Pytałem w HP i MCS - najlepiej nagrać film ilustrujący problem, inaczej trzeba zademonstrować w serwisie. Zaczynam zastanawiać jak zamocować do siebie srajfona aby to nagrać. Nie mam żadnych kamerek i uchwytów .... jakieś pomysły - oprócz taśmy na gada :D

Novy 27.02.2021 08:28

Jeżeli masz gmole to można zainstalować kamerkę i skierować na reflektor.
Powinno się udać z jakąś przedłużką.

WojtasA 27.02.2021 08:39

Gmole mam o tym nie pomyślalem - dzięki. Można by też do kurtki przymocować żeby nagrać zachowanie kontrolki...

Novy 27.02.2021 08:45

Jak napisałem posta to też o tym pomyślałem, że powinno być sfilmowane również od strony display'a.

WojtasA 27.02.2021 08:59

:Thumbs_Up:

hak71 27.02.2021 11:34

Super, zamiast nagrywać ruch uliczny trzeba będzie nagrywać wyświetlacz.
Coś w stylu pokaż swój pulpit.
Takie czasy trzeba udowodnić wadę fabryczną bądź problem który jest ale nie u wszystkich.
Nie zmienia to faktu że trzeba wspólnie w kilka osób podjechać do HP i pogadać. Inaczej powstanie milion godzin nagrań naszych pulpitów. Tak więc jak ktoś ma zamiar podjechać do HP z tym problemem proszę o info bądź PW chętnie się przyłącze do wycieczki .

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

WojtasA 27.02.2021 14:47

Przy ładnej pogodzie z przyjemnością :Thumbs_Up:

hak71 27.02.2021 14:50

Cytat:

Napisał WojtasA (Post 720146)
Przy ładnej pogodzie z przyjemnością :Thumbs_Up:

I gitara jestem za.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

buzka11 27.02.2021 18:36

u mnie podobnie tak jakby był problem z zapamiętaniem ustawień użytkownika i co jakiś czas wraca na zwykle światła czyli powinna być kolejna akcja serwisowa za jakiś czas.Kurde honda wypuściła bubla królowa i jej opinia leci na łeb

Emek 27.02.2021 18:43

Jak się przełącza z dziennych na mijania to chyba nie jest problem. Znaczy ja go nie dostrzegam. Gorzej jakby było odwrotnie.

WojtasA 27.02.2021 19:38

Cytat:

Napisał Emek (Post 720193)
Jak się przełącza z dziennych na mijania to chyba nie jest problem. Znaczy ja go nie dostrzegam. Gorzej jakby było odwrotnie.

Zgadza się, to raczej kosmetyka, po prostu nie wraca na dzienne, ale przy przeglądzie fajnie by było załatwić - póki na gwarancji.

Emek 27.02.2021 19:40

Honda dba byście byli lepiej widoczni. Czepiacie się. 😉

Momo 06.03.2021 19:38

Tu był inny tekst ale musiałem usunąć z powodu podania błędnej informacji 😉

Robin 06.03.2021 21:54

Cytat:

Napisał Momo (Post 721675)
tu gość pisze ze właśnie wymieli mu w serwisie aku i problem zniknął. Nie ma więcej informacji i potwierdzeń od innych forumowiczów ale kto wie... Tu ostatni post o tym mówi: https://www.africatwinforum.com/thre...s.37715/page-2

No ale z tego co ja rozumiem to ten gość któremu wymienili aku miał inny problem, wariował mu wyswietlacz, sama przełączała się trakcja i tryby jazdy itd.

U nas sam wyłącza się automatyczny tryb załączania światła dzienne /mijania.

Momo 06.03.2021 22:46

Cytat:

Napisał Robin (Post 721693)
No ale z tego co ja rozumiem to ten gość któremu wymienili aku miał inny problem, wariował mu wyswietlacz, sama przełączała się trakcja i tryby jazdy itd.

U nas sam wyłącza się automatyczny tryb załączania światła dzienne /mijania.

Faktycznie🤦‍♂️ tak chciałem żeby to było to, że nie zwróciłem uwagi kto był autorem, na początku gość napisał o DRL a później inni coś innego i wyszło 🤦‍♂️sorry Panowie 😉 usuwam.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

44FG 16.03.2021 17:37

Dziś odebrałem Afrę po dwóch akcjach serwisowych: czyszczenie baku i modulator ABS. Przy okazji zrobili jakiś magiczny update softu co ma poprawić te światła dzienne aby się nie przestawiały na 'dismissed'. Zrobiłem rundę 1,5h i kilka razy się zatrzymywałem w różnych miejscach wyłączając motocykl. Na razie jestem ostrożnym optymistą - cały czas działa jak trzeba. To jest jakiś zupełnie inny update niż to co idzie publicznie jako Android Auto.

Majster 16.03.2021 18:20

Cytat:

Napisał 44FG (Post 723558)
To jest jakiś zupełnie inny update niż to co idzie publicznie jako Android Auto.

Jaki masz nr wersji oprogramowania?

WojtasA 16.03.2021 20:07

Cytat:

Napisał 44FG (Post 723558)
Dziś odebrałem Afrę po dwóch akcjach serwisowych: czyszczenie baku i modulator ABS. Przy okazji zrobili jakiś magiczny update softu co ma poprawić te światła dzienne aby się nie przestawiały na 'dismissed'. Zrobiłem rundę 1,5h i kilka razy się zatrzymywałem w różnych miejscach wyłączając motocykl. Na razie jestem ostrożnym optymistą - cały czas działa jak trzeba. To jest jakiś zupełnie inny update niż to co idzie publicznie jako Android Auto.

Gdzie robiłeś ?

44FG 16.03.2021 21:02

Cytat:

Napisał Majster (Post 723565)
Jaki masz nr wersji oprogramowania?

Cały czas 3.10 ale oni twierdzą, że to coś innego.

Cytat:

Napisał WojtasA (Post 723577)
Gdzie robiłeś ?

HP

44FG 30.03.2021 15:22

Update: cały weekend jeździłem. Byłem na szkoleniu i pewnie ze sto razy włączyłem/wyłączyłem stacyjkę. Można powiedzieć, że po tej aktualizacji w Hondzie światła dzienne działają bez pudła. Ani razu nie przełączyły się na 'dismissed'.

Arkadiusz CRF1100 03.04.2021 18:25

Cytat:

Napisał 44FG (Post 726097)
Update: cały weekend jeździłem. Byłem na szkoleniu i pewnie ze sto razy włączyłem/wyłączyłem stacyjkę. Można powiedzieć, że po tej aktualizacji w Hondzie światła dzienne działają bez pudła. Ani razu nie przełączyły się na 'dismissed'.

Cześć. Sprawdź proszę jak są teraz u Ciebie opisane funkcje świateł dziennych mam na myśli ''on'' i '' dismiss'' czy ''on'' i ''off''.
Odebrałem dziś swoją''slicznotke'' i zauważyłem tę zmianę.
Teraz mam ''on'' i ''off''...

44FG 04.04.2021 15:27

Mam tak jak wcześniej czyli 'auto' lub 'dismiss'.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.