Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Archiwum (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Pancer gatki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11998)

zombi 02.02.2012 10:02

Pancer gatki
 
Było już prawie o wszystkich typach ochraniaczy?
To czas na pancer gatki.
Zastanawiam się czy warto się w to pchać :D. Kupiłem wścieklaka i przewiduję częsty kontakt z matka ziemią.

O takie coś
http://www.alpinestars.com/shop/cate...reeride-short/

PS.
W bonusie krypto reklama (nie mówcie adminom ;) )
Jak by ktoś nie znał krzaczków to jest przyrząd do ćwiczenia mięśni twarzy, przeciwdziała zmarszczkom itp. http://global.rakuten.com/en/store/uis/item/bh0550/

Spokojnie z komentarzami po za "tematem Gatkami"

Piotr B 03.02.2012 23:52

Co do perwery japońskiej to nie komentuje, zgodnie z prośbą :)

Co do gaci, to tak bardziej uda chronią przed stłuczeniem a co z biodrami?
Szkoda, że przymierzyć nie możesz, bo tak na patrzałki, to raczej nie za wygodne.

jorge 04.02.2012 11:19

A co zes kupił ? Te zabezpieczenie bloków to dobra rzecz. Obawiam sie tylko ze to coś na kość ogonowa to raczej do sporta.

Czarek40 04.02.2012 12:34

Wścieklakiem jeździłem dosyć dużo a i "kozłów" też nie mało było. Wszystko co może zminimalizować potłuczenia raczej powinno się zakładać. Takich gatków nigdy nie miałem choć porządne portki crossowe mają też w tych miejscach ochronę. Jak kupię następnego crossa (crf sprzedałem) to na pewno przymierzę się do tych gaci.:)

samul 06.02.2012 11:51

Mam takie gatki alpinestarsa. Tzn. ze sztywnymi ochraniaczami. Ze dwie-trzy wersje starsze. Na snieg etc. super, downhill pewnie tez (zgaduje!), natomiast usiasc na kanapie motora sie nie da z powodu tego sztywnego ochraniacza kosci ogonowej. Ale kto co lubi :p

Gregor 06.02.2012 19:19

Ja latam w gatkach SixSixOne z piankowymi ochraniaczami naprawdę polecam , koniec z siniakami na udach a wygoda sporo większa niż w tych Alpinach. Ten twardy ochraniacz dupska :Sarcastic: można zapomniec o wygodnym siadaniu.

Miedziany 11.03.2013 11:38

Odświeżam temat, bo majki znalazł ciekawe gatki w Decathlonie:

http://www.decathlon.pl/crash-pad-pro-id_8125069.html

Co o nich myślicie? Chyba są warte ceny?
Tylko czy da się w nich wysiedzieć przeloty rzędu 800km i nie mieć bardziej zmasakrowanego tyłka niż jednak po spotkaniu z asfaltem..

Agent 11.03.2013 11:44

Ktoś je mierzył? Przetestował?

majki 11.03.2013 11:47

Niestety nie są dostępne w żadnym Decthlonie w PL, tylko przez neta. Zamówiłem w zeszły piątek, do końca tego tyg powinny być u mnie. Jak już pomacam, przymierzę to mogę skrobnąć cokolwiek. Jak narazie wydają mi się b. rozsądną propozycją za tą kasę.

piotreklodz 12.03.2013 12:43

Napisz jak tylko je dostaniesz bo też chce je zamówić.
Interesuje mnie jak tam z rozmiarem i czy da się w nich siedzieć na moto.

majki 12.03.2013 12:54

1 Załącznik(ów)
Spoko, sam jestem ciekaw. :)

Obawy mam tylko o to miejsce, szew na 4literach może uwierać, ale jest szansa, że nie będzie się na nim siedziało...tak czy siak to jest na pomarańczę, a tam się mało siedzi. ;)
A podobają mi się jeszcze przez to, że jest ten plastik na lędźwiach, żółw w zbroi trochę za krótki (albo ja za wysoki :rolleyes:), więc się powinny ładnie zgrywać.

Załącznik 38479

spider2you 12.03.2013 13:00

Gatki są na Targówku w W-wie. Dziś do nich dzwoniłem, więc mam info z pierwszej ręki.
Rozmiar XL ma 95 w pasie.
Są jeszcze na dziale snowboard po 119 zł - piankowe, może na moto będą lepsze.

gdziala 12.03.2013 14:12

Gatki maja to do siebie,że trzeba je często prać a tu gąbki i plastiki - jak to wygląda w praktyce?

puszek 12.03.2013 14:18

2 Załącznik(ów)
Mam takie gatki Dainese . tez miały ochraniacz na kość ogonową.Wyprułem ten zbędny element i działają. Dobrze chroni przed stłuczeniem. Polecam do tego bojówki z wypchanymi kieszeniami:-))) Byle nie aparatem fotograficznym...

majki 15.03.2013 10:11

Gatki odebrałem wczoraj. Są całkiem fajne. :) Na moje 195cm/94kg/91cm w pasie Lka jest dobra (muszą być dopasowane, żeby się ochraniacze nie przesuwały). Żaden element spodenek nie powinien przeszkadzać na moto. ;)
Ogonowa jest chroniona przez twardą piankę, a poślady i biodra przed zwykłą piankę, uda i lędźwie to twardy plastik na gąbkach, ale nie czuć go na sobie. Uda są dodatkowo na Coolmaxie. Gatki są dość lekkie.
Plastik na lędźwiach wchodzi mi pod żółwia (Acerbis Cosmo), ale nie koliduje, a ochrania trochę więcej niż żółw. Ortezy się mieszczą na styk z ochraniaczami na udach, ale nie wygląda, żeby miały kolidować za mocno.
Szew zaznaczony na fotce jest nierozciągliwy i trochę się ciągnie po 4literach, ale może się trochę ułoży.
Ogólnie są naprawdę spoko, ale ostateczny werdykt będzie jak w nich pojeżdżę. :Thumbs_Up:

Cytat:

Napisał gdziala (Post 299452)
Gatki maja to do siebie,że trzeba je często prać a tu gąbki i plastiki - jak to wygląda w praktyce?

Tak samo jak zbroje, co się da to odpinam i do pralki (najlepiej wywinięte na lewą stronę). Nic złego się nie powinno dziać. ;)

spider2you 15.03.2013 11:18

Majki, po Twoim opisie, zamówiłem.
Czekam na dostawę.
Powinny być OK, a i cena jest dobra.

Adagiio 15.03.2013 11:57

Za taką kwotę nie ma się co zastanawiać , podobne z napisem Dainese kosztują ponad 120 E , fakt jakość materiału inna , ale i tak lepsze te niż ich brak .

Grucha 18.03.2013 20:20

dzisiaj odebrałem z Decathlona i właśnie zdjąłem z tyłka.
mam 174, 100 w pasie i 100 kg. XL nie uwiera. nie lata. Lepiej kupić większe ewentualnie zrobić zaszewki. Gorzej jak ciągną a naciągnąć się już nie da.

Z kolegą muszę się zgodzić w 100%. Teraz trzeba polatać i zobaczyć w praktyce.

Kici 18.03.2013 20:53

Ja tez odebrałem M-ki w pasie niecałe 90 i w zrost około 174 i waga 76.

Trochę za długie są boczne ochraniacze, kolidują z pszczółkami acerbisa a tak to całkiem fajne.

dreed 20.03.2013 21:33

Ja dzisiaj zamowilem :)
A gdyby ktos chcial dla Kobitki na mala dupke to sa "nowe" XS Dainesa za 80zł
http://allegro.pl/dainese-spodenki-o...104502555.html

spider2you 21.03.2013 19:44

Dziś doszły "pancer gatki". Zamówiłem XL i są super, mam 196 cm i 107 w pasie i pasują.
POLECAM, za tą cenę to naprawdę warto.

kamilltee 05.04.2013 10:52

Cytat:

Napisał Kici (Post 301001)
Ja tez odebrałem M-ki w pasie niecałe 90 i w zrost około 174 i waga 76.

Trochę za długie są boczne ochraniacze, kolidują z pszczółkami acerbisa a tak to całkiem fajne.


kupiłem na Okęciu (dział z rolkami, wisi to w takich siateczkowych workach)
mam 176/75kg, 84cm w pasie - dla mnie Mki były jakieś ciasne, kupiłem L
wzmocnienie górne tylne wchodzi pod żółwia... obawiam się, że będzie konflikt, ale sam plastik można łatwo usunąć

ps.
na zdjęciu może to mało widać - nogawki są z przewiewnego, prawie siatkowego cool maxa

luzMarija 05.04.2013 11:53

Zamowilem online, w Pl jakies niecale 9 dych z odbiorem w sklepie, u mnie przysolili prawie £3 dychy! Za dwa tygodnie lece to i w pancernych gaciach wroce!

Wolo 14.04.2013 13:41

Cytat:

Napisał Kici (Post 301001)
Ja tez odebrałem M-ki w pasie niecałe 90 i w zrost około 174 i waga 76.

Trochę za długie są boczne ochraniacze, kolidują z pszczółkami acerbisa a tak to całkiem fajne.

Cytat:

Napisał kamilltee (Post 305297)
kupiłem na Okęciu (dział z rolkami, wisi to w takich siateczkowych workach)
mam 176/75kg, 84cm w pasie - dla mnie Mki były jakieś ciasne, kupiłem L
wzmocnienie górne tylne wchodzi pod żółwia... obawiam się, że będzie konflikt, ale sam plastik można łatwo usunąć

ps.
na zdjęciu może to mało widać - nogawki są z przewiewnego, prawie siatkowego cool maxa


Zachęcony opiniami kupiłem. Rozmiar L. Moje wymiary 178/ 80 kg.

Niestety są za luźne i to w każdą stronę :( Jedynie gumy na udach mocno trzymają (obawiam się, że za mocno).

Ponadto panele boczne, jak już wspomniał Kici kolidują z ochraniaczami kolan (u mnie Thor Force).

Może ktoś chce odkupić? Pocztę mam znacznie bliżej, niż Decathlona ;)

Kici, miałbym prośbę- zmierz długość tego plastikowego panelu, prawdopodobnie w każdym rozmiarze gatek jest taki sam, ale chciałbym się upewnić.
Mierzyłem po najdłuższym wymiarze, wyszło ok 275 mm.


Pozdrawiam,


Wolo

Kici 14.04.2013 14:03

Cytat:

Napisał Wolo (Post 307519)
Kici, miałbym prośbę- zmierz długość tego plastikowego panelu, prawdopodobnie w każdym rozmiarze gatek jest taki sam, ale chciałbym się upewnić.
Mierzyłem po najdłuższym wymiarze, wyszło ok 275 mm.

W M-ce tak samo 275, gumy na dole rozciągnąć można bardzo łatwo gorącą woda.

Rector 14.04.2013 16:09

Właśnie z tymi gumami na dole też muszę coś zrobić ... bo krew do nóg nie popłynie ;) Rozmiar L na 95 kg 188 cm poza dolnymi gumkami pasuje.

kamilltee 14.04.2013 20:46

Cytat:

Napisał Wolo (Post 307519)
Zachęcony opiniami kupiłem. Rozmiar L. Moje wymiary 178/ 80 kg.

Niestety są za luźne i to w każdą stronę :( Jedynie gumy na udach mocno trzymają (obawiam się, że za mocno).
...

Wolo



"łatwiej kijek obcinkować, niż go później pogrubasić "
:)

Rojek 28.07.2013 14:31

Cytat:

Napisał Wolo (Post 307519)
Zachęcony opiniami kupiłem. Rozmiar L. Moje wymiary 178/ 80 kg.

Niestety są za luźne i to w każdą stronę :( Jedynie gumy na udach mocno trzymają (obawiam się, że za mocno).

Ponadto panele boczne, jak już wspomniał Kici kolidują z ochraniaczami kolan (u mnie Thor Force).

Może ktoś chce odkupić? Pocztę mam znacznie bliżej, niż Decathlona ;)

Kici, miałbym prośbę- zmierz długość tego plastikowego panelu, prawdopodobnie w każdym rozmiarze gatek jest taki sam, ale chciałbym się upewnić.
Mierzyłem po najdłuższym wymiarze, wyszło ok 275 mm.


Pozdrawiam,


Wolo

Wolo, czy nadal chcesz się pozbyć tych gatek? Jeśli tak , to chętnie odkupię.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.