Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Zastosowanie praktyczne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Lark 35AT - nowe menu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10112)

Wegrzyn 03.08.2011 17:41

Lark 35AT - nowe menu
 
Jako żółtodziób w sprawach navi dość długo męczyłem się z 35AT, żeby w końcu wszystko zaczęło działać tak jak należy. Widzę, że nadal wiele osób ma problemy, więc jak mogę tak pomogę :D

Krok pierwszy to ściągnięcie nowego menu.
Ściągamy to:
http://odsiebie.pl/b9m1ufbnosln/Lark_35_AT.rar.html

Potem przy użyciu programu ActiveSync wrzucamy rozpakowany katalog "system" do pamięci urządzenia (ResidentFlash)

Po wgraniu uruchamiamy larka i wchodzimy w ustawienia, wybieramy "wybór nawig", tu naciskamy niebieską strzałkę w prawo przy ścieżce dostępu i po kolei: ResidentFlash\System\Skrypt\start.exe. Po wykonaniu tych czynności koniecznie naciskamy znak X w prawym górnym rogu, aż do wyjścia do głównego menu. Wybieramy "Nawigacja" i jeśli wszystko zrobiliśmy jak należy powinno się wyświetlić nowe menu wyboru.

fxrider 03.08.2011 18:04

OK, a możesz napisać co ono umożliwia ?

Akurat nie przepadam za tymi nakładkami, bo tylko utrudniają życie gdy chce się zrobić coś czego autor nie przewidział - zdarza mi się to nader często. Wolę broić w gołym systemie po "odblokowaniu" navi ;)

rambo 03.08.2011 18:09

Freakrider, ty lepiej dawaj tego gmxt na win ce 5,0 bo się zdenerwuje a tego byśmy nie chcieli :p :D

Wegrzyn 03.08.2011 18:19

Cytat:

Napisał fxrider (Post 190478)
OK, a możesz napisać co ono umożliwia ?

Akurat nie przepadam za tymi nakładkami, bo tylko utrudniają życie gdy chce się zrobić coś czego autor nie przewidział - zdarza mi się to nader często. Wolę broić w gołym systemie po "odblokowaniu" navi ;)

Umożliwia to przede wszystkim, że w jednym miejscu mogę wybierać między kilkoma programami nawigacyjnymi. Dodatkowo ma wiele innych elementów do wyboru (ja z nich nie korzystam) z których można korzystać. Wiem, że Ty lubisz rozebrać cały soft i zmieniać, ale tacy zwykli zjadacze chleba jak ja na tym się nie znają...

rambo 03.08.2011 18:21

Jak czasem czytam freakridera o jego specyfice użytkowania motocykla i gps, to nasuwa mi sie w zasadzie tylko jedno pytanie..? :)
Jak to robisz że mas tyle czasu na to :)

Ronin 03.08.2011 18:42

Cytat:

Napisał rambo (Post 190487)
Jak czasem czytam freakridera o jego specyfice użytkowania motocykla i gps, to nasuwa mi sie w zasadzie tylko jedno pytanie..? :)
Jak to robisz że mas tyle czasu na to :)


zagina czasoprzestrzeń? ;)

fxrider 03.08.2011 18:43

Nie mam tego czasu, przez ostatni miesiąc kat stoi unieruchomiony i jeszcze nie skończyłem nawet silnika rozbierać. GSa od kwietnia stoi, też brak czasu (póki LC4 jeździło to i chęci ;) ). Ale w tym tygodniu planuję ruszyć już temat.

A GPSami zajmuję się sporadycznie, gdy sam czegoś potrzebuję albo ktoś o coś poprosi. Dlatego m.in. na garminie siedzę, a nie mam czasu wnikać w inne wynalazki. Zresztą swojego garmina pożyczyłem miesiąc temu i też na razie nie odczuwam braku.... qrde, trzeba coś z tym zrobić ;)

no ale styknie już chyba offtopu.

gjw 03.08.2011 23:02

Cytat:

Napisał Wegrzyn (Post 190475)
Po wgraniu uruchamiamy larka i wchodzimy w ustawienia, wybieramy "wybór nawig", tu naciskamy niebieską strzałkę w prawo przy ścieżce dostępu i po kolei: ResidentFlash\System\Skrypt\start.exe. Po wykonaniu tych czynności koniecznie naciskamy znak X w prawym górnym rogu, aż do wyjścia do głównego menu. Wybieramy "Nawigacja" i jeśli wszystko zrobiliśmy jak należy powinno się wyświetlić nowe menu wyboru.

Ja nie bardzo jestem biegły w tych sprawach stąd moje podstawowe pytanie, czy przez tę operację nie stracę tego co już jest zainstalowane na Larku a w szczególności tej domyślnej mapy GPS?

fundriver 04.08.2011 08:25

Cytat:

Napisał gjw (Post 190549)
Ja nie bardzo jestem biegły w tych sprawach stąd moje podstawowe pytanie, czy przez tę operację nie stracę tego co już jest zainstalowane na Larku a w szczególności tej domyślnej mapy GPS?

Nie. Zawsze wykonujac te kroki mozesz wrocic do oryginalnej nawigacji LarkMap.

Wegrzyn 04.08.2011 10:59

Cytat:

Napisał gjw (Post 190549)
Ja nie bardzo jestem biegły w tych sprawach stąd moje podstawowe pytanie, czy przez tę operację nie stracę tego co już jest zainstalowane na Larku a w szczególności tej domyślnej mapy GPS?

Nic nie stracisz. Wystarczy, że wykasujesz ścieżkę dostępu, lub podasz bezpośrednio do wgranej mapy :)

sajmonwww 15.10.2011 12:56

może ktoś opanował problem działania "nowego menu" w tle... chodzi mi o sytuację gdy wychodzę z "nowego menu" do menu larka i chcę do niego powrócić... naciskam nawigacja i tylko mignie i dalej widzę larkowe menu...
czyli nowe menu działa mi tylko w autostarcie...

Wegrzyn 16.10.2011 12:15

A to coś dziwnego. U mnie działa normalnie. Włączam i wyłączam ile razy chce.

przeszczep 16.10.2011 20:23

u mnie się już tego nowego nie da w ogóle włączyć.
@ razy się włączało, a potem lipa - cały czas mam tylko larkowe...

Wegrzyn 17.10.2011 17:34

Może skasuje i wgraj ponownie przez ActiveSync.

sowizdrzal 27.10.2011 11:07

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Wegrzyn (Post 190475)

Bardzo fajne menu, instaluje się i działa prawie bez kłopotów.
Kilka modyfikacji, przydatnych moim zdaniem na motocyklu (np. z powodu obsługi w rękawicach):

1. Po uruchomieniu skryptu musimy ,,przebić się'' przez dwa ekrany, zanim dojdziemy do wyboru nawigacji:
Proponuję zmienić wpis w pliku SysInfoSettings.ini
z
ini\Default\Info.ini
na
ini\Default\Nawigacje.ini
wówczas po uruchomieniu skryptu włącza się od razu wybór nawigacji

2. Okno wyboru nawigacji może mieć złe ścieżki do naszych programów.
Zmieniamy wówczas wpisy w pliku ini\default\Nawigacje.ini, np.
z
\NANDNCARD\OziExplorerCE\IGO8.exe
na
\SDMMC\OziExplorerCE\OziExplorer.exe

3. Ikonki wyboru poszczególnych nawigacji warto rozrzucić po całym ekranie równomiernie (zobacz załącznik)
wpisując odpowiednie współrzędne x i y w pliku ini\default\Nawigacje.ini, np.

ICONXPBUTTON
x = 60
y = 60

NewIni = \SDMMC\OziExplorerCE\OziExplorer.exe
SizeNormal = 48 ..................

Można też dorzucić własne ikonki do katalogu IKONY, zmieniając następnie wpis w pliku nawigacje.ini
z
ICONXPBUTTON
conNormal = ..\..\Ikony\DrakoNailo.ico
Add = 0
ScaleAlpha = 100
IconPushed = ..\..\Ikony\DrakoNailo-on.ico

na
ICONXPBUTTON
conNormal = ..\..\Ikony\MOJA_IKONA.ico
Add = 0
ScaleAlpha = 100
IconPushed = ..\..\Ikony\MOJA_IKONA_ON.ico



4. Laskę z pliku grafiki\default\tlo.bmp można podmienić na lepszą,
zachowując nazwę pliku wciąż tlo.bmp ;)
Ewentualnie podłożyć własne tło w ścieżce:
BackgroundBitmap = ..\..\Grafiki\Default\lepsza_laska.bmp
w plikach nawigacje.ini oraz menu.ini, oczywiście wgrywając plik lepsza_laska.bmp do katalogu grafiki\default\

kudlaty 27.10.2011 14:44

To nowe menu dziala tylko na 35AT czy da sie moze je zaszczepic w innych navi LARK-a (np. 42.1)??

sowizdrzal 16.11.2011 12:42

LARK 35 AT - problem z ładowarką.
 
Jakie są oryginalne parametry pracy ładowarki motocyklowej do LARK 35 AT? U mnie dziala
na tyle słabo, że bateria traci się, zamiast doładowywać...
Zmierzone napięcie wynosi 4.6 V Pewnie prąd ładowania ma za mało mA... Mieliście podobne problemy?

Sławekk 16.11.2011 14:58

Cytat:

Napisał kudlaty (Post 202972)
To nowe menu dziala tylko na 35AT czy da sie moze je zaszczepic w innych navi LARK-a (np. 42.1)??


Działa na wszystkich Larkach , trzeba zapakować menu pod swój model . Czasem pasują od modeli pokrewnych .

Ja po zabawach z różnorakimi menu dałem sobie spokój , to jest naprawdę zbędne . Zmiana programu navi to tylko pierwszy ruch , a ustawianie celu podróży w trakcie jazdy :Sarcastic:

zombi 17.11.2011 03:46

Cytat:

Napisał Sławekk (Post 206294)
.....
Ja po zabawach z różnorakimi menu dałem sobie spokój , to jest naprawdę zbędne . Zmiana programu navi to tylko pierwszy ruch , a ustawianie celu podróży w trakcie jazdy :Sarcastic:

Też doszedłem do tego wniosku. Na karcie mam kilka map i przed jazdą wiem jaką mi potrzeba (zmiana mapy przed jazdą to chwila).

A dodatkowe menu wpływa negatywnie na wydajność Larka - takie mam odczucia. :at:

Rebel 17.11.2011 04:06

Przy okazji dyskusji na temat oprogramowania Larka zapytam czy będzie on (Lark) obsługiwał mapy TOPO ? Zieloniutki jestem w temacie giepeesów więc proszę zachować powagę ;)

sowizdrzal 17.11.2011 09:12

Cytat:

Napisał Rebel (Post 206437)
Przy okazji dyskusji na temat oprogramowania Larka zapytam czy będzie on (Lark) obsługiwał mapy TOPO ? Zieloniutki jestem w temacie giepeesów więc proszę zachować powagę ;)

OziExplorer do map rastrowych - OK. Mapa wektorowa Polska Topo
na Garmin XT też chodzi bez problemów... jeśli o to właśnie pytałeś...

next22 17.11.2011 12:36

jaka mapa ? Gdzie chodzi xt ? Proszę o rozwinięcie wypowiedzi.

Sławekk 17.11.2011 18:36

Wgrywamy na Larka lub kartę SD dodatkowy program nawigacyjny OziExplorer lub Garmin XT albo co tam chcemy , potem dogrywamy odpowiednie mapy np. topo .


albo szukamy na forum Pana X , który pomoże wgrać to.... i dajemy mu na tacę za to, że się nauczył i mu się chciało :mur:


p.s
dobrze by było jak by koledzy pisali " panowie mam taką lub taką navi co się da z tym zrobić ? " ..... było by śmieszniej :)

Rebel 17.11.2011 20:05

Czyli wnioskuję, że będzie działał tak samo jak droższy Garmin CSx, tak?

next22 18.11.2011 00:03

nie będzie

sowizdrzal 18.11.2011 00:54

Cytat:

Napisał next22 (Post 206501)
jaka mapa ? Gdzie chodzi xt ? Proszę o rozwinięcie wypowiedzi.

Garmin XT chodzi na Larku, więc obsługuje mapę Topo Polska (lub o podobnej nazwie).
A kolega pytał o mapy topo, więc podrzuciłem ten program
i przy okazji jeszcze Ozi, też do map topo, ale rastrowych.

sowizdrzal 08.01.2012 17:52

NAVIGON na LARK 35AT
A propos poszukiwania programu na WinCE do map Garmina, krokiem w tym kierunku
wydaje się Navigon MotoNavigator, np. v.7.3.1. Działającą wersję do testowania na 35AT
można pobrać stąd: http://peb.pl/pozostale-programy-naw...ml#post1630086
Konfiguracja odbiornika GPS wg: http://peb.pl/pozostale-programy-naw...ml#post1652011
przy czym dla Lark 35AT dajemy:

<GPSPort>7</GPSPort>
<Baudrate>9600</Baudrate>


we wszystkich 4-ch opisanych tam plikach.

************************************************** ***
Dodano 29-01-2012:
Niestety, Navigon okazał się - w moim subiektywnym ujęciu - niewypałem.
Mapa i routowanie niczego sobie, ale brak możliwości zapisu czy odtwarzania
ścieżek (przynajmniej w tym sofciku, ktory miałem).
Bez żalu usunąłem z Larka, no bo po co mi kolejna AM :)

ArturS 08.01.2012 20:13

Dodatkowo w pliku /Settings/ApplicationSettings.xml należy zmienić wiersz
<ExitBehaviour>1</ExitBehaviour>
na
<ExitBehaviour>4</ExitBehaviour>
wtedy przycisk wyjścia będzie wyłączać aplikację powracając do menu.

sowizdrzal 29.01.2012 11:14

Wrzuciłem tutaj swoje preferencje co do oprogramowania na LARK 35 AT.
http://africatwin.com.pl/showthread....167#post218167
Zapraszam do dyskusji :)

tombi 29.01.2012 21:57

Czy przed modyfikacją menu Larka Garmin XT też wam działał bez problemu? Nie mogę GPS'a uruchomić choćby i przez PortSpliter :-(

Czy modyfikując WinCE można tak ustawić urządzenie, aby po wciśnięciu przycisku "POWER" hibernowało się? Przyzwyczaiłem się do tego w starej Navii. Wciskam POWER, Navia jakby zrzuca aktualny stan urządzenia do pamięci i wygasza całkowicie ekran. Po "odmrożeniu" chwilę łapie FIX'a i działa dalej...

JarekAT 27.03.2012 21:14

wgrałem wg zaleceń, ale nie widać nowego menu
jakieś podpowiedzi??
wszystkie navi są odblokowane??

lukasz_vip 28.03.2012 00:12

a ustawiłeś w opcjach Nawi, żeby odpalała program START.EXE zaraz po uruchomieniu?

JarekAT 28.03.2012 16:05

tak, ustawione

lukasz_vip 28.03.2012 21:20

To nie wiem o co chodzi. U mnie nie włączało się jak miałem odznaczony autostart w opcjach Larka

JarekAT 12.06.2012 19:33

Dograłem sobie następny program do nawigacji. Umieściłem go na karcie pamięci.
Co mam zrobić, żeby ikonka tego nowego programu wyświetlała mi się w nowym menu obok już istniejących programów do nawigacji.
Proszę podpowiedz.

sowizdrzal 13.06.2012 11:54

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 244326)
Co mam zrobić, żeby ikonka tego nowego programu wyświetlała mi się w nowym menu obok już istniejących programów do nawigacji.
Proszę podpowiedz.

http://africatwin.com.pl/showpost.ph...4&postcount=15

:)

ArturS 23.06.2012 00:00

Przypadkiem znalezione, a nie wiem czy już wcześniej wspomniane, w katalogu \Windows urządzenia jest program PNDSET_V1 ktory umozliwia przestawienie Larka na tryb USB. Kilka razy dobijał mnie ActiveSync swoją powalającą szybkością działania. Dzięki temu można zainstalować np NavigatorFree

arty1 27.06.2012 22:28

Chłopy,
w nowy menu da się może ustawić skrót do BT na pulpicie ?
jeśli się nie da to jak w ogóle włączyć BT. W starym menu była opcja na wejściu, w nowym nie mogę tego namierzyć. HELP

arty1 28.06.2012 18:39

Walczę z tym badziewiem
pytanie do ogółu
czy udało się komuś skutecznie podłączyć Larka do Scala G4 ?
mam niby połączenie ale w uchu cisza.
przeszukałem net i niby jest możliwość podłączenia. :confused:

miroslaw123 29.06.2012 08:19

Lark łączy się z słuchawkami stereo.

Ivanhoe 12.05.2014 20:49

Wchodzę na link z pierwszego postu i odpala się jakaś stronka filmów hd. Może ktoś podać aktualny link do paczki softu do larka?

Miras Sc 13.05.2014 00:14

Mam to samo :(

Ja parowałem Larka z BT SonyErcsson, działa bez problemu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.