Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   porównanie - plusy i minusy kasków ... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4018)

yarecky2000 19.08.2009 17:23

porównanie - plusy i minusy kasków ...
 
witam, a jeszcze takie pytanko o porównanie kasków, chodzi mi o kaski ze szczęką i bezszczękowe, jakie są plusy i minusy jednych i drugich, dzięki za każde info , pozdr. yarecky2000

Lepi 19.08.2009 17:36

Szczękowce się otwierają :). Miałem jakiś czas Nolana. Niby fajna sprawa ale tak naprawdę do niczego niepotrzebna. Z wyjątkiem gdy jesteś palący lub ciągle pytasz o drogę.
Są cięższe, droższe i głośniejsze. Zalecany dla BMW :D
Kup se navi i integrala lub enduro. Zależy gdzie latasz. A palenie rzuć.

rambo 19.08.2009 17:49

integral napewno najbezpieczniejszy, najlżejszy, i nacichszy

ale jeżdze w szczękowcu bo ma inne zalety :D

Marcin SF 19.08.2009 17:55

kupiłem szczękowca nolana 103 i jestem zadowolony w porównaniu do caberga solo (integral) jest dokładnie tak samo głośny, jak jest ciepło i mi się nie spieszy otwieram szczękę i mam fajny przewiew, łatwiej pogadać, zapytać o drogę, można się całować ;) napić się podczas jazdy, splunąć itp itd dużo małych zalet które dają wiele radosci jak je zbilansować ;)

yarecky2000 19.08.2009 18:52

witam, dzięki za ciekawe podpowiedzi, chodzi mi szczególnie o to, czym różnią się kaski ze szczęką(niekoniecznie otwieraną), od tych kasków z samą szybką(bez szczęki), oprócz oczywiśnie wyglądu, jeżdżę od niedawna afri (przeważnie ze swoją drugą połową), nieprzekraczam zazwyczaj 100km/h, mam dylemat czy kupić dla siebie ze szczęką czy bez szczęki , a jaki doradzacie dla kobiety pasażera , pozdr.yarecky2000
aha, a jak zachowują się w trasie typowe kaski enduro+gogle

Wegrzyn 19.08.2009 21:20

Na pewno ze szczęką będzie bezpieczniejszy w razie upadku.

chomik 19.08.2009 21:32

A ja polecam Arai Tour-X albo Shoei Hornet DS czyli kaski enduro z szybą... moim zdaniem najlepsze hybryda na afri... Kiedy gorąco i w terenie, jedziesz w goglach, jak zimno i deszcz, jedziesz z szybą (nieparującą) + wstawka zabezpieczająca jak w integralu przed zimnem...

puello 19.08.2009 21:51

Ja jeżdżę w integralu shoei XR 1000 i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej w pożyczonym integralu nitro jeździłem i różnica jest znaczna na korzyść XR 1000 oczywiście. Cicho w środku, świetna wentylacja, nic nie paruje. Często pytam o drogę, i nie potrzebuję do tego szczękowca. Wystarczy że podniosę szybkę. Jeśli chodzi i picie palenie, jedzenie lodów to te czynności i tak wykonuje się na postoju. Ja zawsze ściągam kask jak się zatrzymuje na kilka minut bo nie lubię w nim paradować. ściągnięcie i założenie to kwestia kilku sekund. W mieście jak jest już mega gorąco to wystarczy szybkę podnieść. Na trasie raczej jeżdżę powyżej 100 km/h także szczękowiec nie jest mi potrzebny. Nigdy nie wiadomo czy za dwa trzy lata nie zamienię AT na coś szybszego, a wtedy Hornet już się nie będzie nadawał.

Mroq 19.08.2009 22:08

Chomik, arai tour x, ma tylko jedną wadę zapięcie 2D nie działa jak powinno, to samo ma deptul, czyli taka uroda tego modelu, mała rzecz a wqrwia, poza tym ideał

Yarecki 2000, kaski bez szczęki nadają się na skuter - zapomnij

deptul 19.08.2009 23:16

Potwierdzam słowa przedmówcy. Kask taki, że palce lizać :)

szwedzkikucharz 19.08.2009 23:25

Cytat:

Napisał Mroq (Post 70706)
...arai tour x, ma tylko jedną wadę zapięcie 2D nie działa jak powinno...

Czy mógłbyś rozwinąć tę/tą myśl dlaczego nie działa jak powinno? co jest nie tak?

bartim 19.08.2009 23:26

Cytat:

Napisał Mroq (Post 70706)
Chomik, arai tour x, ma tylko jedną wadę zapięcie 2D nie działa jak powinno, to samo ma deptul, czyli taka uroda tego modelu, mała rzecz a wqrwia, poza tym ideał...

o co konkretnie chodzi? rozpina sie, nie czyma, czy jak?

chomik 19.08.2009 23:29

Cytat:

Napisał puello (Post 70703)
Nigdy nie wiadomo czy za dwa trzy lata nie zamienię AT na coś szybszego, a wtedy Hornet już się nie będzie nadawał.

Oj będzie będzie, jest dostosowany do tego aby demontować daszek :D można go więc używać jako integrala, ma specjalne zaślepki i pierdołki do przezbrojenia.... zajmuje to 10 minut.

chomik 19.08.2009 23:30

Cytat:

Napisał Mroq (Post 70706)
Chomik, arai tour x, ma tylko jedną wadę zapięcie 2D nie działa jak powinno, to samo ma deptul, czyli taka uroda tego modelu, mała rzecz a wqrwia, poza tym ideał

Yarecki 2000, kaski bez szczęki nadają się na skuter - zapomnij

Mam Horneta, nie wiem jak Tour-X i jego zapięcie ale Włodar ma i nie narzekał...

MUTT 20.08.2009 00:55

Cytat:

Napisał chomik (Post 70701)
A ja polecam Arai Tour-X albo Shoei Hornet DS czyli kaski enduro z szybą... moim zdaniem najlepsze hybryda na afri... Kiedy gorąco i w terenie, jedziesz w goglach, jak zimno i deszcz, jedziesz z szybą (nieparującą) + wstawka zabezpieczająca jak w integralu przed zimnem...

Popieram ! Ponadto daszek - rzecz b. istotna przy pozycji jaką wymusza AT. Z tego powodu wolę kask Jet z daszkiem od inlegrala bez daszka - do AT oczywiście . Szczekowcom NIE ! Jest to tylko moje subiektywne zdanie.....ale o tym już było....

yarecky2000 20.08.2009 05:48

dzięki mroq za konkretną poradę, a czy to ma dotyczyć pasażer-a,-ki, pozdr.

Mroq 20.08.2009 07:35

w modelu tour x, zapięcie 2D nie otwiera się po pociągnięciu za pasek.

Yarecki, to sprawa bezpieczeństwa, na naszych motorach nie ma pytania czy się wywalisz tylko kiedy..., dla pasażerki ma być kask ,po pierwsze ładny!!!!, po drugie lekki,ja bym wybrał szczękowca np. airioh z blendą p/słoneczną

podos 20.08.2009 08:23

daszek i wystająca szczęka a'la cross dla pasażerki? Bedzie cie stukać w kask przy kazdej zmianie biegów. Integral albo szczeka.

a tu chyba wszystko na ten temat. Ze tez chcialo Wam sie znowu to wypisywać...

http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?t=248

chomik 20.08.2009 08:31

Cytat:

Napisał podos (Post 70757)
Ze tez chcialo Wam sie znowu to wypisywać...

http://www.africatwin.com.pl/showthread.php?t=248

Moim zdaniem to skleroza, że już się pisało takie rzeczy, starość nie radość....

laska 21.08.2009 09:12

Deflektor pomaga. Latem jeżdżę w krosowym kasku i ciemnym okularach i czasami głowa odskakuje po robaku do tyłu jak mu się uda :) A potem żona pyta co mam takiego czerwonego ryja ;)

bartim 21.08.2009 11:13

Cytat:

Napisał BLOB (Post 70868)
No i tak z ostatniej chwili kask typu crosiniec z goglami tak ok 100 /h i suprajs pszczoła pomiędzy szczękę a gogle. Potem tylko k... i H.... a potem nic bo tak obrzękłem. To moja dygresja na temat kasków :) twój czojs

BLOB, nic nie kumasz! To jest ogromny plus tego zestawu, kilka takich tłustych pszczółek i nie trzeba sie zatrzymywać na obiad :Thumbs_Up:

jorge 22.08.2009 00:36

A ja kupiłem Horneta na dalej i Nitro - na "w okół komina" (od Rambo) i mam komplet :)

Babel 25.08.2009 10:56

Ja tam kupiłem Sharka endurowego i jedna rzecz jest boska zapięcie DD i ta czerwona tasiemka do jego luzowania.
Po prostu miodzio kask zapinasz i odpinasz jednym ruchem ręki

jorge 25.08.2009 13:06

Cytat:

Napisał Babel (Post 71371)
Ja tam kupiłem Sharka endurowego i jedna rzecz jest boska zapięcie DD i ta czerwona tasiemka do jego luzowania.
Po prostu miodzio kask zapinasz i odpinasz jednym ruchem ręki

jak w schuju:D

Ronin 25.08.2009 19:15

Cytat:

Napisał Babel (Post 71371)
Ja tam kupiłem Sharka endurowego i jedna rzecz jest boska zapięcie DD i ta czerwona tasiemka do jego luzowania.
Po prostu miodzio kask zapinasz i odpinasz jednym ruchem ręki

Bąbel, rzuć jakimś linkiem tego Sharka:umowa:

Babel 25.08.2009 21:29

Cytat:

Napisał Ronin (Post 71466)
Bąbel, rzuć jakimś linkiem tego Sharka:umowa:

http://allegro.pl/item709022203_nowy...ross_quad.html
Ja kupiłem od tego gościa kupił kask i w nim nie jeździł.
Jeszcze przyznam się szczerze nie jeździłem w nim bo przyjechał do mnie w piątek do roboty i pojechałem z nim samochodem na łykend nad morze po rodzinę.
Musze kupić jeszcze gogle.
Ale zapięcie już mi się podoba :)

hubert 25.08.2009 23:11

Ja jeszcze może dorzucę od siebie że gdy jest ciepło to non stop jeżdżę w Hornecie z podniesioną szybą ale zamiast gogli (ograniczają pole widzenia) używam okularów Peltor

http://allegro.pl/item720550591_ultr...y_sznurek.html

Mam 3 sztuki tych okularów : białe, żółte i przyciemniane i zmieniam je sobie w zależności od pory dnia i fantazji :D

rambo 26.08.2009 00:09

a takie okulary nie uciskają w łepek podczas dłuższej jazzdy..?

Jarek 26.08.2009 08:50

hmm, Rambo dlaczego myślisz że Hubert nosi te bryle na...łebku :):):)

chinol 26.08.2009 08:52

kask enduro:
zalety
lekki- nie czuje ze mam coś na łbie waga tylko 1200gr
przewiewny. jak jest gorącą , jak jest zimno wystarczy kominiarka z polarkiem ;)
gogle - nie rysują się tak jak szybki. koszty zakupu podobne
daszek- w słoneczne dni opuszczasz podnosisz głowę albo regulujesz daszkiem i słoneczko nie razi.
najlepsz ochrona dolnej szczeki i nosa w razie W

wady:
wlatujące owady - uderzają w nos i boli ;) ( można kupić kaski z protektorami na nos tak ze z goglami tworzą ochronę dla twarzy)
w zimne dni lepiej założyć kominiarkę ( wystarcza w zupełności)

dla mnie największą zaletą tego kasku jest niska waga i wrażenie ze nie mam nic na głowie nic nie ciąży.

najwieksza wada , większy hałas -ale kto tam jezdzi powyzej 150 km/h

hubert 26.08.2009 11:36

Cytat:

Napisał rambo (Post 71527)
a takie okulary nie uciskają w łepek podczas dłuższej jazzdy..?

Nie wiem jak w innych kaskach ale w Hornecie nie :)

bartim 26.08.2009 13:03

Cytat:

Napisał chinol (Post 71540)
kask enduro:
zalety
lekki- nie czuje ze mam coś na łbie waga tylko 1200gr
przewiewny. jak jest gorącą , jak jest zimno wystarczy kominiarka z polarkiem ;)
gogle - nie rysują się tak jak szybki. koszty zakupu podobne
daszek- w słoneczne dni opuszczasz podnosisz głowę albo regulujesz daszkiem i słoneczko nie razi.
najlepsz ochrona dolnej szczeki i nosa w razie W

wady:
wlatujące owady - uderzają w nos i boli ;) ( można kupić kaski z protektorami na nos tak ze z goglami tworzą ochronę dla twarzy)
w zimne dni lepiej założyć kominiarkę ( wystarcza w zupełności)

dla mnie największą zaletą tego kasku jest niska waga i wrażenie ze nie mam nic na głowie nic nie ciąży.

najwieksza wada , większy hałas -ale kto tam jezdzi powyzej 150 km/h

jeszcze jeden spory plus dla zestawu enduro, którego nie ujął chinol: gogle z antifogiem nigdy nie zaparują.

Parowanie szyb w kaskach intergalnych zupełnie je w moim mniemaniu dyskwalifikuje. W minioną zimę jeździłem przy -18 i pomyślałem że jest za zimno na enduraka więc wziąłem airoha (SV55) z oryginalnym wklejanym antifogiem. Nie dość że po chwili para wodna zbierająca się między szybą a folią zamieniała się w lód - nic nie było widać i w efekcie musiałem jechać z otwartą szybą - to po dojechaniu do dolinki służewieckiej (z łomianek) klej trzymający antifoga tak stwardniał że przy zamykaniu szyby na światłach (było jednak dość zimno i tak dogrzewałem sobie nochala) odpadł zupełnie i tyle go widzieli :/

hubert 26.08.2009 13:25

Cytat:

Napisał barteam (Post 71626)
Parowanie szyb w kaskach intergalnych zupełnie je w moim mniemaniu dyskwalifikuje.

Jeśli anifog jest zamocowany na pinlockach to nie ma żadnego problemu z parowaniemm odklejaniem się antifoga itd

bartim 26.08.2009 13:30

Cytat:

Napisał hubert (Post 71629)
Jeśli anifog jest zamocowany na pinlockach to nie ma żadnego problemu z parowaniemm odklejaniem się antifoga itd

czy to znaczy że jest zupełnie hermetyczny?

podos 26.08.2009 15:12

Cytat:

Napisał barteam (Post 71630)
czy to znaczy że jest zupełnie hermetyczny?

jesli mam porownac do innych rozwiazan na rynku to: tak.

ENDRIUZET 26.08.2009 23:37

Skoro o kaskach ... jak zwykle po kilku drinkach wyskoczę jak Filip z Marihuany czy też innych konopi. Od roku mam integrala HJC w rozmiarze 3XL (ano takie też robią ino przy 140 km/h kask unosi się zasysając powietrze i dupa jeszcze na moto, a głowa już na wysokości górnych świateł obrysowych miejskiego autobusu). Początkowo myślałem sobie "Boshe jaki ten kask głośny, wyje, świszczy, huczy i wogóle" Później przypadkiem gdy ścigałem się z pewnym Suzuki SV 650 i przyjąłem pozycję jak na ścigu ... odkryłem, że pochylając łepetynę inaczej niż standardowo na AT czyli z wyprostowanej na pochyloną ... kask jest dużo, dużo, dużo, dużo cichszy ... Ostatnio poprawiając dupsko na moto przez chwilę jechałem podnosząc tyłek około 20cm nad kanapę ... i odkryłem, że jest TOTALNIE CICHO w moim kasku HJC na który psioczyłem. Znaczy się kask integral musi frontem nacierać pod odpowiednim kątem ... oraz w moim przypadki przy wzroście 186cm muszę zamontować sobie wyższą szybę gdyż do tej pory cały wiatr łapałem prosto w mordę.

Wiem , wiem kilku zawodowych maruderów mnie wyśmieje za tą bełkotliwą wypowiedź , ale sporo tu nowych kolegów w tym dawnych motocyklistów śmigających niegdyś w orzeszku na głowie ... i później wiele niepotrzebnych komentarzy, że dany kask jest bardzo głośny ... a być może tajemnica tkwi w pozycji na motocyklu i wysokości względem owiewki.

podos 27.08.2009 09:33

wielkokrotnie słyszalem, że afryka bez szyby, kiedy kask swobodnie przecina powietrze jest cichsza niz z zle dobraną szybą. Sama wyzsza szyba niekoniecznie załatwi sprawę. Probowales deflektor?

ENDRIUZET 27.08.2009 10:10

Mam oryginalną szybę więc prawdopodobnie zakup wyższej (oferuje jakaś firma na allegro za 150zł) ... zakup nowej załatwi temat... chyba. Na pewno posłucham kolegów z forum w tym temacie. Deflektor ... hmmmmm może to jest rozwiązanie. Chwilowo co mam to wydaję na paliwo do AT :D ... ale na przyszły sezon nawiewanie z szyby na kask muszę skutecznie rozwiązać.

hubert 27.08.2009 14:57

A ja wywaliłem deflektor bo bez niego jest ciszej i mam lepszą wentylację :)

podos 27.08.2009 15:04

Cytat:

Napisał hubert (Post 71853)
A ja wywaliłem deflektor bo bez niego jest ciszej i mam lepszą wentylację :)

podaj wzrost i typ szyby i kasku zeby jasnosc chlopaki mieli.

chomik 27.08.2009 15:10

Cytat:

Napisał podos (Post 71855)
podaj wzrost i typ szyby i kasku zeby jasnosc chlopaki mieli.

Podos, Ty to taki bezpośredni... na kawę byś sie umówił a nie do rzeczy od razu :D

podos 27.08.2009 15:14

"kawe" niejedna z Hubertem wypilem - więc wale z grubej rury a co? :)

Lepi 27.08.2009 15:21

Doświadczenie potwierdza, że także skrócenie szyby zmniejsza hałas. Ważne, żeby kask nie znajdował się w najbardziej zawirowanej strudze powietrza.

hubert 27.08.2009 15:40

Cytat:

Napisał podos (Post 71855)
podaj wzrost i typ szyby i kasku zeby jasnosc chlopaki mieli.

Wzrost 193 cm, Shoei Hornet, szyba oryginał RD07A :)

Szczerze mówiąc zastanawiam się nad jeszcze krótszą szybą :)

podos 27.08.2009 16:14

Cytat:

Napisał hubert (Post 71865)
Wzrost 193 cm, Shoei Hornet, szyba oryginał RD07A :)

Szczerze mówiąc zastanawiam się nad jeszcze krótszą szybą :)

no to sie nie dziw, ze oryginał + deflektor ci hałasuje. Wątpie czy by dobrze działał na wysokiej szybie, przy tym wzroście. Ja mam 185 i jeszcze wali w czubek kasku. Ale bez niego jest PIŁA 6, masakra.

Beddie 27.08.2009 19:47

W związku z faktem, że zostałem kilkadziesiąt godzin temu wtrącony do rowu przez niefrasobliwego kierowcę osobówki, mam porównanie, jak się jeździ z wysoką szybą i zaraz po wyciągnięciu z rowu bez szyby... Mam 184 cm wzrostu i bez szyby było znacznie mniej przyjemnie, niż z turystyczną, ale znacząco głośniej nie... Zamówiłem tę z allegro za 150 pln wszystkomającą wysoką - to po naprawie dam znać, jaka jest różnica.
A dotychczas jeździłem (krótko, niestety) w endurowym kasku z goglami lub okularami słonecznymi. Owady walące w nos lub w czoło pod daszek to pewna nowość w stosunku do integrala dotychczasowego.

Wegrzyn 27.08.2009 20:25

Cytat:

Napisał Beddie (Post 71898)
W związku z faktem, że zostałem kilkadziesiąt godzin temu wtrącony do rowu przez niefrasobliwego kierowcę osobówki, mam porównanie, jak się jeździ z wysoką szybą i zaraz po wyciągnięciu z rowu bez szyby... Mam 184 cm wzrostu i bez szyby było znacznie mniej przyjemnie, niż z turystyczną, ale znacząco głośniej nie... Zamówiłem tę z allegro za 150 pln wszystkomającą wysoką - to po naprawie dam znać, jaka jest różnica.
A dotychczas jeździłem (krótko, niestety) w endurowym kasku z goglami lub okularami słonecznymi. Owady walące w nos lub w czoło pod daszek to pewna nowość w stosunku do integrala dotychczasowego.

To daj znać co i jak z tą tanią szybą z allegro, bo też mam oryginalną i jak dla mnie jest za niska mimo tego, że założyłem deflektor od Kuby. Gdyby się sprawdziła to może w przyszłym sezonie bym sobie taka sprawił.

Marco Polo 28.08.2009 12:24

Różnych argumentów używacie aby przechylić szalę zwycięstwa na korzyść albo enduro albo integrala albo szczękowca. Jednego nie znalazłem. Mianowicie chodzi mi o łatwość zakładania i zdejmowania. Po wielu godzinach przymierzania i dogłębnym wywiadzie środowiskowym zdecydowałem się na zakup Caberg Rhyno. Łatwość zakładania tego szczękowca mnie urzekła.

ENDRIUZET 28.08.2009 12:45

BEDDIE - koniecznie zapodaj info na temat tej szyby za 150 zł ... (oczywiście, że po jej zamontowaniu i oblataniu, naturalnie, to jasne) :D

podos 28.08.2009 13:13

Cytat:

Napisał Marco Polo (Post 71999)
Różnych argumentów używacie aby przechylić szalę zwycięstwa na korzyść albo enduro albo integrala albo szczękowca. Jednego nie znalazłem. Mianowicie chodzi mi o łatwość zakładania i zdejmowania. Po wielu godzinach przymierzania i dogłębnym wywiadzie środowiskowym zdecydowałem się na zakup Caberg Rhyno. Łatwość zakładania tego szczękowca mnie urzekła.

Moge napisać:

Szoej Multitec : beznadziejna łatrwość zakładania - wszystkiemu winne zapiecie DD
Nolan 100-103: Cudownie prosta łatwość zakładania (taki ząbkowany plastik z zapadką.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.