Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   XR650R RALLY dual na sterydach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31463)

Dymkaaa 13.03.2018 18:25

XR650R RALLY dual na sterydach
 
Ekhm.. trudny początek...

Hmm niech będzie, że to było tak.. naczytałem się o 650R, ciche marzenia o przeróbce na SM, wszyscy odradzali, to zło, za mocne.. ale stało się wypatrzyłem swoją okazje na olx, pierwsza która oglądałem, po prostu było blisko i pojechałem do użytkownika "gucio", przywieźć świnie i zedrzeć z niej cała tą "brzydką" zabudowę..

O jakie zdziwienie ogarnęło na miejscu. Motocykl od razu zrobił wrażenie, masywny, rzucające się w oczy piekne malowanie(kwestia gustu), po prostu zamurowało, wzmianka o tym że to dakarówka Orlenu i nastał lęk przed wskoczeniem na siodło.. i tak zostało do końca oględzin, że nawet się nie przejechałem :D

Próby odpalenia zajęły prawie godzine o ile się nie mylę.. ale nie odpuściłem i sprzęta zapakowaliśmy do nowego domu :D

Niestety nie mam zdjęć z przywozu, ani jakiś innych okresowych bo po prostu nie fotografuje swojego motocykla :)
http://africatwin.pl/picture.php?alb...pictureid=1988
///
http://africatwin.pl/picture.php?alb...pictureid=1983

Niee, nie w takim stanie ją kupiłem, malowanie już swoje przeżycia miałoo :)

Początki były trudne, próbował mnie nawet zrazić trudnością odpalenia.. zaspawane mocowanie kopnika które wkońcu rozwaliłem, też robiło swoje..
Więc zanim zdobyłem nowe, śrubowałem umiejętności odpalenia tego cuda z pycha i tak jak zimnego czasami odpalałem sam lub z kimś, choć teraz by to szło jeszcze zdecydowanie łatwiej (podpompował bym paliwo), tak choć trochę rozgrzanego pchałem sobie po lesie już sam :D

O niech, że ch** strzeli tą pompę.. naprawdę musiałem chwile się uczyć bo nikt nie powiedział wytłumaczył jakie mogę mieć problemy, na szczęście już zarzegnane :)
http://africatwin.pl/picture.php?alb...pictureid=1984
Bywało różnie jak na przykład tu..

http://static.pokazywarka.pl/3/2/1/9...jpg?1520959684

Mały szlif :)

Później świnka już przestała wyglądać tak okazale..

http://africatwin.com.pl/picture.php...pictureid=1991

Widać poprawiany błotnik, połamane handbary..

I nadszedł czas na odbudowę.

Co zostało zrobione wcześniej? Przez 2 lata użytkowania niewiele.. Były właściciel doinwestował, z technicznych spraw to w zasadzie sprzęgło oraz ten nieszczęsny kopnik.
Reszta to olej i sruuu :at:

Ode mnie świnia dostała USD od CRF 07r. lagi weszły bez problemów bo jak się okazało półka była niestandardowa, oryginalny zawias na tulejkach a sami orlenowcy jeździli nią na Ohlinsie. Koło również od crf.

Następstwem tego był adapter i tarcza od żółtych 320mm, poprawiła wizerunek jak i hamowanie które było bardzo słabe.

Stator elektrosportu 2x100w AC i DC.

Led 2x25w choć wymagają jeszcze poprawy.

Klamki niełamki, iryda

Reszta to już w zasadzie niszczenie...
Były próby z fcrem ale się nie zmieścił, kolanka już w tym gaźniku grzeją benzynę, chyba przez to się tak dobrze zbiera :haha2:

A co dostałem w "standardzie"?

-Amortyzator skrętu
-Cała zabudowa carbonowa 4 baki z około 50L paliwa
-Camelback pod osłoną silnika, osłonięty od ciepła przez carbonową osłone
-Pełny Roadbook ICO, przewijarka, podświetlenie itp.
-kseno
-carbony airbox wraz z dużym filtrem K&N
-Konkretny układ wydechowy, powiększone średnice kolanek
-wentylator na chłodnicy
-dodatkowa chłodnica oleju w czaszy
-inna półka z innymi mocowaniami pod kierownice, mostek na gumach
-mocowania oraz dolot powietrza firmy FT
-wzmocniony tylny stelaż, bez obaw można wozić ludzi po dołach
-pompa mechaniczna

Wkońcu nadszedł czas na remont, a i pewnie wystarczyłoby zmienić tylko pierścienie.. Ale może jednak lepiej zrobić to raz a porządnie.

http://africatwin.com.pl/picture.php...pictureid=1983

Zabudowa po piaskowaniu, będzie odnowienie malowania+okleina, dzięki Motomax za kontakt.

Czeka już nowy cylinder+tłok
Korba zapewne zaraz będzie w drodze i cała reszta..

Ale to mało ważne

Świnia dostanie wałek hot camsa stage 1,
łasiłem się na HRC jednak trudna dostępność kita i jego poszczególnych częsci może być problematyczna gdyby mi coś pieprzneło, a innym producentom nie ufam :)

Będzie próba zaadoptowania nowego mikuni tm40 który leży już ponad pół roku, jedyny który może się zmieścić..
Będa nowe handbary zeta Xc z kieruneczkami :drif:
Błotnik prawdopodobnie SM lub CRF 05r, próbowałem z nowszym, niestety jest całkiem inaczej zrobiony i haczy o owiewke.
Gniazdo zapalniczki.
Nowy licznik trail tech endurance II w drodze
Być może pokuszę się o tablet jako navi.

Poprawić trzeba również te ledy oraz chcę przejść na kondensatory zamiast akumulatora, który bez E-startu w niczym mi nie pomaga prócz zwiększenia wagi.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi co poprawić, co wyje*bać, chętnie wysłucham :)

Motocykl z historia, dakarową, marokową czy ukraińską :D , więc z tego powodu zamieściłem go tutaj, a nóż widelec kiedyś się przyda, co prawda nie stworzoną przeze mnie choć mam nadzieje, na przebycie nim wielu dalekich podróży. Jak i pojeżdżenia z wami, wkońcu tego roku zdobędę wymarzoną kat. A.
Żeby nie było nie jestem mechanikiem ani jakimś grzebaczem.. Proste rzeczy oczywiście wykonuje, czy ew. elektryke..

Ja jestem spełniony, moto zostaje dożywotnio. Nie będę się rozwodził o jego właściwościach jezdnych..

Krótko, jak powiedział były właściciel:
"Na supermoto?? Panie to zapierd*laa..":bow:

Misza 13.03.2018 18:42

Oho, ten sprzęt się pojawia co jakiś czas od wieeelu lat :)

Dymkaaa 13.03.2018 18:54

http://3.bp.blogspot.com/-c1RtGC6thd...0/DSC_0171.JPG

Autor zdjęcia Marek Remi

szynszyll 13.03.2018 19:06

zmiana ukladu hamulcowego wydawala sie konieczna. nie chce wiedziec jak slaby byl ten talerzyk z pierwszej fotki. ktos na takim ukladzie startowal w RPD?!

Dymkaaa 13.03.2018 19:10

Wątpie jak wynika z czatu/wywiadu do odnalezienia w sieci, jechali na ohlinsie, więc zapewne i tam mieli lepsze hamulce.
Na sprzedaż wystawili na zawieszeniu oryginalnym na tulejkach. Bez tej tarczy hamowałem oczami, zwłaszcza jak kolega stanął przede mną jak wryty wtedy już się nie dało hamować i trzeba było między samochód i motocykl na żyletki mijać :D

voxan69 13.03.2018 19:14

Pisał, że startowali z Ohlinsem to i pewnie koło było inne z większym heblem

TYMEKVMAX 13.03.2018 19:26

Napisz jak najwięcej o swoich pracach i wstawiaj zdjęcia miałem xr 650 r niestety tęsknie za nią więc będę obserwować ten wątek miłych prac i nie śpiesz się bo to najważniejsze pozdrawiam

bukowski 13.03.2018 19:33

Cytat:

Napisał TYMEKVMAX (Post 574973)
Napisz jak najwięcej o swoich pracach i wstawiaj zdjęcia miałem xr 650 r niestety tęsknie za nią więc będę obserwować ten wątek miłych prac i nie śpiesz się bo to najważniejsze pozdrawiam

Zazdrość!

Sent from my G8441 using Tapatalk

motomax 13.03.2018 20:32

podkusiłeś mnie tym tematem,Dymkaaa wiesz że możesz na mnie liczyć tylko na boga dzwoń a nie pw.

Zacny warchlak z tej twojej świni miło czyta sie takie wywody

Dymkaaa 13.03.2018 21:00

Jedni się denerwuja jak się często dzwoni więc uznałem że pw wygodniejsze i odpowiesz kiedy chcesz :D czekam na gotowość osłony zdawczej :)

dżony 13.03.2018 23:09

Co jakiś czas ta XRa wypływa jakoś w internecie ale zawsze odnosze wrażenie że ludzie kupują i sprzedają ją po chwili przerzucając jak zgniłe jajo. Ktoś może w końcu wytłumaczyć co jest z nią "nie tak" ? Bo raczej nigdy nie wzbudzała super entuzjazmu i zainteresowania

Erw 14.03.2018 06:40

Super temat. Czekam z niecierpliwością na postępy.:D

Dymkaaa 14.03.2018 07:27

Entuzjazm i zainteresowanie wzbudza spory zarówno na drodze jak i poza nią, gdy choćby stoi gdzieś zaparkowana, fakt , lepiej wygląda w rzeczywistości niż na zdjęciach.

Myślę, że problem z nią taki, że to motocykl terenowy, a jest choćby malowany+carbon, uszkodzenia takich spraw trochę kosztują, a zakładanie osłon psuje wszystko.

Druga sprawa zależy kto to kupuje, jak widać są tutaj ludzie którzy mają po 10 motocykli przez 10 lat bo co chwile zmieniają chociaż motocykl im leży.

Trzecia chyba najważniejsza.. to nie motocykl pod nasze tereny, nie ma tu dużych otwartych przestrzeni, są lasy i tak się jeździ.. Więc niepotrzebne tutaj takie zbiorniki i jej właściwości jezdne po piachu..

Czwarte wyposażenie.. roadbook itp. nie jest nikomu normalnemu potrzebny, jedynie zawodnikom, podnosi to trochę wage a zdjąć to? Wtedy ten motocykl traci cały smak..
Fakt że teraz będzie trochę lżejszy, bo było na nim w cholere szpachli. Żeby nie było, jest naprawdę lekki :)

Za mną przemawia to, że jest jak dla mnie bardzo wygodny do podróżowania przy czym zjeżdżam w teren i jadę prawie jak na liściu, mówię prawie bo w bardzo ciasnych sekcjach choćby szeroka kiera i mały skręt trochę potrafią przeszkodzić, ale to już kwestia nabrania wprawy, ja jeszcze mało doświadczony. Dobrze chroni przed wiatrem, jest stabilniejsza. Choć ja wygody od motocykla nie wymagam. Super się tym jeździ, różnica między zwykła BRP jest kolosalna, najbardziej z tego wszystkiego lubię ten airbox, i dźwięk zassysanego powietrza, miód dla uszu.

Ale tak jak piszę ma on swoje zalety i wady, zalety ciężko niestety wykorzystać u nas.
Aaaa nie zapominajmy, to wkońcu BRP, a problemy z odpaleniem to legendy złamanych nóg i innych spraw:haha2: wielu by chciało mieć już rozrusznik z tą zwiekszoną wagą.

Ten motocykl to bardziej styl, coś jak prawdziwy chopper, niby może to samo, jednak odczucia z jazdy są jakieś inne, albo się go kocha albo nienawidzi :)

Niektórzy tak jak i ja na początku, chyba ze względu na wygląd czują jakiś respect i nie chcą się nawet przejechać..

Zapomniałem dodać, bardzo mnie cieszy, że poprzednicy się go pozbyli, inaczej nigdy by do mnie nie trafił choć fakt, że widząc zdjęcia sam go chciałem przez internet rozbierać :D

Jac 14.03.2018 08:18

Fajnie sercem napisane. Moim zdaniem niczego nie musisz uzasadniać. Bo uzasadniać uczucie, czy pasję - to zupełnie bez sensu.
J.

TYMEKVMAX 14.03.2018 10:03

Jak pracę zdjęcia są już jakieś nowe

Dymkaaa 14.03.2018 10:18

Spokojnie :) , będę wrzucał jeśli coś będzie szło do przodu. Na razie mechanik rozebrał powiedział co jest do wymiany, dzisiaj będę zamawiał łożyska, zawory itp. część rzeczy mam, a część jeszcze trzeba skompletować z Usa, pod koniec marca powinienem mieć części u siebie.
Natomiast klejenie carbonu i malowanie to już w ogóle inna bajka i może potrwać nawet ponad 2 msc.

Erw 14.03.2018 10:41

Gdzie zawory zamawiasz?

lukasz_vip 14.03.2018 10:47

Sprzęt fajny i to jest piękne, że są ludzie, którzy takie maszyny ratują przed zniszczeniem. Kiedyś marzyłem o KTM 660 Rally. Jeden nawet przewinął się przez allegro za jakieś wtedy 20-30tys. zł ale był poza moim zasięgiem finansowym.

siwy 14.03.2018 10:53

Pamiętam jak ta xr'a była jeszcze srebrna i stała w salonie Hondy w Białymstoku.

Dymkaaa 14.03.2018 11:13

Zawory vesrah, w Polsce ponieważ to są oryginały i są tańsze niż z partzilli.

Hmm malowanie na 99% zostaje pomarańczowe, nie mam pomysłu na lepsze a w ogóle to jest zajebi*te, szacunek dla projektanta :D srebrna była straszna..

Ta swego czasu podobno też wysoko stała, tylko pewnie ciężko znaleźć kogoś kto takie coś weźmie za taką kase, dlatego później dało się ją kupić w śmiesznej cenie, gdzie w PL trudno jest znaleźć xre która nie jest zajeżdżona i w dodatku droższa o kilka tys.

Franz 14.03.2018 11:40

Erw zamawiał części do xr w impex.jp
Pisał że wyszło taniej niż w partizili
Podpytaj

Dymkaaa 14.03.2018 11:49

Dzięki, wiem o tym, pisałem z nim.
Fakt wyszło taniej ale do 150eu, a pewnie różnice są niewielkie i jedna rzecz tu jest drożej tu, taniej, sprawdzę.
Mam cylek, uszczelki tłok, łańcuszek, zawory będą z PL, korba musi być chyba z proxa, oryginału nie da się kupić osobno.
Reszta czyli łożyska na zmiane PL/USA, stage 1 prawdopodobnie odkupię od erw chyba, że się nie dogadamy to pójdzie z partzilli. Transport z us będę miał za free, więc to też robi jakąś tam różnice.

Erw 14.03.2018 12:06

Mnie się z Impex'a opłacało. To co chciałem wyszło mnie taniej z wysyłką VATem niż sam zakup na partzilli. Ale tak jak Dymkaaa pisze nie wszystko jest tam najtańsze. Trzeba sprawdzać poszczególne części bo np cylinder w Impex 610 dolcy a na Partzilli 360.

strobus1 14.03.2018 13:01

Polecam Holendrów - okazyjnie dilują :)
https://www.goparts.nl/onderdelen.as...ronderdelen&D=
Czas realizacji ok 2 tyg.

Dymkaaa 14.03.2018 20:56

Bedzie generalka:
- nowy cylinder tłok
-korba 99% prox chyba że ktoś poleca inna
-zawory vesrah(OEM)
-lancuszek OEM
-wszystkie uszczelki OEM
-wszystkie łożyska (pompy, walka,skrzyni, walu)
-stage 1 hot cam nie wymaga ale będzie
Jak na razie bez walka i cylindra wychodzi coś pod 2700 ale będzie mniej za sprawą Japonii i może trochę Polski generalnie, zasada zero zamienników, prócz walka.
Nie wliczylem w cenę cylindra oraz walka.

Franz 15.03.2018 03:28

A dlaczego wałek nie oryginał?
Bo gorszy? Z ciekawości pytam

Dymkaaa 15.03.2018 06:23

Z ciekawości chce zmienic
Zobaczyć czy naprawdę zmienia tyle ile piszą
Tu jest dość mocno rozbudowany airbox i wydech co sprawia że ta świnia wkręca się dużo dużo lepiej od innych i to na oryginalnym gaźniku. Więc jeśli uda się z mikuni i stage 1 może być ciekawiej :)
Tłoka hrc nie dam bo chcą za niego chore pieniądze a sam kit istnieje tylko w jednym miejscu za 1k dolców, osobno prawie nic się nie da kupić.. a innym nie ufam po tym co widziałem po us forach :)
Mój oryginalny wałek jest ok

Chyba, że ktoś odradza takie ingerencje, to się wstrzymam :D

Lucky Luke 15.03.2018 10:12

Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem ten motocykl na Szuter Party.
Strasznie mi się podobała.
DO tej pory , żałuję , że nie kupiłem gdy była okazja.
Coś mi sie wydaje, że teraz już długo takiej okazji nie będzie.
Dbaj i nie nie niszcz bo to unikat, wydaje mi sie , że trafiła w dobre ręce.
Błagam pomaluj ją na biało czerwono , to nie ktm.

Dymkaaa 15.03.2018 10:36

Heh, biało czerwono w sumie jest, tylko z dużym dodatkiem pomarańczy, właśnie malowanie jest świetne bo podkreśla tak jakby sylwetke i dość mocno wysmukla ten motocykl, ktoś go bardzo dobrze zaprojektował. Linia odcięcia od czachy do tylnego błotnika, następne odcięcie pod czasza.
Jedynie przedni błotnik to wszystko psuje, taka łopata :D
Jeśli jesteś dobry w grafice, możesz coś przedstawić a się zastanowie ;)

Nie da się nie niszczyć, jak się takim sprzętem jeździ, choć wszystkie gleby jakie nim licze to takie parkingowe w lesie, ciężko sie na nim podeprzeć.. stąd też połamane handbary. To samo jak miałem już zapiętą 4 dałem w gaz i obcieło wentyl, obróciło wyrzuciło z siodła a moto w pizdu.. :D

Ogółem nie podoba mi się mocowanie mostka kierownicy, już raz została mi w rękach, na szczęście prędkość była na tyle mała, że się udało :D

Co się zniszczy to się odnowi, spokojnie :)

Prince 15.03.2018 11:01

Racja że srebrne malowanie było słabe. Ale czy są jakies focie jak to wygladało gdy było orlenowskie? Bo biało-czerwone orlenowe malowanie mogłoby być ekstra. Repsolowe do mnie nie trafia na tym motocyklu, chociaż ogólnie lubię.

Dymkaaa opisałbyś sposób na elektrykę w tym motocyklu. U mnie wjechał ten akcesoryjny stator i spalił moduł , jara żarówki i w ogóle jest do kitu. Od pół roku jeżdżę na module z regulacją od kimco :D ale wolałbym wrócić do ori.

Dymkaaa 15.03.2018 11:13

Szczerze, AC na razie nie używam, instrukcja do tego statora to jakaś padaka. Użyłem regulatora napięcia od skutera. Do AC dawałem jakiś zwykły kondensator ze sklepu, też bezproblemowo robił. Stator mi zmieniał znajomy. Ja tylko dałem regulator, podpinanie świateł ładowania i takie pierdoły. Jakbyś zobaczył elektryke tego motocykla to byś się za głowe złapał.. nic tam się nie da szczaić, nic nie podpisane bierzesz kabel sprawdzasz mija 10min i znowu sprawdzasz ten sam.. taka plątanina, że ja pierdole :D
Jak to spiąć w środku musiałbym pytać bo tak naprawdę instrukcja do tego statora chyba jest niepoprawna, i on sam na początku też nie bardzo wiedział która kostke spiąć.

Spróbuj poszukać na polkasteam jakiś informacji, tak naprawdę ja się na tym moto uczę, więc za wiele nie pomogę :)

Czy łożyska NTN można traktować jako oryginały?

Lucky Luke 15.03.2018 11:56

Popieram malowanie na wzór orlenowskiego biało czerwone. MI ten repsol w ogóle się nie podoba. Lub cały na biało i np duże czerwone skrzydło hondy.
Pokombinuj trochę bo stare malowanie jest na prawdę brzydkie i mało dynamiczne.

Dymkaaa 15.03.2018 12:01

Co człek to opinia :D
Z tym przynajmniej bez świateł jestem dobrze widoczny :)

Przemyślę Panowie, choć to poprzednie mi się podobało, ale nie mówię czerwono biały mocno kusiii

Dymkaaa 15.03.2018 13:59

To jak to jest z tymi łożyskami, czy te same oznaczają, że będzie to łożysko takiej samej jakości jeśli w hondzie też są oznaczone w taki sposób?
No bo jak inaczej wytłumaczyć to, że na japońskiej stronie(oryginalny nr mbn) niektóre są połowe tańsze, a niektórzy w Polszy kupują łożyska za 500zł gdzie na partzilli wychodzi 1000 i twierdzą, że złożyli na oryginalnych tylko bez znaczku hondy na pudełku :)
Na samej partzilli widać, że stosują koyo i ntn, więc chyba wytrzymałość i jakość powinna być taka sama? Czy są one robione jednak na specjalne zamówienie?

siwy 15.03.2018 15:19

ja bym na redbulla przemalował :)

https://enduro21.com/images/racing/2...018_1_1200.jpg

https://ultimatemotorcycling.com/wp-...orcycles-1.jpg

Dymkaaa 15.03.2018 21:01

Prince,
Z tą elektryką to było tak, że on rozwalił tą kostke i kabelki mniej więcej pasowały i normalnie je po wsuwał to mi zrobił jeśli chodzi o moduł, reszte czyli AC/DC robiłem ja, jak coś wal priv.

Niezłe to malowanie, ale czy rzeczywiście zbliżyłbym się efektem do zdjęcia hmm

Erw 16.03.2018 07:28

Łożyska NTN to raczej oryginały. Takie przynajmniej mi z JP przyszło. I takie z wałka rozrządu zdjąłem.

motomax 16.03.2018 18:25

ntn jest fabrycznie montowany,na pierwszy montaż idą łożyska lekko trwalsze od tych ze sklepu.

Ntn Skf Koyo to bardzo dobre zamienniki.

Dymkaaa 16.03.2018 18:54

Jesteś tego pewien? Gość w hurtowni sądził nieco inaczej, choć to chyba zależy od poszczególnego łożyska prawda?
Skoro w sklepie sprzedają oem i w nawiasie jest podany NTN z nr to chyba powinno być to samo.
Jesteś w stanie ogarnąć mi adapter do TM40?

rafal78 16.03.2018 19:14

Mam w xr tm40 i chyba jest bez adaptera. Ale byl na 100% zamawiany pod xr. Do wydechu leo vince. Musialem załozyc duzo wieksze dysze.

Dymkaaa 16.03.2018 19:54

Ja mam zwykły i muszę mieć adapter dorobiony bądź dokupiony.

Prince 16.03.2018 21:00

Dymkaaa odezwę sie w spraie prądu jak wrócę do tematu. Dzięki ;)



Cytat:

Napisał Prince (Post 575239)
R Repsolowe do mnie nie trafia na tym motocyklu, chociaż ogólnie lubię.

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net...5a&oe=5B30A146
O proszę. Takiej śwince pasuje.

motomax 16.03.2018 23:29

Mnie się ta kolorystyka podoba

Chodzą słuchy że na Popapraciu powstaje jej replika :dizzy:

http://4.bp.blogspot.com/-qIBnIjFdJx...BRacer%2B2.jpg

Dymkaaa 19.03.2018 11:22

B. ładny ten dzik :D
Ok wsio łożyska w silnik oem.
Główki ramy oem.
Sprężynki zaworów w PL nie znalazłem więc oem.
Uszczelniacze również oem czy proxy zamiennik mogą być?
Warto wymienić zębatki rozrządu czy przerost?

Druga sprawa na jakich przełożniach jeździcie świniami?
Moje są coś pod 180 i to trochę przesada, bo w lesie na jedynce strasznie po sprzęgle.

motomax 19.03.2018 12:07

Uszczelniacze zaworów oem,zębatki rozrządu jak nie maja wgłębień od łańcucha można zostawić.
jeżeli wyjedzone to kategorycznie wymień bo zaraz zniszczą łańcuch

48 masz z tyłu?

Dymkaaa 19.03.2018 12:27

Chyba 46 nie pamiętam, zdawcza jest wyje*bana więc tu też można coś zmienić.

Prince 19.03.2018 14:34

Przód 14 i tył 48 to chyba fabryka. W wersji SM najczęściej mam 15 przód i 45 Tył. Fajny zestaw ma Mhv. Tam ma z tyłu 51?

rafal78 19.03.2018 19:07

Mialem 15 i 45. Jezdzilem tak na sm i enduro w tym tygodniu startuje na 15/48 dam Ci znac jaka roznica. Na enduro troche byl za szybki. Na sm z Tm40 i k&n przy starcie ze swiatel na 2 rwał na koło a mam 100kg.

Prince 19.03.2018 21:52

Cytat:

Napisał rafal78 (Post 575787)
Mialem 15 i 45. Jezdzilem tak na sm i enduro w tym tygodniu startuje na 15/48 dam Ci znac jaka roznica. Na enduro troche byl za szybki. Na sm z Tm40 i k&n przy starcie ze swiatel na 2 rwał na koło a mam 100kg.

przez pół roku jeździłem na 15/48 a dużych kołach Niefajne.

Dymkaaa 20.03.2018 09:53

Za szybki? Jaka przelotowa?
Gearingcommander jest miarodajny?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.