Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Honda - inna niż AT & NAT (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=185)
-   -   X-adv 750 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44630)

Cychu 23.07.2023 21:15

X-adv 750
 
Witam wszystkich serdecznie,to mój pierwszy post na tym zacnym forum.
Korzystając iż forum to ma naprawde dużą rzesze forumowiczów poszukuję kontaktu do osoby która jest w posiadaniu x-adv 750ki,przymierzam się do zakupu tego specyficznego motocykla i chciałbym go oglądnąć na żywo,niestety w salonach na dolnym śląsku brak.Jestem z okolic Dzierżoniowa,bez problemu podjadę w okolice Wrocławia-Świdnica-Kłodzko itd..
Bardzo byłbym wdzięczny jeśli ktoś by się odezwał ;)
Pozdrawiam

myku 23.07.2023 23:11

Podjedz do Niemiec. Tam bedziesz misl czego szukasz.

Romano 23.07.2023 23:52

Mam podobną prośbę:)
Poszukuję właściciela X-ADV 750 z Podlasia, który zechciałby umówić się na przejażdżkę z wymianą motocykli, brak demo chyba w całej Polsce, nie chcę kupować kota w worku.
Jak coś to dojadę gdzie trzeba.

Widziałem parę dni temu na żywo w Plazie, nawet siedziałem :D
Na żywo jest ładniejszy i robi wrażenie, miał gmole i halogeny - kozak :Thumbs_Up:

Cychu 24.07.2023 07:43

Cytat:

Napisał myku (Post 824024)
Podjedz do Niemiec. Tam bedziesz misl czego szukasz.

Nie nie ma szans,problemem jak zawsze jest czas,poczekam cierpliwie może jednak ktoś się znajdzie z okolicy..

slamac 24.07.2023 09:34

Cytat:

Napisał Cychu (Post 824009)
Witam wszystkich serdecznie,to mój pierwszy post na tym zacnym forum.
Korzystając iż forum to ma naprawde dużą rzesze forumowiczów poszukuję kontaktu do osoby która jest w posiadaniu x-adv 750ki,przymierzam się do zakupu tego specyficznego motocykla i chciałbym go oglądnąć na żywo,niestety w salonach na dolnym śląsku brak.Jestem z okolic Dzierżoniowa,bez problemu podjadę w okolice Wrocławia-Świdnica-Kłodzko itd..
Bardzo byłbym wdzięczny jeśli ktoś by się odezwał ;)
Pozdrawiam

Wrocław albo Jelcz-Laskowice, zapraszam do pooglądania. Pisz kiedy masz czas to znajdziemy jakiś termin żeby się na chwilę złapać.

Cychu 24.07.2023 10:19

Cytat:

Napisał slamac (Post 824050)
Wrocław albo Jelcz-Laskowice, zapraszam do pooglądania. Pisz kiedy masz czas to znajdziemy jakiś termin żeby się na chwilę złapać.

Z nieba mi spadłeś ;)
Jak najbardziej Wrocław mi odpowiada,dostosuję się oczywiście do Ciebie,jak by były godziny po 16tej było by super..

Romano 24.07.2023 12:53

https://www.scigacz.pl/Skuter,Honda,...MIvtLH-SwcgoPQ

Onufry22 24.07.2023 17:01

Cytat:

Napisał Romano (Post 824027)
Mam podobną prośbę:)
Poszukuję właściciela X-ADV 750 z Podlasia, który zechciałby umówić się na przejażdżkę z wymianą motocykli, brak demo chyba w całej Polsce, nie chcę kupować kota w worku.
Jak coś to dojadę gdzie trzeba.

Widziałem parę dni temu na żywo w Plazie, nawet siedziałem :D
Na żywo jest ładniejszy i robi wrażenie, miał gmole i halogeny - kozak :Thumbs_Up:


Wiem kto ma na Podlasiu i będzie sprzedawał na jesień:)

consigliero 24.07.2023 17:29

Kiedyś miałem okazję testować. Nie lubi poprzecznych przeszkód, jest twardo a mój chyba miał niedomkniętą kanapę która podczas takiej hopki się otworzyła. Tym niemniej kusiła i nadal kusi ale nie można mieć wszystkiego, chyba żeby dobra cena była

matjas 24.07.2023 17:32

XAdv i dobra cena :) chyba ze myślimy o tym, ze jak w innym wątku jest inflacja i to jest drogie teraz będzie tanie za dwa lata.

Emek 24.07.2023 17:33

Zajefajny sprzęt zupełnie do niczego. Ale frajde daje.

matjas 24.07.2023 17:43

Nigdy na tym nie jeździłem ale uwielbiałem silnik NC i dalej uważam ze ogromna szkoda ze nie ma od hondy jakiegoś szerszego rozwijania tej linii mimo jakichś tam obietnic prasowych bez pokrycia.
Nie wiem jak to jest jechać w offie jak na kiblu albo na stojaka mając przekrok zamiast baniaka :) musi ze to jest dziwne :)

Na jaki adwenczur w kilometrach taki motorek pozwala? W sensie co to ma za zbiornik??? W NC był jakieś 12.5l jeśli dobrze pomnę. Krzywdy nie było.

Emek 24.07.2023 18:23

Ta com jechał miała normalne pegi jak w AT.

matjas 24.07.2023 18:46

I zbiornik między nogami tez miales?

Emek 24.07.2023 18:51

Nie ma dramatu. Da się latać po szuterkach a w teren cięższy to wiadomo. Małe koła i krowa ciężka.

Romano 24.07.2023 22:33

Cytat:

Napisał consigliero (Post 824124)
Kiedyś miałem okazję testować. Nie lubi poprzecznych przeszkód, jest twardo a mój chyba miał niedomkniętą kanapę która podczas takiej hopki się otworzyła. Tym niemniej kusiła i nadal kusi ale nie można mieć wszystkiego, chyba żeby dobra cena była

Czytałem Twoją opinię po teście, ale w modelu 2021 poprawili parę rzeczy, między innymi zawias i przemodelowali kanapę, teraz jest węższa z przodu, silnik otrzymał 4KM więcej i poprawiono DCT.
Mnie interesuje czy tym można polecieć gdzieś dalej z plecaczkiem i bagażem?
Ja i żona to w sumie 140kg :) nie jest źle.
Ten skuter jest naprawdę duży, więc miejsca nie zabraknie, siedząc przez chwilę na nim odniosłem wrażenie, że jest dużo wygodniej niż w NAT, ponad to na dłuższych przelotach można zmieniać pozycję nóg włączając w to akcesoryjne podnóżki kierowcy. Pytanie, czy te prawie 60KM da radę wciągnąć mnie, żonę +3kufry np. na górskich serpentynach? :confused:
Może ktoś z Was latał z plecaczkiem + toboły na NC? To przecież ten sam silnik.

matjas 24.07.2023 22:49

Z plecakiem nie ale z kuframi i z rolka zrobiłem po drogach szybkich i autobanach jakieś 12kkm - około 4 tys nakręciłem do tego koło domu.
Mocy nie zabraknie Ci do JAZDY. Można trzymać NC 140kmh cały dzien i spokojnie daje sobie radę. Przy tej prędkości jednak musisz planować manewry na autostradzie bo nie ma odejścia litra+ i jak coś zapierdala za tobą 170 to nie zdążysz zniknąć bez orgii świateł pomijając ze to zwykle niebezpieczne.
Z kuframi i rolką spakowany na tydzień przy tej prędkości pali 4.2-4.5l. Średnie spalanie z całego okresu eksploatacji było 3.3l gdzie naprawdę dużo jeździłem szybko i daleko.
Ten silnik ma potencjał i jest BARDZO niedoceniany.

NC koniec końców znudził mi się bo zatęskniłem do możliwości zjechania gdzieś na bok czego absolutnie nie zapewniał. Miałem nawet tkc80 przez jakiś czas ale to było po prostu nieporozumienie. CRF300rally sprawia mi naprawdę dużo więcej radości a sam motocykl uważam za wszechstronniejszy i wygodniejszy - jak dla mnie.
Pisze to mimo ze na NC zrobiłem swoj życiowy rekord dniowy w postaci 1370km - był po prostu dobry dzien ale te 55KM nie powinny nikogo zniechecac.

Na koniec powiem ze ten silnik się nadaje do ADV czy offa jak wół do karety.
Dołu jest cała masa ale reakcja na gaz jest BARDZO ospała bo masy wirujące są olbrzymie jak na taki piec. Spokojne pokonywanie dystansu - to tak. I nie jeździłem niczym lepszym. No i ekonomia.

Widziałbym ten silnik, o czym pisałem wiele razy, w podróżnym enduro typu AT, GS rozwiercony do 900ccm z mocą na poziomie 85KM z 19” z przodu i zbiornikiem 15-17l. Ustawilbym się w kolejce po takie moto gdyby cena byla prawidłowa na co dzisiaj już liczyć nie można. Drugi raz do tej samej wody nie wejdę ale wspominam z bardzo dużym sentymentem.

Cychu 29.07.2023 11:22

Dziękuję koledze Slamac za pokazanie moto oraz za możliwość przejechania się xadv,bardzo dziękuję za poświęcony czas i zaufanie powierzając sprzęt.

Romano 29.07.2023 19:05

A wrażenia z przejażdżki pozostawisz sobie?
Chyba nie podpasił sprzęt :)

myku 30.07.2023 11:42

Cytat:

Napisał Cychu (Post 824742)
Dziękuję koledze Slamac za pokazanie moto oraz za możliwość przejechania się xadv,bardzo dziękuję za poświęcony czas i zaufanie powierzając sprzęt.

Szacun dla kolegi. Ale napisz cos o odczuciach i co wcogole sadzisz o tym motocyklu.

nabrU 30.07.2023 12:16

O ile to da jakieś porównanie / wyobrażenie zrobiliśmy z żoną na eNCeku DCT szkocką North Coast 500 w 2016roku. 4 dni (2 x 2) na dojazd z płd. Anglii i 4 dni w szkockich Highlands. Moto poza nami miało dwa pełne kufry, top box i dry bag na top boxie i problemu zasadniczo nie było. Góry tam jakieś wielkie nie są (choć na przełęcz Applecross wdrapywaliśmy się w kompletnej mgle) i moto spokojnie sobie ze wszystkim radziło.

Niestety jak pisał @matjas wyprzedzanie czegokolwiek poza miastem takim 'zestawem' wymaga sporego myślenia i refleksu :D bo te 55KM w tym nie pomaga. Poza tym tylna nieregulowana zawiecha czasami dobijała na szkockich 'single trackach' ale nie wiem jak to jest rozwiązane w X-ADV.

Cychu 30.07.2023 22:47

Cytat:

Napisał Romano (Post 824780)
A wrażenia z przejażdżki pozostawisz sobie?
Chyba nie podpasił sprzęt :)

No właśnie sprzęt podpasił bardziej niż myślisz,jedyna rzecz której mogę się czepić to lekki niedosyt w mocy,lub takie wrażenie,nie chciałem kręcić użyczonego sprzętu bo nie była to moja własność a ja o czyjeś dbam bardziej niż o swoje.Xadv jedzie bardzo płynnie,mega wygodny idealny do miasta i na wekkendowe wypady i pod to właśnie chcę przypasować zakup motocykla.Popróbowałem już crf adv w automacie(cały wekkend)i manuala godzinna jazda,i powiem szczerze w moim przypadku zakup tego motocykla byłby przerostem treści nad formą,poprostu ja go nie wykorzystam a po drugie zbyt zero-jedynkowa praca co w moim odczuciu zbyt bardzo szarpało.Potestowałem też ktm tu mocy było z naddatkiem,miałem już 2 ktm więc szukam dalej.Kolejny był versys 1000se super motocykl ale nie ukrywam to motocykl na drogę w las nim nie pojedziesz,bardzo wysoka kultura pracy 4 cylindrowego silnika,skrzynia biegów mega krótka,zdecydowanie za krótka.Zaraz posypią się komentarze że jestem wybredny i sam nie wiem czego szukam,ale właśnie tak nie jest wiem czego oczekuję i jak na razie xadv jest moim numerem jeden.

slamac 31.07.2023 09:19

Cytat:

Napisał Cychu (Post 824742)
Dziękuję koledze Slamac za pokazanie moto oraz za możliwość przejechania się xadv,bardzo dziękuję za poświęcony czas i zaufanie powierzając sprzęt.

Miło było poznać kolegę z forum, polecam się na przyszłość :)

Cychu 01.08.2023 10:33

No i sprzęt zamówiony,odbiór kwiecień 2024 ;)

luk2asz 01.08.2023 10:38

Cytat:

Napisał Cychu (Post 825089)
No i sprzęt zamówiony,odbiór kwiecień 2024 ;)

Z ciekawości zapytam. Nigdzie w Polsce nie ma dostępnego modelu? Czy coś zamawiałeś dodatkowego z fabrycznego wyposażenia.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

sysiek300 01.08.2023 18:31

a cóż to wersja limitowana? Swoją drogą gdzie to robią? na pewno nie Włochy skoro taki termin, termin to zresztą jakieś żarty normalnie, życze Ci, żeby nie było obsuwy bo z CRF 300 to po 2-3 miesiące bywały

Romano 01.08.2023 21:57

Cytat:

Napisał sysiek300 (Post 825115)
...Swoją drogą gdzie to robią?...

Sprzedawca w Plazie twierdzi, że made in Japan

Cychu 01.08.2023 22:53

W Plazie właśnie zamówiłem,xadv na ten moment brak nowego z dnia na dzień,dodatkowo wziąlem grzane manetki i deflektory,nowy kolor wchodzi wersja niby limitowana który zamówiłem,obsuwy z terminem nie powinno byćgdyż wskoczyłem na czyjeś miejsce kto zrezygnował.Produkcja jak przedmówca mane in Japan

Cychu 02.06.2024 23:17

1 Załącznik(ów)
Witam,moto odebrane,w 4 dni nakręciłem tysiąckm a serwis za 1,5 tygodnia,więc tym sposobem zatrzymało mnie to na chwile przed kręceniem kilometrów

Romano 03.06.2024 21:51

Gratulacje!!!
Ja póki co jeszcze nie miałem okazji przetestować, ale sądzę że wcześniej czy później przesiądę się na XADV a jeśli będzie ciężko rozstać się z NAT to zostanie jako drugi:)
Cychu jak będziesz się kręcił po Podlasiu to daj znać :)

Emek 04.06.2024 10:17

Z ciekawości, da się jakieś lekko offowe gumy dobrać do tego skutra?

Conorian 04.06.2024 10:25

Cytat:

Napisał Emek (Post 854381)
Z ciekawości, da się jakieś lekko offowe gumy dobrać do tego skutra?

https://www.motociclismo.es/pruebas/...38206_102.html

maciekrom 04.06.2024 16:58

Jak dla mnie to jest najlepszy skuter jaki miałem. Przejechałem nim Turcję, Gruzję, Armenię, Azerbejdzan, Kazachstan, Uzbekistan , Kirgistan i nawet udało się wjechać na Ak-Bajtal w Pamirze i dopiero tam dotarło do mnie , że czas najwyższy przesiąść się na Afrykę.
Po kasacji pierwszej Czarnuli kupiłem Integrę ale wytrzymałem na niej tylko kilka miesięcy, w porównaniu do Xadv to jednak moto o klasę niżej pomimo tego samego serca.

Cychu 04.06.2024 23:43

A powiem Tobie że jest plan na Podlasie ;)

Romano 05.06.2024 21:44

Cytat:

Napisał Cychu (Post 854443)
A powiem Tobie że jest plan na Podlasie ;)

No to gites :Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.