Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Montowanie filmów z wakacji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36221)

Komar 19.11.2019 16:57

Montowanie filmów z wakacji
 
Witajcie.
Czy ktoś zna sprawdzonego i polecanego fachowca, który potrafi wykonać montaż fajnego, dynamicznego filmu z wakacji - motocyklowego? Mam materiały w formie fotografii, filmików i wybranej muzyki.

Rojek 19.11.2019 17:05

Swego czasu zajmował się tym Ex1 i Mirkosławski, jak jest teraz - nie wiem. Uderz do nich, w mordę nie dadzą (chyba :hehehe: )

Mallory 19.11.2019 17:10

Można samodzielnie poćwiczyć... nawet z prostym programem movie maker. Byleby dłużyzn nie było. Ja tam ćwiczę się:

https://www.youtube.com/watch?v=LgorLTVcVZ4

motomysz 19.11.2019 22:17

Ja też korzystałem kiedyś z Movie maker i nawet fajnie mi się już majstrowało. Zmieniłem kompa i teraz na win 10 do dziśiaj nie znalazłem instalki, sytemu tego programu nie posiada. Marcin, można coś poradzić?
Sorry za off top.

Neo 19.11.2019 22:29

Nie znalazłeś bo to już nie jest wspierana aplikacja. Sprawdzałeś projekty filmowe w systemowej aplikacji Zdjęcia w Windows 10? Czytałem opinie zadowolonych użytkowników ale się tym nie bawiłem.

motomysz 19.11.2019 22:40

Sprawdzałem, sprawdzałem ale nie urzekła mnie :) Trochę takie okrojone w porównaniu do Movie. Dobra nie śmiece

rumpel 19.11.2019 22:59

też tęsknie za Movie Makerem, był "wystarczająco prosty"

Neo 19.11.2019 23:31

Kilka razy w ostatnim czasie podchodziłem do montażu bardziej zaawansowanych filmów z wyjazdów ale brak zadowalających rezultatów spowodował zniechęcenie i zarzucenie tematu. Wspomnienia zostają w głowie aż je stamtąd kiedyś jakiś Alzheimer wykradnie albo demencja zniekształci.

Kibicuję jednak pomysłodawcy wątku - może ktoś Ci pomoże bo problem jak widać nie jest unikalny.

Cytat:

Napisał Komar (Post 658693)
(...)Mam materiały w formie fotografii, filmików i wybranej muzyki.

Właściwie to może napisz coś więcej - zapytam znajomych. Ile masz tego materiału (godzin video, wybranych fotek) i jak długi miałby być to film? Na ile byłbyś skłonny wycenić taka pracę? Niżej przykładowy cennik:

film 1-3 min / 70 pln za każdą rozpoczętą minutę filmu
film 4-7 min / 55 pln za każdą rozpoczętą minutę filmu
film 8-12 min / 45 pln za każdą rozpoczętą minutę filmu
film 12-20 min / 40 pln za każdą rozpoczętą minutę filmu
filmy powyżej 21 min / 30 pln za każdą rozpoczętą minutę filmu

Zobaczcie swoją drogą aplikacje darmowe do montażu, na przykład z tej listy:

https://www.digitalcitizen.life/best...ws-movie-maker

Obsługą przekonał mnie do siebie https://www.shotcut.org/ ale inne też wyglądają ciekawie.

mirkoslawski 20.11.2019 07:18

Cytat:

Napisał Neo (Post 658744)

film 1-3 min / 70 pln za każdą rozpoczętą minutę filmu
film 4-7 min / 55 pln za każdą rozpoczętą minutę filmu
film 8-12 min / 45 pln za każdą rozpoczętą minutę filmu
film 12-20 min / 40 pln za każdą rozpoczętą minutę filmu
filmy powyżej 21 min / 30 pln za każdą rozpoczętą minutę filmu

Ten cennik jest skąd? Ja już co prawda się tym nie zajmuję ale jako iż trochę jednak byłem w branży, znam nie tylko ceny ale i ilość pracy, którą trzeba włożyć.

W montażu nie ma "cennika" - projekty wycenia się najczęściej indywidualnie.
Dam przykład - dostajesz zlecenie na montaż 5 minut filmu z materiału, który trwa w sumie 3h. Aby zmontować taki filmik, trzeba około 2 dni ciągłej pracy (samo przejrzenie materiału to przecież 3h a najczęściej trzeba to zrobić nie jeden raz). I teraz - jeśli kupujesz licencje na oprogramowanie, inwestujesz w kompa do obróbki ("zwykły" PC czy lapek raczej się nie nada do montażu np. 4k a nawet FHD). Oczywiście płacisz zusy i usy no i chcesz, aby oprócz kosztów amortyzacji sprzętu, podatków i innych danin zostało na kieliszek chleba to za 250 zł brutto za 2 dni pracy nikt takiej roboty nie weźmie (mówię o firmie czy też profesjonaliście, który ma wiedzę i sprzęt). Być może ktoś, kto robi to dla pasji albo jako "fuszke", albo jakiś "Janusz" ale 2 dni pracy kosztują dużo więcej.
3mam kciuki :Thumbs_Up:

CeloFan 20.11.2019 07:44

:Thumbs_Up:

Oprócz chęci potrzebny jest jeszcze w miarę dobry materiał. W sensie nie jakości, tylko ujęć. Jeśli wszystko nagrywałeś z jednego ujęcia jadąc to klip powinien trwać bardzo krótko. Jeśli ujęcia są zróżnicowane to połowa sukcesu :)
Taki ruchomy obraz wbrew pozorom może być łatwy albo dość skomplikowany w montażu. Nawet jeśli miałby być nie za długi. Można dodać w postprodukcji dźwięk, poprawić kolory czy wyprostować beczkowate ujęcia itd. Ale najważniejsza jest Twoja historia. Co z tego, że ktoś zrobi ekstra klip jak nie będzie o tym co chcesz przekazać.
A z ciekawości. W jakiej jakości są nagrania?
CF

Emek 20.11.2019 07:59

W jakości telefon i trochę ujęć z gopro jak mniemam bo to materiał łączony od wielu ludzi. Ujęcia z gopro na pewno są ciekawe i w bardzo dobrej jakości bo widziałem część materiału.

Komar 20.11.2019 08:23

Witajcie.
Część materiałów jest nagranych przez kamerę Gopro a część telefonem. Nie ma tego dużo gdyż nikt nie pomyślał z uczestników, że później będzie przygotowywana relacja. Dużo więcej jest zwykłych zdjęć.
Jakość filmików jest różna ale raczej trzeba powiedzieć, że jest ona słaba.

Zdaję sobie sprawę, że wszystko kosztuje dlatego nie pytam o osobę która to zrobi za przysłowiową flaszkę ale szukam osoby, która czuje materiał i instynktownie potrafi złożyć fajny film z wyjazdu obrazujący dynamikę, trudy podróży i życie codzienne na postojach i zwykłą zabawę. Moją intencja jest aby film był tak skonstruowany aby skłonił postronnego widza do zachwytu i lekkiej zazdrości po której zapakuje się na motocykl i ruszy na wyprawę samemu
.


Myślałem o filmie dynamicznym o długości ok 20 min ale nie wiem czy aż tyle ciekawego materiału będzie.

CeloFan 20.11.2019 10:17

:Thumbs_Up:

20 minut utrzymania widza przed monitorem to sztuka. Kiedyś poczytałem o statystykach oglądalności na YT. Przeciętnie to do 3 minut.
Montaż, muzyka, może narracja no i zamiana dźwięków z kamer na dobrej jakości załatwiło by sprawę być może. Duuuużo pracy :)
CF

Neo 20.11.2019 11:45

Cennik wyszukałem w 5 sekund online, jeden z wielu dostępnych i wielu wariantów. Zdaję sobie sprawę z kosztów profesjonalnego montażu - szwagierka jest reżyserem/montażystką, jej nawet nie pytam czy byłaby zainteresowana bo to inny świat. Tu jednak chodzi bardziej jak rozumiem o kogoś kto ogarnia temat na poziomie amator+ i nie zawoła wspomnianych zawodowych cen.

Zainteresowałeś mnie tymi statystykami. Poszperałem i faktycznie nie jestem dziwakiem skoro niezbyt często oglądam materiały YouTube dłuższe niż 10 minut. Na wykresie poniżej widać jak dramatycznie spada ilość osób które dotrwają do końca długiego filmiku. Świetnie obrazuje to problem utrzymania widza przed ekranem i jak dużą sztuką jest przykucie nas do ekranu.

https://i.ibb.co/yychTBP/youtubeanaliza.gif

CeloFan 20.11.2019 11:54

:Thumbs_Up:

I to jest rozwiązanie. Poproś szwagierkę o przysługę :)
Przecież nie może odmówić :D

Mallory 20.11.2019 13:07

Cytat:

Napisał motomysz (Post 658727)
Ja też korzystałem kiedyś z Movie maker i nawet fajnie mi się już majstrowało. Zmieniłem kompa i teraz na win 10 do dziśiaj nie znalazłem instalki, sytemu tego programu nie posiada. Marcin, można coś poradzić?
Sorry za off top.

Cytat:

Napisał rumpel (Post 658738)
też tęsknie za Movie Makerem, był "wystarczająco prosty"

Gdzieś miałem działająca instalkę pod win10 ... w chwili wolnego czasu poszukam i na priva podrzucę.
PS. Znam Flasha (animate), Vegasa i inne programy - ale nie mam na to czasu... Moviemaker dla mnie do ideał - prosty i szybki, nic więcej nie potrzebuję dla siebie.
Też sorry za OT.

CeloFan 20.11.2019 13:16

:Thumbs_Up:

Neo, przepraszam. Odpowiedziałem nie patrząc kto wysłał wiadomość. Z kontekstu wywnioskowałem, że Komar. Ot tak to jest jak czasu nie ma a telefon parzy w ręce :haha2:

Komar, jeśli nie znajdziesz nikogo chętnego to mogę przejrzeć materiał i zdecydować czy umiem coś z nim zrobić. Tylko nie teraz. Za kilka tygodni dopiero.

Piterm123 21.11.2019 12:41

A tak czasu trzeba mnóstwo. Ja swój filmik z wakacji lepie od czerwca.
I teraz moje pytanie czy jest tu ktoś taki co napisał by mi narrację w formie słuchowiska?
Czas trwania to około godziny.

tadzik 21.11.2019 13:05

Sorry za offa, ale za każdym razem gdy czytam tytuł tego wątku to odczytuję jako MONTOWANE FILMÓW AKCJI! i mi się od razu ten reżyser filmów akcji przypomina :) Fajny wątek.

CeloFan 21.11.2019 13:06

:Thumbs_Up:

No mnóstwo. Jeden ze swoich filmów dłubałem 1,5 roku. Słownie jeden i pół roku :D
Codziennie z jedną miesięczną przerwą. I wyszedł pełnometrażowej długości :D

Piterm123, narrację napisać ale żeby była w formie słuchowiska? Lektor z talentem pisarskim potrzebny.

sluza 21.11.2019 13:20

ściągnij coś prostego do montażu, NERO Video jest BARDZO prosty, i do roboty. Oddać materiał i montaż w ręce kogoś kto z wami nie był to nieporozumienie. Trzeba czuć klimat, wiedzieć jak tam było, co było itd, żeby wyszło coś co przynajmniej sam zaakceptujesz.
Unikaj długich ujęć, dobierz dobrą muzykę i klej. Nic strasznego. Pierwszy wyjdzie kulawo, ale następne będą lepsze. Potem nagrody na festiwalach, wywiady, rozpoznawalność, celebrity, kasa z YT.... Cud miód. Wiem co mówię :)

Piterm123 23.11.2019 15:21

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 658907)
:Thumbs_Up:
? Lektor z talentem pisarskim potrzebny.

i o to to to właśnie pytam:D

MrWaski 23.11.2019 15:37

Podobno niezły jest darmowy DaVinci Resolve. Niestety na notebooku bez karty grafiki, lepszej od tej Intelowej w procku, niestety nie bangla.
https://www.blackmagicdesign.com/pro...avinciresolve/

CeloFan 23.11.2019 18:09

:Thumbs_Up:

DaVinci Resolve jest świetny i ma chyba nieograniczone możliwości :) Wcześniej dłubałem w Sony Vegas 13. Trzeba tylko się przemóc i pouczyć się chociażby z poradników na YT. Nie wyobrażam sobie już innego narzędzia, chociaż wiem jeszcze nie za wiele, patrząc na to jakie ma możliwości.
Jeśli montaż to nie jednorazowa sprawa, polecę każdemu.
Poza tym to tylko program. Najtrudniejsze jest na początku nauczenie się wyrzucania scen które nam wydają się epickie a innych doprowadziłyby do chrapania :D To się dzieje niezależnie od zaawansowania softu :)
CF

Komar 23.11.2019 22:10

Witajcie. Niestety sam nie mam czasu tego wykonać dlatego szukam kogoś kto by mógł to wykonać.

Nie każdy człowiek jest stworzony do bycia gwiaździnką. Unikami potencjalnych czynności które mogłyby mnie uczynić celeSrytą.

CeloFan 23.11.2019 22:17

:Thumbs_Up:

Komar. Zleć tą sprawę dwóm osobom. Kto zrobi lepiej, wygrywa i zgarnia wszystko, cokolwiek by to było :D

Mallory 24.11.2019 17:01

Dla wszytkach stęsknionych za MovieMakerem 2012:
https://www.videohelp.com/software/Windows-Movie-Maker
nie muszę na priva podsyłać bo jest dostępny nie u mnie... Działa.
Instalujecie tylko MovieMaker... no chyba, że wszystko - czytać uważnie.

rumpel 24.11.2019 17:56

Senkju

MrWaski 24.11.2019 19:19

Fajnie, tylko nie chce się zainstalować...

PS
Aha, nie chce się zainstalować jakiś dodatkowy składnik, bo go nie ma na serwerach MS, sam program Movie Maker instaluje się i chyba bangla.

PPS
Bangla wyśmienicie. Zawiera podstawowe narzędzia do szybkiej edycji filmików. Max rozdzielczość HD 30 kl/s. Da się wytrzymać.

motomysz 24.11.2019 23:20

dokładnie, też myślałem że się nie instaluje. Walczyłem chyba godzinę�� Teraz jeszczę tylko spolszczyć, co by pracę trochę ułatwić. Dzięki Marcin!

MrWaski 25.11.2019 01:39

Brakuje mi tylko możliwości kadrowania i zamazywania rejestracji. Wtedy byłoby nieomal idealnie.

Emek 25.11.2019 08:17

Jaki jest cel zamazywania tablic?

Neo 25.11.2019 08:42

Cytat:

Napisał Emek (Post 659225)
Jaki jest cel zamazywania tablic?

Żeby nie wydało się, że to jakieś obce motocykle, pożyczone skądś ujęcia czy zdjęcia. Nic innego nie przychodzi do mojej porannej, bezkofeinowej głowy ;)

Dzieju 25.11.2019 09:03

Cytat:

Napisał Neo (Post 659231)
Żeby nie wydało się, że to jakieś obce motocykle, pożyczone skądś ujęcia czy zdjęcia. Nic innego nie przychodzi do mojej porannej, bezkofeinowej głowy ;)

:Thumbs_Up::) , można wtedy nieco popłynąć w opisie i na K-2 wjechać ;)

CeloFan 25.11.2019 09:05

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 659174)
PPS
Bangla wyśmienicie. Zawiera podstawowe narzędzia do szybkiej edycji filmików. Max rozdzielczość HD 30 kl/s. Da się wytrzymać.

:Thumbs_Up:
HD to trochę słabo na te czasy. Chyba, że materiał nagrywa się starym telefonem albo archaiczną kamerą sportową. Są dużo lepsze darmowe programy. Do podstawowej obróbki dobry jest każdy program, nawet najbardziej zaawansowany. Trzeba tylko poznać jego podstawowe funkcje.
CF

Emek 25.11.2019 09:11

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 659235)
:Thumbs_Up::) , można wtedy nieco popłynąć w opisie i na K-2 wjechać ;)

A ja głupi myślałem że to o jakieś RODO chodzi czy cóś ;).

MrWaski 25.11.2019 18:19

Cytat:

Napisał Emek (Post 659225)
Jaki jest cel zamazywania tablic?

Żeby np. móc umieścić film na YT. Niestety, niektórzy moi znajomi mają powody być incoguto w pewnych miejscach i sytuacjach.
(zamazuje się nie tylko tablice).

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 659236)
Są dużo lepsze darmowe programy. Do podstawowej obróbki dobry jest każdy program, nawet najbardziej zaawansowany.

Zamieniam się w słuch. :smoking:

PS
Moja kamerka X1000VR potrafi zapisać 4K. Niestety, przechowywanie takich filmów wymaga terabajtów. 120 klatek/s czasem wykorzystuję do zrobienia mocno zwolnionej sceny. Na koniec sklejam to wszystko w jeden akceptowalny jakościowo-ekonomicznie format full HD 30 kl/s, który Movie Maker potrafi zapisać.
Kilka programów używałem i Movie Maker powalił mnie szybkością działania i łatwością obsługi podstawowych funkcji wystarczających do pocięcia, sklejenia i zmiksowania filmu. Od dawna szukałem czegoś takiego i nie mogłem znaleźć. Obsługę googla w miarę mam opanowaną, ale nie wykluczone, że za szybko się poddałem w moich poszukiwaniach. ;)

magneto 25.11.2019 20:02

Co do darmowych i legalnych programów do edycji video, to przypomniało mi się takie "ustrojstwo" : kdenlive.
Kiedyś coś tam kleciłem (pod Linuxa tylko było), ale brak talentu w powiązaniu z nakładem pracy i uzyskiwanymi efektami mnie zniechęciły (program raczej był najlepszym ogniwem tego łańcuszka).
To taki trochę GIMP-Video, spore możliwości, ale "intuicyjność" obsługi jak w tym do obrazków...

Jest teraz wersja na Windows, nawet po polsku, zainstalowało mi się na Win 10, ale nie mam możliwości przetestowania...

Linka: https://kdenlive.org/en/

CeloFan 25.11.2019 21:12

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 659312)
Żeby np. móc umieścić film na YT. Niestety, niektórzy moi znajomi mają powody być incoguto w pewnych miejscach i sytuacjach.
(zamazuje się nie tylko tablice).


Zamieniam się w słuch. :smoking:

PS
Moja kamerka X1000VR potrafi zapisać 4K. Niestety, przechowywanie takich filmów wymaga terabajtów. 120 klatek/s czasem wykorzystuję do zrobienia mocno zwolnionej sceny. Na koniec sklejam to wszystko w jeden akceptowalny jakościowo-ekonomicznie format full HD 30 kl/s, który Movie Maker potrafi zapisać.
Kilka programów używałem i Movie Maker powalił mnie szybkością działania i łatwością obsługi podstawowych funkcji wystarczających do pocięcia, sklejenia i zmiksowania filmu. Od dawna szukałem czegoś takiego i nie mogłem znaleźć. Obsługę googla w miarę mam opanowaną, ale nie wykluczone, że za szybko się poddałem w moich poszukiwaniach. ;)

Programy darmowe w linku. Można poczytać który do czego:

https://tiny.pl/q3hpz

Pewnie wiesz o nich jeśli szukałeś jakiegokolwiek. Warto się przypatrzeć.

Kamery sportowe SONY mają to do siebie, że nagrywają niezły obraz 4K dopiero w kodeku XAVC S i z prędkością 100Mb/sek. Trzeba mieć szybsze karty. Wtedy na 32GB nagra się, jeśli dobrze pamiętam, jakieś 1,5 godz materiału. Więc nie ma tragedii.
Movie Maker działa szybko bo prawdopodobnie niewiele może i degraduje obraz obcinając bitrate przy renderowaniu. Za to rzeczywiście jest łatwy w obsłudze. Swoje pierwsze "hity" :D właśnie w nim składałem. Ale, że mnie to trochę wciągnęło, szybko przestał być wystarczający. W każdym razie wydaje mi się, że nie warto go używać chociażby dlatego, że nie jest już wspierany przez swojego twórcę. Może do samej archiwizacji taki program wystarczy ale po co, skoro można trzymać równie dobrze surowe pliki. I tak się ich nie ogląda częściej niż raz na kilka lat kiedy już kurz wyjazdowy opadnie :)

Mallory 25.11.2019 21:48

3 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał CeloFan (Post 659236)
:Thumbs_Up:
HD to trochę słabo na te czasy. Chyba, że materiał nagrywa się starym telefonem albo archaiczną kamerą sportową. S

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 659312)
Żeby np. móc umieścić film na YT. Niestety, niektórzy moi znajomi mają powody być incoguto w pewnych miejscach i sytuacjach.
(zamazuje się nie tylko tablice).


Zamieniam się w słuch. :smoking:

PS
Moja kamerka X1000VR potrafi zapisać 4K. Niestety, przechowywanie takich filmów wymaga terabajtów. 120 klatek/s czasem wykorzystuję do zrobienia mocno zwolnionej sceny. Na koniec sklejam to wszystko w jeden akceptowalny jakościowo-ekonomicznie format full HD 30 kl/s, który Movie Maker potrafi zapisać.
Kilka programów używałem i Movie Maker powalił mnie szybkością działania i łatwością obsługi podstawowych funkcji wystarczających do pocięcia, sklejenia i zmiksowania filmu. Od dawna szukałem czegoś takiego i nie mogłem znaleźć. Obsługę googla w miarę mam opanowaną, ale nie wykluczone, że za szybko się poddałem w moich poszukiwaniach. ;)

CeloFan - Ty jesteś profesjonalistą i Twoje filmy ogląda się super - ja bardzo je lubię i oglądam po kilka razy.

Dla nas zwykłych składaczy MM często wystarczy.

Żeby MM zmusić do lepszych parametrów wyjściowych robimy tak:

1. Wchodzimy do - katalog użytkownika:
AppData\Local\Microsoft\Windows Live\Video Profiles
2. Kopiujemy jakiś plik profilu na inny z inną nazwą - zdjęcie 1.
3. Edytujemy nowy plik profilu czymkolwiek.
4. Zmieniamy parametry na takie jak na zdjęciu 2.
5. Zapisując projekt wybieramy typ pliki WMV i mamy 4k::)) - zdjęcie 3.

I pastwimy się nad tą biedną transformatą Fouriera, której przez pół semestru nie mogłem na studiach do końca zrozumieć::))

CeloFan 25.11.2019 22:02

:Thumbs_Up:

Mallory coś ty! W życiu złotówki nie zarobiłem w ten sposób. Dwa razy wymiana barterowa była. I raz przepadło mi trochę grosza z przyczyn ... charakterologicznych powiedzmy. Nie każdy uważa słowo mówione za zobowiązujące. Koniec zeznania podatkowego :D Lubię jeździć na dwóch kołach i lubię robić ruchome obrazy. I tyle :)
Ej, co to jest biedna transformata Fouriera? Trzeba się złożyć na pomoc? :D

MrWaski 26.11.2019 01:27

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 659340)
Programy darmowe w linku. Można poczytać który do czego:

https://tiny.pl/q3hpz

Pewnie wiesz o nich jeśli szukałeś jakiegokolwiek. Warto się przypatrzeć.

Dzięki, część znałem.
Widzę że muszę jednak kupić nowy kompiuter, bo mój nie wyrabia, a bez wejścia na głęboką wodę, najprostsze programy faktycznie będą tylko półśrodkami.
Ponieważ mam teraz 5 TB w chmurze, zacznę pewnie niedługo, no może za 2-3 lata, przymierzać się do wyższych rozdzielczości.

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 659340)
Kamery sportowe SONY mają to do siebie, że nagrywają niezły obraz 4K dopiero w kodeku XAVC S i z prędkością 100Mb/sek. Trzeba mieć szybsze karty. Wtedy na 32GB nagra się, jeśli dobrze pamiętam, jakieś 1,5 godz materiału. Więc nie ma tragedii.

Jest masakra.
Do mojego Sony kupiłem kartę 128 GB U3 i w 4K 100M zmieści się tylko jakieś 2 godziny, znaczy na karcie 32 GB tylko pół godziny. 5 minut filmu waży kilka gigabajtów! Obrób to potem... :mur: Poza tym nie działa wtedy stabilizacja w kamerze co w jeździe na motongu raczej jest niezbędne. Myślę że jeszcze kilka lat pozostanę jednak w zwykłym full HD. :D

MrWaski 26.11.2019 01:32

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 659351)
Ej, co to jest biedna transformata Fouriera? Trzeba się złożyć na pomoc? :D

Jakieś 35 lat temu pewnie mógłbym wspomóc. Dziś już nie ogarniam zagadnienia... :dizzy:

CeloFan 26.11.2019 08:28

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 659361)
Jest masakra.
Do mojego Sony kupiłem kartę 128 GB U3 i w 4K 100M zmieści się tylko jakieś 2 godziny, znaczy na karcie 32 GB tylko pół godziny. 5 minut filmu waży kilka gigabajtów! Obrób to potem... :mur: Poza tym nie działa wtedy stabilizacja w kamerze co w jeździe na motongu raczej jest niezbędne. Myślę że jeszcze kilka lat pozostanę jednak w zwykłym full HD. :D

:Thumbs_Up:
Racja. Dawno swojej nie używałem a bez stabilizacji nie ma co włączać REC na motocyklu.
Takie rzeczy zajmują coraz więcej miejsca na dyskach :)
Jak zmieniłem kamerę, to błyskawicznie zapchałem miejsce po 3 projektach.
128GB to 54 minuty a i tak nie korzystam z najlepszych ustawień :D
Chyba odeszliśmy nieco od tematu :)

_-aska-_ 26.11.2019 13:11

Mi przy którymś z kolei filmie, który po tygodniu przycinania, ustawiania i dopasowywania, postanowił wywalić błąd podczas zapisu, zdecydowanie skończyła się cierpliwość do Movie Makera...
Dla osób, które tak jak ja, mają komputer gorszy niż telefon, polecam aplikację Power Director. W wersji darmowej zapisuje w HD 720p i wrzuca znak wodny ze swoim logo. Na czas wakacyjny wykupiłam sobie wersję płatną (jakieś 15 zł/miesiąc), gdzie jest już 4K i nie ma znaku wodnego. W obsłudze lekka, łatwa i przyjemna.

blacha_świecie 26.11.2019 14:39

Cytat:

Napisał _-aska-_ (Post 659405)
Mi przy którymś z kolei filmie, który po tygodniu przycinania, ustawiania i dopasowywania, postanowił wywalić błąd podczas zapisu, zdecydowanie skończyła się cierpliwość do Movie Makera...
Dla osób, które tak jak ja, mają komputer gorszy niż telefon, polecam aplikację Power Director. W wersji darmowej zapisuje w HD 720p i wrzuca znak wodny ze swoim logo. Na czas wakacyjny wykupiłam sobie wersję płatną (jakieś 15 zł/miesiąc), gdzie jest już 4K i nie ma znaku wodnego. W obsłudze lekka, łatwa i przyjemna.

Mam Power Director w komórce, bardzo fajny program. Tu przykład filmiku nagranego komórką i zmontowanego właśnie tym programem.


Komar 27.11.2019 07:25

Niestety jak pisałem nie mam czasu na składanie filmu. Widziałem że, na OLX są jakies oferty składania filmów to spróbuję.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.