Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Szukam pracy: kierowca C+E. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30501)

wojtekm72 30.10.2017 15:57

Szukam pracy: kierowca C+E.
 
Co tu pisać :mur:.
Za miesiąc powinienem mieć nowe prawko z wkładką i kartę kierowcy :Thumbs_Up:.

Doświadczenia nie mam, ale chęci, zapał i czas jest :).

Może Ktoś poleci pewną firmę, uczciwego szefa, najchętniej z Niemiec, gdzie będę mógł rozpocząć nowy etap w życiu.

Mając 46 lat chcę robić to co lubię i co sprawi mi przyjemność.
Wiem, że to pieskie życie, poza domem, ale cóż zostało w piskur....skim państwie. Emiigrować :mad:.

Może Ktoś z czarnuchów pomoże, doradzi na priv lub 503952239.

Misza 30.10.2017 16:12

Może słabo w temacie... Ale czemu nie budowlanka? Jak skroś dobry to 5k na rękę dostanie. A na swoim to właśnie więcej... Albo emigrować np do wrocka.. po co te Niemcy?

JarekO 30.10.2017 16:26

Cytat:

Napisał Misza (Post 554776)
Może słabo w temacie... Ale czemu nie budowlanka? Jak skroś dobry to 5k na rękę dostanie. A na swoim to właśnie więcej... Albo emigrować np do wrocka.. po co te Niemcy?

Jechałem dwa miesiące temu PKP z W-wy do Małkini. Był piątek. Pociąg obładowany pod korek. Chłopaki jarali szlugi i pili piwo. Pod koniec podróży jeden się do mnie przysiadł i zaczął opowiadać co on robi w Warszawie....
Wykończeniówka na budowach. Brakuje rąk do pracy. Wyciągał 7 tysięcy złotych na rękę...

A odnośnie tego co lubisz, to w Polskich firmach kierowcy podobnie zarabiają jak ten budowlaniec. 3 tygodnie poza domem w ciągu m-ca.

Rojek 30.10.2017 16:39

Jakiś czas temu u mnie szukali kierowcy, zorientuję się i dam znać.

wojtekm72 30.10.2017 17:23

Panowie, dzięki za odzew :bow:

Budowlanka nie :).

Kierowca i tylko duże. Lubie specjalizację :).

Nie bijmy piany.

Dzięki Rojek.
Nie lubię łapać kilku srok za ogon. Jak ktoś ma wiedzę w temacie, proszę o pomoc.
Wiem że ogłoszeń jest dużo, ale nie chcę się wpieprzyć w jak to mówią DZIAD TRANSA :).

Novy 30.10.2017 17:42

Jak wrócę do domu (albo jutro), bo jestem na fonie napiszę Ci parę rzeczy, które mogą Cię zainteresować.

yeuop 30.10.2017 18:55

Jeśli chce ci się kombinować, to wbijaj do Anglii, popracuj kilka miesięcy, a potem kilka miesięcy urlopu. Sam rozwazalem taka opcje jako niedoszly kierowca ciezarowki ;-) (oblałem jazdy kilka razy i odechcialo mi się)

Artek 30.10.2017 19:14

Problem w tym, że Ci z ogłoszeń to zwykle dziad-trans. Ogłaszają się firmy, które nie mają kierowców z wielu powodów. Większość ludzi ucieka do DE, bo jeszcze w miarę to wygląda i da się żyć. Generalnie: na podwójnej obsadzie musisz zacząć, bo to nie jest zawód, którego się nauczysz z książek-niestety nauka na własnej skórze jest w tym przypadku finansowo bolesna.
Dobrze jest zacząć na chłodni.
Pamiętaj tylko, że to bardzo wyniszczający psychikę i ciało zawód.

Lucky Luke 30.10.2017 20:15

Wojtek pomogę.
Zobacz gdzie wolisz dojeżdżać : 08-200 Łosice , czy Sochaczew , Grójec i okolice...
Jeśli chcesz na krajówkę, to znajomy z Wawy też dokupuje auta i będzie szukał kierowców.
Robota na chłodniach, mój numer masz.

googels 30.10.2017 20:19

Wojtekkm powiedz mi czy znasz niemiecki?
Intersuje ci jazda po Europie czy krótkie trasy i codziennie w łóżku.
Na północy niemiec jest bardzo dużo pracy dla kierowcy ciężarówek

zbyszek 30.10.2017 20:59

Cytat:

Napisał wojtekm72 (Post 554791)

Nie bijmy piany.

Jako mistrz w tym fachu, powiem, ,,,,
albo lepiej nic nie powiem, bo Cię znam, i wiem że lubisz wyzwania:(
Jednak jest mi strasznie przykro że musisz/chcesz w to GÓWNO się ładować...
Z trzeciej strony powiem, -zacznij na krajówce choć ze dwa lata...

Dżeferson 30.10.2017 21:00

Jak nie masz doswiadczenia to najlepiej zaczac po kraju. Poza tym u nas tez mozna niezle zarobic w zaleznosci od systemu pracy. No chyba, ze az tak bardzo mierzi Cie kaczogrod :D

mygosia 31.10.2017 08:31

Zobacz na stronę (albo na Facebooka) firmy pośredniczącej Luksmann.hr . Obserwuje ich parę lat i wydają się raczej porządni. Oferują też piece dla kierowców bez doświadczenia.
Można się przyglądnać.

Mhv 31.10.2017 09:06

Cytat:

Napisał JarekO (Post 554779)
Jechałem dwa miesiące temu PKP z W-wy do Małkini. Był piątek. Pociąg obładowany pod korek. Chłopaki jarali szlugi i pili piwo. Pod koniec podróży jeden się do mnie przysiadł i zaczął opowiadać co on robi w Warszawie....
Wykończeniówka na budowach. Brakuje rąk do pracy. Wyciągał 7 tysięcy złotych na rękę...

A odnośnie tego co lubisz, to w Polskich firmach kierowcy podobnie zarabiają jak ten budowlaniec. 3 tygodnie poza domem w ciągu m-ca.

Ludzie zarabiają nawet więcej na budowach, także poza granicami - nawet po kilkanaście tyś, ale to niewolnicza praca bo często pracują 7dni w tygodniu i raz na 2-4 tyg. zjazd. Czyli np. 26d x12h = 312h zamiast standardu 160h..Warto sprawdzać oprócz wynagrodzenia całkowitego stawkę za godzinę. O życiu w rozłące nie wspominam. Także o tym, jaka to umowa, bo nie wierzę że o pracę. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

JarekO 31.10.2017 09:56

Cytat:

Napisał Mhv (Post 554856)
Ludzie zarabiają nawet więcej na budowach, także poza granicami - nawet po kilkanaście tyś, ale to niewolnicza praca bo często pracują 7dni w tygodniu i raz na 2-4 tyg. zjazd. Czyli np. 26d x12h = 312h zamiast standardu 160h..Warto sprawdzać oprócz wynagrodzenia całkowitego stawkę za godzinę. O życiu w rozłące nie wspominam. Także o tym, jaka to umowa, bo nie wierzę że o pracę. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Zgadza się. Ten chłopak robił na czarno. Kwota miesięczna wychodziła mu ze stawki godzinowej.

pałeł 31.10.2017 11:04

Cytat:

Napisał Mhv (Post 554856)
Ludzie zarabiają nawet więcej na budowach, także poza granicami - nawet po kilkanaście tyś, ale to niewolnicza praca bo często pracują 7dni w tygodniu i raz na 2-4 tyg. zjazd. Czyli np. 26d x12h = 312h zamiast standardu 160h..Warto sprawdzać oprócz wynagrodzenia całkowitego stawkę za godzinę. O życiu w rozłące nie wspominam. Także o tym, jaka to umowa, bo nie wierzę że o pracę. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

w energetyce masz to samo robi się czasem cały miesiąc żeby następnego pół siedzieć w domu jak siedzisz w delegacji to lepiej godziny robić masz wtedy odłożone trochę aby być z rodzina, nauczyłem się już dawno ze na grudzień trzeba odłożyć w ciągu roku,
jedyne co to w mojej specjalności da się zarobić jeszcze więcej ale nigdy całego roku nie przepracujesz wiec przez cały rok zbierasz godziny na zimę :)
czy Bym zmienił na etat nigdy robię na działalności mi pasuje

wojtekm72 31.10.2017 11:10

Jezyk niemiecki komunikatywny.
Już dostałem bana:) za wstawkę polityczną, może i słusznie. Dlatego chcę odpocząć od tego kraju, mej Ojczyzny i wyjechać.
Daleko od domu, rodziny. Trasy jak najdłuższe :)

ArtiZet 31.10.2017 11:21

Standardem jest, ze na prywatnych budowach budowlańcy pracują 10h dziennie z pół. godzinna przerwą na obiad- bez sobot i niedziel.
Mozliwe, że u developera, gdzie istotne są terminy da sie pracowac na akord 24/7 i moze sa na to jeszcze chetni na taka prace motywowani finansowo (nie maja rodziny, sa z daleka i nie opłaca im sie jechac na weekend do domu).
Generalnie w budowlance jest tak obecnie, ze jak juz coś potrafi to kolejka do niego wielomiesięczna jest.
O zarobkach sie nie wypowiadam, bo 7k./miesiąc dla dobrego fachowca np. elektryk, hydraulik, glazurnik itp. to żaden zarobek...co innego jesli te 7k. jest dla "fizycznego" i wychodzi ze stawki godzinowej- ten albo troche koloruje albo jest tak jak napisano wczesniej 26dni po 12h :mur:

WojtekBBI 31.10.2017 12:31

Pamiętaj jak już zaczniesz to nie daj się nabrać na hasła typu "Panie tu nie takie kamazy wjezdzaly":D:vis:

lena 31.10.2017 13:14

Temu, który "raportował" gratuluję wrażliwości i proszę (jeśli ma cywilną odwagę) o adres na priv. Prześlę stosowne medykamenty (GRATIS) poprawiające wzrok i słuch, bo widzę że "towarzysz" zaniemógł w tym względzie, skoro nie widzi/słyszy co się w naszym kraju z ludźmi obecnie wyrabia.
Polecam się. Telefon dostępny na forum, możemy sobie w ramach wieczornego relaksu powymyślać do słuchawki, jeżeli "urażonemu" ciśnienie wzrosło.

Administracja też może dzwonić :), postaram się wyjątkowo miłą być :D.

7Greg 31.10.2017 13:24

Administracja nie dzwoni :)

Wojtek, najważniejsze abyś w czerwcu był w domu i miał dużo wplnego :)
Resztę miej w dupie i się nie przejmuj. Trzymam kciuki

lena 31.10.2017 13:45

Cytat:

Napisał 7Greg (Post 554894)
Administracja nie dzwoni :)

:Thumbs_Up: i jeszcze "lajka" daję, a co.

Kaczmar75 31.10.2017 14:04

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał wojtekm72 (Post 554775)
Co tu pisać :mur:.
Za miesiąc powinienem mieć nowe prawko z wkładką i kartę kierowcy :Thumbs_Up:.

Doświadczenia nie mam, ale chęci, zapał i czas jest :).

Może Ktoś poleci pewną firmę, uczciwego szefa, najchętniej z Niemiec, gdzie będę mógł rozpocząć nowy etap w życiu.

Mając 46 lat chcę robić to co lubię i co sprawi mi przyjemność.
Wiem, że to pieskie życie, poza domem, ale cóż zostało w piskur....skim państwie. Emiigrować :mad:.

Może Ktoś z czarnuchów pomoże, doradzi na priv lub 503952239.

Wojtek nie pomogę w temacie ale....
POWODZENIA !!!

rafal78 02.11.2017 11:09

Poszukaj na poloniusz.pl a jak znasz choc troszke niemiecki to probuj sam podzwonic i pogadac. Popatrz tez na etransport. Cos moze znajdziesz. Mi w tym roku mija dwadziescia lat w kabinie i zaluje tego. Zastanow sie dwa razy. Bo czasu nie cofniesz. Zycze powodzenia!

wojtekm72 02.11.2017 14:42

Dzięki Wszystkim, którzy telefonicznie, w temacie i na priv pomagają i dobrze radzą :bow:.

Decyduje się na wyjazd do Niemiec, co prawda jeszcze konkretnej oferty nie mam, ale DE stoją na pierwszym miejscu. Może tam uda mi się znaleźć pracę, wynająć jakieś mieszkanko czy pokój na początek i ściągnąć rodzinę.

Jeśli nie, to będę szukał gdzie indziej lub ostatecznie w Polsce.

Pytajcie proszę i radźcie w temacie :Thumbs_Up:.

Na pewno się odwdzięczę na ukraińskich połoninach :at:.

Boski-Kolasek 02.11.2017 15:00

Eire?

wojtekm72 02.11.2017 15:57

Czemu nie :).
Tylko ktoś musi mnie poprowadźić za rączkę na miejscu, ponieważ angielski słabusienki i się będę musiał uczyć.
I nigdy nie byłem na wyspach.

Sub 02.11.2017 21:06

Z własnego doświadczenia wiem, że utrata pracy może być dobrą okazją do założenia własnej działalności gospodarczej. Na taki krok trudno się czasem odważyć, jak się ma etat. Ale jak się już go straci, to trochę łatwiej iść na swoje. Dla mnie to była jedna z lepszych decyzji jakie przyszło mi podjąć w życiu...
Rozważ to...;)

qbaRD07 03.11.2017 15:43

Będzie dobrze bo chcesz i coś z tym robisz.
Powodzenia!

Pirania 04.11.2017 09:22

Ja tez się cieszę, że 4 lata temu wyjeb...li mnie z korpo! Jak tylko ma się chęci, to na swoim można góry przenosić, wsio zależy od Ciebie, wdrażasz swoje pomysły kiedy chcesz a nie uzależniasz się Szafa który boi się wychylić przed Prezesem i podcina ci skrzydła...tfuu tfuu!;)

poss'ter 07.11.2017 08:01

Fajny film o pracy kierowcy
https://web.facebook.com/adarpl/vide...6361195384547/

zbyszek 07.11.2017 08:22

Cytat:

Napisał poss (Post 555750)

:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

Pirania 07.11.2017 09:04

Cytat:

Napisał poss (Post 555750)

:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up::bow::bow::bow:

Hiszpan11 07.11.2017 09:24

Pokazali wszystko w niespełna 2 minuty Brawo !!!!

Lucky Luke 07.11.2017 10:00

A to tylko wierzchołek góry lodowej...

żuk 07.11.2017 11:04

Dobry film. Bardzo dobry.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

matjas 07.11.2017 11:45

Bardzo fajne.

wojtekm72 07.11.2017 11:47

Trzeba zacząć w końcu robić coś co się lubi :)
Film :Thumbs_Up:

Następna kwestia: czy jest może Ktoś kto jeździ dużym na podkarpaciu i zechciałby mnie wziąść na dzień lub dwa na pasażera. Pogadalibyśmy o życiu :)

Czekam na kwity, a bez karty do tacho nikt mnie nie chce:D

A w domu mi się nudzi.

Novy 07.11.2017 12:06

Wojtek - trzymam Twoją stronę. Podążaj za marzeniami i tym, co chcesz robić. Jeśli Ci się nie spodoba to zaczniesz znowu coś innego.
Film idealnie oddaje klimat i charakter pracy. Niektórzy mówią też, że w ten sposób pracując jesteś jak pies - śpisz w budzie, żresz z michy i lejesz na koło. Jeśli jednak nastawisz się na najgorsze to nic Cię nie zaskoczy.
No i nie każdy lubi wygody. Większość z nas, z tego Forum też wybiera chętniej namiot niż nocleg w hotelu, jazdę po bezdrożach niż asfaltach... - wymieniać można długo :)
Powodzenia! :Thumbs_Up:

Onufry22 07.11.2017 12:38

Ewentualnie gdybyś chciał to znajomy szuka kierowców na TAXI w Wawie. Samochód dają zlecenia też:)

Lucky Luke 07.11.2017 13:33

Onufry , a nie szukają pracownika na cześć etatu ? Chętnie sobie dorobię.

JaTomek 07.11.2017 15:31

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 555843)
Onufry , a nie szukają pracownika na cześć etatu ? Chętnie sobie dorobię.

Może Uber?

wojtekm72 07.11.2017 15:56

Cytat:

Napisał Onufry22 (Post 555821)
Ewentualnie gdybyś chciał to znajomy szuka kierowców na TAXI w Wawie. Samochód dają zlecenia też:)

Dzięki :bow:
Duże, chcę na duże :)
Wywrotka, naczepa, chłodnia, BDF czy inne ustrojstwo, chcę wszystkiego wypróbować i chcę być jednym z najlepszych:)
Może i moglbym robić coś innego nawet za większe pieniądze, ale przygoda i jazda to jest to. :at: nie tylko moto.

Novy 07.11.2017 16:02

Jak chcesz duże i znasz angielski to z tego, co słyszałem to jest zapotrzebowanie na 'pociągi' w Kanadzie.

wojtekm72 07.11.2017 17:28

Kanada jest ok.
Jezyka mozna się nauczyć bo moj angielski niestety slabusieńki. A gdzie uderzyć co by robotę tam znaleźć. Poza tym trzeba tam chyba zdawac od nowa na prawko, chyba

poss'ter 07.11.2017 17:58

Cytat:

Napisał wojtekm72 (Post 555895)
Kanada jest ok.
Jezyka mozna się nauczyć bo moj angielski niestety slabusieńki. A gdzie uderzyć co by robotę tam znaleźć. Poza tym trzeba tam chyba zdawac od nowa na prawko, chyba

To ja znowu wrzucę filmik dotyczący początków na truckach w Kanadzie. Przy okazji poznacie fajną truckerkę.
https://youtu.be/JWdvwmP_LJ8

Lucky Luke 07.11.2017 18:52

Cytat:

Napisał GrubyByk (Post 555868)
Może Uber?

za stare mam auto żeby je tłuc.
generalnie rozglądam się za czymkolwiek , najchętniej bez biurka i komputera bo to mam 5dni w tygodniu przez 8h

żuk 07.11.2017 19:20

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 555843)
Onufry , a nie szukają pracownika na cześć etatu ? Chętnie sobie dorobię.


A to nie jest tak, że na swoją działalność robisz i jeździsz ile możesz? Do tego jakieś licencje czy coś? Pytam bo nie wiem.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

JaTomek 07.11.2017 20:00

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 555911)
za stare mam auto żeby je tłuc.
generalnie rozglądam się za czymkolwiek , najchętniej bez biurka i komputera bo to mam 5dni w tygodniu przez 8h

To chyba najtańsza i najszybsza do zrealizowania opcja dorobienia kasy (jeżeli myślisz o zawodzie kierowcy ala taxi). W korporacji musisz mieć licencję (przynajmniej zakombinowaną), taksometr, kasę fiskalną itd. Płacisz składkę, za kursy i takie tam. Samochód musisz mieć nie starszy niż ileś tam lat. Nie wiem czy to tak z doskoku to się opłaca. Ceny za km spadają bo zazwyczaj właściciele korporacji chcą przyciągnąć klientów.
Jeździ po Warszawie taka korporacja z białymi samochodami a na kogutach mają zielone wyświetlacze. Samochody są raczej korporacji i jeździsz tam jako kierowca.

żuk 07.11.2017 20:28

W Uberze akurat jest też sporo działaczy co Ci dadzą auto i paliwo. Siadasz i jeździsz. Za mniej niż swoim, jasna sprawa, ale masz wywalone na awarie i wydatki.
Akurat niedawno z panią (wiek: dobrze po 50tce) jechałem co mi takiego niusa sprzedała. Lata od pół roku na takiej zasadzie.
Sorry za niewtemacie wpis.
Wojtek powodzenia.
Działaj.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.