Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Obejrzenie motocykla Lublin (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44639)

Babel 25.07.2023 08:02

Obejrzenie motocykla Lublin
 
Hej
Czy mógłby ktoś oblookac mi moto w Lublinie . Chodzi za mną kupno pewnego egzeplarza

Conorian 25.07.2023 08:07

Akurat jestem na urlopie w domu rodzinnym 25 km od Lublina. Prawdopodobnie jutro będę w Lublinie więc mogę ogarnąć.

Mirek Swirek 25.07.2023 17:52

Hej, możesz napisać na prv co to za moto. Lublin jest mały i czasem rzut oka na ogłoszenie wystarczy, żeby wiedzieć, że nie ma po co jechać...

Melon 25.07.2023 19:17

Na priva to odpowiedzi, dawaj na ogólnym może to handlarz którego znam.

marpom1986 25.07.2023 19:52

Będę niedługo tam, mogę rzucić okiem

Babel 25.07.2023 19:54

Hej
To prywatny motocykl - ja to jestem zboczony na punkcie starszych VFR ek
Kolega Conorian obiecał ze spojrzy na nią :)
A chodzi o ten motocykl:
https://www.olx.pl/d/oferta/honda-vf...5-IDWomRK.html
Choć kompletnie się nie napalam :)

matjas 25.07.2023 20:20

One wychodziły takie dwubarwne??

kylo 25.07.2023 20:48

Tak;)
https://motoesp.com/2000-honda-vfr-800fi/

Babel 25.07.2023 20:51

Cytat:

Napisał matjas (Post 824301)
One wychodziły takie dwubarwne??

To jest malowanie rocznicowe - 50lecie Hondy - wg mnie niezbyt udane :D

matjas 25.07.2023 20:59

No faktycznie - zaznaczam ze się nie znam na vfr ale pierwsza myśl to ze ulep ;) hehehe

Mirek Swirek 25.07.2023 21:11

Jeśli będziesz chciał sprawdzić ten motocykl tak kompletnie, to jest taki Pan Adam w Nmr Lublin, który miał taki egzemplarz w stanie bajecznym i wie o tym motocyklu wszystko, dosłownie, wszystko. To tak na marginesie.

Zet Johny 25.07.2023 21:23

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał matjas (Post 824301)
One wychodziły takie dwubarwne??

To jubileuszowe malowanie ale mi się podoba jednak klasyczne najszybsze ubarwienie

Załącznik 126749

ŁukaszBIA 25.07.2023 22:04

1 Załącznik(ów)
Jedyny i największy minus to regler. Poza tym nic się nie działo w tych modelach. W Rc36I styki pompy jak w xrv, raz mi padły. Za to dźwięk V4 rekompensuje wszystko.

Babel 25.07.2023 22:07

Cytat:

Napisał ŁukaszBIA (Post 824318)
Jedyny i największy minus to regler. Poza tym nic się nie działo w tych modelach. W Rc36I styki pompy jak w xrv, raz mi padły. Za to dźwięk V4 rekompensuje wszystko.

Znam ten motocykl - zresztą o mało go nie kupiłem :D za to poźniej kupiłem od Tomka rc36 II którą mam do dzisiaj :)

ŁukaszBIA 25.07.2023 22:13

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Babel (Post 824320)
Znam ten motocykl - zresztą o mało go nie kupiłem :D za to poźniej kupiłem od Tomka rc36 II którą mam do dzisiaj :)

Masz najładniejszą ze wszystkich. Swego czasu miałem w rodzinie 3 szt

matjas 25.07.2023 22:15

Śliczności te VFR!!

ArtiZet 26.07.2023 01:03

Od razu mnie plecy bola jak patrze na to moto:)
Co nie znaczy że kiedyś takiego w koncu nie kupię :D
Malowanie kwestia gustu ( mi sie akurat nie podoba) ale w przypadku Włocha zawsze sobie zadaję pyt. ile tak naprawde może mieć najechane...

Babel 26.07.2023 08:09

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 824338)
Od razu mnie plecy bola jak patrze na to moto:)
Co nie znaczy że kiedyś takiego w koncu nie kupię :D

Trzeba się nauczyć siedzieć na niej - ja ostatnio 650 km jednego dnia zrobiłem
Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 824338)
ale w przypadku Włocha zawsze sobie zadaję pyt. ile tak naprawde może mieć najechane...

No dlatego sie nie napalam i mam nadzieje że oglądając motocykl jestem w stanie to jeszcze określić mniej więcej :D

Lucky Luke 26.07.2023 11:04

Babel, zmierzyć ładowanie przy oględzinach, poza regulatorem napięcia nic się tam nie psuje. Miałem taką , bezawaryjny świetny sprzęt.

Babel 26.07.2023 11:54

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 824383)
Babel, zmierzyć ładowanie przy oględzinach,

To wiadomo sprawa :) mam już jedna VFR - ke :D - placki mozna na reglerze smażyć . Dołożyłem sobie wiatraczek ale mam wrażenie że niewiele to zmienia.
Dodatkowo mam przylutowane kable z alternatora do regulatora bo wtyczka było lekko przysmażona .
Ale to chyba wszystkie starsze Hondy cierpią na regulator :(

Lucky Luke 26.07.2023 12:07

Nie wiem jak w twoim modelu , ale w RC46 wymienia się regualtor na taki na mosfetach i problem rozwiązany.

Babel 26.07.2023 14:21

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 824400)
Nie wiem jak w twoim modelu , ale w RC46 wymienia się regualtor na taki na mosfetach i problem rozwiązany.

A to dobrze wiedzieć :) - regulator to regulator wg mnie aby sie prądy zgadzały wiec pewnie to samo z RC46 możesz dac do rc36

Babel 31.07.2023 07:22

Byłem, widziałem i nie kupiłem .
Mimo iż sprawia wrażenie bardzo ładnego motocykla, z fajnymi kuframi i nawet przyzwoicie jeździ i chodzi, to wyszło sporo problemów i pakiet startowy do tego motocykla to 3-4tys.
Kupiłbym go może ale nie za taką cenę, a na moją propozycje nie przystał sprzedający :D

Więc nadal szukam VFR800 FI ( 1998-2001) bez napinki raczej chciałbym 100% oryginał

Babel 03.08.2023 11:02

Cytat:

Napisał Babel (Post 824410)
A to dobrze wiedzieć :) - regulator to regulator wg mnie aby sie prądy zgadzały wiec pewnie to samo z RC46 możesz dac do rc36

Zgłębiałem trochę regulatory i na forum VFR wyczytałem że dobrze jest zamienić regulator na regulator MOSFET FH020AA
I co ciekawe taki regler ma Afryka 1000 i wiele innych
http://www.vfr-oc.pl/forum/viewtopic...h020aa#p372508

Mirek Swirek 23.08.2023 13:51

Kopać kopać...
Adam sprzedaje egzemplarz o którym wspominałem. Dziś byłem u niego,pogadalismy i z powodów różnych wylatuje też ST 1300. Vfr wisi na Olx za 13 klocków, Lublin. Motocykle bez lipy, z resztą jak ktoś zadzwoni i zacznie pytać Adama, to niech sobie usiądzie i przygotuje coś do picia, bo rozmowa potrwa.

Aha, nic z tego nie mam i nie chce mieć, ot informacja.
Bajo

Babel 23.08.2023 15:10

Widziałem - nawet obserwuje to ogłoszenie.
Nie mam na razie spiny i obserwuje rynek i ujeżdżam rc36 :D
Gdzieś nawet kołacze się myśl o tej ( choć cena mnie trochę rozwala ;) ) :
https://www.olx.pl/d/oferta/honda-vf...on=observed_ad
Zna ktoś tego handlarza ??

ArtiZet 23.08.2023 15:18

Cytat:

Napisał Babel (Post 826976)
Widziałem - nawet obserwuje to ogłoszenie.
Nie mam na razie spiny i obserwuje rynek i ujeżdżam rc36 :D
Gdzieś nawet kołacze się myśl o tej ( choć cena mnie trochę rozwala ;) ) :
https://www.olx.pl/d/oferta/honda-vf...on=observed_ad
Zna ktoś tego handlarza ??

Moim zdaniem ona stoi juz b. długo podobnie jak XR650 która kiedyś stała 33tys. zł a obecnie 42.9tys.
Gdzieś było o tym sprzedawcy na forum ale już nie pamiętam o co chodziło...być może o to że ma dobre ale drogie motocykle ;)

rootkins 23.08.2023 15:30

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Widziałem - nawet obserwuje to ogłoszenie.
Nie mam na razie spiny i obserwuje rynek i ujeżdżam rc36
Gdzieś nawet kołacze się myśl o tej ( choć cena mnie trochę rozwala ) :
https://www.olx.pl/d/oferta/honda-vf...on=observed_ad
Zna ktoś tego handlarza
a nie lepiej samemu podlecieć do Niemca i kupić?
Ta z tego linku i tak z Niemiec tylko 5k PLN droższa.
Dla przykładu pierwsze lepsze ogłoszenie z Niemiec:

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzei...2195-306-16947

i screen:
https://africatwin.com.pl/attachment...1&d=1692797397

p.s. oczywiście oznaczenie VB przy cenie oznacza "do negocjacji" więc na spokojnie można jeszcze te 250€ utargować

Mirek Swirek 23.08.2023 16:15

Pewnie ze lepiej :D
Ja znam Adama od zawsze i jego motocykle, oraz podejście do nich. Sam kupuje motocykle za granicą, zawsze. Zawsze mam wycieczkę, zawsze przepłacam i zawsze się cieszę, że go mam. Gdyby 90% procent sprzedających w kraju byli by takimi Adamami nie musiał bym jeździć na wycieczki po moto za granicę. Ale z drugiej strony lubię to. Zdrów.

rootkins 23.08.2023 16:28

W sumie jak taki Adam jest sprawdzony i można u niego dostać dobre motocykle to czemu nie :) oszczędzamy czas, nerwy a czasem i pieniądze - bo nie zawsze to co w zagranicznym ogłoszeniu jest zgodne z rzeczywistością.
Nie każdy też posiada w swojej flocie przyczepkę motocyklową lub jakiegoś busa aby taki motocykl sobie sprowadzić.
Ja z racji tego, że mieszkam przy samej granicy to jest mi nieco łatwiej w tych tematach. Już dwa motocykle ściągnąłem (jeden dla żony, drugi to Africa) i jestem z nich zadowolony, a koszty z tym związane? Nieporównywalnie mniejsze niż miałbym szukać po OLX lub innym OTOmoto. :D
Zdrówko :)

Lucky Luke 24.08.2023 10:20

Wsadzę kij w mrowisko , a czy to koniecznie musi być vfr800Fi?
Pytam bo miałem taki motocykl i o ile jest świetny to na dłuższych przelotach niezbyt komfortowy: boli pupa, nogi są za bardzo ugięte, zawieszenie za twarde, pozycja bardziej jednak sprotowa niż turystyczna...
Sprzedałem vfr i przesiadłem się na bandita 1200s , który jest o wiele bardziej komfortowy i przyjazny użytkownikowi, poczynając od kanapy , poprzez zawieszenie i pozycję...
Polecam przejechać się banditem 1200 bo to wilk w owczej skórze , niejeden "sport" się zdziwił jak oglądał tylmą lampę mojego suzuki.
Vfr fajna ale bandit zdecydowanie bardziej uniwersalny i wydaje mi się, że szybszy ;)

Babel 24.08.2023 10:47

W sumie nie wiem nastawiłem sie na to V4 :D - rozumiem że masz Bandita i można by sie przymierzyć??

torak 24.08.2023 10:50

ktoś powiedział V4? No to V-max :-)

Mirek Swirek 24.08.2023 11:12

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 827045)
Wsadzę kij w mrowisko , a czy to koniecznie musi być vfr800Fi?
Pytam bo miałem taki motocykl i o ile jest świetny to na dłuższych przelotach niezbyt komfortowy: boli pupa, nogi są za bardzo ugięte, zawieszenie za twarde, pozycja bardziej jednak sprotowa niż turystyczna...
Sprzedałem vfr i przesiadłem się na bandita 1200s , który jest o wiele bardziej komfortowy i przyjazny użytkownikowi, poczynając od kanapy , poprzez zawieszenie i pozycję...
Polecam przejechać się banditem 1200 bo to wilk w owczej skórze , niejeden "sport" się zdziwił jak oglądał tylmą lampę mojego suzuki.
Vfr fajna ale bandit zdecydowanie bardziej uniwersalny i wydaje mi się, że szybszy ;)

Lucky, ile masz wzrostu? Ja na dwunastce przy wzroście 188 nie miałem wesoło. Pozycja mocno pochylona do przodu, wąska kierownica, no i oglądałem łokcie w lusterkach. Dlatego pożegnałem się z nim. Z tytułu "niewidocznego" przedniego reflektora, mam na myśli S-ke, gdzie jest soczewka, kompletnie motocykla nie widać, czy w lusterku wstecznym, czy nawet jadąc z naprzeciwka...
Jechać jedzie, ciągnie z dołu, hamulce też dają radę, miałem olejaka (aha, było też powiedzenie, że moja stara wyje jak trójka w Bandicie, ma się rozumieć u mnie wyła). Umarł król, niech żyje król. Gsx 1400...magia, nie motocykl. Pozycja baja, kierownica szeroka, a i tak miałem akcesoryjną szerszą, piec... to dopiero jest mistrzostwo świata...I tak jak Bandit potrafi pociągnąć za uszy inne motocykle, tak Gsx wzbudza zachwyt i nerwa zarazem, że jak to takie coś potrafi tak pojechać? W nim z kolei jedyna wada, jak to mówił mój kolega, że przy 200 zębami trzeba trzymać się kluczyka w stacyjce, żeby kierownika nie zwiało.
Nie mówię nic na temat serwisu, zjadania opon i napędu, klocków itd, bo jak ktoś lubi NM i ruszyć manetę, to raczej się z tym liczy.

Lucky Luke 24.08.2023 12:03

Cytat:

Napisał Babel (Post 827049)
W sumie nie wiem nastawiłem sie na to V4 :D - rozumiem że masz Bandita i można by sie przymierzyć??

Sprzedałem w ostatni piątek :D

Cytat:

Napisał Babel (Post 827049)
W sumie nie wiem nastawiłem sie na to V4 :D - rozumiem że masz Bandita i można by sie przymierzyć??

Cytat:

Napisał Mirek Swirek (Post 827057)
Lucky, ile masz wzrostu? Ja na dwunastce przy wzroście 188 nie miałem wesoło. Pozycja mocno pochylona do przodu, wąska kierownica, no i oglądałem łokcie w lusterkach. Dlatego pożegnałem się z nim. Z tytułu "niewidocznego" przedniego reflektora, mam na myśli S-ke, gdzie jest soczewka, kompletnie motocykla nie widać, czy w lusterku wstecznym, czy nawet jadąc z naprzeciwka...
Jechać jedzie, ciągnie z dołu, hamulce też dają radę, miałem olejaka (aha, było też powiedzenie, że moja stara wyje jak trójka w Bandicie, ma się rozumieć u mnie wyła). Umarł król, niech żyje król. Gsx 1400...magia, nie motocykl. Pozycja baja, kierownica szeroka, a i tak miałem akcesoryjną szerszą, piec... to dopiero jest mistrzostwo świata...I tak jak Bandit potrafi pociągnąć za uszy inne motocykle, tak Gsx wzbudza zachwyt i nerwa zarazem, że jak to takie coś potrafi tak pojechać? W nim z kolei jedyna wada, jak to mówił mój kolega, że przy 200 zębami trzeba trzymać się kluczyka w stacyjce, żeby kierownika nie zwiało.
Nie mówię nic na temat serwisu, zjadania opon i napędu, klocków itd, bo jak ktoś lubi NM i ruszyć manetę, to raczej się z tym liczy.

Szczerze to nie narzekałem na pozycję na 1200s, uważam że serio wygodna (wzrost 184) o niebo lepsza niż na vfr800fi, kierownica też szerzej, trójka nic a nic nie wyła.
Z wad to rzeczywiście światła słabe , ja jeździłem praktycznie zawsze na długich , w nocy jeżdżę bardzo rzadko. Potrzebował kilka km żeby dobrze się rozgrzać, olejak jednak jak nie ma temperatury to mało kulturalnie pracuje (miałem 2002r), tu przewaga vfr- wtrysk. Przy prędkościach rozwijanych na niemieckich autostradach vfr zauważalnie mniej pali , przy normlanych prędkościach różnica do pominięcia.
Kiedyś uważałem że VFR800Fi to jeden z ładniejszych moto szosowych i ogólnie z bardziej udanych , tak teraz uważam że bandit jest o wiele przyjemniejszy szybszy ale brzydszy.
Gdybym miał znowu wybierać to zdecydowanie bandit 1200s niż vfr800fi

Babel 24.08.2023 14:38

No dobra to przy moich 162cm - to raczej Bandit odpada ( tak jak 1100XX czy Hayka)
Zdecydowanie jednak będę szukał VFR 800 FI
Cytat:

Napisał torak (Post 827050)
ktoś powiedział V4? No to V-max :-)

No kiedys moje marzenie - teraz jednak niekoniecznie ten klimat

matjas 24.08.2023 15:32

nie miałem VFR ale miałem Bandita i ten silnik to jest coś dzięki czemu można wybaczyć wszystkie inne wady - choć brak świateł to jest k..wa niepojęte w tym moto. Jazda w nocy to jest masakra.

Melon 24.08.2023 21:48

Babel kupuj to co Cię podnieca , pamiętaj ze nie każdemu ta sama dziura odpowiada 😂. A V4 głuchy nie zkuma

Mirek Swirek 24.08.2023 23:50

Jak by nie było, Bandzior daje bardzo wiele, za nie wiele i nie można mu tego odmówić. Vfr nie miałem, lecz jak posłucham Adama, to dla niego to super maszyna. Każdy motek jest ok, jeśli trafi w gusta i spełnia oczekiwania.
Powodzenia w zakupie.

Cbr XX... U Tolka był kolega, okrzyknięty przez nas dalej Wojakiem Szwejkiem, super gość i motór, ale X11 noo...to też zap!@#$%la szpetnie, też był w gronie posiadaczy w Lubelli i ja wiem, że nowsze moto konstrukcyjnie itd... Deklasuje wspaniałego Bandziorka... To tak na Marginesie, a palii...mmmm...wszytsko,a petyt ma perfekcyjnie doskonały, Tu Bandi górą :)

Babel 25.08.2023 07:52

Cytat:

Napisał Melon (Post 827122)
Babel kupuj to co Cię podnieca , pamiętaj ze nie każdemu ta sama dziura odpowiada 😂. A V4 głuchy nie zkuma

:Thumbs_Up::Thumbs_Up:
Tylko VFR 800FI :).
A może zostawię też RC36 i będzie ładny komplet :)

FELIX 25.08.2023 11:56

Hej
Mialem taką vfr...20 lat temu i wtedy wydawało mi się ,że to kosmos...prowadzenie,silnik,inowacje.przejechalem nią 35 tys.lokalnie ale też turystycznie(alpy,grecja).Zawsze same superlatywy.Sprzedałem vfr i kupilem inny sprzęt.Z 10 lat temu pozyczylem od kolegi taką samą vfr z myślą o powrocie wspomnień i ew.ponownym kupnie tego modelu.Niestety....nie było juz tego entuzjazmu co kiedyś.To wspaniały i trwały model bez wątpliwośći ale 2x go nie kupiłem.Nie chcę tu naciągać tematu ale dla mnie to taka toyota avensis...poprawna i fajna ...bez emocji.
Jezeli ma to być głowne moto...to ok.Ale jako czasoumilacz to wybrałbym inny model

Babel 25.08.2023 14:20

Wiem czego chce od 3 lat ma rc36 II i przejechalem sie RC46
Cytat:

Napisał FELIX (Post 827174)
Hej
.Ale jako czasoumilacz to wybrałbym inny model

Tę role pełni u mnie exc450

Lucky Luke 25.08.2023 16:17

Cytat:

Napisał Babel (Post 827079)
No dobra to przy moich 162cm - to raczej Bandit odpada ( tak jak 1100XX czy Hayka)
Zdecydowanie jednak będę szukał VFR 800 FI

No kiedys moje marzenie - teraz jednak niekoniecznie ten klimat

Spokojnie dasz radę na bandicie , to też jest niskie moto .
VFR800fi - wysokość siodła 805mm, waga 208kg, bandit 1200s -835mm, waga 220kg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.