Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=240)
-   -   Koszt serwisu na 1000km? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40417)

MateuszPL 03.06.2021 19:08

Koszt serwisu na 1000km?
 
Czesc,

Niebawem będę jechać że swoją ATAS1100 na pierwszy przegląd po 1000km. Miałbym dwa pytania:

1. Wiecie co jest na nim robione?
2. Jaki jest orientacyjny koszt o ile pamiętacie u siebie?

Pozdrawiam!

honda_honda 03.06.2021 19:25

Myślę że najdokładniejsze odpowiedzi na Twoje pytania uzyskasz w serwisie w którym będziesz robił przegląd

Emek 03.06.2021 19:44

Wymiana oleju i mycie. Jak mowa o ASO.

GregoryS 03.06.2021 20:30

W CRF1000 pincet.

Lucjusz 03.09.2021 11:08

Koszt serwisu na 1000km?
 
W Wawie taka przyjemność dla CRF 1100 to 750 peelenów.

jabolos 03.09.2021 11:22

@MateuszPL ściągnij sobie serwisówkę (znajdziesz na forum) i jest tam tabelka co powinno być robione przy danym przebiegu. Przy pierwszym tysiaku jak koledzy pisali olej, filtr lub filtry jak DCT i ogólne sprawdzenie motocykla.

colles 03.09.2021 11:51

Ja miałem gratis. Ale ok 500-700 złotych wołają :)

Bartek74 11.09.2021 14:35

W MCS 500 pln, a Plaza 600 pln.

Pozdrawiam
Bartek

syncronizator 02.10.2021 21:40

Cytat:

Napisał MateuszPL (Post 736629)
Czesc,

Niebawem będę jechać że swoją ATAS1100 na pierwszy przegląd po 1000km. Miałbym dwa pytania:

....Wiecie co jest na nim robione?

Też jestem przed pierwszym serwisem i jestem zaskoczony ceną.
Jak zadałem to pytanie ... to usłyszałem że myją motocykl , sprawdzają czy się coś nie odkręciło .... wymiana oleju i filtrów.

Jak większość na tym forum posiadam drugie moto (dawno po gwarancji) w którym samodzielnie wykonałem 11 wymian oleju.
Kupuje zawsze olej w ASO .
Olej Honda 10w30 w bańkach 4L.
Zimą Honda ogłasza przecenę 25% na materiały eksploatacyjne.. filtry łożyska oleje , klocki , napędy .. itd.... wtedy kupuję 3 bańki na następny sezon. (mam interwał 6tyś)

Olej ten kosztuje normalnie 220zł a zimą -25% czyli 165zł.
Czyli 165zł. + filtr = około 200.
Rozumiem że ASO bierze normalnie 100 za wymianę oleju więc 200+100 to razem 300zł.
Skoro pierwszy przegląd to 600zł zatem czego dokładnie mam prawo wymagać od ASO za pozostałe 300zł ?

Być może jest coś specjalnego co zrobi serwis poza myciem mojego czystego motocykla za pozostałe 300zł.. podzielcie please się jeśli wiecie..
Wątpię aby posprawdzali kluczem dynamometrycznym wszystkie śruby.

Mam wrażenie ,że jest to po prostu okazja do zdarcia skóry z klienta... bo jak nie zapłaci to po gwarancji.

Wyprowadźcie mnie z błędu. :)

lotnik 02.10.2021 22:06

Jak na przeglądzie samochodu, gdzie wymienili tylko olej i filtr zapytałem dlaczego kosztuje to prawie 1 tys zł to odpowiedzieli mi ze 2 mechaników robiło to 2 godziny ;) Tak są bezczelni. Na szczęście już się skończyła gwarancja i sam to robię kosztem około 200 zł

syncronizator 02.10.2021 22:25

Zastanawiam się jak do tego podejść ... jak coś walnie to warto mieć gwarancję.
Kupuję motocykle honda bo są bezawaryjne... pierwszy moto mnie nie zawiódł... a prawie 60tyś nakręciłem bezawaryjnie.
Sezon trwa 6-7 miesięcy.
Kupiłem moto we wrześniu...sezon zacznę 1 kwietnia.
Zatem gwarancja to 18mc. Z czego jeżdżących miesięcy jest 12.
Klucz dynamometryczny mam swój :) .... i ja na 100% dokręcę... myję też moto sam.
Czy ktoś skorzystał z gwarancji ?
Popsuła się komuś nowa CRFka ?

Fizolof 02.10.2021 22:49

Cytat:

Napisał lotnik (Post 750584)
Jak na przeglądzie samochodu, gdzie wymienili tylko olej i filtr zapytałem dlaczego kosztuje to prawie 1 tys zł to odpowiedzieli mi ze 2 mechaników robiło to 2 godziny ;) Tak są bezczelni. Na szczęście już się skończyła gwarancja i sam to robię kosztem około 200 zł


Ja nie mogłem zrozumieć kilka lat temu czemu w ASO w Skodzie serwis olejowy w tego samego silnika inaczej kosztuje w zależności od samochodu. Najtańszy w Fabii, najdroższy w Superbie / o Karoqach i innych tego typu wynalazkach nikt wtedy jeszcze nie słyszał/. Różnica wynosiła chyba 700zl gdzie odsysają olej - nikt w serwisie już nie odkręca płyt od spodu. Więc dokładnie ta sama czynność przy tym samym silniku, trwająca tyle samo czasu kosztuje różnie w zależności od tego jakie to auto. Paranoja

GregoryS 03.10.2021 11:58

Byly pojedyncze przypadki awarii w CRF. Ze dwie przepychanki z gwarantem/importerem jeszcze sie tocza. Wiec tak. Awarie zdarzaja sie rzadko, ale jednak. Tu kazdy musi samodzielnie oszacowac wspolczynnik ryzyka do kosztow :)

JarekAT 03.10.2021 12:18

Dziwi mnie to, że nie wiesz ile kosztuje serwis i co wchodzi w skład harmonogramu serwisowego.
Powinieneś dowiedzieć się o tym przed kupnem, bo dokonując zakupu godzisz się z warunkami gwarancji czyli serwisowaniem wg harmonogramu.
Harmonogram to nie wiedza tajemna i na pewno w jego skład nie wchodzi tylko wymiana oleju. NA 100% jest też podłączenie pod system diagnostyczny i parę, jak nie kilkanaście innych czynności. Za to płacisz.

Nie dowiedziałeś się o tym przed kupnem to teraz chyba za późno na lamenty i wymyślanie teorii spiskowych ;).

luk2asz 03.10.2021 15:02

Może trzeba spojrzec na to inaczej. 0,9% ceny motocykla. W moim przypadku. Czy to dużo? Czy mało? Nie wiem. Nawet się nie zastanawiałem. Po prostu nie patrze na to, tak jak na to czy mi pali 3.8 l/100, czy 16,7 l/100.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

nabrU 03.10.2021 16:54

luk2asz podszedł do tego procentowo.

Inne podejście to takie, że ASO/dealer to nie organizacja charytatywna tylko normalny biznes, który musi zarobić (na te motocykle, które sprzedaje, na pensje, na lokal/prąd/wodę/gaz, na darmową kawę dla Was itp). Biznes taki sam jak wiele innych, również pewnie przez Was prowadzonych. Czy liczą sobie mało/czy dużo to kwestia względna. Jak uczciwie podchodzą do klienta i dają innym ludziom pracę, a nam możliwość kupna/serwisowania moto, to chyba jest OK.

Bez klientów (kupujących czy serwisujących) salony padną i będzie powiedzmy jeden w Warszawie...

Jazda na moto to według mnie dość drogi biznes, bo poza kosztem moto dochodzi kupowanie akcesoriów, butów, ubrań, kasków, rękawic, opon, szpeju itp plus ubezpieczenie i rzeczony koszt serwisu. Kupno motocykla to dopiero początek wydatków...

syncronizator 03.10.2021 16:55

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 750606)
Dziwi mnie to, że nie wiesz ile kosztuje serwis i co wchodzi w skład harmonogramu serwisowego.
Powinieneś dowiedzieć się o tym przed kupnem, bo dokonując zakupu godzisz się z warunkami gwarancji czyli serwisowaniem wg harmonogramu.
Harmonogram to nie wiedza tajemna i na pewno w jego skład nie wchodzi tylko wymiana oleju. NA 100% jest też podłączenie pod system diagnostyczny i parę, jak nie kilkanaście innych czynności. Za to płacisz.

Nie dowiedziałeś się o tym przed kupnem to teraz chyba za późno na lamenty i wymyślanie teorii spiskowych ;).


Mylisz się Jarek.
Dokonując zakupu nie muszę godzić się z warunkami gwarancji. Mogę z gwarancji zrezygnować jeśli uznam, że są one nie uczciwe.
I są tacy którzy tak robią.
Nie rozmawiamy tu harmonogramie serwisowym tylko o zakresie czynności pierwszego przeglądu w AT.
Zadałem proste pytanie a ASO - co wchodzi w zakres czynności?
Uzyskałem odpowiedź nie jasną .. wymiana oleju , posprawdzanie czy się nic nie poodkręcało + umycie.
Nikt mówił nic o podłączeniu moto do komputera i innych czynnościach.
W związku z tym uzyskując taką a nie inną odpowiedź ... do takiej się odnoszę.
Jako "inwestor" mam pełne prawo wiedzieć co ma zamiar zrobić ASO z moim moto za moje pieniądze i to oceniać.

Jeśli ktoś bierze za wymianę oleju + mycie + pieczątka 600-700zł a bez pieczątki to samo kosztuje 360zł to sorry nie oceniam tego pozytywnie.
Jeśli ASO robi coś więcej na pierwszym przeglądzie to spoko.... być może ta kwota jest uzasadniona.

Zawsze bronię się przed nieuzasadnionym zdarciem ze mnie kasy... i nie jest to lamentowanie tylko ochrona własnych interesów.
Dlatego zresztą ASO zobaczy mój motocykl tylko wtedy gdy dojdzie do jakiejś naprawdę poważnej awarii lub czynności serwisowej z którą nie poradzę sobie osobiście lub nie będę ryzykował by uczyć się tego na moim motocyklu.

Kwestia oceny czy warto zachować gwarancję zależna jest od sytuacji danej osoby.
Np... pierwszy właściciel mojego drugiego motocykla w ciągu pierwszych 3 lat zrobił 1200km i potem sprzedał moto.
Moto nigdy nie było w ASO od momentu opuszczenia salonu ... a gwarancja dawno minęła. Pierwszy olej wymieniłem ja.
Do dziś prawie 60tyś nastukałem , praktycznie bez awaryjnie.

Każdy ocenia ryzyko według własnej sytuacji i możliwości.

aadamuss 03.10.2021 17:14

Cytat:

Napisał syncronizator (Post 750622)
Dlatego zresztą ASO zobaczy mój motocykl tylko wtedy gdy dojdzie do jakiejś naprawdę poważnej awarii z którą nie poradzę sobie ja


I dlatego ceny serwisu są jakie są :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

sysiek300 03.10.2021 20:05

Jak kupuje jakieś kosiarki za 1000-2000 to się nawet nie zastanawiam i nie jezdze po roku na jakies wymiany olejów itp. aby dotrzymać gwarancje, sam mieniam a gwarancje olewam.

Nowy samochód czy motocykl to niestety większy wydatek, a niestety, i nowe pojazdy nie są pozbawione wad, więc serwisować trzeba, chocby dlatego ze jak się cos we wszystkich egzemplarzach wysypie to zalapac sie na jaka akcje naprawcza. ASO musi z czegoś żyć, ceny są z dupy to prawda, ale i tak najgorsze jest to, że jak się coś zepsuje na gwarancji to najczęściej sapią i najlepiej by było żeby jechać z tym do fabryki w Chinach, Indiach czy Tajlandii, mnie osobiście taka postawa najbardziej drażni, takie olewanie, zlewanie, wmawianie między słowami TEN TYP TAK MA, dlaczego my itp. Gdzieś wyczytałem, że pierwszy samochód sprzedaje salon, a drugi serwis i zgadzam sie z tym. Jak jeszcze kiedyś nabędę nowy samochód to bankowo na wszystkich wymienianych podzespołach porobię sobie znaki rozpoznawcze bo podobno ASO niezle lecą w kulki z wymianami jak ktoś np. mało jeździ. Tak to jest w życiu ,,, mniej masz, to i mniej zmartwień, stać Cię na więcej, czy na nowe no to trzeba kombinować aby to dobrze ubezpieczyć i płacić za serwisy gwarancyjne.

Może zdziwiam ale teraz mało dobrych fachowców, dlatego co mogę, w domu, przy rowerze, samochodzie, elektronice robie sam, jak ktoś ma sie uczyć na moim to wole zaplacić za narzędzi ktore mi zostaną i samemu sie pomeczyc z pomocą forów internetowych, wiedza zostaje na zawsze pozniej.

calgon 03.10.2021 21:23

nawet nie chce mi sie tego czytac:-)

kristoch 03.10.2021 22:23

Cytat:

Napisał syncronizator (Post 750622)
Jako "inwestor" mam pełne prawo wiedzieć co ma zamiar zrobić ASO z moim moto za moje pieniądze i to oceniać.

Jeśli ktoś bierze za wymianę oleju + mycie + pieczątka 600-700zł a bez pieczątki to samo kosztuje 360zł to sorry nie oceniam tego pozytywnie.
Jeśli ASO robi coś więcej na pierwszym przeglądzie to spoko.... być może ta kwota jest uzasadniona.

Zawsze bronię się przed nieuzasadnionym zdarciem ze mnie kasy... i nie jest to lamentowanie tylko ochrona własnych interesów.
Dlatego zresztą ASO zobaczy mój motocykl tylko wtedy gdy dojdzie do jakiejś naprawdę poważnej awarii lub czynności serwisowej z którą nie poradzę sobie osobiście lub nie będę ryzykował by uczyć się tego na moim motocyklu.

Halo!

„Inwestor” to ktoś kto robi coś, by uzyskać korzyść (zwykle finansową).
Jak kupujesz motocykl, by nim jeździć dla przyjemności (podróżowania, do pracy, dla zabawy itp) to jesteś konsumentem.
W relacji, którą opisujesz to inwestorem ew. jest dealer Hondy, Honda sama. Oni to robią, by zarobić pieniądze. Marża brutto na poziomie 100% (300pln w Twoim przykładzie) jest dość skromna moim zdaniem, bo z tego trzeba zapłacić za koncesję, szkolenia, wynagrodzenia, media, lokal no i tak by coś zostało na zysk.

Jeśli uważasz, że to dużo (bo sam robisz wymianę oleju za darmo), to zatrudnij się u dealera hondy (i rób wszystkim wymianę oleju i inne czynności za darmo).

Powyższe przeczytałem kilka razy i wciąż nie umiem znaleźć błędu w tym rozumowaniu. Sorry - starałem się, ale klops.

Notabene, bardzo podobną marżę brutto (100%) stosuje Państwo Polskie. Podobnie zresztą, jak i inne państwa europejskie, gdzie Dzień Wolności Podatkowej przypada mniej więcej na połowę roku. Czyli ok 50% swojej pracy rocznej przeciętny Polak oddaje Państwu w zarządzanie, na różne ważne cele. Drugie pół roku pracuje na własnym. I to jest średnia. I liczona na wszystkich - najemnikach, działaczach gospodarczych, rolnikach itp/itd.
Nie do wiary? https://businessinsider.com.pl/twoje...10-lat/j2zvfmr.

Żeby nie było wątpliwości, uważam, że oba przykłady marży stosowanych przez korporacje jak Honda czy Planeta PL nie budzą u mnie szczególnych emocji.

Za to budzi te emocje stwierdzenie, że „inwestor … broni się przed nieuzasadnionym zdarciem kasy” i jednocześnie płaci (chce czy nie) Planecie PL taką samą marżę jak Hondzie.
To już wolę trwałości i jakość Hondy. Nawet przy 100% marży. Przynajmniej mogę liczyć na kawę w trakcie przeglądu. Bo kawy w trakcie wizyty w ZOZ to raczej się nie spodziewam…
😉

Sorry za punktowanie, ale lepiej się potem śpi 😀.
Zdrowia!

syncronizator 04.10.2021 00:33

Aleeeż kristoch :)
Cytat:

Napisał kristoch (Post 750659)
Halo!

„Inwestor” to ktoś kto robi coś, by uzyskać korzyść (zwykle finansową).

Zgadzam się z powyższym zdaniem. Złe słowo użyłem.
Raczej zamiarem moim było użycie słowa "Płacący" zamiast "Inwestor" no i wyszło niefortunnie źle.
Wykorzystałeś moją pomyłkę aby podmienić sens mojej wypowiedzi i pójść dogodnym dla Ciebie torem. Sprytnie !

Poprawiam się -> Zdanie powinno brzmieć:

Jako płacący mam pełne prawo wiedzieć co ma zamiar zrobić ASO z moim moto za moje pieniądze i to oceniać.

Zgadzam się również z tym, że Honda ma duże koszty utrzymania firmy...czynsze , pracownicy itd.
Tylko, że to nie jest mój problem... nie proszę w ASO nikogo o kawę i mycie i czerwony dywan... niektórzy się na to łapią ja nie.

Wolał bym w zamian dostać uczciwą cenę za najbardziej podstawową usługę jaką jest wymiana oleju.
Nie widzę powodu dlaczego miałbym usprawiedliwić prawie podwójną cenę za coś co w tym samym ASO kosztuje 40% taniej tylko ,że jest sprzedawane w innym trybie (nie w celu spełnienia warunków gwarancji).
Ta sytuacja jest doskonałym przykładem bezlitosnego wyciągania kasy przez dilerów .. większość ludzi to widzi i rozumie.
Diler i klient wiedzą, że utrata gwarancji może być bolesna dla klienta.
Dealer wie, że klient się obawia i poniekąd zmusza klienta do ponoszenia wyimaginowanych przez dilera kosztów w celu utrzymania gwarancji.
Nie oczekuję, że ktokolwiek będzie robił coś za darmo. Chcę płacić za czyjąś pracę .. ale uczciwie. W tej sytuacji nie uważam aby to była czysta gra.

Nie chcę rozwijać za bardzo tematu podatków w Polsce ale Twój argument jest dla mnie słaby gdyż obie sytuacje które porównujesz nie są ekwiwalentne.
Firmy zagraniczne wypracowują zysk w Polsce i wyprowadzają ten zysk do za granicę, a z podatków w Polsce korzystamy "My Polacy" (z lepszym lub gorszym skutkiem) ale jednak na miejscu. Do zapłaty podatków zobowiązuje mnie prawo i tu też nie bardzo chciałbym coś z tym zrobić, pasuje mi to bo lubię asfalt bez dziur, oświetlone miasta i to że chodzę bezpiecznie po ulicy. Natomiast do niegodzenia się na złojenie mojego portfela przez podmiot wolno rynkowy mam rozum ... tu mogę się bronić.

Nie dziwią mnie też ceny jakie są w ASO... duże koszty mają tam chłopy.
Tez płacą podatki i utrzymują rodziny....skoro są klienci "chętni" do płacenia to czemu nie.. przecież to wolny rynek :)

Pewne jest ,że muszę płacić podatki.
Mogę ale nie muszę korzystać z ASO.

Dobra kristoch ,udało Ci się mnie przeciągnąć do 00:30 :) .. to jedyne co Ci się udało.

Pasuję... każdy ma prawo do kawy w ASO
O 6:00 czas wstać.

luk2asz 04.10.2021 08:34

Coś się rozpędzacie panowie w temacie. Za chwilę zejdzie z kosztów serwisu na uchodźców, co to nielegalnie pracują w serwisie Hondy, która jest tylko i wyłącznie polskim przedsiębiorstwem i płaci w Polsce podatki 🤣

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

syncronizator 04.10.2021 10:37

Podatki tak ... nie ciągnijmy tego już.. to bezcelowe.
Naszczęście Honda robi jedne z najlepszych motocykli na świecie i chwała im za to.

44FG 04.10.2021 18:54

Cytat:

Napisał calgon (Post 750655)
nawet nie chce mi sie tego czytac:-)

:haha2: To samo miałem napisać. Ludzie kupują motocykl za 60 czy 80 tysięcy i mają czas i ochotę zaczynać takie dywagacje :dizzy:

Niech sobie kolega robi sam. Jak mu potem pieprznie tablet za 13 tysięcy a gwarancji nie będzie bo honda odmówi to będzie beczał jak dzidzia.

Wszystkim wielkim 'inwestorom' jeśli uważają, że 'należy im się więcej' proponuję aby przy następnej wizycie w ASO zarządali aby w ramach przeglądu pani z recepcji zrobiła im laskę.

Dredd 06.03.2022 11:19

Cytat:

Napisał 44FG (Post 750746)
:haha2: To samo miałem napisać. Ludzie kupują motocykl za 60 czy 80 tysięcy i mają czas i ochotę zaczynać takie dywagacje :dizzy:

Niech sobie kolega robi sam. Jak mu potem pieprznie tablet za 13 tysięcy a gwarancji nie będzie bo honda odmówi to będzie beczał jak dzidzia.

Wszystkim wielkim 'inwestorom' jeśli uważają, że 'należy im się więcej' proponuję aby przy następnej wizycie w ASO zarządali aby w ramach przeglądu pani z recepcji zrobiła im laskę.

Ja też wychodziłem z takiego naiwnego założenia.
Niestety okazało się, że gwarancja działa najlepiej dopóty, dopóki nie trzeba z niej skorzystać.

Opowiadam bzdury? Moje doświadczenia z ostatniego roku:
- motocykl reklamowałem 3 razy i za każdym razem odpowiedź: wie pan, wszystko jest już ok. Wgraliśmy nowy soft, wymieniliśmy olej itp., itd.
Dopiero jak wysłałem z kancelarii adwokackiej wezwanie przedsądowe do usunięcia wady - zostało to naprawione;
- samochód reklamowałem - potrzymali 2 tygodnie i... oddali nie naprawiony. Wie pan, fabryka zna problem, ale jeszcze nie znalazła rozwiązania. Proszę czekać - trwa to 4 miesiące....

Oczywiście, wszystko serwisowane w ASO, bo przecież gwarancja!
Jakość zrobienia serwisu w ASO to - ŻENADA. Piszę tak, ponieważ umiem to zrobić samodzielnie i ocenić jakość pracy. Przykładowo - na 4 serwisy w motocyklu, tylko jeden wykonany był bez wad! (1. nalany olej na kolektor wydechowy i osłonę silnika, 2. niedokręcona pokrywa głowicy, 3. niedokręcona osłona silnika, którą zgubiłem w Estonii).
Właśnie odkryłem, że przy okazji naprawy, porysowali mi ramę...

Z tej perspektywy, to nie dyskusja chłopaków wydaje się głupia, tylko moja naiwność...
Za co w takim razie zapłaciłem na serwisach:dizzy:

Ocet 10.04.2022 14:41

Podbijając trochę wątek..
Jako że zbliża się u mnie duży przegląd przy 24k km, podjechałem do najlepszego ( choć umiejscowionego najdalej ode mnie) moim zdaniem dealera hondy. Overlanders w Gorey, Irlandia. Pytam o przegląd na 24k. Kolejka do serwisu jest do końca maja, pasuje mi bo chcę robić na koniec czerwca. Pełna profeska, kilka pytań jaki olej bym chciał, czy zrobić tylko to co książka mówi czy coś jeszcze, itp itd. Pytam o cenę.. 800euro. Trochę mnie zatkało bo liczyłem że w okolicach 500 się zmieszczę. Trudno, zapłacę i będę miał spokój, bo innym paprokom na tej wyspie nie dam już nic robić z moto. Jeden olał mnie jak przyjechałem z wyświetlaczem, w inny miejscu kiedyś kupiłem nowego tracera900 i po serwisie olejowym dolewałem na autostradzie 400ml oleju , tak kurwa zmienili..
Stąd pytanie, od tak dla porównania, ile w PL taki duży przegląd? Ot żeby porównać ceny..

syncronizator 10.04.2022 15:02

Regulacja zaworów 500zł...w MCS. + pewnie z 800 za olej + filtry.
Celuję że 1200zł.

We Francji za samą regulację zaworów zaśpiewali mi 300euro w cb1100.

marekmoto1 10.04.2022 16:37

Jak chciałem kupić nowy motocykl w salonie Hondy w Gdańsku (Pomirski), za pierwszy przegląd chcieli 700 zł. Zapytałem sprzedawcę, co wchodzi w tę usługę? Odpowiedź: nie wiem:))))) W Toruniu ten sam przegląd 500 zł. Motocykla u nich nie kupiłem. :)

Ocet 10.04.2022 17:00

Cytat:

Napisał syncronizator (Post 776933)
Regulacja zaworów 500zł...w MCS. + pewnie z 800 za olej + filtry.
Celuję że 1200zł.

We Francji za samą regulację zaworów zaśpiewali mi 300euro w cb1100.

No ale przy 24k trochę więcej jest do roboty, wszystkie płyny, 4 świece zapłonowe, 2 filtry powietrza, filtr oleju sprzęgła.
Jedna świeca 40e.z tego co się dowiedziałem..
Pewnie jeszcze jakiś komputer, jakaś aktualizacja..

Emek 10.04.2022 17:03

W ciul jest roboty. Sama rozbiórka i złożenie do kupy to masa czasu.

Ocet 11.04.2022 14:53

Już wiem. Cena za przegląd na 24k km w Honda Dos Toros Tychy w okolicach 2500pln.
Plus oczywiście jakieś ekstrasy jak wyjdą..

siwy 11.04.2022 15:20

Ciekawi mnie czy przy 24k trzeba ruszać zawory czy kończy się samą inspekcją. Kolega mechanik twierdzi że w większości sprzętów dopiero później robi się korekty, w xtz1200 robił pierwszą przy 60k. Zna ktoś statystyki przy CRF 1000?

Emek 11.04.2022 15:44

2 razy robiłem i wymagały korekty.

dzinks 11.04.2022 16:32

Robiłem na 24. Tylko sprawdzanie bez regulacji

jabolos 11.04.2022 16:48

Robiłem w tamtym roku przy 48 tys. Zawory nie wymagały regulacji.

muszel72 13.05.2022 09:19

Robił ktoś same lagi w ATAS/NAT? JAkie są to koszty w ASO?

Danny 13.05.2022 10:33

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 780222)
Robił ktoś same lagi w ATAS/NAT? JAkie są to koszty w ASO?


+/- sześć stówek.

jabolos 13.05.2022 12:38

Muszel sam ogarniesz. Nic trudnego. Wszystko ładnie opisane w serwisówce plus filmik kolegi z forum i bez problemu dasz radę. Aby to sprawnie zrobić potrzebujesz tylko przyrząd do montażu uszczelniaczy i klucz dynamometryczny. Uszczelniacze polecam oryginały - NOK-i polecane na forum dwa razy mi w zeszłym roku wylały po znikomym przebiegu. (Chyba, że miałem pecha i kupiłem jakieś podróby).

https://www.youtube.com/watch?v=LGNNZ4Qm07Y

muszel72 13.05.2022 13:10

Dom maluję, casu ni ma :)
W GD też 6 stówek
Dzięki. Następnym razem się przymierzę. Pierwszy wylał mi po 25 kkm, teraz przy 45 kkm druga strona. Oczywiście zrobione były obie. Chyba:)

Jasiek68 13.05.2022 20:35

W Honda Witolin w Wawie pierwszy przegląd na 1000 km 700zł komplet tj: 2 filtry ,olej ,podkładki.
Doedytuję: sama robocizna ,bez oleju i filtrów 350zł.
Honda Plaza : komplet z olejem i filtrami 850zł
MCS Honda :550 z olejami i filtrami.
Rozbieżność duża,ale za samą wymianę oleju 350-400 zł,to trochę jakoś sporo,noo ale można chcieć ile się chce.Spoko
Dodatkowo pytałem o sam montaż SCOTTOILERA V-SYSTEM i :
Plaza 850zł
MCS Honda chyba 500zł


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.