Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Nishua Enduro Carbon (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24920)

szafura 26.09.2015 10:25

Nishua Enduro Carbon
 
Panowie, ktoś coś o tym kasku?

Nishua Enduro Carbon
https://www.moto-akcesoria.pl/kask-n...carbon,p,68586

NUROFEN 26.09.2015 11:45

Zanim kupisz sprawdź dostępność akcesoriów: np szyby ,pinkocka itp

Guziec 26.09.2015 12:36

Szafura to jest dokładnie Uvex Enduro Carbon.
Bardzo fajny i lekki. Minus jak dla mnie to brak blendy.
Ale może chiniole, dołożyli ? Nie, jak patrzę na zdjęciach to raczej też brak.
Pozdrawiam!

Złom 26.09.2015 12:49

Miałem w ręku, bardzo dobre wykonanie i czuć lekkość. Rzeczywiście brak blendy ale przez to lżejszy i bardziej zwarta konstrukcja. Dla mnie bardzo ważne było że na jak kask integralny to bardzo łatwo można założyć okulary, więc brak blendy aż tak bardzo nie przeszkadza.

ocoloko 26.09.2015 15:54

Przymierzałem ten kask przed sezonem. Wtedy kosztował chyba ze dwie stówy taniej. I to była dobra cena. Jest bardzo lekki, ale nie podobało mi się wykonanie. Nie licząc samej skorupy trąci chińszczyzną. Beznadziejny daszek. Za 1000-1100 można by się zastanawiać. Ja upolowałem x-lite za 1300. Inna jakość. No i tutaj brak blendy.

ex1 26.09.2015 16:41

Cytat:

Napisał Guziec (Post 450896)
Szafura to jest dokładnie Uvex Enduro Carbon.
Bardzo fajny i lekki. Minus jak dla mnie to brak blendy.
Ale może chiniole, dołożyli ? Nie, jak patrzę na zdjęciach to raczej też brak.
Pozdrawiam!

moim zdaniem raczej nie.. Nishua to firma która poprzednio robiła dla BMW model ENDURO


UvEX BYŁ TRAGICZNY w wygodzie, nishua jest mega fajna, przmieżalem kilka kasków tej marki i każdy byłe mega fajny

szafura 27.09.2015 21:48

Muszę poszperać i przymierzyć. Znajomy kupił, muszę teraz tylko porównanie mieć. Na pierwszy rzut oka całkiem ok :) Dzięki za opinie!

Guziec 27.09.2015 22:17

Ja się będę upierał przy swoim :)
Dla mnie Uvex jest bardzo wygodny.
Chciałem zdjęcie wkleić , ale mi nie poszło.
Wyszukaj i sam porównaj.

http://zapodaj.net/c97648bc45f6d.jpg.html

Jules 03.10.2015 18:55

Mam ten kask. Szukałem czegoś lekkiego, wybierałem między agv ax-8 a Nishuą. Oba lekkie, dobrze leżą na głowie. Wybrałem Nishue bo ma pinlocka. W zestawie są zapasowe częśći (śrubki, mechanizm szybki,i osłona podbródka). Brak blendy nie jest problemem. Dokupiłem sobie ciemny wizjer. Sama wymiana wizjera bardzo łatwa. Daszek faktycznie taki sobie. Kask w miarę cichy, dobrze spasowany. aha pasek od zapięcia na tyle długi, że nie trzeba za każdym razem przekładać zapięcia typu dd. Luzujesz i ściągasz bez problemu. Wykonanie jak dla mnie ok. Dobra widoczność. Ale gdyby agv miał pinlocka to wziąłbym jego, bo po prostu bardziej mi się podobał wizualnie.
pzdr Jules

PawelM. 17.10.2016 19:21

890zl

https://www.moto-akcesoria.pl/crosse...bon&results=75

radiolog 17.10.2016 19:52

Zastanawia mnie,czy firma nie bankrutuje, na wszystko obniżki,kask coraz tańszy,a w takich Katowicach od tygodnia sprzedają bez prądu

Emsi 17.10.2016 20:14

Nie wiem, Nexx xd1 niby obniżka, ale jest droższy niż w Intermotors (i to bez zniżek). Chyba podnieśli cenę bazową i zrobili niby obniżkę...

trafior 18.10.2016 11:20

Fajny i bardzo lekki kask. Mierzyłem go.
Nie kupiłem, tylko ze względu na brak blendy przeciwsłonecznej. Noszę okulary i dla mnie to podstawa :)

Kryszał 25.10.2016 22:52

Mam ten kask Nishua Carbon drugi sezon. Miałem poprzednio sportowy kask Uvexa za blisko 1000 zł.
Dla mnie ta Nishua jest wręcz super.

Zalety:
- Baaardzo lekki. Jadę ciągiem 10 godzin i dalej nie czuję żeby mi coś na karku ciążyło.
- Całkiem ładny z karbonową fakturą. Dla mnie super bo mój motocykl ma identyczny design.
- Brak blend. Miałem w Uvexie i przez 4 lata użyłem 2 razy bo mi tylko widoczność ograniczała. Teraz mam daszek, który jest przecież genialny na słońce. Jeśli mnie oślepi to tylko głowę przekrzywiam i zasłaniam słońce daszkiem. Przy jeździe w terenie, na szutrze, enduro to z blendą się nie da przecież jechać, a daszek sprawdza się idealnie.
- Bardzo dobra wentylacja. Przynajmniej porównując do Uvexa.
- Cichy. Pomimo tego, że ma daszek i to kask softenduro, to nie zauważyłem żeby był cokolowiek głośniejszy od poprzedniego kasku Uvexa.
- Pinlock. A nie jakieś folie, powłoki, itd.
- Demontowalny daszek. Choć kask wtedy nie jest zbyt urodziwy.

Wady:
- Zapięcie DD w kasku enduro to pomyłka.

radiolog 26.10.2016 06:51

Nie zgadzam się,że DD to pomyłka, natomiast po araiu mam kilka zastrzeżeń
- Brak mechanizmu zatrzasku szybki w pozycji zamkniętej,zdarzyło mi si,że mechanizm mocowania uległ lekkiemu przesunięciu i szybka w pozycji zamkniętej było lekko uchylona, a że szybka jest wiotka, to się tłukła.
- Za duże akoki szyby, mógłby być system bezstopniowy.
- Odkręcająca się śrubka mocująca daszek
-Trochę głośny od 130 km/h
Poza tym nie mam zastrzeżeń

herni 26.10.2016 08:00

Zapięcie DD w kasku enduro to ZALETA !!

dawid8210 26.10.2016 08:22

Niech no do takiej spinki dostanie się piachu choćby ;

Kryszał 26.10.2016 19:20

Poprzednio miałem kilka lat zapięcie na spinkę, ząbki, cokolwiek to jest.
Super się sprawdzało w każdych warunkach i działało bez zarzutu.
Zapięcie DD też działa w każdych warunkach, bo to prosty mechanizm i dodatkowo bardzo bezpieczny.

Gdy wjechaliśmy na kilka godzin w bardzo ciężki teren to co 5 minut trzeba było kask zdjąć, żeby oddech złapać i odpocząć fizycznie. Po pierwszych 20 zdjęciach kasku powiedziałem sobie, że nigdy więcej zapięcia DD w kasku enduro. Za każdym razem trzeba było dodatkowo zdejmować rękawiczki, żeby to ustrojstwo zapiąć.

To co jest moją opinią, to stwierdzenie, że takie zapięcie nie nadaje się do jazdy enduro - nie do jazdy w ogólności.

zaczekaj 26.10.2016 19:35

Jak masz długi pasek od zapięcia to nie trzeba całkiem rozpinanać kasku, wystarczy luzowac.
Miałam DD, mam teraz spinke i wolałabym jednak DD.

wytapatalkowano

Kryszał 27.10.2016 14:52

No niestety na tyle krótki, że zdejmę ale już nie włożę...:)

stozunio 23.07.2017 10:49

Odgrzeję temat, rozglądam się za jakimś kaskiem typu adventure i Nishua wpadłą mi w oko. Mam pytanie do użytkowników, czy kask ten jest przystosowany do montażu interkomu (mam Senę), czy ma wytłoczone miejsce na montaż słuchawek wewnątrz?

radiolog 23.07.2017 18:41

Miałem senę w Nishui i klapki uszne mocno tłumią dzwięk bo nie są perforowane, słabo słychać, zwłaszcza z zatyczkami, ja miałem na tych klapkach, wtedy słychać ok, ale uszy się zaginają przy zakładaniu i trzeba je poprawiac. Z tego co pamiętam to wytłoczenia są płytkie i najlepiej mieć ultracienkie głośniki,a takich sena nie ma

stozunio 24.07.2017 12:06

Dzięki za szybką odpowiedź. Teraz jeżdżę w integralu HJC, który nie ma żadnych wytłoczeń, i po 200km nacisk na uszy zaczyna doskwierać. Raczej nie jeżdżę z zatyczkami, więc może uda się coś usłyszeć przez te "klapki". Szkoda, że ciężko ten kask znaleźć w jakimkolwiek stacjonarnym sklepie i sprawdzić na żywo :(

chemik 14.06.2018 13:38

Można tanio wyrwać w Louisie: https://www.louis.eu/artikel/nishua-...03db22ef112c18

Baza 21.07.2018 21:54

Panowie prośba o radę...
Nishua enduro carbon czy Suomy mx adventure???

irekafrica 22.02.2023 17:50

Witam,mam pytanko odnośnie kasku Nishua carbon.Mam obecnie kask Uvex enduro z szybą ciemną i jasną,czy będą pasować do Nishua carbon? Z tego co widzę to przy zakupie ma tylko jasną szybę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.