Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Mongolia/Ałtaj/Bajkał 2019 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31081)

Emek 23.01.2018 08:12

Mongolia/Ałtaj/Bajkał 2019
 
Plan na 2019. Transport motocykli w obie strony, dolot i powrót. Poszukujemy minimum 3 chętnych na wyprawę - wstępny termin to czerwiec 2019 i ok 4 tygodni na miejscu. Do zrobienia ok 6000 km, szczegółowy plan do uzgodnienia. Możemy lecieć jedną grupą lub podzielić się na dwie mniejsze. Na miejscu bez napinki i gonitwy. Na tą chwilę są dwie DR650 i duży KAT. Organizacja transportu wstępnie dogadana, termin wyjazdu czerwiec 2019. Na miejscu chcielibyśmy być na początku czerwca jesteśmy elastyczni w zakresie 2 tygodni w przód tak aby powrót był najpóźniej w połowie lipca.
Szacunkowe koszty:
Transport motocykli - ok 4000 pln za motocykl o wadze 200 kg
Przelot w obie strony - ok 2500 pln
Wizy - rosyjska/mongolska
Noclegi - krzaczory, jurty czy co tam wypali - biwakowo
Uwaga!
Opcja powrotu na kołach nie wchodzi w grę. Wyłącznie transport w obie strony.
Czasu na decyzje jest dużo. Dokładny kalendarz chcemy zamknąć do końca listopada.
Przykładowa mapa trasy.
https://goo.gl/maps/LqchCNyBrWm

chemik 23.01.2018 08:58

Emku, a mógłbyś mi odpowiedzić tu na kilka pytań?
1. Transport motocykli do Rosji (Irkuck?) czy od rzu na stronę mongolską?
2. 4 tygodnie to czas plus/minus, czy rzeczywiście chcecie spędzić tam 28 dni?
3. Czy jeśli rzeczywiście chcecie spędzić tam pełne 4 tygodnie to jest możliwość wyjazdu na 3 tygodnie i pozostawienia motocykla "na bazie" ta ten dodatkowy tydzień?

Emek 23.01.2018 09:07

1. Transport do Bijska - my lądujemy w Nowosybirsku.
2. Chcemy być na miejscu 4 tygodnie aby na spokojnie sobie polatać bez napinki.
3. Myślę że jak najbardziej byłoby to możliwe.

Sławekk 23.01.2018 09:18

interesujące, tylko dostać 4 tygodnie urlopu ciągiem :Sarcastic:

bukowski 23.01.2018 09:26

Emek, ja wchodzę. Pewnie też bliżej 3 tygodni, ale nad Bajkał i do Mongolii zawsze chciałem, więc ta kombinacja dla mnie jest idealna.
Ty lecisz na DR?

Emek 23.01.2018 09:26

Tak ja na DR.

patck 23.01.2018 09:34

Jeśli opcja 3 tygodni na miejscu jest realna to ja też się wstępnie piszę (sorry że wstępnie ale lepiej tak niż się zadeklarować a później nie dotrzymać słowa). Na ten moment jestem zainteresowany.

wojtek II 23.01.2018 09:42

Wstępnie jestem zainteresowany. Kierunek bardzo kuszący.

chemik 23.01.2018 10:55

Może nie było to wcześniej zaakcentowane, ale moje pytania nie były bezpodstawne - ja też jestem zainteresowany, aczkolwiek nie dostanę 4 tygodniu urlopu, więc opcja trzech tygodni wchodzi w grę. Wszystko zależy od daty wycieczki.

wojtek II 23.01.2018 11:28

Może jak cieplej się zrobi to trzeba jakieś ognisko organizacyjne zrobić, co by obgadać potrzeby i różnice.

Gilu 23.01.2018 11:48

Wstępnie się piszę jeśli można,nie robiłem planów na 2019 ale jeśli nie Ameryka Południowa to właśnie myślałem o Ałtaju,jak dożyję oczywiście

Pirania 23.01.2018 11:56

Emek..:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

Obserwuję temat..

ofca234 23.01.2018 12:50

również bardzo wstępnie:

a na dwa tygodnie?

czy koniecznie trzeba startować i kończyć razem?

Emek 23.01.2018 14:02

Panowie sytuacja wygląda tak ze potrzebujemy min 3 kierowników aby wyjazd doszedl do skutku. Maksymalnie oprócz naszej trójki 6 lub 7 w zależności od rodzaju pojazdu przeznaczonego na transport ale waga zestawu jest ważna wiec jak będzie nas w sumie szóstka kolejne zgłoszenia będziemy weryfikować pod kątem masy zestawu. Na miejscu nie mamy planu podróży cała grupą. Jeśli ktoś będzie chciał jechac sam czy we dwójkę w krótszym wymiarze czasu to proszę bardzo. Kończy wcześniej, odstawia moto na bazę w Bijsku i leci do domu. Nie ma sprawy. Wizy każdy załatwia we własnym zakresie. Ja nie organizuje wyprawy żeby była jasność - ja tylko szukam chętnych na dołączenie się do transportu motocykli w pobliże granicy mongolskiej. Dolot we własnym zakresie z tym ze musimy dogadać termin dotarcia na miejsce aby nie blokować przewoźnika.
Proszę o przemyślane decyzje bo muszę zapewnić minimalna liczbę pojazdów do transportu. Oczekuję że jak ktoś zgłasza akces to na sztywno (oczywiście uwzględniając nieprzewidziane czynniki losowe). Nie oczekujemy odpowiedzi natychmiastowych czy wstępnych deklaracji więc proszę aby deklaracja była pewna na 100% bez uzależniania wyjazdu od kasy, przygotowania moto czy choroby psa bo to niepoważne.
Szacunkowy koszt całkowity wyprawy to ok 9 tys.

chemik 23.01.2018 14:22

Cytat:

Napisał Emek (Post 566996)
Ja nie organizuje wyprawy żeby była jasność - ja tylko szukam chętnych na dołączenie się do transportu motocykli w pobliże granicy mongolskiej. Dolot we własnym zakresie z tym ze musimy dogadać termin dotarcia na miejsce aby nie blokować przewoźnika.

To było dla mnie jasne od samego początku. Taka formuła mi pasuje, gdyż przedstawiona marszruta lekko mi nie odpowiada, więc jeśli się zdecyduję na wyjazd to skorzystam tylko z opcji transportu motocykla.
Dla mnie kluczowy jest termin - bez tego nie zadeklaruję się na 100%. W pracy dostanę tylko 3 tygodnie urlopu, co z weekendami skrajnymi daje 23 dni i chciałbym je maksymalnie wykorzystać - czyli sobota/niedziela transport z i do Polski. Jeśli okaże się, że np. odebrać motocykl będzie można w środku tygodnia i oddać trzeba będzie w środku tygodnia to ja odpadam.

Cytat:

Napisał Emek (Post 566996)
Szacunkowy koszt całkowity wyprawy to ok 10-12 tys.

Na bogato. ;)

Pirania 23.01.2018 14:24

A "My" wszyscy myśleliśmy, że to all inclusive..;)

Gilu 23.01.2018 15:21

Ja na razie na sztywno nie mogę jeszcze za odległy czas,zrobimy w tym roku himalaje to się wyklaruje
Reszta mi odpowiada,te 12k to zaszalałeś byłem 2x w Kirgistanie i musiałbym się bardzo starać,chyba często z przybytków korzystać żeby wydać 6k

Emek 23.01.2018 15:27

Gilu,
Transport - 4000
Przelot - 2500
Wizy - 500
I 500$ na paliwo, paszę i alko na bogato. Podałem dla rozrzutnych z zapasem :D. Czasem lepiej przesadzić ;) jakby komu muało braknąć.

Gilu 23.01.2018 18:47

Jak rozmieniłem 400$ na 16 dni to z paliwem piwo żłopałem od rana gorzałka co dzień i na końcu w stolicy kupiłem od kitajców telefon za 107$ i jeszcze trochę pierdołów na prezenty do domu żeby wydać to co zostało,czyli może być wizy nie liczyłem

Emek 24.01.2018 08:11

Gilu na temat wydatków i potrzebnej kasy to trudno się wypowiadać za innych. Mnie 500$ starczyło na wschodzie na miesiąc i nie oszczędzałem. Żarcie knajpy, spanie w hotelach się zdarzało, piwka i rozrywek sobie nie odmawiałem. Jeden z kolegów na wyprawę w Pamir wydał prawie 25 tysi i nie mógł zrozumieć że mnie cała wyprawa z wizami, paliwem i żarciem kosztowała 20% tego co on wydał. Każdy ma własne preferencje. Jeden lubi sranie po krzakach a drugi tylko gostinice bo komary rypią i wyspać się w łóżku lubi. Struktura wydatków zmienia się w zależności od preferencji danego człowieka i jeden wyda majątek i potem straszy ile to taka wyprawa kosztuje. Wydaje mi się że podałem realne dane. 7000 koszty stałe + 2000 na miesięczne wydatki w mojej ocenie starczy z duuużym zapasem. 10-12 K to już faktycznie lekka przesada. Poprawię ten wpis.

patck 24.01.2018 08:16

Cytat:

Napisał Emek (Post 566996)
...Oczekuję że jak ktoś zgłasza akces to na sztywno (oczywiście uwzględniając nieprzewidziane czynniki losowe). Nie oczekujemy odpowiedzi natychmiastowych czy wstępnych deklaracji więc proszę aby deklaracja była pewna na 100% bez uzależniania wyjazdu od kasy, przygotowania moto czy choroby psa bo to niepoważne.
Szacunkowy koszt całkowity wyprawy to ok 10-12 tys.

Moja deklaracja choć wstępna to taka właśnie jest jak piszesz. Sam organizowałem kilka wyjazdów i wiem jak to jest z deklaracjami, przy czym mogę mieć problem z robotą i dlatego piszę o wstępnej deklaracji, natomiast we wrześniu / październiku - jak będziecie potrzebowali klamka zapada i nie ma odwrotu.

Gilu 24.01.2018 08:55

Cytat:

Napisał Emek (Post 567128)
Gilu na temat wydatków i potrzebnej kasy to trudno się wypowiadać za innych. Mnie 500$ starczyło na wschodzie na miesiąc i nie oszczędzałem. Żarcie knajpy, spanie w hotelach się zdarzało, piwka i rozrywek sobie nie odmawiałem. Jeden z kolegów na wyprawę w Pamir wydał prawie 25 tysi i nie mógł zrozumieć że mnie cała wyprawa z wizami, paliwem i żarciem kosztowała 20% tego co on wydał. Każdy ma własne preferencje. Jeden lubi sranie po krzakach a drugi tylko gostinice bo komary rypią i wyspać się w łóżku lubi. Struktura wydatków zmienia się w zależności od preferencji danego człowieka i jeden wyda majątek i potem straszy ile to taka wyprawa kosztuje. Wydaje mi się że podałem realne dane. 7000 koszty stałe + 2000 na miesięczne wydatki w mojej ocenie starczy z duuużym zapasem. 10-12 K to już faktycznie lekka przesada. Poprawię ten wpis.



To był przykład,podałeś koszta sztywne reszta każdy podróżuje jak chce i wydaje ile chce,nic mi do tego

ofca234 24.01.2018 15:41

Emek, odnośnie tego co napisaleś - deal. ;)

wojtek II 24.01.2018 16:05

Też potwierdzam swoją gotowość. Ciężko deklarować się na tym etapie na 100%. Osobiście wolałbym spotkać się i szerzej obgadać temat. Też chodzi mi po głowie drobna modyfikacja trasy. Terminy i kasa jest do zaakceptowania, więc Emek, jeszcze mnie nie wystraszyłeś :)
Jak na razie jest OK.

Pii 24.01.2018 18:47

Planowałem w tym czasie na kołach, ale widzę, że trzeba to przemyśleć.

motif 30.01.2018 23:50

byłbym zainteresowany ale na kołach całość, jakby ktoś reflektował.

Emek 02.02.2018 09:44

Na razie wstrzymujemy akcję gdyż wstępnie mamy już komplet. Jeśli miejsca się zwolnią będę informował.

bender42 02.02.2018 14:55

Ceny biletów lotniczych na trasie Warszawa - Novosibirsk to ok 1500-1700zł ( w dwie strony oczywiście )

jorge 02.02.2018 16:28

Czy 200 kg oznacza, że Afra nie może być ?? Pytam z ciekawości póki co. Czy ilość uczestników już zamknięta na amen ??

Emek 02.02.2018 16:30

Afra może być. Lista zamknięta na tą chwilę mamy komplet.

wojtekk 02.02.2018 16:34

Emku. Nie jadę , ale ze wiele podobnych rzeczy kiedyś robiłem proponuje zrób listę rezerwowa. Od razu. Bo pisząc że lista zamknięta nikt teraz się nie dopisze. A może się okazać , że wiele osób jest mocnych w deklaracjach , Ty traktujesz poważnie , a kilka osób Ciebie niekoniecznie. W ten sposób szybciej ogarniesz bez nerwów dla siebie.

Gilu 02.02.2018 17:03

Bym się na takiej liście widział,do listopada określam się i mogę wpłacić zaliczkę
Jeśli powstanie proszę mnie wpisać

Emek 02.02.2018 17:22

Wojtek, masz 100% racji i znam to już z własnego skromnego doświadczenia. Nawet moja dzisiejsza deklaracja wyjazdu nie oznacza, że pojadę bo życie kreśli scenariusze nam nieznane i wszystko może się zdarzyć. W związku z powyższym mimo że mamy już komplet niniejszym za radą bardziej doświadczonych otwieram listę rezerwową otwartą i publiczną aby nie było później nieporozumień i pretensji kto był pierwszy etc.
Zasady są proste wpisujemy się na listę i kolejność zgłoszeń decyduje o pierwszeństwie. Jak ktoś z zadeklarowanych na liście podstawowej uczestników zrezygnuje na jego miejsce wskakuje pierwsza osoba z listy rezerwowej itd. Jednocześnie proszę wybaczyć że nie wracam do początku wątku z kolejnością zgłoszeń lecz startujemy od dnia dzisiejszego. Jako że dziś pierwszy był Gilu a i wcześniej deklarował wstępnie udział to i on ląduje na przedzie.

Lista rezerwowa

1. Gilu

chemik 02.02.2018 21:05

A gdzie Emku jest lista podstawowa? Bo nie wiem, czy na niej jestem.

Emek 04.02.2018 10:20

Lista podstawowa nie jest publiczną. Nie ma Cię na tej liście.

lorsol 04.02.2018 10:51

EMEK: Wojtek, masz 100% racji i znam to już z własnego skromnego doświadczenia. Nawet moja dzisiejsza deklaracja wyjazdu nie oznacza, że pojadę bo życie kreśli scenariusze nam nieznane i wszystko może się zdarzyć. W związku z powyższym mimo że mamy już komplet niniejszym za radą bardziej doświadczonych otwieram listę rezerwową otwartą i publiczną aby nie było później nieporozumień i pretensji kto był pierwszy etc.
Zasady są proste wpisujemy się na listę i kolejność zgłoszeń decyduje o pierwszeństwie. Jak ktoś z zadeklarowanych na liście podstawowej uczestników zrezygnuje na jego miejsce wskakuje pierwsza osoba z listy rezerwowej itd. Jednocześnie proszę wybaczyć że nie wracam do początku wątku z kolejnością zgłoszeń lecz startujemy od dnia dzisiejszego. Jako że dziś pierwszy był Gilu a i wcześniej deklarował wstępnie udział to i on ląduje na przedzie.

Lista rezerwowa

1. Gilu
2. lorsol

chemik 04.02.2018 20:43

Cytat:

Napisał Emek (Post 569160)
Lista podstawowa nie jest publiczną. Nie ma Cię na tej liście.

Lista rezerwowa

1. Gilu
2. lorsol
3. chemik

patck 05.02.2018 07:57

Cytat:

Napisał chemik (Post 569252)
Lista rezerwowa

1. Gilu
2. lorsol
3. chemik
4. patck - zakładam że i mnie nie ma na liście podstawowej.

Czarek40 21.02.2018 19:59

Cytat:

Napisał motif (Post 568386)
byłbym zainteresowany ale na kołach całość, jakby ktoś reflektował.

Też mnie interesuje Mongolia w 2019 priv lub tundra@op.pl

Emek 16.03.2018 08:10

Wobec faktu że jedna ekipa wypadła z obiegu Panowie chemik i lorsol wskakują na listę podstawową. Gilu czekam na info od Ciebie.
Kolega patck jest na pierwszym miejscu na liście rezerwowej chyba że Gilu się wycofa.

Gilu 16.03.2018 08:59

Cytat:

Napisał Emek (Post 575371)
Wobec faktu że jedna ekipa wypadła z obiegu Panowie chemik i lorsol wskakują na listę podstawową. Gilu czekam na info od Ciebie.
Kolega patck jest na pierwszym miejscu na liście rezerwowej chyba że Gilu się wycofa.


Chciałbym pozostać jedynką na liście rezerwowej
Jak pisałem wcześniej decyzję chcę podjąć do końca października kiedy się ogarnę po powrocie z Himalajów

Emek 16.03.2018 09:02

Oki doki. Gilu na rezerwie, patck w ekipie wyjazdowej.

Kici 20.03.2018 10:56

Jeszcze mnie tam nie było wiec tez chce termin i finanse ok ale to rok wiec nigdy nic nie wiadomo, poproszę o wpisanie na listę rezerwową.

Emek 20.03.2018 11:45

Rezerwa:
1. Gilu
2. Kici

Pirania 22.03.2018 10:03

Emek,
nie daje mi spać Twój wątek i gdyby nie te 4 tyg. to bym próbował powalczyć..:mur:
Będę śledzić wątek.. i opcję 2 tyg, udało by się ogranąć..ach ta robota.:mur:

Tak czy inaczej mocno trzymam kciuki za Wasz wypad! :Thumbs_Up:

magrafb 22.03.2018 12:24

Cytat:

Napisał Emek (Post 575905)
Rezerwa:
1. Gilu
2. Kici

3. Magrafb

Pilar 02.04.2018 21:53

Czy jestem na szort liście? Dogadaliśmy się 1 lutego

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=3&t=24331

Pirania 03.04.2018 07:24

Nie wiem czy nie lepiej pomyleść o równoległym wypadzie...

j.a.q 11.06.2018 10:20

Zazdroszczę tej podróży!!! Przejechałem tę trasę na kołach w 2016r., na DL-u. Podróż trwała 24 dni w tym 3 bez jazdy. Od kilkunastu dni jestem Afrykanerem :at: Wyczytałem, że planujecie zlecić transport motocykli w głąb Rosji, dolecieć na miejsce i dalej pojechać na kołach do Mongolii. Jeżeli tego jeszcze nie zrobiliście, to sugeruję byście sprawdzili czy bezproblemowo opuścicie Rosje na swoich motocyklach jeżeli to nie Wy wwieźliście je do federacji rosyjsko-białoruskiej. Na wriemiennym wwozie, który wypełnia się przy wjeździe do Rosji lub Białorusi:Thumbs_Up:, będą dane osobowe człowieka z firmy transportowej i o ile ta osoba nie będzie miała problemu z wywiezieniem sprzętów do Polski, to proponuję sprawdzić czy Was przed wjazdem do Mongolii nie czeka z tego powodu jakaś niespodzianka. Życzę wspaniałej przygody. Jacek

Emek 11.06.2018 10:38

Transport jest w obie strony i nie ma innej opcji.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.