Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Pomagamy - za free (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=119)
-   -   [Akcja charytatywna] Szlachetna paczka od FAT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32984)

wojtekk 14.09.2018 18:14

[Akcja charytatywna] Szlachetna paczka od FAT
 
Hej,

kiedyś Ola koordynowała na WTA. Może znów zrobimy w Wawie (zapraszając wszystkich Czarnuchów do współpracy)? Od kilku lat robimy z powodzeniem z Tramkarzami i chyba już nieco wiem, jak to w miarę bezboleśnie ogarnąć.

W kilku zdaniach. Jeżeli ktoś nie zna Szlachetnej Paczki, to jest to akcja pomocy materialnej konkretnym osobom. Są sprawdzone, że są poszkodowane przez los, a nie że przepijają dary, siedzą wygodnie na zasiłkach oraz licznych 500+.

Konkretnego dnia trzeba przywieźć rzeczy do wybranej osoby/rodziny. Wcześniej trzeba je zgromadzić, a jeszcze wcześniej zebrać kasę. Zbieranie kasy - możemy wszyscy się włączyć niezależnie od lokalizacji.
Gromadzenie (magazyn), transport oraz zawiezienie (a często na miejscu montaż, podłączenie, jakaś ingerencja - trzeba mieć minimum godzinę do 4) już trzeba lokalnymi siłami.

Co sądzicie? Atakujemy temat? Zobaczymy ile nas jest chętnych do działania?

Kasiaści (czyli Ci, co sypną kasą):
1. wojtekk

Skarbnik (zbierze kasę, rozliczy się z kupującymi, wytłumaczy się [jeżeli wezwany] przed Czarną Bracią z wydatków = wszystko ma być transparentnie):
1.....

Magazynier (ktoś ma miejsce aby trochę fantów przechować):
1. ....

Szukacz (ktoś musi wybrać potrzebujących):
1. ....

Tragarze, montaż, transport (przyda się większe auto lub kilka mniejszych):
1 ...

Zobaczmy, czy uda nam się zgromadzić szable. A jak nie, to też nic się nie stanie - odpuścimy.

Poncki 14.09.2018 19:07

1 Załącznik(ów)
Jeśli uda się zorganizować odbiory na jeden dzień, to każdy kto przygotuje paczkę w Warszawie będzie mógł pośmigać Gazikiem. Od rana mogę zbierać fanty i po południu rozwozić do wyznaczonych miejsc.
Szlachetna paczka to chyba zima?!

Załącznik 83051

;)

Mhv 14.09.2018 21:05

Wojtek, super pomysł. Ja się dołączam.
Z tego co pamiętam wcześniej organizowane było to nieco inaczej.
Była wybrana rodzina przez Olę. Wiedzieliśmy czego potrzebują, było to rozpisane na forum jako lista. Każdy chętny wybierał co chce kupić i się odznaczał. Na koniec wszyscy przywozili fanty w jedno miejsce i ostatnia osoba przekazywała paczki rodzinie. Było to organizowane w WTA jednakowoż.
To tylko sugestia, kto wymyśla ten wykiśla:)
Cokolwiek postanowisz ja się dopisuję, to bardzo mądra inicjatywa.

Bałtrok 14.09.2018 21:16

Chętnie się dołącze.
Jak będzie potrzeba to mogę coś pokombinować i pomóc z transportem darów.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Dzieju 16.09.2018 06:09

Cytat:

Napisał Mhv (Post 600575)
Z tego co pamiętam wcześniej organizowane było to nieco inaczej.
Była wybrana rodzina przez Olę. Wiedzieliśmy czego potrzebują, było to rozpisane na forum jako lista. Każdy chętny wybierał co chce kupić i się odznaczał. Na koniec wszyscy przywozili fanty w jedno miejsce i ostatnia osoba przekazywała paczki rodzinie. Było to organizowane w WTA jednakowoż.

Zgadza się , zebrane rzeczy zmagazynowane u Oli zawieźliśmy do konkretnej rodziny dostawczakiem.
Sypanie kasą choć najprostsze jest zawsze dyskusyjne.
Wywiad co potrzeba a potem uzbieranie wymaga więcej zaangażowania.

wojtekk 16.09.2018 08:33

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 600675)
Zgadza się , zebrane rzeczy zmagazynowane u Oli zawieźliśmy do konkretnej rodziny dostawczakiem.
Sypanie kasą choć najprostsze jest zawsze dyskusyjne.
Wywiad co potrzeba a potem uzbieranie wymaga więcej zaangażowania.

Dzieju - oczywiście możemy tak zrobić. Powyżej moja sugestia po kilku akcjach, które organizowaliśmy na trampkowym. Idźmy drogą, którą proponujesz.

Zatem zostaje nam do dopisywanie listy osób, które w tym modelu by się zaangażowały.

Tranport:
1. Poncki
2. Bałtrok
3. ....
4. ....

Kto bierze udział w zakupach?
1. wojtekk
2. ....
3. ....

Kto wybiera osoby potrzebujące?
1. ....


Kto udostępni jakiś magazyn(ek) aby zwozić rzeczy a w dniu dostawy zawieźć?
1. ...



***

P.S. Oczywiście masz prawo do oceny "dyskusyjne". Ale może uzasadnię, dlaczego tak to dotąd robiliśmy.

1. Mogą dołączyć osoby spoza WTA (dołożyć się - gdy jest dokładanie fantów, to nie ma takiej możliwości. A dołożenie się do dużych zakupów jest wielką pomocą, bo budżet nierzadko sięga kilku tysięcy złotych (o czym za chwilę)).
2. Wywiad robi szlachetna paczka, a nie my. Więc on zawsze jest (dobrze) zrobiony, a po naszej stronie jest realizacja listy.
3. Sypanie kasą - nie wiem, co w tym prostego. W szlachetnej nie daje się kasy, więc nie wiem, gdzie widzisz sypanie kasy? Chodzi o zebranie kasy w naszym środowisku a potem kupienie potrzebnych rzeczy.
4. Kupowanie (jako wkład w akcję) konkretnych rzeczy (w porównaniu do składania się finansowego) może spowodować, że wielu rzeczy z listy nie zrealizujemy. WIelu z nas (mnie na przykład) może nie stać aby kupić pralkę (ostatnie kilka lat zawsze była do kupienia) albo kilka ton węgla (chyba trzy lata temu) albo skomplikowane leki (np. odżywki dla dzieci przy ciężkiej alergii, warte majątek) albo specjalistyczne łóżko ortopedyczne albo zestawu farb dla ultrazdolnego dziecka albo (więcej tematów nie pamiętam).
5. Moim zdaniem jest odwrotnie niż piszesz - składanie się finansowe a potem realizowanie dużych zakupów umożliwia realizację wszystkich celów --> jest trudniejsze. Trzeba nierzadko zorganizować trudne rzeczy, kosztowne, pojechać po wielkie zakupy.

Oczywiście możemy się różnić. Ale poczułem się nieco dotknięty podejściem, że na łatwiznę/dyskusyjne. Chciałem uzasadnić, aby nie zostawiać wrażenia, że robię coś dyskusyjnego.chodzę na skróty w tematach, gdzie nierzadko są spore i nie moje pieniądze w tle.

jakmor 16.09.2018 08:58

Siemaha

Super pomysł !! Pytanie tylko czy organizujecie to lokalnie W-wa ?? Czy globalnie. Jak globalnie to mogę się przyłączyć. Transport mam, miejsce magazynowe też, mogę wnieść podłączyć jak MediaMarkt i jakiś grosz dołożę.

wojtekk 16.09.2018 09:02

Realnie akcja może być realizowana w dowolnym miejscu. Tam, gdzie zbierze się dużo osób do pracy.

Marcinnn6 16.09.2018 09:05

no właśnie, bo skoro to w Warszawie to z innych miast, możemy się tylko dorzucić. Więc mogę się zadeklarować, że coś dorzucę

jakmor 16.09.2018 09:09

Tranport:
1. Poncki
2. Bałtrok
3. JakMor
4. ....

Kto bierze udział w zakupach?
1. wojtekk
2. JakMor
3. ....

Kto wybiera osoby potrzebujące?
1. ....


Kto udostępni jakiś magazyn(ek) aby zwozić rzeczy a w dniu dostawy zawieźć?
1. JakMor
2. ....

wojtekk 16.09.2018 09:12

Dzieju proponuje aby nie zrzucać się kasa ale kupować fanty. Nie chcę mu więc się wtrącać w organizacji. Jeżeli fanty to domyślam się , że wolałby organizować WAWA. Poczekajmy na Dzieju

Bastek79 16.09.2018 10:06

Chętnie zgłaszam się - magazyn/transport , do zbiórki również.

zz44 16.09.2018 18:29

Tranport:
1. Poncki
2. Bałtrok
3. JakMor
4. Bastek79
....

Kto bierze udział w zakupach?
1. wojtekk
2. JakMor
3. Bastek79
4. zz44
....

Kto wybiera osoby potrzebujące?
1. ....


Kto udostępni jakiś magazyn(ek) aby zwozić rzeczy a w dniu dostawy zawieźć?
1. JakMor
2. Bastek79
....

wojtekk 04.10.2018 16:11

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 600675)
Zgadza się , zebrane rzeczy zmagazynowane u Oli zawieźliśmy do konkretnej rodziny dostawczakiem.
Sypanie kasą choć najprostsze jest zawsze dyskusyjne.
Wywiad co potrzeba a potem uzbieranie wymaga więcej zaangażowania.

Dzieju - tak delikatnie dopytam: pamiętasz o koordynowaniu akcji? :) Niedługo będzie czas na wybieranie potrzebującej osoby itp.

Dzieju 04.10.2018 22:29

Tak delikatnie odpowiem , nie pisałem że się podejmuję koordynacji.
Jednakże chętnie wezmę udział w miarę możliwości.

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 600682)

P.S. Oczywiście masz prawo do oceny "dyskusyjne". Ale może uzasadnię, dlaczego tak to dotąd robiliśmy.

1. Mogą dołączyć osoby spoza WTA (dołożyć się - gdy jest dokładanie fantów, to nie ma takiej możliwości. A dołożenie się do dużych zakupów jest wielką pomocą, bo budżet nierzadko sięga kilku tysięcy złotych (o czym za chwilę)).
2. Wywiad robi szlachetna paczka, a nie my. Więc on zawsze jest (dobrze) zrobiony, a po naszej stronie jest realizacja listy.
3. Sypanie kasą - nie wiem, co w tym prostego. W szlachetnej nie daje się kasy, więc nie wiem, gdzie widzisz sypanie kasy? Chodzi o zebranie kasy w naszym środowisku a potem kupienie potrzebnych rzeczy.
4. Kupowanie (jako wkład w akcję) konkretnych rzeczy (w porównaniu do składania się finansowego) może spowodować, że wielu rzeczy z listy nie zrealizujemy. WIelu z nas (mnie na przykład) może nie stać aby kupić pralkę (ostatnie kilka lat zawsze była do kupienia) albo kilka ton węgla (chyba trzy lata temu) albo skomplikowane leki (np. odżywki dla dzieci przy ciężkiej alergii, warte majątek) albo specjalistyczne łóżko ortopedyczne albo zestawu farb dla ultrazdolnego dziecka albo (więcej tematów nie pamiętam).
5. Moim zdaniem jest odwrotnie niż piszesz - składanie się finansowe a potem realizowanie dużych zakupów umożliwia realizację wszystkich celów --> jest trudniejsze. Trzeba nierzadko zorganizować trudne rzeczy, kosztowne, pojechać po wielkie zakupy.

Oczywiście możemy się różnić. Ale poczułem się nieco dotknięty podejściem, że na łatwiznę/dyskusyjne. Chciałem uzasadnić, aby nie zostawiać wrażenia, że robię coś dyskusyjnego.chodzę na skróty w tematach, gdzie nierzadko są spore i nie moje pieniądze w tle.

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy lub zbyt skrótowo napisałem.
Miałem na myśli że położenie kasy na stół nie jest do końca trafne z pewnych względów ale zainwestowanie uzbieranej kasy w rzeczy czy jakąś konkretną pomoc zdecydowanie lepsze.
Twoje uzasadnienie jest dobre.

Lis 04.10.2018 23:25

Od budżetu zależy skala akcji. Skromniejsza paczka to koszt ok. 1 tys. zł + zbiórka darów. W takim przypadku można wybrać rodzinę o skromniejszych potrzebach. Jestem pewien, że będzie to możliwe. Za 2 tys. zł można zrobić już fajną paczkę z zakupem nowych sprzetów itp. Gdyby fundusze były większe, zawsze można wybrać dwie rodziny lub więcej... Nie tylko w W-wie. Więc plan działania zależy od finansów istotnie.
17 listopada otwierana jest internetowa baza rodzin, a finał Paczki to 8-9 grudnia.
Mamy 1,5 miesiąca by zebrać fundusze.

Wydaje mi się, że warto do listy dopisać chętnych, którzy spakują paczkę i przewidzieć na to fundusze. Chyba, że to osoby, które realizować będą zakupy.

ps. Dawniej paczkę przekazywało się do magazynu lokalnego, a do obdarowanej rodziny przekazywali ją wolontariusze SzP. Od ok. 2 lat można uczestniczyć we wręczeniu jeżeli rodzina wyrazi na to zgodę. Więc można być przy tym i np. zrobić fotkę lub relację dla tych, którzy daleko... ;)

wojtekk 16.10.2020 20:15

Odkopuję wątek. Działamy? :)

Będziemy (z tcp) robić lokalną w Wawie i zapraszamy do działania (fizycznie, grosiwem na konto jednego z nas i kupujemy więcej fantów, kupienie i zostawienie w magazynku). Zachęcam do działania również w innych miastach/nie ma przeciwskazań aby było kilka paczek w samej wawie od fat!

Poncki 16.10.2020 20:36

1 Załącznik(ów)
Myślę, że transport jest do ogarnięcia. :)

Załącznik 101075

wojtekk 16.10.2020 21:33

Bomba!

Dzieju 17.10.2020 03:40

A jakieś konkrety, zna ktoś rodzinę potrzebującą ( i nie chodzi tu o potrzebę zmiany TV z 40" na 60") wsparcia. Najlepiej z określonym zakresem wtedy łatwiej zorganizować.
Może być tak że ktoś akurat ma coś do oddania.

wojtekk 17.10.2020 06:41

Dzieju, najpierw trzeba się tam zapisać, zgłosić, że chce się działać, wybiera się osobę potrzebującą i zabezpiecza potrzeby.

Na odwrót sie nie da również z tego powodu, że nie wiedząc ile mamy zasobów nie wiadomo, na pomoc komu można się decydować.

Dużo lepiej nam wychodzi pomaganie mając dużo kasy i sprzętu, gdyż wtedy wiemy, że "stać nas" na pomoc osobom, które potrzebują ogromnego wsparcia. Jak się okaże, że mamy mniej zasobów nie deklarujemy się na pomoc osobie, "na którą nas nie stać".

Rzeczy do oddania: mając listę najpierw szukamy, czy ktoś nie ma czegoś do oddania, taniej kupić itd a potem dopiero ze sklepu. Jasna sprawa.

Nie zdażyło mi się wejść w Szlachetnej do rodziny, która zmienia z 45 cali na 60. Ale już z braku materaca na materac tak. I to w centrum Warszawy, jakieś 700 metrów do Złotych Tarasów, gdzie koszulka Bershki kosztuje 130 PLN

Mhv 17.10.2020 06:42

Dobra akcja, myślę że wiele osób się dorzuci.

Bałtrok 17.10.2020 09:11

No to jaki jest teraz następny krok?
Zbieramy deklaracje kto ile może dać ?

wojtekk 17.10.2020 09:32

Na razie deklaracje, kto do czego może się zgłosić, dobrze?

Kasiaści (czyli Ci, co sypną kasą):
1. wojtekk

Skarbnik (zbierze kasę, rozliczy się z kupującymi, wytłumaczy się [jeżeli wezwany] przed Czarną Bracią z wydatków = wszystko ma być transparentnie):
1.....

Magazynier (ktoś ma miejsce aby trochę fantów przechować):
1. ....

Szukacz (ktoś musi wybrać potrzebujących):
1. ....

Tragarze, montaż, transport (przyda się większe auto lub kilka mniejszych):
1 ...

Zobaczmy, czy uda nam się zgromadzić szable. A jak nie, to też nic się nie stanie - odpuścimy.

zz44 18.10.2020 12:30

Na razie deklaracje, kto do czego może się zgłosić, dobrze?

Kasiaści (czyli Ci, co sypną kasą):
1. wojtekk
2. zz44

Skarbnik (zbierze kasę, rozliczy się z kupującymi, wytłumaczy się [jeżeli wezwany] przed Czarną Bracią z wydatków = wszystko ma być transparentnie):
1.....

Magazynier (ktoś ma miejsce aby trochę fantów przechować):
1. ....

Szukacz (ktoś musi wybrać potrzebujących):
1. ....

Tragarze, montaż, transport (przyda się większe auto lub kilka mniejszych):
1 ...

Zobaczmy, czy uda nam się zgromadzić szable. A jak nie, to też nic się nie stanie - odpuścimy.

wojtekk 03.11.2020 17:11

Podbijam, czy ktoś ma ochotę dołączyć?

Bałtrok 03.11.2020 18:30

Mogę i trochę fantów przechomikować wszystko zależy od ilości, mogę coś gdzieś zawieźć ale osobowym autem. No i parę pln się znajdzie pewnie.

Lis 03.11.2020 19:48

Kasiaści (czyli Ci, co sypną kasą):
1. wojtekk
2. zz44
3. Lis

Brzeszczot 03.11.2020 20:08

mogę podsatawic na cały dzień holownik wraz z kierowcą , bez limitu km ładowność 2t. do rozważenia towarów na terenie Warszawy i okolic. Kilka stówek też się znajdzie https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3f40c0792c.jpg

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

wojtekk 05.11.2020 08:22

Bardzo dziękuję za wszystkie zgłoszenia!

Od 14.11 zgłaszamy, komu pomagamy.

Już mało czasu zostało! Ktoś jeszcze chciałby dołączyć?

W tym roku inna formuła - podwiezienie fantów do magazyny szlachetnej (nie można podwozić do rodzin co mieliśmy w tradycji).

wojtekk 18.11.2020 07:38

Wezmę na siebie rolę skarbnika.

Czy znajdzie się osoba, która wybierze potrzebujących/ą, zorganizuje zakupy i dostarczenie?

To nie musi być w Warszawie.

Bez takiej osoby nie damy rady.

Bałtrok 18.11.2020 16:14

Przy transporcie mogę pomóc tak jak pisałem.
Co do zakupów to zależy co, pewnie i tak większość fantów najtaniej będzie zamówić przez net. Ale to by było trzeba już ogarniać.

wojtekk 18.11.2020 16:46

Ktoś musi się za to wziąć, odpowiadać, dopiąć.... Bo, że przez net to wiem :)

Qter 18.11.2020 21:16

Czołem,

Rozmawiałem z wojtkiemk i sprawa wygląda tak, że na forum trampka robimy szlachetną paczkę dla p. Moniki i jej syna Tomka z Ostrowii Mazowieckiej.

Jeśli chciałby ktoś z czarnuchów dołączyć to serdecznie zapraszamy :)

Temat tu:

http://forum.transalpclub.pl/viewtop...art=40#p400737

Opis:


"Nasza" rodzina a w tym roku to: Pani Monika (l.30) z synem Tomkiem (l.9)

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybo...family_choosen

Opis:

Historia Rodziny

Pani Monika(30L) po rozstaniu z partnerem samotnie wychowuje 9 letniego syna Tomasza. Sytuacja finansowa po rozstaniu z partnerem stała się krytyczna. Były partner nie regularnie płaci alimenty. Pani Monika wraz z synem mieszka w małym pokoju z aneksem kuchennym i małą łazienką. Pani Monika nie pracuje ale podejmuje się różnych prac dorywczych. Ukończyła wiele kursów, szkoleń takich jak kurs masażu, kurs kucharza, kurs pokojowej. Odbyła parę staży w tym staż w urzędzie miasta, staż w barze, staż w hotelu. Pracowała rok , lecz ze względu na opiekę nad dzieckiem musiała zrezygnować. Utrzymuje się ze środków 500 plus, rodzinnego 124 zł. oraz nie regularnie wypłacanych alimentów 400zł. Dochód na jednego członka rodziny wynosi 287 zł. Korzysta z pomocy znajomych rodziny przy nauce syna ponieważ brak laptopa i internetu jej to utrudnia. W rodzinie widać bardzo duży potencjał, pani Monika szuka pracy która nie kolidowałaby z opieką na synem.

Piękno Rodziny

Pani Monika próbuje stanąć na nogi. Bardzo chciałaby szybko podjąć stałą pracę lecz opieka nad synem, zdalna nauka jej to uniemożliwia podczas pandemii. Marzy o tym żeby ustabilizować swoją sytuację finansową zmienić mieszkanie na większe i dać dziecku dobry start w życie. Syn bardzo wspiera i pomaga mamie. Rodzina jest bardzo aktywna sportowo, Tomek uczestniczy w zawodach sportowych z dobrymi wynikami.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny


1. Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym mamy darczyńcę :brawo: ! :smile:


2. Tablet/laptop

Niezbędny do nauki mamy darczyńcę ! :brawo:


3. Odkurzacz - mamy darczyńcę! :smile:


Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Herbata
Kawa
Ryż
Kasza
Makaron
Mąka
Cukier
Olej
Dżem
Konserwy mięsne
Konserwy rybne
Owoce i warzywa w puszkach
Środki czystości

Proszek do prania
Płyn do płukania
Płyn do mycia naczyń
Płyny czyszczące
Mydło / żel myjący
Szampon
Pasta do zębów
Szczoteczka do zębów
Odzież

Monika: Kurtka (Przejściowe) Rozmiar: M,
Monika: Dres (Całoroczne) Rozmiar: M,

Tomek: Kurtka (Przejściowe)
Rozmiar: 164 cm,

Tomek: Dres (Całoroczne)
Rozmiar: 164 cm,

Tomek: Spodnie (Całoroczne)
Rozmiar: 158 cm,

Obuwie
Monika: Sportowe
Rozmiar: 38, Uwagi: adidas/nike
Tomek: Sportowe
Rozmiar: 36, Uwagi: adidas/nike
już kupione!

Materiały szkolne

Zeszyty
Bloki
Kredki
Farbki
Klej
Plastelina
Papier kolorowy
Nożyczki
Piórnik
Plecak
Przybory do pisania
już kupione!



Wyposażenie mieszkania

Kołdra
Pościel (poszwy, prześcieradło)
Koc
Poduszka
Ręczniki
rozmiar poscieli,koca,kołdry 160/200 cm
mamy już darczyńcę na te rzeczy! :smile:


Szczególne upominki

Monika: perfumy,słodki zapach

Tomek: głośnik jbl,piłka nożna już kupione!


Nasz magazyn znajduje się u mnie w domu w Regułach - jak ktoś chce coś podrzucić z darów to proszę o kontakt - podam szczegóły.
Ofiarowane rzeczy nie muszą być nowe ale nie mogą być też takie, że wstyd je komuś podarować. Jeśli macie coś takiego to śmiało ofiarujcie tą rzecz.

Transport do magazynu Szlachetnej Paczki w Ostrowi Mazowieckiej mamy już załatwiony na 12 grudnia.

Jeśli chciałby ktoś wspomóc finansowo naszą akcję to proszę o wpłatę na moje konto:

Bartłomiej Kutermankiewicz
50 1140 2004 0000 3102 5364 2677

z dopiskiem SZLACHETNA PACZKA 2020


(Dla zainteresowanych wszystkie rachunki do wglądu)

Jak ktoś chce w czymś pomóc/zakupić/dostarczyć itp. to też śmiało dzwonić do mnie 519 17 sześć sześć sześć 7

PZDR

Qter

Bałtrok 18.11.2020 21:28

Czyli podłączamy sie do Trampkarzy?
Pomysł spoko bo pewnie uda się wspólnymi siłami bardziej wyposażyć rodzinę.

wojtekk 19.11.2020 07:16

Cytat:

Napisał Bałtrok (Post 705568)
Czyli podłączamy sie do Trampkarzy?
Pomysł spoko bo pewnie uda się wspólnymi siłami bardziej wyposażyć rodzinę.


Tak, pisałem o tym wcześniej:

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 701555)
Będziemy (z tcp) robić lokalną w Wawie i zapraszamy do działania (fizycznie, grosiwem na konto jednego z nas i kupujemy więcej fantów, kupienie i zostawienie w magazynku). Zachęcam do działania również w innych miastach/nie ma przeciwskazań aby było kilka paczek w samej wawie od fat!

Ale jedna korekta - nie podłączamy się do trampkarzy, ale robimy wspólnie. NIe ma że ktoś "nad", "pod".

A często jest tak, że aby spełnić potrzeby takiej rodziny to bardzo cięzko jest w kilka osób zorganizować "wszystko". Im więcej osób partycypuje tym większa szansa zorganizować :)

Qter - dziękuję!

***

Gdy będziemy znać nasz budżet to mogę zapytać w zaprzyjaźnionej hurtowni o to:

1. Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym

stara jest w opłakanym stanie,zagraża życiu nie powinna być używana.

Dam znać za kilka dni co proponują i porównamy z wpływami.


***

Zastanawiam się, jak chłopak ogarnia szkołę, skąd mają net. Może zapytaj wolontariuszki? I byłaby możliwość wykupienia netu na jakiś czas, jakiś ruter? NIe znam się na tym, ale może da się zorganizować?

Mhv 19.11.2020 13:19

Ja się dorzucę niezależnie ile będzie zbiórek i na którym forum.

Qter 21.11.2020 19:21

aktualizacja

w kasie mamy już 1800 PLN i mam nadzieję że przybędzie

cały czas zbieram też dary więc jak ktoś chce coś z listy podarować lub ufundować to proszę kontakt

PZDR

Qter

Qter 24.11.2020 17:00

Czołem,

Chciałem się pochwalić że znalazł się fundator kuchenki gazowej z piekarnikiem - uzupełniłem potrzeby tu: http://africatwin.pl/showpost.php?p=705566&postcount=34

w kasie na dzień dzisiejszy okrągłe 2k PLN :brawo: WY!

Cały czas liczę na WAS! Damy radę!

PZDR

Qter

Qter 26.11.2020 22:49

Hejka,

aktualizacja w tym poście

http://africatwin.pl/showpost.php?p=705566&postcount=34

W odpowiedzi na wasze pytania to jeśli chodzi o dostęp do internetu to "nasza" rodzina korzysta z obecnie z uprzejmości sąsiadów

Na chwilę obecną udało się nam zebrać 2650 PLN i mam nadzieję, że to nie koniec!

Robimy pierwsze zakupy!

PZDR

Qter

Qter 29.11.2020 16:03

Powoli nasz magazyn się zapełnia!

Brawo WY!

Pzdr

Qter https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...98edcbc9e2.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1B przy użyciu Tapatalka

Qter 06.12.2020 19:23

Darów przybywa! Jest Moc!

Pzdr

Qter https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ea96f6be6a.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1B przy użyciu Tapatalka

wojtekk 06.12.2020 19:43

Brawo! I dzięki za ogarnięcie tematu!

Dzieju 07.12.2020 06:30

Miałbym trochę ciuchów w dorosłym rozmiarze. Jak się przydadzą to oddam.

Qter 07.12.2020 07:50

Jeśli by pasowały na p. Monikę (rozmiar M) to chętnie. Jeśli nie to oddaj komuś innemu. Finał akcji w najbliższą sobotę tj 12.12.2020.

Pzdr

Qter

Wysłane z mojego MAR-LX1B przy użyciu Tapatalka

Dzieju 07.12.2020 07:51

M jak Monika , myślę że podejdą.

Qter 10.12.2020 21:24

Updajt

Powoli zbliżamy się do finału.

Pzdr

Qter https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...051ae3baf6.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1B przy użyciu Tapatalka

Qter 12.12.2020 20:11

Paczka dostarczona!

Pani Moniką dostała kopa od życia. Mam nadzieję że ta nasza skromna paczka pozwoli jej na solidne odbicie i rozportarcie skrzydeł. Jest bardzo ambitna a obecna sytuacja nie pozwala jej a podjęcie pracy. Jej syn Tomek jest dobrym dzieckiem - mimo 9 lat miałem wrażenie że doskonale sobie zdaje sprawę z sytuacji w której znajduje się On z mamą. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Tomek wręcz z namaszczeniem otwierał po kolei paczki z prezentami i jego oczy coraz bardziej rosły z wrażenia. My też dostaliśmy piękne podziękowanie! W oczach Pani Moniki pojawiły się łzy... Oby ten rok się skończył a każdy kolejny był takim w którym taka akcja jak ta nie miała by sensu....

Dziekuje Wam! Bez was by się to nie udało! Jesteście Wielcy!!!

Zdrowia!https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...255de55104.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e6c7267e9b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a87fcac052.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...02814fadaf.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1B przy użyciu Tapatalka

wojtekk 12.12.2020 20:45

Rośnie serce. Qtrze, gdyby nie Ty to tej akcji by nie było.... Dziękuję!!!

Lis 12.12.2020 21:47

To prawda, również doceniam i dziękuję.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.