Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Po wypadku.......... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20788)

sizyrk 16.04.2014 01:18

Po wypadku..........
 
2 Załącznik(ów)
Generalnie sprawa jest prosta - zaparkowałem sobie moją AT i pan zapragną się zatrzymać w tym samym miejscu co ja........... Ja przeżyłem bez szwanku , natomiast AT spisano na straty. Koszt naprawy przekracza koszt motocykla...... , ale ja się nie poddałem i mam zamiar odbudować moją AT.
Mam nadzieję , że w tym wątku będę mógł się skonsultować z szanownymi kolegami kiedy to napotkam problemy związane z w/w zadaniem. A juz widzię kilka , ale to po kolei..........

z góry dziękuję za pomoc

Tak wyglądała przed.....

igi 16.04.2014 09:11

ech.... budowanie napięcia ;)

slafo 17.04.2014 01:37

1 Załącznik(ów)
a po wyglądała tak ?

Patryj 17.04.2014 01:52

Ujecie robi wrazenie :)

sizyrk 17.04.2014 02:07

Cytat:

Napisał slafo (Post 374691)
a po wyglądała tak ?

Dowcipis:haha2::haha2::haha2:

Kici 17.04.2014 06:52

Ja tu widze dobrą baze dla bmki :)

sizyrk 23.04.2014 02:40

4 Załącznik(ów)
A tak wyglądała moja AT po wypadku , niby nic wielkiego , pare zadrapań i wgnieceń , ale zawiecha krzywa ........:mur:

sizyrk 23.04.2014 02:48

1 Załącznik(ów)
Załącznik 47688A to jedyne uszkodzenie w samochodzie ..............

Marcin-BB 23.04.2014 10:35

Sądząc po tytule wątku myślałem, że naprawdę coś poważnego się stało. Takie uszkodzenia jak powyżej to co drugi z nas miał po wycieczce do lasu!:D
Bierz odszkodowanie i szukaj po forum używanej zawiechy. Dużo luda sprzedaje dobre zawieszenia, bo popularne stało się przekładanie zawieszenia z ktm-ów i lekkich enduro.
Do rd07 pasuje zawiecha zarówno z rd07 jak i rd04, więc wybór jest duży. Komplet kupisz już od 5 stówek a przełożenie to jedno popołudnie w garażu. Porysowane plastiki czy osłona to już tylko zabiegi kosmetyczne.

fassi 23.04.2014 10:43

i gmole se do tego kup toby nie bylo poprawek kosmetycznych

Kobra 23.04.2014 10:47

Gdybys zobaczyl moja AT po szlifie i wjechaniu w kolege to pewnie bys sie zalamal. Tak jak pisze przedmowca, zawieche dorwiesz w normalnych pieniadzach, a plastyki to juz tylko kosmetyka. Ja mialem do klejenia czache i prawy boczek, prostowanie stelaza lamp,wszystko sie da. Teraz mam motorka czarno-zielonego.

kraft90 23.04.2014 10:49

Trzeba sprawdzić czy się na półkach nie przestawiła a jeżeli lagi proste to wymienić półki i jeździć.

Pawel 23.04.2014 11:32

No to walcz kolego. Jak oddales bika do wyceny i spisali go na straty to juz mozesz go nie odzyskac. Kumpel mial podobna sytuacje i moto nie odzyskal.

hero 23.04.2014 11:57

Bo tutaj istotne jaka mu klase nadali. Sa trzy
-A: naprawiasz i jezdzisz-
-B: mozesz rozparcelowac i sprzedac na czesci lub zlomowac ale nie wolno ci nim wracac na droge
-C: musisz zlomowac i ch...
Tak samo jest i IRE

Ponadto jak masz mozliwosc sprawdz czy ramy szlak nie trafil i czy jen nie wykrzywilo. Ale to tylko jak ktos ma odpowiednie ku temu ustrojstwa w warsztacie. Poszukaj w firmac co buduja bajki do wyscigow.
Widze wyciek na plycie silnikowej. Moze to byc pekniety od strony ramy zbiornik. Tak bywa jak dostanie strzala i zaczyna byc nieszczelny w okolicach mocowan

Marcin-BB 23.04.2014 13:35

Z tego co autor wątku pisał to uderzenie nie było bardzo silne- mała prędkość auta. Wyciek to najprawdopodobniej wylanie się oleju przez odmę. Sprawdzić stan oliwy, umyć silnik, zapalić i wszystko będzie jasne.
Żeby pogiąć ramę w AT to jednak trzeba trochę bardziej się postarać. Sprawdzenie samej ramy jest możliwe, ale nie jest proste i tanie- tym bardziej w takim barbarzyńskim kraju;)
Jeśli faktycznie było to najechanie przez auto z niedużą prędkością to mało prawdopodobne, że pogięło ramę- no chyba że to był bus a nie osobówka:D

Pawel 23.04.2014 13:39

Sizyrk a zglaszales modyfikacje? Jak beda dzwonili do Ciebeie z propozycja to pamietaj ze daja 3 oferty wiec na pierwsza raczej sie nie zgadzaj

sizyrk 23.04.2014 17:15

Generalnie małe wyjaśnienie - jak jestem załamany to tylko z tego powodu , że bydle wjechało we mnie i udawało , że jest ok i , że będzie stała przez jakiś czas zamiast jeździć.....
Wątek otworzyłem bo to zdarzenie przyspieszyło decyzje o doprowadzeniu AT do stanu jaki bym sobie życzył ( silnik zrobiłem w zeszłym roku) a że wiem , że co poniektórzy odnawiali , przerabiali Afryki to chciałbym się dowiedzieć jak rozwiązali pewne problemy , które mogę napotkać:D a "kolega" wspomógł mnie kasa z ubezpieczalni.
wypadek poza tym , że odbył się przy małej prędkości to w sumie nic się nie stało ( gdyby tylko nie przejechał mi po przednim kole co doprowadziło do skrzywienia zawiechy ).

i gmole se do tego kup toby nie było poprawek kosmetycznych
gmole już zakupione czekają:D

No to walcz kolego. Jak oddałeś bika do wyceny i spisali go na straty to już możesz go nie odzyskać. Kumpel miał podobna sytuacje i moto nie odzyskał.

Generalnie jak dostałem tylko wiadomość , że nie naprawiają AT dostałem wybór zabrać ją z powrotem lub im sprzedać jak stoi za jedyne 250 funcików - delikatnie mówiąc zbulwersowałem się i kazałem odesłać AT do mnie. Więc moto mam i to bez , żadnych problemów:D

Bo tutaj istotne jaka mu klase nadali. Sa trzy
-A: naprawiasz i jeździsz-
-B: możesz rozparcelować i sprzedać na części lub złomować ale nie wolno ci nim wracać na droge
-C: musisz złomować i ch...
Tak samo jest i IRE

Ponadto jak masz możliwość sprawdź czy ramy szlak nie trafił i czy jen nie wykrzywiło. Ale to tylko jak ktoś ma odpowiednie ku temu ustrojstwa w warsztacie. Poszukaj w firmac co budują bajki do wyścigów.
Widzę wyciek na płycie silnikowej. Moze to być pęknięty od strony ramy zbiornik. Tak bywa jak dostanie strzała i zaczyna być nieszczelny w okolicach mocowań


Jak ze zbiornikiem to jeszcze nie sprawdzałem , ale kategoria mnie nie dotyczy , bo wymyśliłem inny sposób na obejście ichniej biurokracji i niepotrzebnego spławiania swoich pieniędzy.

Sizyrk a zgłaszałeś modyfikacje? Jak będą dzwonili do Ciebie z propozycja to pamiętaj ze dają 3 oferty wiec na pierwsza raczej się nie zgadzaj

Modyfikacje wszystkie zgłoszone do ubezpieczyciela , ale jest to śmieszne , bo ja się nie znam na motorach to skąd mam wiedzieć czy coś jest zmodyfikowane czy nie? Pani oraz pan nie potrafili mnie na to pytanie odpowiedzieć. Stanęło na tym czy ja coś przerabiałem.Odnośnie ich śmiesznej oferty zostałem zmuszony do napisania listu z podaniem ofert z rynku dla wyjaśnienia rozbieżności w wycenie motocykla, mojej i ich , czekam na odzew ........

sizyrk 23.04.2014 21:28

1 Załącznik(ów)
A o to pierwszy brakujący element ......:D

Pawel 23.04.2014 23:38

A co to za metoda obejścia biurokracji. Napisz na priv jak chcesz. Może się kiedyś przyda, choć mam nadzieję że nie.

sizyrk 01.05.2014 15:56

Pytanie do wsztstkich co wymieniali tylny amorek: NITRON czy WILBERS?:dizzy:

madafakinges 01.05.2014 20:47

ohlins... Testowałem go dość mocno go w terenie bylem zachwycony, teraz założyłem szosówki i zwariowałem... Też mam przód od lc8 jest zajebisty ale to jest gówno w porównaniu z ohlinsem na tyle...

Masz koło do tego wp48 z tarczami czy będziesz coś kombinował? Ja żałuje, że nie zamontowałem od razu kolą z dużymi tarczami i hamulcami brembo bo we dwójke na asfalcie bidne te afrykańskie hamulce...

sizyrk 01.05.2014 22:03

ohlins to nie wymaga rekomendacji:D
z tym , że cena:mur:, w/w amoryzatorki są z 1000 pln tańsze i czy się opłaca słyszałem , że całkiem nizle się spisują i wcale ni gorzej niż ohlins.
Udało mi się dorwać cały komplet , jedyne co brakuje to pompy hamulcowej

madafakinges 01.05.2014 22:18

Gratulacje jak ja szukałem to cena za taki zestaw była masakryczna dlatego zdecydowałem się na modzenie.
Ja bym na twoim miejscu kupił wilbersa,bardziej sprawdzona i pewna marka. Najtaniej masz na niemieckim ebayu.

sizyrk 02.05.2014 03:15

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 377126)
Gratulacje jak ja szukałem to cena za taki zestaw była masakryczna dlatego zdecydowałem się na modzenie.
Ja bym na twoim miejscu kupił wilbersa,bardziej sprawdzona i pewna marka. Najtaniej masz na niemieckim ebayu.


W sumie nie zaplacilem za ten zestawik duzo - £850
Tez tak myslalem , ale czeksm moze bedzie wiecej opini:confused:0

madafakinges 02.05.2014 08:40

Widać, że pracujesz w UK bo dla Ciebie 850 to nie dużo mnie 4300 to dużo;)
Adagiio i Biały mają nowe wilbersy te najwyższe modele ich pytaj.

sizyrk 02.05.2014 13:52

Bedac szczery z Toba nie ja za to zaplacilem tylko ubespieczalnia, dostalem odszkodowanie, a ze zawiecha jest pogieta to i tak musialem ja wymienic wiec w sumie ja nic nie zaplacilem.......
dzieki za info bede pytal

hero 02.05.2014 14:03

Wilbers wg mnie dziala tak samo jak Ohlins. Jeden z naszych na wyspie ma WIlbersa a ja mam Ohlinsa i nie widze roznicy. Obydwa uzywane od nowosci. Moze ktos by zauwarzyl jak by jezdzil duuuuzo w terenie a do tego byl bardzo dobrym drajwerem. Nie zapomnij ze obydwa wymagaja serwsu czesciej niz oryginal i wszelakiej masci WP. W Polsce jest kilka serwisow. U Brytoli tez sa, a czesci np. do Ohlinsa raczej wszystkie dostepne . O czesciach do Wilbersa sie nie wypowiem. Ale serwisy na wyspach i w Polkostanie sa dostepne. Masz jeszcze klika innych firm co robia amory na tyl do afryki . Poszukaj a znajdziesz nawet powietrznego. Gdzies o tym juz pisalem i dalem liste. Poszukaj w starych postach a znajdziesz nawet moj opis jak powinno sie amora ustawiac.

madafakinges 02.05.2014 14:50

Ja po zakupie swojego Ohlinsa(używka) raczej z wysp bo nie wyglądał za ciekawie, ale nie ciekł. Wysłałem go na serwis do sancheza. Full profeska i bardzo miły kontakt. Wymienili mi panewki i jakieś uszczelniacze na ori ohlinsa, olej na ohlinsa, górne łożysko amortyzatora wraz z simeringami. Za wszystko zaplaciłem ok. 500zł. Pan Sanchez senior powiedział mi że co roku trza wymienić olej i gaz ok 100zł i po 30tyś znów duży serwis z wymianą uszczelniaczy. Wydaje mi się że tragedii nie ma a amortyzator działa tak, że z każdym kolejnym kilometrem jestem pod większym wrażeniem.
Na zagramanicznym forum ADV czytalem o paru przypadkach zlania się praktycznie nowych wilbersów były oczywiście wymieniane na nóffki na gwarancji. To samo jeśli chodzi o trwałość podobno wilbers dużo częściej lubi puścić co ohlinsom się praktycznie nie zdarza.
Podkreślam, że są to 'zaczytane informacje' sam miałem wilbersa tylko krótki czas i nawet się na nim nie przejechałem.
Jeśli miałbym kupować dziś nówkę to wziąłbym wilbersa.

sizyrk 02.05.2014 18:23

Cytat:

Napisał hero (Post 377176)
Wilbers wg mnie dziala tak samo jak Ohlins. Jeden z naszych na wyspie ma WIlbersa a ja mam Ohlinsa i nie widze roznicy. Obydwa uzywane od nowosci. Moze ktos by zauwarzyl jak by jezdzil duuuuzo w terenie a do tego byl bardzo dobrym drajwerem. Nie zapomnij ze obydwa wymagaja serwsu czesciej niz oryginal i wszelakiej masci WP. W Polsce jest kilka serwisow. U Brytoli tez sa, a czesci np. do Ohlinsa raczej wszystkie dostepne . O czesciach do Wilbersa sie nie wypowiem. Ale serwisy na wyspach i w Polkostanie sa dostepne. Masz jeszcze klika innych firm co robia amory na tyl do afryki . Poszukaj a znajdziesz nawet powietrznego. Gdzies o tym juz pisalem i dalem liste. Poszukaj w starych postach a znajdziesz nawet moj opis jak powinno sie amora ustawiac.

Wlasnie o takie info mnie chodzilo, poczekam jeszcze i zobacze czy ktos sie odezwie.
A pytam sie o te marki bo one sa najczesciej kupowane

sizyrk 22.07.2015 21:56

1 Załącznik(ów)
Dlugo to trwa , ale tak jest w zyciu. Powrot do AT i odbudowy :)

madafakinges 23.07.2015 10:12

A barwy wierzchnie zmieniasz?
Do tej pomarańczowj ramy czarny wahacz by miło wyglądał.

sizyrk 23.07.2015 11:13

Afryka bedzie niebieska a wahacz bedzie czarny :)

madafakinges 23.07.2015 11:37

http://www.motorcyclespecs.co.za/Gal...006%20%202.jpg
Przypadek? Nie sądze:)

sizyrk 23.07.2015 13:27

Nie przypadek , podoba mi sie to malowanie i Honda bedzie niebieska z paranczowymi wzorami z hondy rocznik 2000. Chlopaki robio mi na zamowienie :)

sizyrk 02.08.2015 21:51

1 Załącznik(ów)
Silnik w ramie :)

Tomas_XRV 02.08.2015 22:03

Fajnie tak sobie od podstaw zbudować nową Afryczkę :)

sizyrk 02.08.2015 22:41

Cytat:

Napisał Tomas_XRV (Post 443005)
Fajnie tak sobie od podstaw zbudować nową Afryczkę :)

Zabawa przednia :)

Ale czasu idzie co niemiara.....

sizyrk 12.08.2015 11:40

1 Załącznik(ów)
I doszła nowa zabawka:D

MaRP 14.08.2015 00:01

Coś tam wsadził?
Podziel się wiedzą, co trzeba było zrobić.
Następna alternatywa :)

Genek 14.08.2015 00:36

przytulny garaż :)

Tomas_XRV 14.08.2015 01:08

Jak się zmęczy to do wyra daleko nie ma :)

walther_white 14.08.2015 01:40

Garaż marzeń:)

sizyrk 14.08.2015 06:44

Cytat:

Napisał MaRP (Post 444433)
Coś tam wsadził?
Podziel się wiedzą, co trzeba było zrobić.
Następna alternatywa :)

Do tej pory:
WP48 przód z kolem i hamulcami
wilbers tył
kolektor wydechowy od Arrowa
wydech leo
regulator od Rafo
licznik od koso
kierunki na ledach i przerywacz dedykowany do nich

i pewnie pare innych bajerów

MaRP 15.08.2015 00:11

Kompletna przebudowa :)
Plastiki zostają, czy np. wsadzasz zrobione na zamówienie?

sizyrk 15.08.2015 01:04

Cytat:

Napisał MaRP (Post 444533)
Kompletna przebudowa :)
Plastiki zostają, czy np. wsadzasz zrobione na zamówienie?

jestem zmuszony kupić , bo moje nadgryzione zębem czasu i ludzka głupota .....:at:

sizyrk 15.08.2015 01:05

Cytat:

Napisał walther_white (Post 444439)
Garaż marzeń:)

było by pieknie , ale to drugie piętro ....:mur:

walther_white 15.08.2015 05:35

To jak chcesz później wyciągnąć moto? Klatka schodowa pomieści moto? Będzie hardcore ze ściąganiem go na dół pewnie...

sizyrk 15.08.2015 09:58

Cytat:

Napisał walther_white (Post 444537)
To jak chcesz później wyciągnąć moto? Klatka schodowa pomieści moto? Będzie hardcore ze ściąganiem go na dół pewnie...

4 chlopa i bedzie ok

myku 15.08.2015 12:46

A moze wyskok przez drzwi balkonowe.Mialbys pierwszy test z glowy :D

MaRP 15.08.2015 21:41

Cytat:

było by pieknie , ale to drugie piętro ....:mur:
Mam kolegę, który ETZ 250 trzymał w pokoju na 4-ym piętrze, w bloku bez windy:)
Kurde, aż się człowiek uśmiecha na samo wspomnienie ...:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.