Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Intruz, virago czy shadow?? Jakiego choppera wybrać?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9801)

Marcin-BB 24.06.2011 11:43

Intruz, virago czy shadow?? Jakiego choppera wybrać??
 
Witajcie!
Wiem, że moje pytanie w tytule może budzić niepokój, więc spieszę wyjaśnić: Chopper ma być dla starszego kolegi, który po latach chce wrócić do jazdy na motocyklu. Ja nie znam się w ogóle na tego typu motocyklach, nie mam doświadczenia z żadnym z modeli i stąd prośba- co możecie poradzić lub odradzić??
Wiem, że jest tu spora grupa, która z tego typu motorków przesiadła się na AT lub inne enduro, a są i tacy co mają oprócz Królowej takie chromowane cuda w garażu. Liczę na pomoc w wyborze modelu a może nawet na skierowanie do ciekawych, wartych uwagi ogłoszeń- jeśli ktoś coś wie??
Zadanie jest takie: Dysponujemy kwotą około 10 tyś zł (ostatecznie można naciągnąć do 12 gdyby się trafił jakiś cukiereczek:)), a wymagania są niewygórowane. Ma być oczywiście lśniący i błyszczący w nienagannym stanie technicznym. Nie upiera się kolega przy żadnej marce, nie jest fanatykiem, ale też nie jest znawcą, więc odpadają modele mało znane czy jakieś rodzynki, które ciężko będzie serwisować i dokupić części czy akcesoria. Ma być proste i w miarę niezawodne. Nie chodzi o jakieś bydle z silnikiem 2L ale coś na czym w miarę łatwo się jeździ. Kolega ma spore doświadczenie i poukładane w głowie, ale nie chce ciężkiego motocykla, jednak z racji jego gabarytów (kawał chłopa przysłowiowy) odpadają wszelkie maleństwa w stylu virago 250 itp.:D
Osobiście żaden z motocykli, na którym siedzi się z nogami do przodu mi nie leży, ale obiecałem pomóc więc liczę na Wasze podpowiedzi.
Proszę tylko nie pisać, że lepiej od razu afryka albo transalp bo ja to wiem, a jemu nie przetłumaczę za nic- ma być "frędzlok" i koniec!;)
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam!
M.

szynszyll 24.06.2011 12:03

intruza bym wykreslil na starcie - tak samo jak serie kawasaki VN. gdybym koniecznie musial cos takiego kupic to szukalbym vt750c2 nie ladujac sie w zadne zabytki z serii VT - 750, 700 czy 500.

wiem ze to ciezka walka ale mnie sie juz kilku 'dziadkow' udalo uratowac przed nimi samymi. nie mowie zeby od razu kupowali trampka czy afryke ale moich powracajacych na motocykle po latach kolegow udalo mi sie zamiast na frendzloka wsadzic na: bmw r1100, yamahe xj900 diversion, honde cb750, kawasaki w650 czy yamahe buldog. na pewno maja z tej jazdy duzo wiecej radosci niz z zasuwania z nogami do przodu na czyms co nie skreca i nie hamuje.

a jesli sie nie uda to stawialbym na VT750C2 jak juz wyzej napisalem. zdrowia.

Czarna Mamba 24.06.2011 12:06

Z tych trzech to intruder 1300 - małe, zwinne, przyjemne, a i kopa trochę ma ;) Przyjazny w jeździe, więc jak kolega nie jeździł dawno, szybko go opanuje.
Dla virago - stanowcze nie!

szynszyll 24.06.2011 12:14

nie spotkalem sie nigdy z intruderem 1300 - spotkalem natomiast intrudery od 125 do 1500 i nie uwazam, zeby to byly dobrze wykonane motocykle - co przeklada sie na ich cene rynkowa.

JareG 24.06.2011 12:30

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 184427)
nie spotkalem sie nigdy z intruderem 1300 - spotkalem natomiast intrudery od 125 do 1500 i nie uwazam, zeby to byly dobrze wykonane motocykle - co przeklada sie na ich cene rynkowa.

Mamba miala zapewne na mysli VS1400 :)
Jako ze kiedys posiadalem VS750 moge powiedziec, ze IMO jest to jeden z ladniejszych czopkow :D (i maly, i duzy Intruder - maly o tyle ladniejszy, ze ma chlodnice czynnika chlodzacego)

.. ale faktycznie, jak to czopek - nie skreca, nie hamuje, i ten moj byl zajebiscie wrazliwy na jakosc baterii = gdy byla nieco slaba, pojawialy sie chimery z odpaleniem. O dziwo wlozona do innych czopkow, bateria dzialala jak nowa. A Intruza bez sprawnej baterii na pych w 5 chlopa nie moglismy odpalic :mad:

szynszyll 24.06.2011 12:31

nie wspominajac o tym gdzie sie w vs750 znajduje akumulator i jakie cuda trzeba wyrabiac, zeby go wyjac ;)

PiotrVN 24.06.2011 12:34

hmm no nie wstyd iż ja 8 lat na Kawasaki VN800 Classic :)

dlatego mając za towarzystwo do dziś wszelakie cruisery , itp
i wszelakimi typami latając

polecę ten model ..

by nie przesadzić z wielkością a zadowolenie było z jazdy ....
był ze mną 80 parę tyś km i do dziś lata u młodszych fanów cruiserów
bardzo miły , nieawaryjny model z ciekawym wyglądem niskim spalaniem

jedyną wadą to ten napęd łańcuchem ale za to jezdność jak na taki sprzęt przyzwoita .....

JareG 24.06.2011 13:21

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 184430)
nie wspominajac o tym gdzie sie w vs750 znajduje akumulator i jakie cuda trzeba wyrabiac, zeby go wyjac ;)

Zgadza sie, jakis niezly swir musial to wymyslic :D (w VS1400 jest bodajze w identycznym miejscu, o ile dobrze pamietam). Na dodatek bateria jest spora, niezly kloc.

http://jareg.huron.net.pl/moto/VS750-na-pienku.jpg

Marcin-BB 24.06.2011 14:04

Dziękuję za opinie i proszę o więcej!!;)
Wiem, że czopery ani nie skęcają ani nie hamują, ale za nic kolegi nie przekonam- ma być czoper i basta. Ja też wybrałbym jakieś klasyczne moto- moim marzeniem niespełnionym jest Moto Guzzi V7 classic albo Triumph Bonneville i takie coś kupię na emeryturę:D, ale nie o tym ten wątek ma być.
Piszcie proszę jak najwięcej o typowych wadach i usterkach oraz zaletach tych modeli. Tak jak pisałem, szukamy motocykla z silnikiem do 1000 ccm- a najlepiej 600-800 ccm. Nie chodzi o moc, bo Sławek nie będzie jeździł tym na wyścigi czy w trasy nad morze lub dookoła Europy. Ma być na tyle małe, by łatwo się tym jeździło, ale na tyle wygodne by blisko 100 kg chłopisko nie czuło się jak na motorynce.... Myślicie, że można coś takiego znaleźć??
Jako laik w temacie stawiałem na intrudera vs800/600 lub hondę shadow vt600 (wiem, że ma łańcuch) lub virago 750 (to małe 535 jest za niskie- już się przymierzaliśmy). Po prostu te motocykle wizualnie najbardziej się podobają i parametry typu waga/osiągi w zupełności wystarczają.

szynszyll 24.06.2011 14:17

honda. jak juz. jak sie kolega zmiesci na vt600 to brac vt600 - chociaz to ze wszech miar karykatura motocykla ;) nie jest to jednak duzo wieksze ani wygodniejsze od 535.

Marcin-BB 24.06.2011 14:30

JareG a to ze zdjęcia w Twoim poście to co to jest? Bo wygląda na taki co by spełniał założenia?

szynszyll 24.06.2011 14:34

znalazlem przed chwila na allegro takie cuś:

http://motor-auto.otomoto.pl/index.php?sect=offer

niedaleko od Was i sporo motocykli maja misie. mozna poogladac i sie poprzymierzac, zeby wyrobic sobie zdanie.

na fotce jest intruder 750

simon1977 24.06.2011 15:40

Niedawno rozstałem się z Hondą Shadow 750 c2.
Przy moim wzroście 188cm i wadze 90kg było OK.
Motocykl niezawodny, prosty i bardzo wdzięczny (oprócz napędu łańcuchowego w tego typu moto) Wada: Jedna tarcza z przodu, tył bęben, masa około 220kg - nie hamuje!!! Ale w tej kategorii cenowej ciężko znaleźć "igiełkę" (moja 2000r poszła za 14tyś)
Brat ma Shadow vt600 Mała, moc i osiągi wystarczające ale gabaryty nie.
Zresztą jest w tej chwili wystawiona na sprzedaż (98 rok cena około 11tyś) stan igła :D
Ponieważ działam jeszcze na forum Shoc.pl (forum Shadow)
stanowczo odradzam handlarza z Wygiełzowa. Koleś jawnie oszukuje, jest to wielka loteria. Zresztą widać to po opisach motocykli (vt 600 duży czoper z wałem kardana o mocy 45 KM :mur:). Dane wzięte z kosmosu.
Jest tam osobny dział na jego temat. Zadowolonych 2 na 500.
Jedyny cel to się poprzysiadać do różnych moto, jak oczywiście będą (koleś wykorzystuje zdjęcia sprzedanych już motocykli do innych egzemplarzy :dizzy:) Porażka
Virago nie da się polecić, jak już to Drag Star
Pozdrawiam bardzo

szynszyll 24.06.2011 15:46

o to to. wylecialo mi z glowy - porozgladac sie za drag starem 650.

kuuba 24.06.2011 17:02

A moze suzuki volusia 800, silnik v-ka chlodzony ciecza, naped walem.

zibiano 24.06.2011 17:44

z tego towarzystwa przejechalem sie tylko shadowką - fajna zabawa :)

sloneczny 24.06.2011 17:56

Jeśli piszecie że Virago jest złe, to prosiłbym popierać to faktami.

Rozważam zakup Virago 535, i czytałem dobre opinie na temat tego moto.

JareG 24.06.2011 18:45

Cytat:

Napisał Marcin-BB (Post 184457)
JareG a to ze zdjęcia w Twoim poście to co to jest? Bo wygląda na taki co by spełniał założenia?

To jest moj byly VS750, czyli maly Intruder. AD 1988, nowsze to juz VS800.
Ogolnie fajne moto, jak juz mowilem dla mnie najladniejszy czopek :)
Poza tym nieszczesnym umiejscowieniem bakterii, no i koniecznoscia dbania o nia, moto bezawaryjne bylo.. jak juz je zreanimowalem. Bo kupilem szrota :mur:
Wiekszosc armatury to nie sa czopki ino cruisery albo jeszcze ciezsze/bardziej obudowane zabawki.. a Intruder jest zgrabny, wizualnie lekki, osiagi ma z tych lepszych.
Ino dobrze umocowac bakterie, zeby luzow* nie miala, i mozna zasuwac.

* ja kiedys mialem przyjemnosc urwania klemy od skokow na naszych drogach.. gdyby nie kolega, ktory jechal za mna i mial narzedzie, bylbym w czarnej dupie

jochen 24.06.2011 18:58

Cytat:

Napisał sloneczny (Post 184494)
Jeśli piszecie że Virago jest złe, to prosiłbym popierać to faktami.

Rozważam zakup Virago 535, i czytałem dobre opinie na temat tego moto.

Ja nie polecam - kilka lat temu mój ojciec (wtedy 63 lata) to miał, więc się dwa razy przejechałem. Z pozytywów: bardzo łatwo się prowadzi i ma kardan. Z negatywów: słabe osiągi, niewygodna sylwetka podczas jazdy, przy wzroście ok. 180 cm kręgosłup jest dziwnie wygięty na odcinku lędźwiowym, czuje się każdą nierówność asfaltu, po dwóch przejażdżkach stwierdziłem że więcej nie chcę bo szkoda mi kręgosłupa.
Według mnie to motocykl dla początkujących, którzy chcą się nauczyć podstaw jazdy pod warunkiem że nie są zbyt wysocy. Na pewno jest dopracowany technicznie, niezawodny i niedrogi w eksploatacji, ale przy tym dosyć nudny (mało frajdy z jazdy), a z uwagi na zawieszenie i sylwetkę jeźdźca po prostu niezdrowy dla kręgosłupa. Parę lat temu poleciłem początkującemu kuzynowi, a po niecałym roku zaleciłem przesiadkę na trampka - posłuchał i do dziś jest bardzo zadowolony. A mój ojciec się po pół roku wirażką znudził i zamienił na Diversion 900. Dziś ma Hondę Deauville i też jest happy.
Kwestii wyglądu (lśniące chromy, czasem frędzle) nie poruszam, bo co się komu podoba to jego sprawa. Mnie taka estetyka nie odpowiada, ale to moje zdanie.

Jaro-Ino 24.06.2011 19:19

Virago jest małe. Najlepiej szukać Shadow-a w silniku 600 lub 750. To jak trampek lub afri :D Przy ilości czyszczenia, jakie należy fundować takim motocyklom nie odważyłbym się na łańcuch. Nie ma go jak nasmarować i wyczyścić. Do tego regulacja i szarpanie. Z tego co się orientuje to VT600 ma właśnie łańcuch, więc pozostaje 750. Dobry sprzęt, praktycznie bezobsługowy.

BartekJ 24.06.2011 20:02

Przychylam się zdecydowanie do opinii Szynszylla.
Brać Szadołkę, jak się już MUSI chłop zachromować. Silnik bliźniaczy do afrykańskiego, zarówno 600 jak i 750 - 1100 za te pieniądze nie kupi. Przyzwoite w serwisie, nie zdarzają się niespodziewajki. Jedyna upierdliwa rzecz to łańcuch. Żeby przesmarować szprajem to trzeba przetaczać, albo można załatwić temat smarowniczką jakąś. Są wersje c4, mają kardan, ale mają tez jeden gaźnik, i nie chodzą już tak ładnie jak wersje dwugaźnikowe. Ale te są za większą kasę, więc problemu ni ma.

Virago 535. Problemy ze sprzęgłem rozrusznika, stukające sworznie tłoka, szczególnie tylnego, cewki zapłonowe umieszczone z przodu motocykla podatne na zalania i cuda się dzieją w trakcie jazdy w deszczu, i ten permanentnie zerwany gwint śruby trzymającej pokrywę filterka oleju ( jedna z trzech, ale akurat ten gwint jest w karterze silnika). Zdarzają się poluzowane szprychy koła tylnego.
Intruder - świeci się toto i nawet coś jedzie. Ale niech Bóg ma w opiece tego, kto go skonstruował. Gaźniki dwa różne (dwa różne filtry powietrza) daleko od siebie i synchro linkami na wolnych i na roboczych obrotach. Ale że jest ciasno jak cholera to mało przyjemna robota. Problemy z chromami widywałem, a ma się błyszczeć przeca, i farbka tu i ówdzie odłazi.
Plus to kardan niewątpliwie.

VN 800 - wizualnie nawet mi się podoba, jak zadbany. Chimeryczny pojedynczy gaźnik. Lubi sobie pokichać w filtr powietrza. Żeby dobrze poregulować trzeba pobawić się dyszami i takie tam. Zawory na płytkach ale nie trzeba demontować wałków rozrządu do regulacji, bo koniki popychaczy są przesuwane poosiowo, trzymane na swoim miejscu roboczym przez sprzężyny, nanizane na oś popychacza. To trochę upraszcza obsługę.

Drag Star 650 - hmm...silnik podobny do viragowskiego, ale nie jest identyczny. I jak na razie nie miałem jakiegoś przypału z tym modelem. Kiepski jest amor z tyłu - szybko dobija. Zresztą przód też jest za miękki ,szczególnie wersja classic. Trochę pomaga zmiana oleju na bardziej gęsty.

Pozdro...:)

kulka 24.06.2011 21:47

kup se sportstera jak sie uda znalezc ;)

simon1977 24.06.2011 22:42

Cytat:

Napisał sloneczny (Post 184494)
Jeśli piszecie że Virago jest złe, to prosiłbym popierać to faktami.

Rozważam zakup Virago 535, i czytałem dobre opinie na temat tego moto.

Chłodzone powietrzem :Thumbs_Down: zresztą tak jak dragstary
Kiedyś na pikniku dla dzieci wszystkie yamahy armaturowate odpadły, przegrzały się. Jeździły tylko shadowy i trajka :)

Boski-Kolasek 24.06.2011 23:31

Posiadalem do ubieglego roku vt1100 c2 i nie powiem zlego slowa wygodne blyszczace, niezawodne , glosne, niezawodne, walek to fajowa sprawa, niezawodne, a i jeszcze na Cobrach piekielnie glosne, bez hamulcow, z wielkim promieniem skretu, niezawodne, proste a jakie wygodne i to byl moj pierwszy motor.

wojtekk 25.06.2011 08:14

Cześć Marcinie!!!

Jak zobaczyłem Twój post i pierwsze słowa to zamarłem :)

Napisz do pepe68 na forum TA - on niedawno porzucił armaturę a jeździł sporo.

Marcin-BB 25.06.2011 15:10

Wybieramy się jutro do tego handlarza:
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=15272724
Zna ktoś może, kupował tam ktoś już coś?? Bo na zdjęciach cud miód- a w życiu może być różnie:Sarcastic:
Oszusta z Płazy/ Wygiełzowa znam już- byłem kiedyś u niego oglądać cb500 dla naszej koleżanki Yennefer i gdyby nie to, że miałem po drodze to by klient dostał w pysk. Inne motocykle ma na zdjęciach a inne w swoim składzie szrotów.
Wracając do tematu- jak na razie w naszym rankingu prowadzi vs800. w tej kwocie można znaleźć ładny egzemplarz, a pomimo drobnych mankamentów przeważają plusy: kardan, mocny silnik (stosunkowo), klasyczny wygląd.
Nie wiem jak się tym jeździ- może jutro będzie nam dane się przekonać..

BartekJ- bardzo dziękuję za wnikliwe i konkretne info!!:-)

Cibor klv 25.06.2011 18:24

Odradzam Virago, Drag Stara 650 i Vulcana 750 reszta japońskich czopków raczej nie będzie sprawiać problemów, a ja osobiście z czopków wybrałbym Harasa..raz latałem Sportsterem 1200 na wydechach Scream Eagle .. ten dźwięk urywa dupę...i żaden japoniec choćby nie wiem co nie będzie brzmiał jak Hary a prowadzenie, osiągi to drugorzędna sprawa i w większości czopków są na zbliżonym poziomie i nie o to chodzi w czopkach.

kulka 25.06.2011 20:57

gwoli brzmienia starego poczciwego ironhead'a
posluchajcie jak moj pracowal ;
Cibor ma racje , nawet sporciak daje rade ;)
http://www.youtube.com/watch?v=wDsBJGlmNHU
rocznik 79' :D

szynszyll 25.06.2011 21:14

no to nie bardzo kumam po co ten post. napisalem - popierajac to swoim jako takim warsztatowym doswiadczeniem - podobnie jak bartekj:

WSZYSTKO TYLKO NIE INTRUDERY POD JAKAKOLWIEK POSTACIA

a Ty Marcinie radoscie stwierdzasz, ze to Wasz zdecydowany faworyt. no to kupcie to co się Wam podoba i sami wyciagajcie wnioski z pozniejszej eksploatacji. dla mnie serie VS stworzyl jakis chory na glowe pomyleniec, na dodatek uzywajac materialow kiepskiej jakosci. zdrowia.

kulka 25.06.2011 21:55

oj bladzisz kolego ;)
vs 1400 jest mega mocny , silnik olejak , niedozajebnania ;D
o sylwetce nie wspomne bo kazdy fabryczny wypust choperopodobny nadaje sie do przerobienia li tylko :D
a duzego intruza sie super przerabia , doczekal sie swojej legendy , silnik jest zajebisty ;)

simon1977 25.06.2011 22:06

Przerabiamy wyższość jednych świąt nad drugimi :dizzy:
Co się podoba to brać, a martwić się potem :D

BartekJ 25.06.2011 23:08

Cytat:

Napisał kulka (Post 184614)
oj bladzisz kolego ;)
vs 1400 jest mega mocny , silnik olejak , niedozajebnania ;D
o sylwetce nie wspomne bo kazdy fabryczny wypust choperopodobny nadaje sie do przerobienia li tylko :D
a duzego intruza sie super przerabia , doczekal sie swojej legendy , silnik jest zajebisty ;)


Nie błądzi - podąża inną drogą :). Szynszyll stara się zwrócić uwagę na kwestie techniczne związane z danym sprzętem, Ty zaś podchodzisz do tematu bardziej emocjonalnie.
Mnie tez biorą "emocje" jak te pierd...gaźniki próbuję jakoś zgrać ze sobą, wcześniej po paru kurwaćmaciach wyciągając do czyszczenia. Bo ciasno tam jak w .....(dopowiedzcie sobie sami co tam kto chce :D).

Niestety, a dla niektórych stety, czopra kupuje się oczami. Zatem bierta co chceta, byle nie było to Virago. Osobiście i subiektywnie stawiam XV 535 na dole tabeli.
Dla mnie potencjalnym idealnych chromem jest VTX 1800 w wersji F. Bo jest też technicznie dopracowany.

Pozdrawiam :).

JareG 26.06.2011 08:31

Cytat:

Napisał BartekJ (Post 184631)
(..) Dla mnie potencjalnym idealnych chromem jest VTX 1800 w wersji F. Bo jest też technicznie dopracowany.

:Thumbs_Up:
Jak kiedys se kupie armature do lansu po miescie, to wlasnie ta w/w - i/ale bynajmniej nie za dopracowanie techniczne :D

kulka 26.06.2011 09:24

tak tak , kupcie se vtx'a a ;potem bedziecie w razie awarii na lawete czekali . przekombinowane elektornicznie moto .

intruza 1400 synchronizuje za pomoca wezyka z oleum ;D ciezko ale sie da
generalnie powim tyl;ko tak ;
choper nie nadaje sie na nasze drogi . mam koklegow ktorzy jezdzili przez kilka sezonow armaturami wszelkiej masci i powoli sie wykruszaja . niestety , taka jest prawda , moto na dziury nasze sie sredni nadaje. bardziej celowalbym w UJM czyli jakies cb750 czy inazume

tomekc 26.06.2011 10:07

Intruz 1400, chetnie bym to w garazu widzial..........

Moto-Bandit 26.06.2011 12:58

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 184610)
no to nie bardzo kumam po co ten post. napisalem - popierajac to swoim jako takim warsztatowym doswiadczeniem - podobnie jak bartekj:

WSZYSTKO TYLKO NIE INTRUDERY POD JAKAKOLWIEK POSTACIA

Szynszyll, warsztatowym doświadczeniem piszesz...jeździłeś kiedyś Intruderem, czy pracujesz w serwisie?
Ja się przyznam, że miałem przez 2 lata Intrudera 750 i jedyną awarię jaka mnie spotkała to przepalony przerywacz kierunków. A jeśli chodzi o wyciąganie aku i regulację gaźników, to nie uważam za jakąś tam straszną wadę, bo jak często się to robi (aku wyciągałem tylko na zimę, a regulację robiłem po zakupie i to wszystko (o ile dobrze pamiętam robi się co 24000km)
Uważam je za bardzo udane motorki.

JareG 26.06.2011 21:10

Cytat:

Napisał kulka (Post 184652)
tak tak , kupcie se vtx'a a ;potem bedziecie w razie awarii na lawete czekali (..)

Trudno :D
Nigdzie dalej tym jezdzic bym nie jezdzil, wiec i poczekac bym mogl..

kulka 26.06.2011 21:18

alez proszzzz :D

siwy 28.06.2011 08:17

polecam vn 750 vulcan - dla majsterkowicza z grubym portfelem o stalowych nerwach i cierpliwości :)

virago 535 - małe, śmieszne, niewygodne (wzrost 188), pracuje jak agregat.

ze sprzętów tego typu które mi się spodobały to intruder m 800 jest fajny - poręczny i całkiem zwinny:
http://katalog-motocykli.pl/img/suzu...er-m-800-1.jpg

Franz 29.06.2011 12:29

Cytat:

Napisał BartekJ (Post 184631)
Niestety, a dla niektórych stety, czopra kupuje się oczami. Zatem bierta co chceta, byle nie było to Virago. Osobiście i subiektywnie stawiam XV 535 na dole tabeli.

Pozdrawiam :).

U mnie Virago 535 jest na samej górze tabeli . Dlaczego jesteś na nie?
Przejechanych 55 tys km roczik 1998 bez najmniejszej awarii.
Dragstar 650 już jest w wykonaniu i bezawaryności / wytrzymałości niżej w tabeli - 30 tys km
virago 535 jest dla niewyrośniętych facetów i kobiet i gość 188cm wygląda dość niezręcznie lub nawet śmiesznie. Tak samo na shadow600

siejkoxrv 29.06.2011 12:59

z własnego doświadczenia polecam szadoła 750 c2,osobiście przelatałem nim 70 tyś.km bez żadnego stresa,moto proste i przyjemne

Marcin-BB 29.06.2011 14:10

Dzięki za wszystkie wpisy i rady. Przyznam szczerze, że ten wątek był próbą włożenia kija w mrowisko!:D Przypuszczałem, że będzie tyle porad co i radzących!:) Ale sporo się dowiedziałem i o to chodziło!
Co do porad serwisowych- w zasadzie każdy chce by motocykl był bezawaryjny i trwały. Ale tak jak napisałem na początku sprzęt ma służyć do jazd spacerowych wokół komina a nie wycieczek nad morze. W ostatecznym rozrachunku przeważyły jednak kwestie wyglądu i wygody nad trwałością. Coż- to taki typ sprzętu, że przede wszystkim musi się podobać a kwestie praktyczne schodzą na dalszy plan- niestety.
Kolega kupił wczoraj intrudera vs 800 z 96 roku w krakowskim Moto- Topie. Dostał 3 miesiące gwarancji- czyli praktycznie do końca sezonu. Moto wyszykowane, po dużym przeglądzie- więc raczej tam nie będzie dłubał do przyszłego roku. Ma teraz czas na samodzielne poznanie sprzętu i oswojenie się z nim.
Historia ma ciąg dalszy- choroba motocyklowa rozprzestrzeniła się na kolejne osobniki w mojej pracy i już szukamy kolejnego egzemplarza. Ponieważ tym razem przyszły kierowca jest niższego wzrostu i będzie raczej jeździł sam to rozważamy wybór pomiędzy vt600 a małym virago. Co Wy na to??

siwy 29.06.2011 14:14

vt 600 przyjemny moto, fajnie się jeździ i wygląda spoko, virago mi się nigdy nie podobalo

JareG 29.06.2011 14:32

Cytat:

Napisał Marcin-BB (Post 185237)
(..) Kolega kupił wczoraj intrudera vs 800 z 96 roku

Intruder ladny jest :D

http://jareg.huron.net.pl/VS750/VS750-gotow13.jpg
http://jareg.huron.net.pl/VS750/VS750-gotow15.jpg

krzeszu 29.06.2011 14:54

Cytat:

Napisał Marcin-BB (Post 185237)
Dostał 3 miesiące gwarancji- czyli praktycznie do końca sezonu.

To już tylko 3 miechy do końca sezonu???? Ale to chyba dla wygodnych czoperowców:haha2:

kulka 29.06.2011 19:29

jakby co to mam xv 535 ladna . w sumie moj sasiad ma , kupowalem mu ja jakies dwa sezony temu , pojezdzil ale ze to starszy gosc i troche podupadl na zdrowiu to napomknal cos o sprzedazy . polecam moto bo warte zainteresowania .

simon1977 29.06.2011 19:47

Z moją Afryką w garażu mieszka
http://otomoto.pl/honda-shadow-honda...-M2638291.html
ale będzie zmiana na trampka :)
Sprzęt tak jak w opisie, jedynie co to do wymiany tylna guma - jeszcze oryginał :dizzy:
Jak ktoś niższy to super moto na początek. Ja to jak na psiaku

kulka 29.06.2011 20:37

mam fotki sprzeta jakby ktos byl zaintresowany
https://lh4.googleusercontent.com/-F...0/P1040681.JPG

siwy 29.06.2011 22:50

Oryginalna vt 600 w sumie z wyglądu też jak zabawka ale jeździłem mocno poprzerabianym sprzętem na pustych wydechach to dla mnie rewelka.
http://imageshack.us/photo/my-images/815/img7728h.jpg/

Marcin-BB 30.06.2011 09:52

Simon i Kulka- wielkie dzięki! Oba sprzęty bardzo fajne i widać, że zadbane- o takie coś nam chodzi!:) Pokażę koledze zdjęcia i poczekamy na jego decyzję. Do obydwu musi się przymierzyć, dlatego najpierw poszukamy gdzieś w okolicy jakiegoś shadowa i virago by sobie mógł chłop rundkę zrobić i wybrać co mu bardziej pasuje.
Kulka- poproszę o kontakt do właściciela virago na priv? Dziękuję!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.