Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Co wybrać - Tiguana, Pajero IV czy Santa FE? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36249)

mirkoslawski 24.11.2019 11:33

Co wybrać - Tiguana, Pajero IV czy Santa FE?
 
Cześć,
rozważam zmianę auta. Szukam suva, koniecznie z napędem 4x4. Przeznaczenie - codzienna jazda do roboty, weekendowe wycieczki i rodzinne wakacje, również poza asfaltem - ale bez mega offu. Napęd 4x4 i suv to warunek konieczny, bo chcę sprzedać w razie czego swojego terracana ale nie odpuszczę wycieczek na ryby czy po polnych drogach. Nigdy nie potrzebowałem samochodu do topienia czy jazdy w krzakach więc nie potrzebuje auta do offu ale wygodnego, bezawaryjnego suva z napędem 4x4 i wyższym prześwitem, w miarę rozsądnego w kosztach eksploatacji. Budżet - 60000 złotówek ale to maks za auto przygotowane do sezonu ;)

I teraz, co wybrać? Czytam i już qwa głupieję...Na pewno macie doświadczenia z tymi autami albo znacie kogoś, kto ma. Co wybrać? W jakim silniku? Manual czy automat? Bolączki? A może inne opcje?

Pajero IV
Tiguan po 2010 r
Santa Fe po 2012 r

Emek 24.11.2019 11:54

Tiguana miałem w manualu benzynę i w dieslu automat. Na szosie ok ale w teren to kupa jest bo ma napęd w zasadzie na przód. Prześwit ok 20 cm, wsio na wierzchu i łatwo coś urwać. Nad rzekę dojedziesz. Rozważyłbym Outbacka zamiast wymienionych.

mirkoslawski 24.11.2019 12:02

Cytat:

Napisał Emek (Post 659118)
Tiguana miałem w manualu benzynę i w dieslu automat. Na szosie ok ale w teren to kupa jest bo ma napęd w zasadzie na przód. Prześwit ok 20 cm, wsio na wierzchu i łatwo coś urwać. Nad rzekę dojedziesz. Rozważyłbym Outbacka zamiast wymienionych.

Outback przy dojazdach do roboty spali mi wiadro paliwa. Wiem, szukam uniwersalnego auta ale np. Pajero IV też w mieście spali tyle co Outback ale za to ma dużo więcej miejsca i lepsze właściwości w terenie...
Tiguan w opcji 4x4 ma 40/60 przekazywania napędu na stałe. Prześwit 20 cm...ale z wyposażeniem "Off-road" ma osłony pod silnikiem (chyba, że to też szit)? Emek - diesel czy benzyna w eksploatacji taniej?
czytam dalej - dzięki!

Emek 24.11.2019 12:12

Ja wolałem benzynę 2.0 chyba 170 km ale paliła ok 11 litrów. Ropniak lekko 2 litry mniej i to przy mocnym traktowaniu butem. Sercem wybrałbym benzyne w manualu.

muszel72 24.11.2019 12:36

A dlaczego nie szukasz sprawdzonego rozwiązania typu Land Cruiser 120?

Cezar3 24.11.2019 12:41

Outback spali wiadro paliwa ?
Mam 2.5 wolnossaka, pali mi 10/11 benzyny w cyklu mieszanym. Wydaje się, że tragedii nie ma. Pajero nie miałem, ale gabarytowo OBK IV jest wielki.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

mirkoslawski 24.11.2019 12:43

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 659123)
A dlaczego nie szukasz sprawdzonego rozwiązania typu Land Cruiser 120?

Bo w tym budżecie będzie to starszy egzemplarz (2006?). Dla mnie LC jest jednak bardziej off niż on, ja potrzebuję bardziej on niż off, tzn. auta do wygodnego podróżowania z rodziną, szybkich przelotów autostradowych ale z opcją dojazdu na ryby i jazdy po polanych drogach. A na co dzień ma mnie wozić do pracy ;)
LC to taki mój Terracan (bez urazy ale cena nie jest wyznacznikiem) - a ja nie chcę 3 razy droższego Terracana ;)

Cytat:

Napisał Cezar3 (Post 659125)
Outback spali wiadro paliwa ?
Mam 2.5 wolnossaka, pali mi 10/11 benzyny w cyklu mieszanym. Wydaje się, że tragedii nie ma. Pajero nie miałem, ale gabarytowo OBK IV jest wielki.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Czytam o 12-15 litrach wahy...w mieście 17 l. Jak na tak małe auto to jednak sporo moim zdaniem.

wojtekk 24.11.2019 14:08

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 659115)
Cześć,
rozważam zmianę auta. Szukam suva, koniecznie z napędem 4x4. Przeznaczenie - codzienna jazda do roboty, weekendowe wycieczki i rodzinne wakacje, również poza asfaltem - ale bez mega offu. Napęd 4x4 i suv to warunek konieczny, bo chcę sprzedać w razie czego swojego terracana ale nie odpuszczę wycieczek na ryby czy po polnych drogach. Nigdy nie potrzebowałem samochodu do topienia czy jazdy w krzakach więc nie potrzebuje auta do offu ale wygodnego, bezawaryjnego suva z napędem 4x4 i wyższym prześwitem, w miarę rozsądnego w kosztach eksploatacji. Budżet - 60000 złotówek ale to maks za auto przygotowane do sezonu ;)

I teraz, co wybrać? Czytam i już qwa głupieję...Na pewno macie doświadczenia z tymi autami albo znacie kogoś, kto ma. Co wybrać? W jakim silniku? Manual czy automat? Bolączki? A może inne opcje?

Pajero IV
Tiguan po 2010 r
Santa Fe po 2012 r

Ja bym nie brał żadnego.

Tiguan - to jakiś żart. Duże auto, a mało miejsca z tyłu, słaby bagażnik, wysokie buja się w trasie a w terenie padaka jak osobówka. Syn Cię pozbawi praw rodzicielskich po trasie na Bałkany (tylna kanapa), a na miejscu będzie czekał pozew rozwodowy od żony (zakazałeś wziąć kosmetyki, nakazałeś ograniczyć liczbę majtek z 20 par a sam się wściekłeś, bo kuchenka nie weszła do bagażnika).

Pajero - ale to w sumie kopia Twojego Karakana? Po co Ci terenówka jak masz tenerówkę? Jeździłem starszym na Islandii i się wyleczyłem z posiadaniem terenówki na wyjazdy rodzinne.

Santa Fe - nie znam.

Szczerze mówiąc, to suvów szczerze nienawidzę. Ani to w trasie nie jedzie, ani w terenie, parkowanie w mieście słabe. Oczywiście to moja subiektywna ocena. Jeżdżę częśto Foresterem (chyba 2014). Masakra dla mnie - serio.

Jak już piszę, to napiszę dalej :) Gdybym miał zmieniać to na dwa auta:
1) Subaru - ale jakieś starsze. Forester wolnossący. masz 50 000 w kieszeni. Lepsze kąty natarcia i zjazdu, pali mało, jedzie w trasie dzielnie.
2) Audi A6 na pneumatycznym podnoszeniu. Mniejsze kąty, ale pojedziesz super wygodnie. Masz w kieszeni tyle, ile chcesz mniej wydać.

Piszesz, że celem trasy a potem ryby. Szukaj czegoś, co w trasie pojedzie.

mirkoslawski 24.11.2019 14:34

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 659129)
Ja bym nie brał żadnego.

Tiguan - to jakiś żart. Duże auto, a mało miejsca z tyłu, słaby bagażnik, wysokie buja się w trasie a w terenie padaka jak osobówka. Syn Cię pozbawi praw rodzicielskich po trasie na Bałkany (tylna kanapa), a na miejscu będzie czekał pozew rozwodowy od żony (zakazałeś wziąć kosmetyki, nakazałeś ograniczyć liczbę majtek z 20 par a sam się wściekłeś, bo kuchenka nie weszła do bagażnika).

Pajero - ale to w sumie kopia Twojego Karakana? Po co Ci terenówka jak masz tenerówkę? Jeździłem starszym na Islandii i się wyleczyłem z posiadaniem terenówki na wyjazdy rodzinne.

Santa Fe - nie znam.

Szczerze mówiąc, to suvów szczerze nienawidzę. Ani to w trasie nie jedzie, ani w terenie, parkowanie w mieście słabe. Oczywiście to moja subiektywna ocena. Jeżdżę częśto Foresterem (chyba 2014). Masakra dla mnie - serio.

Jak już piszę, to napiszę dalej :) Gdybym miał zmieniać to na dwa auta:
1) Subaru - ale jakieś starsze. Forester wolnossący. masz 50 000 w kieszeni. Lepsze kąty natarcia i zjazdu, pali mało, jedzie w trasie dzielnie.
2) Audi A6 na pneumatycznym podnoszeniu. Mniejsze kąty, ale pojedziesz super wygodnie. Masz w kieszeni tyle, ile chcesz mniej wydać.

Piszesz, że celem trasy a potem ryby. Szukaj czegoś, co w trasie pojedzie.

Wojtas...dla mnie "pojechanie w trasie" to 150 km/h - pojedzie tyle każde z tych aut ;)
Nie chcę starego auta - mam stare.
Nie chcę "kątów natarcia" - mam terenówkę a chcę mieć dzielnego, rodzinnego suva. Nie interesują mnie osiągi - interesuje mnie wygoda, uniwersalność i bezawaryjność. Nie chcę muła ale naprawdę, nie zależy mi na ściganiu się w "ile poleci" albo "ile do setki". Szczerze.
Chcę suva z napędem 4x4 i lepszą niż osobówka zdolnością do pokonywania łach piachu, kolein czy większych kałuż w drodze na ryby ale to jako "dodatek" do auta na dojazdy do pracy.
Za pneumatykę w zawieszeniu podziękuję :D:Thumbs_Up:

Rozważałem jeszcze Outlandera III i XC60 ;)

Nynek 24.11.2019 14:43

Vitara po 2015. Radzi sobie dobrze na drodze i w terenie. Bardzo ekonomiczne auto, niestety nie za duża jest.

Emek 24.11.2019 14:55

VW z napędem na 4 (T4,T5 etc) i zamykasz temat. Miałem Multivana bez napędu i jeździłem nim wszędzie. Nie zdarzyło mi się nie dojechac w jakąś meiejscówkę nad Nidą. Ryby, grzyby etc, dopóki nie zdechł silnik ale to był awaryjny 2,5. Miałem SUVa BMW X5, Outbacka i Audi Allroad. Z tej trójki najbardziej lubiłem outbacka bo nigdy nic się z nim nie działo a palił maxymalnie 12,5 (średnio przy ciężkim bucie). terenówkę mam i nie zamierzam się pozbywać ale do wyjazdów rodzinnych znów wróciłem do busa od VW. Gabarytowo jak X5 a komfort bez porównania. Nie zgodzę się że Tiguan to jakiś tam ciasny, niekomfortowy śmieć. Ale co kto lubi. Pneumatyka w starym aucie to wydatki. Ponadto wcale jakoś komfortu nie poprawia, chyba że mentalny właściciela.

mirkoslawski 24.11.2019 15:09

Korciło mnie pójść w stronę T4/T5 ale jednak w mieście będę się męczył. Poza tym znaleźć w tych pieniądzach T5 4x4 w dobrym stanie z więcej niż 3 miejscami to jak szukanie graala :)
Outbacka rozważałem ale właśnie pali jak na rozmiary dużo (pali tyle, co duży suv) a to też ma dla mnie znaczenie, bo rocznie jednak będę trochę km. robił.
Fajnie - cieszy mnie, że słyszę różne opinie. U Ciebie Emku widziałem i Tiguana i BMW więc wiem, że wiesz o czym mówisz, bo trochę pewnie najeździłeś tymi autami.

Poprawcie mnie jednak - Outback z LPG to nie był dobry pomysł więc zostaje albo mułowaty diesel albo paliwożerna benzyna 3.6 bez lpg?

JarekO 24.11.2019 15:13

Jest tu taki jeden na forum co chwali sobie bmw x3 z silnikiem diesla. Nie wiem jednak czy w budżecie coś sensownego trafisz.

Brzeszczot 24.11.2019 15:30

A co powiesz na infiniti fx35 albo fx37 po 2010 roku ujeżdżam trzy lata i minusów nie widzę, maskę otwieram tylko jak wymieniam oleje ,no i jak chce komuś silnik pokazać,silnik wolnossący do gazu super ,zapierdala jak przecinak ,w terenie bajka idzie jak zły jest mega wygodny ,Prowadzę warsztat samochodowy ,naprawiam tylko jedną markę i to jest BMW. Szczerze nie polecam bmw chyba że masz wysoki próg wkurwensa i parę złoty,za 60 koła już można się pokusić i znaleźć dobry egzemplarz choć troszkę są droższe,nie wiem ile mi pali ale mało po audi q7 4,2 to wszystko mało pali

Cezar3 24.11.2019 15:38

Subaru i diesel się wyklucza, poczytaj...
Czytałeś, że outback paliwożerny, 17 l pali. Ja użytkuję i wychodziło mi 10-11.
Mam teraz gaz, pali ok 11, ale ja spokojnie jeżdżę :)
No i mam znienawidzoną cvt, którą ja chwalę :)
W środku kupa miejsca, z przodu, z tyłu, bagażnik też pojemny. Na ryby nie używam, do pracy się poruszam. Czasem psa przewiozę....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

wojtekk 24.11.2019 15:46

VW t4, t5 z napędem na 4 (serio potrzebujesz?) nie jest aż tak trudno, ale ceny absurdalne i jakbym miał, to bym wyłożył. Zdarzają się okazje - Mirmil chyba kupił, swego czasu Lupus. Ja bym brał mutivana - wcale to nie takie duże. W obrysie duże Volvo - więc nie będziesz się meczył w mieście za bardzo w porównaniu innych kolubryn tu wymienanych.

XC60 - jeździłem nieco jako pasażer. Śliczne, ale... plastikowe okrutnie. Taki fiat w cenie vw. I są niezłe wtopy (chyba do xc60) - np. padające siłowniki tylnej klapy. Tylko oryginał. Koszt ....5k PLN.

Unikanie gazowania Subaru - to mit. Sporo tego jeździ bez problemu. Ale lepiej gazować u ludzi, którzy mają pojęcie o Subaru. Osobiście - nowsze Subaru to straszny badziew - jak xc60. Plastikowe, niewygodne (mówię tu o Foresterze). Boxer diesel - był jeden straszne gówno. Padł mojej kobiecie w trasie tuż po gwarancji. W SUbaru zobacz, czy CVT Ci leży. Dla mnie to porażka.

BMW - nie polecam z powodu kosztów serwisu. Absurdalnie drogie w porównnaiu do Japonii czy Vag.

bukowski 24.11.2019 16:41

ja mam tiguana 2019, benzyna + dsg. z tyłu miejsca dość, kanapa jest suwana I odchylane ma oparcie. po autostradzie bez problemu lata się 180 km/h, jest ciszej niz w passacie b8 na przykład.
żadnego bujania, skręca, hamuje jak zwykła osobowka, fajna widoczność, znakomite światła przednie. pali u mnie 8 litrów średnio. start&stop zrobiony wreszcie tak, że mnie nie wkurza. no trudno się do auta przyczepić, chociaż emocji żadnych.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

mirkoslawski 24.11.2019 16:57

Cytat:

Napisał Cezar3 (Post 659140)
Subaru i diesel się wyklucza, poczytaj...
Czytałeś, że outback paliwożerny, 17 l pali. Ja użytkuję i wychodziło mi 10-11.
Mam teraz gaz, pali ok 11, ale ja spokojnie jeżdżę :)
No i mam znienawidzoną cvt, którą ja chwalę :)
W środku kupa miejsca, z przodu, z tyłu, bagażnik też pojemny. Na ryby nie używam, do pracy się poruszam. Czasem psa przewiozę....

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Czytałem, choćby u nas na Forum od innych użytkowników...choćby w tym wątku:
http://africatwin.com.pl/showthread....hlight=outback

Rozmawiamy o "mało i dużo" a to oznacza, że i Ty masz rację, i ja ;) Obiektywnie Outback pali więcej niż większe auta a to dla mnie ma znaczenie (no i w utrzymaniu tani nie jest - i to też z wątku wyczytać się da).


Cytat:

Napisał wojtekk (Post 659143)
VW t4, t5 z napędem na 4 (serio potrzebujesz?) nie jest aż tak trudno, ale ceny absurdalne i jakbym miał, to bym wyłożył. Zdarzają się okazje - Mirmil chyba kupił, swego czasu Lupus. Ja bym brał mutivana - wcale to nie takie duże. W obrysie duże Volvo - więc nie będziesz się meczył w mieście za bardzo w porównaniu innych kolubryn tu wymienanych.

XC60 - jeździłem nieco jako pasażer. Śliczne, ale... plastikowe okrutnie. Taki fiat w cenie vw. I są niezłe wtopy (chyba do xc60) - np. padające siłowniki tylnej klapy. Tylko oryginał. Koszt ....5k PLN.

Unikanie gazowania Subaru - to mit. Sporo tego jeździ bez problemu. Ale lepiej gazować u ludzi, którzy mają pojęcie o Subaru. Osobiście - nowsze Subaru to straszny badziew - jak xc60. Plastikowe, niewygodne (mówię tu o Foresterze). Boxer diesel - był jeden straszne gówno. Padł mojej kobiecie w trasie tuż po gwarancji. W SUbaru zobacz, czy CVT Ci leży. Dla mnie to porażka.

BMW - nie polecam z powodu kosztów serwisu. Absurdalnie drogie w porównnaiu do Japonii czy Vag.

Wojtas - rozważałem T4 a raczej T5 z 4x4 nawet w momencie, gdy szukałem terenówki i nie wiem, ile Ty znalazłeś i widziałeś T5 4x4 w tym budżecie, które były w pewnym, b.dobrym stanie bo ja takowej nie znalazłem na portalach/giełdach/forach. Oczywiście zdarzają się 4x4 T4/T5 ale albo z niepewnym nalotem/albo z ponad 400 k km albo z 3 miejscami z przodu i paką, albo stare.
BMW u mnie na liście nie ma i nie będzie choć słyszę, że to mechanicznie b.dobre auta :Thumbs_Up:

Szukam raczej "NAT" lub "GS 1200 ADV" niż "RD04/03", jeśli miałbym to precyzyjniej określić, tyle że w autach :D


Cytat:

Napisał bukowski (Post 659149)
ja mam tiguana 2019, benzyna + dsg. z tyłu miejsca dość, kanapa jest suwana I odchylane ma oparcie. po autostradzie bez problemu lata się 180 km/h, jest ciszej niz w passacie b8 na przykład.
żadnego bujania, skręca, hamuje jak zwykła osobowka, fajna widoczność, znakomite światła przednie. pali u mnie 8 litrów średnio. start&stop zrobiony wreszcie tak, że mnie nie wkurza. no trudno się do auta przyczepić, chociaż emocji żadnych.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Dzięki Bukowski za opinię Użytkownika - fajnie ująłeś to, co właśnie chciałem od Was dostać! Do dostarczania emocji mam Dziczyznę :D:haha2: a auto ma mnie wygodnie wozić i dowozić :Thumbs_Up:

bukowski 24.11.2019 17:23

miałem kiedyś outbacka 2.5 automat. fajny był, nawet bardzo, tylko osiągi vs. spalanie to była jakaś pomyłka. vmax to 180 km/h, od 130 w ogóle nie przyspieszal, a spalanie 12-14 litrów. Robiłem rozrząd i tylne tarcze, było 2x drożej niż inna Japonia. Także drugi raz bym nie kupił, co nie oznacza, że to zły samochód był. lubiłem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

next22 24.11.2019 17:45

To ja tylko tak napiszę iż dużo jeździłem VW T4 w terenie takim bez 4x4 wersia na 9osób
I generalnie auto radzi sobie nadzwyczaj dobrze i myślę iż niewiele dalej pojedziesz tym 4x4 bo to już zaczniesz zderzaki urywać .
A i jeszcze jeśli 4x4 to coś jednak z Mitshubishi bym celował :) L200 wół roboczy 250 tys km zero awarii ale to nie nadaje się na co dzień

Brzeszczot 24.11.2019 18:05

:dizzy:
Cytat:

Napisał bukowski (Post 659149)
ja mam tiguana 2019, benzyna + dsg. z tyłu miejsca dość, kanapa jest suwana I odchylane ma oparcie. po autostradzie bez problemu lata się 180 km/h, jest ciszej niz w passacie b8 na przykład.
żadnego bujania, skręca, hamuje jak zwykła osobowka, fajna widoczność, znakomite światła przednie. pali u mnie 8 litrów średnio. start&stop zrobiony wreszcie tak, że mnie nie wkurza. no trudno się do auta przyczepić, chociaż emocji żadnych.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

ale żeś pojechał za 60 tysi mu sprzedaż? wyraźnie napisał że budżet max 60

bukowski 24.11.2019 18:24

myślę, że te z początku produkcji drugiej serii czyli 2016 powinno się dać za tyle kupić. ja mam w wynajmie srednioterminowym, 1700 netto all inkluziw z limitem 2,5 tys. km/miesiąc. jakby mi starczalo 1500, byłby za 1400.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Brzeszczot 24.11.2019 19:20

Cytat:

Napisał bukowski (Post 659166)
myślę, że te z początku produkcji drugiej serii czyli 2016 powinno się dać za tyle kupić. ja mam w wynajmie srednioterminowym, 1700 netto all inkluziw z limitem 2,5 tys. km/miesiąc. jakby mi starczalo 1500, byłby za 1400.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

fajna sprawa cały vat odliczasz?

voxan69 24.11.2019 19:32

Pajero daruj sobie. Mamy w pracy trzy sztuki służbowe. Jedzie to jak typowa terenówka czyli mydelniczka, pali równie słusznie i buja się w zakrętach. Samochody dwuletnie miały już kilka awarii typu klima, jakiś problem z załączaniem napędów i kilka innych głupot. Na miasto nie polecam. Kolega ma Tiguana z 2018 roku 2.0 benzyna fabrycznie 240 km. Jeździ super, 6 s do setki, bardzo sprytny i niepozorny samochód. Dla mojej 5 osobowej rodziny jednak za mały.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

mishieck 24.11.2019 19:43

Dacia Duster 😁

Za tą kasę masz nówkę z salonu z gwarancją.

Popyt jest na tyle duzy, że z dalszą odsprzedażą nie ma żadnego problemu.

Ujezdzam dustera od marca i ciągle jestem zachwycony.

mirkoslawski 24.11.2019 19:44

Cytat:

Napisał voxan69 (Post 659176)
Pajero daruj sobie. Mamy w pracy trzy sztuki służbowe. Jedzie to jak typowa terenówka czyli mydelniczka, pali równie słusznie i buja się w zakrętach. Samochody dwuletnie miały już kilka awarii typu klima, jakiś problem z załączaniem napędów i kilka innych głupot. Na miasto nie polecam. Kolega ma Tiguana z 2018 roku 2.0 benzyna fabrycznie 240 km. Jeździ super, 6 s do setki, bardzo sprytny i niepozorny samochód. Dla mojej 5 osobowej rodziny jednak za mały.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Dzięki. Pajero w takim razie spada z listy chyba. Ja mam 3 osoby więc powinno być dobrze. Dla Ciebie za małe wnętrze czy bagażnik?

mirkoslawski 24.11.2019 19:46

Cytat:

Napisał mishieck (Post 659177)
Dacia Duster 😁

Za tą kasę masz nówkę z salonu z gwarancją.

Popyt jest na tyle duzy, że z dalszą odsprzedażą nie ma żadnego problemu.

Ujezdzam dustera od marca i ciągle jestem zachwycony.

Duster odpada choć rzeczywiście słyszę dużo dobrego o tych autach.

Pirania 24.11.2019 20:11

Outbacka bierz.. Bardzo fajne w miarę uniwersalne auto z dużym zacięciem do trudniejszych warunków.. Czy to zima czy dojazd do jeziora, dają radę plus duży bagażnik.
Żona użytkuje i spalanie ok 10-11l wolnossący 2017r.. Czasami pożyczam jak wiem że będzie kupa śniegu i ciężki podjazd gdzie to auto po prostu samo jedzie. Na szybkie przeloty rodzinie lajtowo leci 160-180km/h.
Dobra guma i masz bardzo fajne kombi 4*4. A napęd Subaru to poezja vs inne VW..
Ktoś wspomniał o LC 120.. od paru mcy mam jako priv auto i to one najlepiej czuje się w terenie, na szybkie przeloty słabo raczej.. Spala podobnie..
Do tego co chcesz.. bierz Outbacka, te 2,5 też jakoś jadą..;)

mirkoslawski 24.11.2019 20:15

Cytat:

Napisał Pirania (Post 659184)
Outbacka bierz.. Bardzo fajne w miarę uniwersalne auto z dużym zacięciem do trudniejszych warunków.. Czy to zima czy dojazd do jeziora, dają radę plus duży bagażnik.
Żona użytkuje i spalanie ok 10-11l wolnossący 2017r.. Czasami pożyczam jak wiem że będzie kupa śniegu i ciężki podjazd gdzie to auto po prostu samo jedzie. Na szybkie przeloty rodzinie lajtowo leci 160-180km/h.
Dobra guma i masz bardzo fajne kombi 4*4. A napęd Subaru to poezja vs inne VW..
Ktoś wspomniał o LC 120.. od paru mcy mam jako priv auto i to one najlepiej czuje się w terenie, na szybkie przeloty słabo raczej.. Spala podobnie..
Do tego co chcesz.. bierz Outbacka, te 2,5 też jakoś jadą..;)

Dzięki za zachęty ale Outback na razie jest poza listą...choć coraz bliżej, żeby na nią wskoczyć po tym, jak go tak wszyscy zachwalacie :D

lukasz_vip 24.11.2019 21:17

Sprawdź Fiata Fremonta 3.6 albo Dodga bo to te same auto. SUV z 4x4.

muszel72 24.11.2019 21:34

Mirkoslawski, a jeździłeś kiedyś tym LC 120, że twierdzisz że to bardziej off niż on? Wiele tyś w trasie przejechałem w absolutnym komforcie ze świadomością możliwości zjechania poza utwardzone drogi. Pzdr

mirkoslawski 24.11.2019 21:44

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 659198)
Mirkoslawski, a jeździłeś kiedyś tym LC 120, że twierdzisz że to bardziej off niż on? Wiele tyś w trasie przejechałem w absolutnym komforcie ze świadomością możliwości zjechania poza utwardzone drogi. Pzdr

Jechałem - czy jeździłem? Nie wiem, ile trzeba przejechać, żeby to stwierdzić. Swoje wnioski wyciągam na podstawie swoich doświadczeń (jechałem kilka razy LC 120) i opinii (subiektywnych) z netu i od znajomych.
Muszel - ja naprawdę nie widzę różnicy między moim startym Terracanem a starą LC 120 (bo w moim budżecie na starą mnie stać tylko).

Łukasz - Fiata nie biorę pod uwagę, zbyt egzotyczny (rzadki w sensie, podobnie jak dodge).

MUTT 24.11.2019 21:58

... a o RAV 4 nie wspominał nikt - mieści się w budżecie ..... może " Znafcy " coś dopiszą ... :)

mirkoslawski 24.11.2019 22:01

Rav4 odpada - nie leży mi jakoś :)
Ale że nikt nie ma Santa Fe po 2012 roku?

Novy 24.11.2019 23:10

O nowej Dacii Duster nawet Hołek się pozytywnie wypowiadał.
Mówił, że już fabryczne zawieszenie jest dobre.
Jej sprawności terenowe (4x4) są też całkiem, całkiem.

APC 25.11.2019 07:03

Użytkowałem Pajero IV przez kilka lat. Mówienie, że to SUV i porównywanie tego samochodu z Tiguanem czy innym badziewiem uważam co najmniej za niestosowne :)

Samochód jest w swojej konstrukcji genialny, bardzo komfortowy, bogato wyposażony i pancerny. Ma niezależne zawieszenie wszystkich kół przez co prowadzi się na czarnym prawie jak samochód osobowy a nie wóz drabiniasty postawiony na ramie jak LC120 itp.

Jeżeli jesteś zainteresowany PIV to napisz do mnie. Bardzo chętnie poopowiadam.

Dodam tylko, iż swoje Pajero IV sprzedałem rok temu, wsiadłem w plaskacza i znów szukam Pajero IV :)

mirkoslawski 25.11.2019 07:17

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 659196)
Sprawdź Fiata Fremonta 3.6 albo Dodga bo to te same auto. SUV z 4x4.

Cytat:

Napisał APC (Post 659215)
Użytkowałem Pajero IV przez kilka lat. Mówienie, że to SUV i porównywanie tego samochodu z Tiguanem czy innym badziewiem uważam co najmniej za niestosowne :)

Samochód jest w swojej konstrukcji genialny, bardzo komfortowy, bogato wyposażony i pancerny. Ma niezależne zawieszenie wszystkich kół przez co prowadzi się na czarnym prawie jak samochód osobowy a nie wóz drabiniasty postawiony na ramie jak LC120 itp.

Jeżeli jesteś zainteresowany PIV to napisz do mnie. Bardzo chętnie poopowiadam.

Dodam tylko, iż swoje Pajero IV sprzedałem rok temu, wsiadłem w plaskacza i znów szukam Pajero IV :)

Dla każdego "terenówka" to coś innego ale o to nie będziemy się licytować ;)

Druga opinia na temat Pajero IV i równie skrajna, jak pierwsza...:dizzy:
Zamiast na PW (jesli Tobie to nie przeszkadza) napisz prosze w wątku, jaki silnik polecasz, jaki miałeś, jakie "bolączki", na co uważać - będę bardzo wdzięczny ;)
Jeśli możesz, napisz jak koszty eksploatacji (paliwo, części, serwis) :bow:

Dzieju 25.11.2019 07:26

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 659204)
Ale że nikt nie ma Santa Fe po 2012 roku?

Kolega ma już ze 3 lata, nie zgłaszał uwag , mogę go podpytać co myśli.

wojtekk 25.11.2019 07:29

Santa fe mają znajomi. Ciągają nim konie. Nie zgłaszają uwag. Tyle , że nie jeżdżą szybko po trasie ani nie jadą w teren. Więc tego nie powiedzą jak się sprawuje. Serwis ciut droższy , części sporo.

mirkoslawski 25.11.2019 07:45

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 659219)
Kolega ma już ze 3 lata, nie zgłaszał uwag , mogę go podpytać co myśli.

Będę wdzięczny :)

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 659220)
Santa fe mają znajomi. Ciągają nim konie. Nie zgłaszają uwag. Tyle , że nie jeżdżą szybko po trasie ani nie jadą w teren. Więc tego nie powiedzą jak się sprawuje. Serwis ciut droższy , części sporo.

Ja ani szybko nie chcę jeździć, ani w teren :Thumbs_Up: dojazd nad rzekę czy jazda po polnych drogach dla mnie "terenem" nie jest ;) Dzięki!

wojtekk 25.11.2019 07:57

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 659222)
(...)

Ja ani szybko nie chcę jeździć, ani w teren (...)

yhy :)

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 659126)
(...) ja potrzebuję (...) auta do (...) szybkich przelotów autostradowych

Normalnie baba :) Doprecyzuj kolor i sprawdź, czy podświetlenie pozwala się malować nie zmieniając sztucznie koloru podkładu* . :*


* Tak, znam to :) Mam dwie dorastające córki :) No żonę już się nie odważę drugi raz!!! Samochód trzeba zmieniać, bo inny podkład :)

MrWaski 25.11.2019 08:24

W takim układzie szukałbym zwykłej osobówki z napędem na 4 łapki. Bywają takie, ale nigdy nie miałem więc nie wiem...
Ale ja w sumie na puszkach się nie znam. Zawsze latałem jakimiś rupieciami i do tego miałem nowiutkie firmowe, bez marudzenia, co mi dali.

mirkoslawski 25.11.2019 08:39

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 659132)
Wojtas...dla mnie "pojechanie w trasie" to 150 km/h - pojedzie tyle każde z tych aut ;)
Nie chcę starego auta - mam stare.
Nie chcę "kątów natarcia" - mam terenówkę a chcę mieć dzielnego, rodzinnego suva. Nie interesują mnie osiągi - interesuje mnie wygoda, uniwersalność i bezawaryjność. Nie chcę muła ale naprawdę, nie zależy mi na ściganiu się w "ile poleci" albo "ile do setki". Szczerze.
Chcę suva z napędem 4x4 i lepszą niż osobówka zdolnością do pokonywania łach piachu, kolein czy większych kałuż w drodze na ryby ale to jako "dodatek" do auta na dojazdy do pracy.
Za pneumatykę w zawieszeniu podziękuję :D:Thumbs_Up:

Rozważałem jeszcze Outlandera III i XC60 ;)

Wojtasku, przecież CI precyzowałem, co dla mnie oznacza "szybki przelot autostradowy" więc kto zachowuje się jak baba? :D Ja podaję szczegóły a Ty i tak po swojemu...to chyba ja Dżordan a Ty ... hahaha
EDIT: moim Karakanem na tych kołach i z tym liftem komfort się kończy przy 120km/h (dla mnie) więc 150 km/h to dla mnie SZYBKO! :)

zaczekaj 25.11.2019 08:41

Może Skoda Yeti.
Ciągam tym motóra, nie raz nie dwa zdarzyło się, że dojazd do toru był po terenie i Yetas dawał radę. :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mirkoslawski 25.11.2019 08:45

Cytat:

Napisał zaczekaj (Post 659230)
Może Skoda Yeti.
Ciągam tym motóra, nie raz nie dwa zdarzyło się, że dojazd do toru był po terenie i Yetas dawał radę. :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Myślałem o Yeti ale nigdy w zadnym nawet nie siedziałem a optycznie wydaje mi się chyba za mały...mówię o wnętrzu.
Asia - jaką masz wersję i jak oceniasz pojemność tego auta?

Emek 25.11.2019 08:54

W tym budżecie masz Passerati Alltrack. Yeti jest mała, ciasna i tak plastikowa wewnątrz, że aż oczy bolą o uszach nie wspominając.

Dzieju 25.11.2019 09:00

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 659222)
Będę wdzięczny :)

Mówisz i masz.
Santa Fe 2006r , 2.2 klekot 155KM , przebieg ciut ponad 200tys , napęd 4x4 dołączany z tyłu zapina się sam przy każdej potrzebnej sytuacji , możliwość spięcia 4x4 ręcznie do prędkości 40km/h potem się sam rozpina , spalanie trasa 8/100 miasto 10-11/100 , jeździ nim 3 lata , po zakupie zmienił gumy stabilizatora i hamulce , żadnych innych napraw , żadnej awarii , ma wersje 7 osobową.
Nie wjeżdżał w jakiś typowy teren tylko po leśnych drogach.
Ogólnie zadowolony.

Mieciek 25.11.2019 09:05

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 659119)
Outback przy dojazdach do roboty spali mi wiadro paliwa.

Ekonomiczne 4x4 nie istnieje.

Emek 25.11.2019 09:08

Doskonale to ująłeś :Thumbs_Up:.

lukasz_vip 25.11.2019 09:22

Cytat:

Napisał Mieciek (Post 659237)
Ekonomiczne 4x4 nie istnieje.

Jest. Panda 4x4 :D
https://i.wpimg.pl/730x0/m.autokult....5ee7ac14dc.jpg
Chodzą mity, że jacyś goście tym do Afryki pojechali i wrócili:
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...lmetku/jwy8zhv


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.