Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Ubezpieczenia OC gdzie najtaniej? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8255)

Vooytas 26.12.2010 10:12

Ubezpieczenia OC gdzie najtaniej?
 
Cześć.
Mam do Was pytanie o towarzystwo ubezpieczeniowe w jakim ubezpieczacie motocykle oraz samochody.

Ja do tej pory miałem w Allianz ale ostatnio poszły stawki tak do góry że uciekłem ze skuterem do PZU (z AT też tam się przeniosę zanim i u nich podniosą składki).

Mam jeszcze pytanie gdzie wg Was najtaniej ubezpieczę 20 letnie volvo 2400 w dieslu ? Allianz robi się coraz droższy i szukam alternatywy póki mi się okres ubezpieczenia nie skończy.

Pozdrawiam!

Misza 26.12.2010 10:40

InterRisk chyba najtańszy, nie znalazłem o nich pozytywnych opinii :D ale przepisałem tymczasowo OC od poprzedniego właściciela. Za terrano 2.7td policzyli mi chyba 240zł składke półroczną.


Co mówisz o podnoszeniu stawek przez PZU? Za motor płacę u nich chyba koło 100zł... Kuzyn 18 lat za DRke pmusi chyba koło 500zł płacić, masakra jakaś totalna.

JarekAT 26.12.2010 10:58

Misza a po co pozytywne opinie jak wykupujesz OC??
OC ty musisz mieć a z wyciągnięciem od nich kasy już się martwi ten w którego przywalisz ;)
Twoja rola z ubezpieczeniem OC kończy się na wykupieniu, więc ważna jest cena.

Misza 26.12.2010 11:01

Właśnie i taki przyświecał mi cel, gdyż hajsu brakowało po kupnie samochodu ;) ale też głupawo tak zostawiać kogoś na lodzie zwłaszcza że tyran the slayer robi spustoszenie w mniejszych pojazdach

Poncki 26.12.2010 13:19

http://www.tanieoc.pl/

Warto sobie wyliczyć, bo nie zajmuje to zbyt wiele czasu.
Polecam jednak weryfikować telefonicznie rezultaty.

Simonello 26.12.2010 14:30

Na motocykle chyba najtaniej PZU, od lat. Jakoś żadne inne towarzystwo ubezp. nie kwapi się, aby złożyć choćby konkurencyjną ofertę.

Wegrzyn 26.12.2010 17:00

Jak motocykl to PZU przynajmniej do jesieni było najtańsze, a auto warto sprawdzić w MTU (na Poczcie).

Mat 26.12.2010 17:45

Cytat:

Napisał Misza (Post 150686)
Kuzyn 18 lat za DRke pmusi chyba koło 500zł płacić, masakra jakaś totalna.

Jaja?? Składka podstawowa w PZU bez zniżek to chyba 130 zeta. Do tego NW i jakieś tam inne pierdoły czyli w sumie max. 160 zyli.

Wolo 26.12.2010 20:06

Przerabiałem temat OC 2 tyg temu, najtaniej wyszło w Axa (2l diesel), pomimo tegorocznej szkody na jednym z samochodów. Stawka była niższa od super hiper promocji z mBanku, gdzie aby wykupić polisę, należy posiadać/założyć konto.
Ktoś polecał HDI, na miejscu wyliczyli drożej, niż w PZU, ale dziewczę za biurkiem oświadczyło, że "właśnie od 3 dni mamy nowe (wyższe) stawki".

Dzieju 26.12.2010 21:34

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 150687)
OC ty musisz mieć a z wyciągnięciem od nich kasy już się martwi ten w którego przywalisz

Jak słyszę takie teksty to ""życzę"" takiej osobie aby znalazła się w sytuacji poszkodowanego i trafiła na sprawcę posiadającego tanie, lipne ubezpieczenie..... no a potem ciuciubabki z odebraniem odszkodowania.
Prawie wszystkie z posiadanych 14 pojazdów ubezpieczałem w PZU , owszem bywają ciut drożsi ale za to jestem spokojny że ewentualnemu poszkodowanemu wypłacą z OC tyle że będzie zadowolony.
Tyle w temacie z mojej strony , życzę aby nikt Wam nie uszkodził pojazdu pseudo ubezpieczeniem.

Lepi 26.12.2010 21:44

Zgadzam się z Twoim myśleniem, choć nie brałbym odpowiedzialności za jakość usług na siebie. To że zapłacisz więcej niestety nie znaczy, że usunięcie szkody będzie sprawniejsze. Rynek OC jest regulowany i niech regulator się martwi. Ty masz prawo wybrać korzystną dla Ciebie ofertę.

Dzieju 26.12.2010 21:56

Masz rację , są przepisy........ tylko co z tego skoro bardzo często się okazuje że to fikcja a rzeczywistość jest inna.

Wolo 27.12.2010 04:34

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 150742)
Jak słyszę takie teksty(...)

Dzieju, jeśli jesteś takim altruistą, rozumiem, że na wszystkie 14 pojazdów wykupiłeś AC, aby ewentualny sprawca kolizji nie musiał pokrywać szkód ze swojego OC.
Nie każdy jest tak szlachetny, większość po prostu szuka oszczędności i nie powinno Cię to dziwić.

Pozdrawiam

JarekAT 27.12.2010 07:24

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 150742)
Napisał JarekAT Zobacz post
OC ty musisz mieć a z wyciągnięciem od nich kasy już się martwi ten w którego przywalisz

Jak słyszę takie teksty to życzę takiej osobie aby znalazła się w sytuacji poszkodowanego i trafiła na sprawcę posiadającego tanie, lipne ubezpieczenie..... no a potem ciuciubabki z odebraniem odszkodowania.

Prawie wszystkie z posiadanych 14 pojazdów ubezpieczałem w PZU , owszem bywają ciut drożsi ale za to jestem spokojny że ewentualnemu poszkodowanemu wypłacą z OC tyle że będzie zadowolony.
Tyle w temacie z mojej strony , życzę aby nikt Wam nie uszkodził pojazdu pseudo ubezpieczeniem.


To jesteś bardzo zawistny jak komuś tak życzysz.
Prawo rynku jest takie, że kupujesz taniej a nie drożej jak możesz.
Jeśli firma istnieje na polskim rynku i legalnie wystawia polisy OC to może ja jako konsument mam dokładać żebyś się lepiej poczuł??

PZU pewnie ma z 300% więcej numerów z zaniżeniami i odmowami wypłat także sam sobie życzysz takiej sytuacji.
Jak życzę tobie bezproblemowego załatwienia w którejkolwiek z firm.

Dzieju 27.12.2010 07:38

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 150771)
To jesteś bardzo zawistny jak komuś tak życzysz.
Prawo rynku jest takie, że kupujesz taniej a nie drożej jak możesz.
Jeśli firma istnieje na polskim rynku i legalnie wystawia polisy OC to może ja jako konsument mam dokładać żebyś się lepiej poczuł??

PZU pewnie ma z 300% więcej numerów z zaniżeniami i odmowami wypłat także sam sobie życzysz takiej sytuacji.
Jak życzę tobie bezproblemowego załatwienia w którejkolwiek z firm.

Mylisz się nie jestem zawistny i te zyczenia były w pewnym sensie przenośnią.
Jak rownież nie zależy mi na twojej większej składce dla lepszego samopoczucia.
A na PZU póki co nie narzekam , byłem bardzo zadowolony z ich wypłat z OC.
Cóż każdy ma swój sposób na życie.
A tobie życzę jak najlepiej czyli abyś nie trafił nigdy na problemy z odzyskaniem odszkodowania.
Pozdrawiam

Dzieju 27.12.2010 07:41

Cytat:

Napisał Wolo (Post 150770)
Dzieju, jeśli jesteś takim altruistą, rozumiem, że na wszystkie 14 pojazdów wykupiłeś AC, aby ewentualny sprawca kolizji nie musiał pokrywać szkód ze swojego OC.
Nie każdy jest tak szlachetny, większość po prostu szuka oszczędności i nie powinno Cię to dziwić.

Pozdrawiam

Spokojnie, AC też wykupuję , nie dziwi mnie również szukanie oszczędności bo i mi się kasa nie przelewa i też ich szukam.
Ale uważam że firmy kuszące tanimi ubezpieczeniami robiace potem problemy z wyplatami lub porządnymi naprawami powinny zniknąć z rynku.
Nie kwestionuję istnienia konkurencji i zasadności firm tańszych ale pod warunkiem uczciwego postepowania podczas likwidacji szkody.
Mam nadzieję że teraz lepiej wyjaśnilem swoją myśl.
Ciekawe co powiesz jak np skasują ci samochodek , pójdzie na złom a ubezpieczalnia znajdzie pretekst żeby ci wypłacić tylko część wartości , życzę powodzenia w bieganiu po sądach rok może dwa a i dłużej.....znałem takie przypadki.
Jeśli , czego ci nie życzę, przebrniesz przez takie coś to wtedy proszę opisz swoje wrażenia.

Generalnie w Polsce najczęściej na pierwszym miejscu stawia się tanio a gdzieś dalej dobrze.
Czy aby zawsze jest to takie właściwe i za wszelka cenę?
Chyba wystarczy wyjaśnień.
Zdrówka
__________________

JareG 27.12.2010 08:50

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 150776)
(..) Ciekawe co powiesz jak np skasują ci samochodek , pójdzie na złom a ubezpieczalnia znajdzie pretekst żeby ci wypłacić tylko część wartości , życzę powodzenia w bieganiu po sądach rok może dwa a i dłużej.....znałem takie przypadki.

Problem w tym, ze PZU niewiele sie w tym temacie rozni od innych - wlasciwie mozesz przyjac za pewnik, ze beda chcieli Cie wydymac. Przyklad: niedawno odmowili wyplaty ubezpieczenia jakiemus statkowi - ubezpieczonemu u nich od WIELU lat.
Niestety, im wieksza kasa wchodzi w gre, tym coraz trudniej od TU wydusic co Ci sie nalezy.. jest bez znaczenia, jak to TU sie nazywa.

Dzieju 27.12.2010 09:00

Wszystko się zgadza nie twierdzę że np PZU jest zawsze idealne a moje wypowiedzi tyczyły się od początku uprzedzenia do tych ubezpieczalni których myślą przewodnią jest krętactwo najczęściej połączone z tanimi składkami ( w celu zachęcenia klienta).
Oczywiście jak odszkodowanie ma wynieść ze 2-3 tyszł to zrobią to szybko ale jak parę mln to mogą szukać haczyków.
Temat złożony i każdy ma inne doświadczenia.
Jako że Nowy Rok blisko życzę wszystkim ( sobie też przy okazji) niskich składek i wypłacalnych ubezpieczalni.

JareG 27.12.2010 09:23

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 150789)
Wszystko się zgadza nie twierdzę że np PZU jest zawsze idealne a moje wypowiedzi tyczyły się od początku uprzedzenia do tych ubezpieczalni których myślą przewodnią jest krętactwo najczęściej połączone z tanimi składkami ( w celu zachęcenia klienta).

Dzieju, wszyscy kreca. Po prostu taka maja metode - jak najmniej wyplacac, na chama kombinujac. To poszkodowany musi kopac sie z koniem, wiec w sumie nie jest glupie szukanie takiego, ktory z Ciebie zedrze najmniej na skladce, skoro potem i tak bedzie (=moze byc) kopanina :D
Ja bym zwracal uwage na jedno: czy gdzies tam w umowie nie jest napisane, ze TU odpowiada do jakiejs konkretnej (i NISKIEJ) kwoty. I wybieralbym takie, ktore ma te sume jak najwyzsza - patrzac na cene skladki za ten luksus.

BTW: Coby bylo tematycznie - ja mam 2 auta w HDI ubezpieczone, za kazde w pazdzierniku zaplacilem nie wiecej niz 600 zl skladki (duze pojemnosci, MB, znizki maksymalne). Mojemu koledze 'ubezpieczycielowi' wyszlo, ze tak bedzie najkorzystniej.

Cytat:

Jako że Nowy Rok blisko życzę wszystkim ( sobie też przy okazji) niskich składek i wypłacalnych ubezpieczalni.
:Thumbs_Up:

majki 27.12.2010 09:50

Samochody od lat ciągnę w HDI. Jak do tej pory mi wychodziło najtaniej. W lutym to zweryfikuję. Za to odkryłem teraz błędne wyliczenie składki (porównując z drugą polisą na bardzo podobnych warunkach) i nie chcą mi tego naprostować, tłumacząc się jakimiś zmianami, systemem itp. Muszę ich przycisnąć, bo to prawie 100zeta da mnie być powinno.:oldman:

Jednego motóra miałem w PZU (faktycznie najtaniej, ale ostatnio coś NNW powariowało i jest droższe niż OC :eek:), a Afrykę mam w Uniqa (tak już kupiłem i chyba nie będę zmieniał narazie, bo jest tylko minimalnie droższe, za to NNW mają całkiem sensowne i tanie - wersja tylko na kierowcę).

Co do decyzji , którą firmę wybrać...jakoś nie mam zamiaru być takim altruistą, żeby robić dobrze innym za własną, nie małą kasę. Co z tego, że ja wybiorę najlepszą firmę dla INNYCH, jak i tak sam trafię na najgorszego możliwego ubezpieczyciela. To powinno być odgórnie regulowane, bo tak naprawdę to i tak nie bardzo mam możliwość sprawdzić jakość ubezpieczalni (o ile nie przerabiałem tego na własnej D...).:dizzy:

JarekAT 27.12.2010 13:17

Dzieju ja tam nic do ciebie nie mam ale nie widzisz, że problem jest we wszystkich firmach.
Ja miałem duże problemu z PZU z wypłatą odszkodowania i wychodzę z założenia, że jeżeli w każdej jednej firmie są problemy to po co przepłacać.

Jak byśmy chcieli sprawdzać czy wszystkie firmy są rzetelne to w detektywów trzeba by było się bawić.

JareG 27.12.2010 13:22

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 150853)
(..) Jak byśmy chcieli sprawdzać czy wszystkie firmy są rzetelne to w detektywów trzeba by było się bawić.

Jarek, nie ma co sprawdzac - wszyscy beda chcieli nas wydymac bez mydla. Roznia sie tylko skala, metodami i uporem.

JarekAT 27.12.2010 13:34

Dzieju na to czekałem ;) :beer2:

Dzieju 27.12.2010 13:36

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 150856)
Dzieju na to czekałem ;) :beer2:

Oj coś mi się skasował post, ale pogadanka przy piwie aktualna :)

Kuba 27.12.2010 18:51

W PZU startowe miałem wyższe niż całość w Alianz. :Thumbs_Up:

Dzieju 12.04.2011 08:12

wczoraj dostałem info od kolegi odn AXA Direct.
Otóż pewien mercedes miał stłuczkę , została wyceniona przez serwis na kwotę 7200zł.
AXA Direct zgodzila się na piśmie na kwotę 6900zł , no niby całkiem, rozsądnie.
Zastanawiające było to że serwis mający naprawić mercedesa jakoś nie chciał się zgodzić na naprawę bezgotowkową..... czyzby mieli już złe doświadczenia z tą ubezpieczalnią? Niebawem się okazało.
Właściciel mający pisemne zapewnienie o wypłacie 6900 wstawił samochód do naprawy, zainwestował własne pieniądze.
Jego szczęście trwało krótko , parę dni po odebraniu naprawionego pojazdu chcąc odebrać należne pieniądze od AXA Direct dowiedział się że owszem mogą mu wypłacić ale tylko 2200zł.
Pozostaje zabawa w sądy.

Cóż tak to właśnie bywa z tymi niby tańszymi ubezpieczalniami , nie ma nic za darmo ktoś musi beknąć.

Mat 12.04.2011 08:32

Dzieju, przyjmij wreszcie do wiadomości, że mamy XXI wiek, czasy się zmieniły, a światem rządzą księgowi. Podawanie przykładu na to, że AXA jest beeeeee na jednym przykładzie, nie przytaczając podobnych sytuacji z innych firm jest delikatnie mówiąc tendencyjne.
W ciągu ostatnich 2 lat 3 razy bawiłem się w wyciąganie kasy z czyjegoś OC. PZU, Compensa i PTU.
PZU - mała stłuczka, wgniecenie na błotniku. Oględziny pod domem, wycena, zaproponowali kasę (gównianą, ale zawsze), na wszelkie próby reklamacji dali do zrozumienia żebym sp...... i jak mi się nie podoba mogę iść do sądu. Dałem spokój.
Compensa - pełna profeska. Ogledziny pod domem, drugie w warsztacie, konkretna kasa. Pełne zadowolenie.
PTU - wycena (2100), śmiech, kontrwycena (8800), zgoda na 5600. Ale wypłata 2100 :Sarcastic:
Gość zajmujący się sprawą nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile. Super.
Założe się, że znajdzie się tu wiele osób mających zupełnie inne doświadczenia z w/w firmami.
Reasumując. Uważam, że nie ma kompletnie żadnego znaczenia gdzie masz OC. Wydaje mi się, że łatwiej wyrwać kasę z małych firm niż z molochów, które mają w gruncie rzeczy klientów w dupie bo są duzi i mają dużo dobrze opłacanych prawników. Ich stać, nas średnio. Wynik korespondencji z PZU jasno tego dowodził. ZERO dyskusji.
Wyluzuj trochę, będzie lepiej.
Najlepszego :D

Agent 12.04.2011 10:47

Mi OC w Warszawie najtaniej policzyli w Generali.

KML 12.04.2011 18:25

Motocykl najtaniej wychodzi mi w PZU OC+NNW+Auto pomoc 168 zł
Auto Mondeo 2,0 w MTU OC+NNW kierowca+pasażerowie 658 zł przy 60% zniżki

Dzieju 12.04.2011 19:44

MAT , ależ ja jestem wyluzowany, a informację potraktujmy jako tylko informację bez poddtekstów.
Nie miałem zamiaru wykazywać tendencyjności tylko napisałem o przypadku który do mnie dotarł i tyle.
Masz również rację że każdy może mieć inne doswiadczenia z różnymi firmami, zarówno pozytywne jak i nagatywne.
Tak czy inaczej zbiór informacji o ubezpieczalniach daje jakiś tam obraz z którymi bywa więcej problemów a z którymi mniej i na podstawie tego możemy spróbować podjąć decyzję.
Dlatego jak wspomniałeś luzuję się :D mając tylko nadzieję że nie trafię na sprawcę którego ubezpieczalnia będzie robiła problemy.
Jakiś czas temu Hestia ładnie mi wypłaciła ( szybko i sprawnie) , z PZU też nigdy problemu nie było i kwoty sporawe , dawno temu Warta też dała radę.
Na szczęście jak dotąd omijały mnie problemy z odzyskaniem odszkodowania czego wszystkim życzę.

rumpel 12.04.2011 19:54

AXA, z własnej winy uszkodzeniu uległy drzwi w aucie (wgniecenie) a wiec dzwonie ze chce naprawe z AC. Poprzez tel zaproponowano mi kaske i stwierdzono ze jesli chce ogledzin to za dwa dni ktos podjedzie. Po ogledzinach za jakies 2 godz. wycena na maila. Ponieważ kasa zaproponawana pokrylaby koszty naprawy zgodzilem sie, na drugi dzien kasa na koncie wiec pod tym wzgledem ok.

misiak 12.04.2011 21:53

U mnie podobnie jak u Rumpla, wszystko szybko i cacy w axa .
Z tym że ja nie miałem nawet oględzin , kazali porobić zdjęcia i przysłać mailem.

everybike 11.05.2011 15:23

W zeszłym roku w PZU ( jeszcze poprzedni właściciel ) bez zniżek zapłacił za 12m-cy 98zł za OC . Teraz mi przyszło do zapłaty 270zł ;(

Czy inni / Wasi ubezpieczyciele też tak podnieśli składki OC za motocykl ?
Przeszukuję właśnie www firm ubezpieczeniowych i wygląda to słabo .... z roku na roku podwyżka o ponad 100%

majki 11.05.2011 15:38

To nie OC zdrożało a NNW. Pewnie Ci doliczyli najwyższy wariant i stąd ta kwota. ;)

Poncki 11.05.2011 15:40

To chyba coś nie teges...
Ubezpieczałem motonga tydzień temu w pizetju i zapłaciłem 103 zł.
Rejestracja w Warszawie, 40 % zniżek i brak zwyżek.

Chyba że nie masz zniżek i masz zwyżki.

Antek 11.05.2011 15:51

W PZU podnieśli stawki na motocykle względem zeszłego roku o ok 8%. Tzn w zeszłym roku 204, teraz 200, ale po zniżce 10% czyli z automatu było 222pln. No, ale ja młodym kierowcą jestem :)

zombi 11.05.2011 15:56

Jest tak jak Majki, napisał. Zobacz za co zapłaciłeś. Z PZU dostajesz dwa blankiety: jeden wypełniony pełna opcja i drugi do wypełnienia, i tam sam lub poproś agenta to ci obetnie NNW lub wyliczy na inną kwotę za NNW.

elaiden 11.05.2011 18:22

http://africatwin.com.pl/showthread....769#post176769

BABA 11.05.2011 20:55

Cytat:

Napisał everybike (Post 176721)
W zeszłym roku w PZU ( jeszcze poprzedni właściciel ) bez zniżek zapłacił za 12m-cy 98zł za OC . Teraz mi przyszło do zapłaty 270zł ;(

Czy inni / Wasi ubezpieczyciele też tak podnieśli składki OC za motocykl ?
Przeszukuję właśnie www firm ubezpieczeniowych i wygląda to słabo .... z roku na roku podwyżka o ponad 100%

u mnie w PZU OC z NNW za WR-kę 250 w 2009 było 120 zł (ze znizką 60 % ), a w 2010 za to samo policzyli mi już 210 zeta, więc różnica moim zdaniem jest ogromna :mad: już się u nich nie ubezpieczę. Wszystko inne mam w Inter Risk ubezpieczone, wychodzi tanio , jak przyszło z AC szybę zmienić a aucie , to bez problemu , ile na serwisie policzyli, tyle ubezpieczyciel musiał zapłacić i zapłacił, i to bezpośrednio dla serwisu , ja tylko kwit odbierałam , że zrobili co trzeba

everybike 12.05.2011 14:14

Dokładnie w starej polisie jest tak :52zł - OC i NNW ( 15tys.zł ) - 47zł . Bez żadnych zniżek , moto zarejestrowane w Poznaniu . Właściciel powyżej 30 roku życia .

Teraz znalazłem w Warcie - 100zł OC ( 60% zniżek i powyżej 30 lat ) + NNW ( 15tys.zł ) - 100zł . I to najtańsza opcja ..... chyba,że znacie TU tańsze ?

Ogólnie NNW wykupuję tylko ze względu 'hipotetycznego' na pasażera . Bo sam ze względu na członkowstwo w AZS mam lepszą polisę i za jedynę 60zł/rok.

Wurzel 04.08.2011 10:19

Jaką firmę ubezpieczeniową polecacie?

Poncki 04.08.2011 10:37

Polecam PZU.
Tanio, zielona karta free i masz full oddziałów w całym kraju.

Polecam też powitalnię ;)

majki 11.01.2012 18:56

Panowie (i Panie też ;)), jest sprawa. Kończy mi się OC na Sukę. Już wypowiedziałem w Ergo Hestia, gdyż wyliczyli mi 370zeta z NNM na 5kpln. :mur:

PZU podniosło składkę na motóra (w sierpniu płaciłem 90zeta, teraz 102 przy tych samych zniżkach), a do tego nie ma możliwości wyboru wariantu NNW (jest jeden na 15,000zł za 99zeta). Tak więc najniższa suma w PZU wychodzi 201zeta (w sierpniu 156zł). :dizzy: I nie interesuję ich, że przechodzę z kolejnym sprzętem do nich, bo w motórach to się nie liczy, przy puszkach jak najbardziej... :Sarcastic:

Byłem jeszcze w Uniqa (wcześniej miałem tam afrę ubezpieczoną). OC wyszło 126zł (przy -60%) + NNW: 5,000-23zł, 10,000-46zł, itd. Jest też NNW Kierowcy (ale tylko przy dużych urazach lub zgonie), kosztuje przy kwocie 20,000-8zł, 100k-40zł! Można łączyć zwykłe NNW z NNW kierowcy (i tak może zrobię). Tak więc w Uniqa wychodzi 172zł (z NNW na 10k) lub 157 (z NNW 5k + NNWK 20k).

Zna ktoś jeszcze jakąś w miarę tanią firmę na OC dla motóra?? PZU zaczyna przeginać, a nie mam czasu ganiać po agencjach (w necie mało która firma uwzględnia 2oo).

Z góry dzięki :)

edit: a może wziąć samo oc i dokupić jakieś ubezpieczenie niezależne, ale tak żeby się łapały urazy motórowe (a DRka będzie latać w terenie...). W Uniqa jest opcja Życie&Ochrona. Jest to krótkoterminowe ubezp. na życie. Suma ubezp. 50,000 kosztuje 100zł/rok i obejmuje wypadki komunikacyjne we wszystkich środkach transportu + życie pryw. W tabelce świadczeń jest od złamania kości (2-15%) po trwałe inwalidztwo (100%), więc by się łapało większość urazów. Można by tym "wyręczyć" NNW na wszystkie moje pojazdy (fura + 2 motóry). Może to jest dobre wyjście? Też wyjdzie suma 200zeta, ale później mniej zabulę za OC na 4oo i Afrę...

yuchyo 12.01.2012 09:46

sprawdź allianz direct - ubezpieczałem samochód i wszyscy najtańsi chcieli 560 - do 700 zł PZU - zadzwoniłem do allianz direct i kupiłem za 402 zł:)

Wegrzyn 12.01.2012 09:57

Majki wczoraj byłem auto ubezpieczyć i w PZU bez problemu obniżyli mi NNW na 66 zł. Może spytaj jeszcze w innym punkcie.

Scorpi 12.01.2012 14:20

Uwazajcie na ubezpieczenia. Niektóre tanie ubezpieczalnie obnizyli składki ale w umowach maja klauzule ze pokrywaja szkody do okreslonej wysokosci.

Tak wiec dla przykładu skasujemy niechcący nową eske za 200 tyś a np t.u. poniesie koszty w wysokosci przykładowo 80 000 to reszta zostaje na naszej bani

Nieznajomośc prawa niezwalnia nas z zobowiazku jego przestrzegania...

kiub 12.01.2012 14:28

Majki, NNW w PZU można spokojne wziąć do motoru na 10tys za 66zł lub nawet na 5tys. za 33zł (chociaż w zaleceniach mają min 10tys).
Jednak opcja osobnego NNW 24h wydaje się lepsza, szczególnie jeśli chodzi o motory, gdzie nie musisz zazwyczaj chronić pasażerów poprzez NNW komunikacyjne przyporządkowane do pojazdu.

Tylko przeczytaj dokładnie wyłączenia.

lotnik 12.01.2012 20:15

68 zł w PZU

majki 12.01.2012 23:42

Cytat:

Napisał yuchyo (Post 215316)
ubezpieczałem samochód

Cytat:

Napisał Wegrzyn (Post 215318)
byłem auto ubezpieczyć

Słowo klucz, chodzi o moto, a to niestety zupełnie co innego...

Cytat:

Napisał kiub (Post 215381)
Majki, NNW w PZU można spokojne wziąć do motoru na 10tys za 66zł lub nawet na 5tys. za 33zł (chociaż w zaleceniach mają min 10tys).

Tak, można, ale przy przedłużeniu OC, przy nowych polisach ponoć mają nakaz wydawania tylko najwyższego wariantu. :dizzy: Sam już nie wiem, jak brałem w sierpniu na afrę to były dostępne wszystkie 3 wersje, a teraz tylko 99zeta. Sprawdzę w innym punkcie, ale byłem w siedzibie głównej w Wawie...

KML 22.01.2012 11:34

Jak w zeszłym roku chciałem moto ubezpieczyć gdzieś indziej niż w PZU to wszędzie wychodziło drożej, tak że zostałem w PZU.
Auto za to mam już gdzie indziej bo w PZU było strasznie drogo.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.