Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Złodzieje i oszuści na aledrogo ebay etc (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5781)

rambo 25.02.2010 11:26

Złodzieje i oszuści na aledrogo ebay etc
 
Czy dla dobra społeczności afrykańskiej, taki dział by się nam nie przydał.
Mam jednego delikwenta z allegro :mur:

hubert 25.02.2010 11:29

Dawaj Rambo, liczę na solidne uzasadnienie....

Zastanawiam się tylko czy w tym dziale to ciągnąc ...

ramires 25.02.2010 11:31

przeniósłbym ten temat gdzieś poza publike mimo wszystko

hubert 25.02.2010 11:33

Hmm ale gdzie ?

ramires 25.02.2010 11:35

Kupię/Sprzedam i chyba bym nawet podwiesił ten temat

zombi 25.02.2010 12:17

Cytat:

Napisał ramires (Post 103163)
Kupię/Sprzedam i chyba bym nawet podwiesił ten temat

Poszedł bym dalej i ukrył w finansach (może to być drażliwy temat), ale przydatny.

hubert 25.02.2010 12:32

Rambo, Ciebie jako założyciela wątku zapytuję. Zgadzasz się żeby w Sprzedam kupię ten wątek umieścić ?

ramires 25.02.2010 12:38

Hubert - po primo, nawet nie masz pojęcia jak wiele będzie wejść jak to będzie na publice - takie kwestie muszą być poza publicznym dostępem (mówię o niezalogowanych)

Franz 25.02.2010 12:54

Zanim ustalicie gdzie to umieścić , gość naciągnie jeszcze paru i zwinie interes :D

wieczny 25.02.2010 12:58

Nie chcę mieć rzucania błotem w dziale. Poza tym uważam, ze faktycznie jak to ma być dostępne to tylko dla zalogowanych. Ba, dla składkowiczów.

AnubisXRV 25.02.2010 13:10

Cytat:

Napisał wieczny (Post 103197)
Nie chcę mieć rzucania błotem w dziale. Poza tym uważam, ze faktycznie jak to ma być dostępne to tylko dla zalogowanych. Ba, dla składkowiczów.

100% popieram, szczególnie ostanie zdanie.

rambo 25.02.2010 13:45

Panowie, spokojnie. Ustalcie gdzie to ma być itd.
Co do ukrywania tego postu czy podwieszania: Nie ma służyć wyżywaniu się na hujach z allegro, tylko ma pełnić role ostrzegawczą dla innych. Wiadomo o co chodzi.

Rozchodzi się o górną półkę do AT z Bydgoszczy za 100zł więc nie ma co bić piany, ale nie kupuje nic na razie do AT z tego miasta :Thumbs_Down::D

wieczny 25.02.2010 14:06

Nie jestem przeciw tematowi, a przeciw wylewaniu oskarżeń. Zamiast "oszust" użycie słowa "podejrzany", "o zachwianej reputacji", "chwilowa przerwa w dostawie uczciwej usługi" zabrzmi grzeczniej, bardziej kulturalnie. My sobie i tak swoje pomyślimy, ale niech to chociaż wygląda :).

rambo 25.02.2010 14:11

No ja j uważam że zjawiska po imieniu nazywać a nie owijać w bawełne.

baloo 25.02.2010 15:50

Rambo - podeślij mi na priv link do tej aukcji... Popatrzę co to za "sąsiad"...

jorge 25.02.2010 19:09

Popieram ukrycie w "finansach".

Rambo Ty masz zapewne dowody, ale jeśli ktoś poinformuje o kolesiu posiadającym dużo kasy - może narazić się na sprawę sądową z tytułu pomówienia. Pewnie oszust przegra - ale po co to komu.

Natomiast powiadomienie w stylu "podejrzenie popełnienia przestępstwa oszustwa / celowego wprowadzenia w błąd lub mniej "prawnie" - a'la Wieczny, spowoduje, iż samo skierowanie sprawy do sądu będzie niezasadne.:umowa:

jaro5000 25.02.2010 20:17

troche OT, ale może by całe forum ukryć?? niech nikt niepowołany nie widzi niczego. I żeby nic nie było, Kononowicz jednak może trafić na podatny grunt. Za niedługo zaczniecie rozważać każdy jeden wątek pod kątem opłacania składek.

zombi 25.02.2010 20:44

To nie jest kwestia opłacania składek.
W tej sprawie chodzi, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych pozwów sądowych.
Rejestruje się sporo osób, a wśród nich wielu szukających okazji do reklamy i sprzedaży (jest to ten sam segment co sprzedawcy allegro) i tu jest ryzyko.
Jasne i sztywne określenie grona odbiorców (np. składami) w razie "niemca" pewnie pozwoli na przedstawienie tego faktu jako plotek pomiędzy znajomymi.

Przepraszam prawników za moje intuicyjne wywody w dziedzinie prawa :o

PS. Powód mojej wypowiedzi, nie róbmy znowu zadymy, że Ci są lepsi Ci gorsi, a Tamci to kutasy :vis:

Cytat:

Napisał jaro5000 (Post 103312)
troche OT, ale może by całe forum ukryć?? niech nikt niepowołany nie widzi niczego. I żeby nic nie było, Kononowicz jednak może trafić na podatny grunt. Za niedługo zaczniecie rozważać każdy jeden wątek pod kątem opłacania składek.


Wolo 26.02.2010 08:52

Chyba nikomu nie chodzi o wylewanie pomyj czy wzajemne oskarżanie, a zwyczajnie o opisanie zaistniałej sytuacji- co w tym złego? Inni będą mieć się na baczności w przypadku interesów z delikwentem, z którym już wcześniej były problemy.
To tak, jakby najlepszy kumpel wiedział, że zdradza Cię żona, ale nie powiedział o tym w imię "nie wylewania na kogoś pomyj".

Na innym forum, w którym uczestniczę, takie tematy się pojawiają i uwierzcie, świetnie spełniają swoje zadanie- wywołany "do tablicy" user musi wyjaśnić i załatwić dwuznaczną sytuację, inaczej naraża się na forumowy ostracyzm i wykluczenie z wspólnych spotkań.

Być może niezbyt fortunnie zatytułowano ten wątek, aczkolwiek, jak napisał Rambo- nie ma co owijać w bawełnę, a opisywanie faktów nie powinno urazić nikogo poza nieuczciwym.

Pozdrawiam

podos 26.02.2010 08:56

Słyszaleś o komentarzach do transakcji? Daj negatywa i po sprawie. Po to jest allegro. Juz byla raz ta dyskusja.

Franz 26.02.2010 09:03

na allegro dałem dwa czy trzy negatywy i w odwecie dostałem również negatywy.
Towar dostałem ale był niepełnowartosciowy .Niezgodny z opisem.
Mnie zależy by ich nie mieć.

majki 26.02.2010 09:23

Popieram temat, może się przydać i kogoś uratować od szarpaniny.:Thumbs_Up:

Kumpel zanabył na alledrogo taśmę do owijania wydechów i jej nie dostał. Sprzedawca ma już zawieszone konto, więc negatyw nic nie da. Ale namierzyliśmy kolesia po telefonie, z warsztatem i sklepem gdzieś w PL. Allegro ma to w d...., policja też...:mur:

To podobnie jak ma Hubert z Bosmotocykle - ku przestrodze.

Wolo 26.02.2010 09:58

Cytat:

Napisał podos (Post 103425)
Słyszaleś o komentarzach do transakcji? Daj negatywa i po sprawie. Po to jest allegro. Juz byla raz ta dyskusja.

A jak się sprawdza komentarze w otomoto?

rambo 26.02.2010 10:00

a no więc właśnie, nie ma co się bawić. Nawet jak takiemu zamkną konto to se na żone siostre brata załozy drugie, i dalej będzie sprzedawał malowane spreyem półki do AT i krzywe :mur:

Ciapek 02.03.2010 20:54

Co do komentarzy na allegro fakt dasz negatywa dostaniesz również. mnie też wielokrotnie oszukali na allegro, może niekoniecznie kupując rzeczy motoryzacyjne ale np kupiłem ipoda a dostałem mp4 w opakowaniu apple :/


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.