Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Komu jajka w deszcz nie mokną-czyli o spodniach rzecz.. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1189)

BartekJ 23.07.2008 20:26

Komu jajka w deszcz nie mokną-czyli o spodniach rzecz..
 
Ekhm....Tego...NO zmokły mi...dzisiaj..znowu...Ale że przewiduję zanabycie w najbliższym czasie gatków z membraną to pytam, w czym kto jeździ i może polecić. Chcę kupić raz a dobre, więc nie szczędźcie swoich doświadczeń i klawiatur. Od razu dodam, że na cuda (cenowo) rukkopodobne se nie pozwolę, niestety.
A, do ERY mnie nie wysyłajcie; byłem i tam cudów tyż ni ma...:D :D

rambo 23.07.2008 20:37

GORETEX to nie Era ale działa

ferdek 23.07.2008 20:37

Z tego co się orientuję to dziewczynom nie mokną, musisz ich zapytać :haha2:

BartekJ 23.07.2008 20:45

Mokną...ale od środka...jak ze mną jadą... i nie do końca to jajka są..:D:D:D:D:D

ramires 23.07.2008 20:59

Bartek, a sprawdziłeś, czy Ty czasem nie popuściłeś ... i tak nagle wilgotno się zrobiło ... ?


:D

randal 76 23.07.2008 21:10

zaraz tu wymyślicie pampersy z Gortexu:haha2:

e200g_ 23.07.2008 21:19

Cytat:

Napisał BartekJ (Post 16574)
Ekhm....Tego...NO zmokły mi...dzisiaj..znowu...

Folia do paletowania:oldman: Cena około 40zl za rolkę, rolka 50cm szerokości, na rolce metrów od groma i trochę...jedynie, tak sobie myślę, bo sam nie probowałem, może być problem z odparowywaniem i oddychaniem materialu. No i jednorazowego użytku to będzie raczej:Sarcastic: No i tez nie wiem ile razy i jak byś sie musiał owinąć dla uzyskania pożądanego efektu?? Ale wszystko przed tobą !!! Przecieraj nowe szlaki :oldman:

wojtekm72 23.07.2008 21:25

A może ----------, przepraszam -ale condony nie są złe

wieczny 23.07.2008 21:27

A na poważnie - ja mam komplet BF Desert i nie pamiętam, żeby mi prącie z moszną zmokło od deszczu :). Raz mi baba wyjechała, a na takie zmoczenie membrana nie pomoże. No może kondon... tfu, co ja gadam :D.

hubert 23.07.2008 21:30

Powtórzę to co Rambo. Tylko Goretex :Thumbs_Up:

e200g_ 23.07.2008 21:37

Cytat:

Napisał hubert (Post 16594)
Powtórzę to co Rambo. Tylko Goretex :Thumbs_Up:

Zgadzam sie w całej rozciągłości. Gore RULEZ !!! Mam z Hein-Gericke, 3 godziny w ulewie i to takiej, jakby ktoś z wiadra lal na głowę i po dojechaniu do domu stwierdziłem, ze mam sucho i to nie tylko na jajkach :p

http://www.hein-gericke.co.uk/shop/p...roducts_id/441

hubert 23.07.2008 21:57

He he mam dokładnie takie same spodnie :-) 600 PLN na motobajzlu ..

felkowski 23.07.2008 22:05

Cytat:

Napisał wojtekm72 (Post 16591)
A może ----------, przepraszam -ale condony nie są złe

Sorki może ja mam małe doświadczenie i ten tego, ale jajka w kondom mi się nie mieszczą :)

Dzieju 23.07.2008 22:25

BF Desert , spodnie , nie wiem czy mają goretex ale potwierdzam : nie przemakają , oddychają ( mając wpiętą podpinkę i membranę przy ok 25* zachowany komfort termiczny, jak i przy ok 0-2* również)
i są wygodne.
Kurtka EVO, również 3 w 1 , nie przemaka , fajnie oddycha, komfort termiczny sprawdzony w zakresie 0-30* podobnie jak spodnie deserta.
Jeśli góra BF desert działa tez dobrze jak i spodnie to taki zestaw jest godny polecenia.

BartekJ 23.07.2008 22:29

Cytat:

Napisał randal 76 (Post 16586)
zaraz tu wymyślicie pampersy z Gortexu:haha2:

I tak dobrze, że nie....kondomy..:D:D:D:D:D

A wracając do jajek..meritum, znaczy. Kolejne pochwały na Heiny słyszę.
I coś mi mówi, że taki napis będę miał na kolanie/udzie/dupie/czy gdzie tam jeszcze :D.
Ale bez krępacji, piszta jeszcze...pośmiać się można, gdy żabami z nieba wali :). O spodniach także...

podos 23.07.2008 23:02

Cytat:

Napisał e200g_ (Post 16598)
Zgadzam sie w całej rozciągłości. Gore RULEZ !!! Mam z Hein-Gericke, 3 godziny w ulewie i to takiej, jakby ktoś z wiadra lal na głowę i po dojechaniu do domu stwierdziłem, ze mam sucho i to nie tylko na jajkach :p

http://www.hein-gericke.co.uk/shop/p...roducts_id/441

cóż, nic dodać nic ująć. Do goretexu sie nie wlewa. ani za godzine ani za 10.
Ostatnio wykryłem ze do wedkarstwa muchowego uzawa sie spodniobutów wlasnie z goretexu. CZYLI STOI SIE W WODZIE PO PAS KILKA GODZIN - jakby ktos nie wiedzial co to wedkarstwo muchowe.

e200g_ 23.07.2008 23:20

Cytat:

Napisał podos (Post 16614)
- jakby ktos nie wiedzial co to wedkarstwo muchowe.

Ja raz sie dałem namówić na wędkarstwo ogólne, ze sie tak wyrażę i było...no właśnie, nie wiem jak było:drif:. Weekend wyjęty z życiorysu, mam jakieś przebłyski niewyraźne, jakaś motorówka, pomost czy jakieś molo, chyba nawet wędka, spodniobutow z Gore to chyba raczej nikt nie używał, tak wiec w tej materii nie będę sie wypowiadał. Jedno wiem po wydarzeniach tamtych dni: Wędkarstwo, czy to muchowe, czy spinningowe, czy nawet spławikowe, TO SPORT DLA TWARDZIELI :rules: !!!!!!!!!!!!!!!!!

rambo 23.07.2008 23:57

miałem takie spodnie jakie mial Hubi i E200g. kupione na bajlzu za 570zł. mailem rok. nie moge nic im zarzucic. klasa. niestety silny marketing w PL modeki i retbike robi swoje, cusz. moze i dobrze :)

ferdek 24.07.2008 20:22

Chłopy, nie uwierzycie co mnie dziś spotkało!?! Wracam sobie do domu, złapał mnie deszcz. Miałem na sobie dżinsy i to nie byle jakie, bo oryginalne big stary. I wiecie co?? Zgadnijcie! .... Przemokły :vis:

Ja już nie wiem jakie te ciuchy kupować, a może by tak w samych gaciach jeździć? No i w przypadku dzwona uniknęłoby się wydatków na nowe spodnie. Oczywiście gacie musiałyby być w technologii rejli.
:fool2:

czosnek 24.07.2008 20:27

http://www.allegro.pl/item402425284_..._s_44_46_.html

http://www.allegro.pl/item402423659_...xl_56_58_.html

A może coś takiego??
Niemiecka armia robi porządne rzeczy :)
Mam taką kurtkę. Długa, z wysokim kołnierzem. Nie wiem jak się sprawdza na motocyklu ale w cywilu nic jej nie brakuje... no może więcej kieszeni by się przydało.

No i cena....

majo 24.07.2008 20:52

Moim skromnym zdaniem jezeli kupować rzeczy militarne z gore-texu to tylko brytyjski lub amerykanskie, niemieckie sa mniej praktyczne w uzytkowaniu,samo szycie mniej zadowalające.

rambo 24.07.2008 20:56

mój takie jeden znajomy mówi ze najlepsze membrana to nie goretex tylko gołotex :haha2:

ferdek 24.07.2008 21:03

Polskie też są dobre bo polskie! Poważnie, polski wojskowy gore-tex daje radę, nie sprawdzałem jeszcze na moto ale ogólnie jest dobry, tylko może niektórym kamuflaż nie pasować, nie każdy chce wyglądać jak żołnierz no i ciężko go dostać.

czosnek 24.07.2008 21:30

Ja wybrałem niemiecki głównie ze względu na znikomą ilość miejsca jaką zajmuje po zwinięciu. Fakt, że nie ma żadnych podszewek czy innych siateczek no ale coś za coś.
A polski to proszę bardzo tutaj :)

http://allegro.pl/item403376060_nowy..._gore_tex.html

Amerykańskie kurtki gore dość fajnie podrabia polski Helikon

czosnek 24.07.2008 21:31

Ferdek. Ty sądząc po avatarze powinieneś mieć raczej sentyment do francuskiej armii ;)

ferdek 24.07.2008 21:49

eeee tam francuska armia :vis:
Jak się nazywa 10 tys ludzi z rękoma w górze?? -armia francuska
a ilu potrzeba ludzi, żeby obronić Paryż? -nie wiadomo, nigdy tego nie próbowano :haha2:
Avatar mam taki, bo jest w mundurze i z karabinem (a to, że mundur byle jaki i karabin też złom to już trudno, innego nie było hehe)
P.S. A to polskie goro na manekinie wygląda śmiesznie, ale w rzeczywistości jest fajne, wygodne, ma dużo praktycznych kieszeni, też zajmuje mało miejsca, można od spodu wpiąć polarek no i najważniejsze: DZIAŁA

hubert 24.07.2008 22:07

Ile biegów ma francuski czołg ?

Pięć ... jeden do jazdy do przodu i cztery do tyłu :D

Zastanawiam się gdybym jeździł w polskim goreteksie, czy nie zatrzymywałaby mnie żandarmeria ;)

czosnek 24.07.2008 22:11

Cytat:

Napisał hubert (Post 16806)
I

Zastanawiam się gdybym jeździł w polskim goreteksie, czy nie zatrzymywałaby mnie żandarmeria ;)

Teoretycznie bardziej jesteś narażony na zastrzelenie w obcym goretexie jako zwiad wroga ;)
Swojego czasu słyszałem, że nielegalne jest noszenie polskich flag na mundurze jeśli się nie jest żołnierzem :vis:

ferdek 24.07.2008 22:13

Hubert, bez obaw, nie zatrzymywałaby Cię. Trzeba tylko jeździć bez flag na ramionach no i obiło mi się o uszy, że metki w środku należy wyciąć, jeśli jest to kama lub tym bardziej, jeśli jest na nich napisane MON.
Przecież teraz goro można kupić nawet na bazarze :Thumbs_Up:

BartekJ 24.07.2008 23:09

Te miemieckie texy nawet względne. Ale czemu to ku..a tak daleko??! Mam jednak potężną potrzebę przymiarki ciucha. Jak z RETBIKIEM - niby kurtka to kurtka, ale jakoś nie leżała i to nie było to.

czosnek 24.07.2008 23:17

Cytat:

Napisał BartekJ (Post 16823)
Mam jednak potężną potrzebę przymiarki ciucha.

Zajrzyj do pierwszego z brzegu sklepu z militariami, powinni mieć. Ja swój kupiłem w Krakowie na Starowiślnej.

krystek 30.07.2008 17:00

kiedyś kupiłem rekawice z gore texem polarowe The North face za 25 zł myślalem,że to okazja, i przemokły odrazu.
nie chce mi sie wierzyć, że dobry gore kosztuje 50 zł
Gore, tak zgadzam sie z przedmówcami, ale raczej nie uzywany, w butach dają gwarancje na rok. Najcenniejsze są ciuchy z wypinana membrana ponieważ jak nie leje to po co ci gore, wiec sie nie zużywa.
Nawet gumiaki wodery jak bedziesz zwijał lub składal tak samo to sie w gumie dziura zrobi, z gore jest tak samo.
Mam spodnie HG, miałem orgazm jak sobie ja kupiłem i nie jadlem przez 3 dni bo miałem dość katecholamin we krwi, natomiast pojezdzilem sobie w nich 2 lata i nie trafilem na ulewę, wiec myślałem, że są topowe,aż wreszcie w drodze ze skawiny do krakowa złapał mnie taki deszcz, że wykrecałem jajka przez 3 dni, myśle że czas i zginanie zrobiło swoje.

Babel 30.07.2008 19:16

Cytat:

Napisał czosnek (Post 16779)
http://www.allegro.pl/item402425284_..._s_44_46_.html

http://www.allegro.pl/item402423659_...xl_56_58_.html

A może coś takiego??
Niemiecka armia robi porządne rzeczy :)
Mam taką kurtkę. Długa, z wysokim kołnierzem. Nie wiem jak się sprawdza na motocyklu ale w cywilu nic jej nie brakuje... no może więcej kieszeni by się przydało.

No i cena....

Te ciuchy z Budeswery moim koledzy od motorków z koszem uzywaja - bardzo chwalą w różnych warunkach.

Mroq 30.07.2008 20:12

Panowie, trzeba wozić ze sobą kondon p/deszczowy jedno lub 2 częściowy, ja używam z louisia za 12 jurków, bajrasz zanabył w sklepie wędkarskim za 30 zet 2 częściowy, ostatnio moczył go 3 tyg. w skansynawii i spoko..

-RaF- 30.07.2008 22:03

Cytat:

Napisał Mroq (Post 17581)
Panowie, trzeba wozić ze sobą kondon p/deszczowy jedno lub 2 częściowy, ja używam z louisia za 12 jurków, bajrasz zanabył w sklepie wędkarskim za 30 zet 2 częściowy, ostatnio moczył go 3 tyg. w skansynawii i spoko..

Po mojej ostatniej lipcowej wyprawie "prawie dookoła Polski" zaliczyłem 5h w ulewnym deszczu w drodze z Bieszczad na Mazury - bez kondona! :mur:, była niezła walka ze sobą. Przemoknięte rękawice (po 20 minutach - Modeka Racer) i przeszywający ból od dłoni dał się we znaki - do dzisiaj czuję w palcach.
Na dupie maiłem Spodnie Modeka Melville z wpiętą membraną - jajeczka suche pomimo tego pogodowego horroru :)

MaRP 31.07.2008 09:22

Przemakające rzeczy to jedno.
Kiedyś na trasie Lyon - Karshlue deszcz, ale jechałem sobie w kondoniku z gore, przy czym trzeba zaznaczyć, że to było gore jakie używa się w ubraniach dla zawodowców, zresztą szyte w Polsce:oldman:), było sucho i normalnie.
Ostatni burzowy weekend, od Radomska do wrocka w deszczu, kurtka nie puściła wody, kondona nie miałem, ale było tak cholernie zimno, że z motoru pod domem ledwo się zwlokłem.
Podsumowując: kondon nie tylko chroni przed wodą, ale też przed utratą ciepła.
Hough!:oldman:

JareG 31.07.2008 09:28

Cytat:

Napisał MaRP (Post 17698)
Przemakające rzeczy to jedno.
(..)
Podsumowując: kondon nie tylko chroni przed wodą, ale też przed utratą ciepła.
Hough!:oldman:

Dobrze jest miec grzane manetki, i zabezpieczyc czyms* przed wiatrem miesien piwny - jest w bebolu bedziesz mial cieplo, to reszta opakowania wytrzyma :):Thumbs_Up:

U mnie najgorzej jest ze stopami - mimo ze mam dobre goretexowe trepy, to leci na nie woda spod kola, wieje etc., i trace czucie - ale na szczescie wiele go tam nie potrzeba :D

* chocby stary patent - gazety

ferdek 31.07.2008 20:47

Właśnie sobie przypomniałem o jednym wynalazku: po przeczytaniu ostatniego posta: skarpety goretexowe, ciężko je dostać a szukać trzeba w dobrych sklepach turystycznych, są drogie ale koledzy sprawdzili je w porach jesienno-zimowych i wiosennych w Bieszczadach (z buta a nie na moto) i nie mogą wyjść z zachwytu. Buty prawie się rozłożyły na nogach, a stopa sucha.

yowisch 31.07.2008 22:27

a ja używam czegoś takiego:
http://www.polo-motorrad.de/group/10...details.0.html
co prawda jedno mi się podarło w Skandynawii, ale mam drugie:)
a na rączki i nóżki sprawdzają się takie patenty, nawet w zimne dni:
http://www.polo-motorrad.de/group/10...details.0.html
http://www.polo-motorrad.de/group/10...details.0.html

bajrasz 01.08.2008 18:07

mam portki, które nie przeciekają, ale jak Marp dobrze zauważył, może jest sucho, ale zimno. Jakikolwiek kondon, chroni przed wodą, a przede wszystkim przed wiatrem.
Wróciłem właśnie z Norwegii, gdzie nas pogoda nie rozpieszczała, a zestaw za 30pln,
pozwalał się delektować okolicznym pięknem.

http://img403.imageshack.us/img403/5756/dsc00651bn2.jpg

można to kupić w każdym wędkarskim sklepie.(na zdjęciu ten po lewej)
A z racji, że ostatnio jakoś zbyt ciepło jest, to rada jak sie nie ugotować
w tych wszystkich cordurach: zlać się wodą i przez godzinę ma się święty spokój

panto 21.04.2009 15:01

Koledzy poradzcie jakie firmy trzeba brać pod uwagę przy zakupie ubrań nie mam nic a jutro kupuję moto rd04 słyszłem że modeco jest niezłe

hubert 21.04.2009 15:24

Nie modeco tylko Modeka a czy są niezłe to sprawa dyskusyjna :) Ja bym polował na Hein Gericke z goretexem na bajzlach ...

wieczny 21.04.2009 21:32

Jakie by nie były to pewnie prędzej czy później przez tę kanapę pęknie membrana, prosto na jajach...

podos 22.04.2009 08:48

Wieczny, nic nie jest wieczne ;)

wieczny 22.04.2009 09:04

Łoj descyku, podos i podos... ;)

:webers:

rambo 22.04.2009 10:29

:haha2::haha2::haha2:

zombi 22.04.2009 22:04

Mam Hein Gericke + podpinka gore. A na górę zakładam kurtkę BF przeciw deszczową (długość kurtki - poniżej pasa). Sucho i ciepło :)

AnubisXRV 23.04.2009 22:36

A ja wychodzę z założenia, że co ma wisieć, nie utonie :oldman:

puntek 24.04.2009 09:35

wczoraj mnie zmoczyło .... zanabyłem swego czasu Tshull a i niestety spodnie nie dały rady :( inna sprawa że żadnych membran nie mają tylko foliowaną tkaninę - nawet w nieprzemakalnych kieszeniach miałem wodę :)
Kurtka tshulla dała radę tylko na rękach do połowy łokcia miałem mokro :(

Fakty takie że w małym deszczyku było ok - około 15 km z prędkością 50 km/h byłem suchy ( przynajmniej nie odczuwałem zimna z wody :)

Przy lejącym deszczu i po 20 km poczyłem zimno nie tylko w spodniach...

Buty przemokły chyba od razu, ale dopiero po 40 km w domu zobaczyłem że mam kompletnie mokre nogi - znaczy zimno nie miałem (diadora mud).

W gore nie jeździłem nie wiem ... kondoma bym sobie kupił ale cienki musi być i żeby go łatwo skłądać można było :) no i tani

Blady Hassel 27.05.2009 22:51

trochę reklamą zaleci ale kupiłem komplet ze stanów kurta i spodnie firmy Fieldsheer. Mało albo i wcale u nas znane ale jakoś tak wyszło, że wiekszosc ciuchów mam zza oceanu. Spodnie dokładnie takie jak te z allegro http://moto.allegro.pl/item641749218...ektor_xxl.htmlna razie trafił się tylko jeden dzień deszczowy od kiedy ją mam i akurat byłem w nich na moto ale za to niemal cały czas lało. Mnóstwo spraw do pozałatwiania ale mimo deszczu zdecydowałem się że będę nie miętki. Praktycznie miasto, korki i potem trochę trasy za tirami. Miałem trochę niepewności patrząc na zamki i ich umiejscowienie i byłem pewien, że tamtędy poleci woda ale jakos tak sam nie wiem jak to działa, że nic się nie dostało. Kurtka może jest trochę za sztywna ale jest pancerna i przed zakupem trafiłem na opis gościa, który w tym komplecie alaskę zaliczył łącznie ze śniegiem i mrozem i ponoć przeżył, bo w końcu pisał o tym:) Buty mam wysokie z Gore ale i tak spodnie idą na wierzch więc poniekąd podwójną ochronę mam na częsci butów. Swoją drogą czym pielęgnujecie buty skórzane? jakieś zwykłe środki czy coś specjalnego do motobutów? Pozdro


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.