Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Beta RR 4T zakup (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36121)

rrolek 10.04.2020 09:16

Adam ma sporo racji. Taki sam olej w obu obiegach jest na pewno lepszym rozwiązaniem.
Rozdzielenie układów ma jednak moim zdaniem sens.
Jak pisałem wcześniej po 30 mth (resurs olejowy Bety) olej w silniku jest owszem ciemny ale nie zaciągnięty jakimiś osadami czy sadzą. Olej ze skrzyni natomiast jest zawsze zaciągnięty na szaro a magnes w śrubie zarośnięty miałem - myślę że kwestia wycierania tarcz, w 350 jednak trzeba robić sprzęgłem. Na pewno dobrze że taki wymordowany olej pod koniec resursu nie smaruje układu korbowo-tłokowego.

Adagiio 10.04.2020 09:21

30 godzin to za dużo, ja zmieniałam co 15, max 20 na wyjazdach jak nie było piłowania

dzinks 10.04.2020 11:53

Dzięki za konkrentne podpowiedzi.
Zamawiam na początek po litrze Mily race offroad.

Kolejna sprawa:

W 2020 nie wiem czy jest inny filtr oleju, bo w HF katalog mówi do 2019 HF631

Czy się zmienił?

dzinks 24.04.2020 22:03

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 676333)
Lepiej żeby był luźniejszy niż naciągnięty. Usiądź na moto i sprawdź czy nie jest za bardzo naciągnięty jak ustawisz na te 35 mm

Jak usiadłem to był mega naciągnięty. Powinien być luźny z zakresem 35mm jak usiądę?

Widzę że nawet jak go samego postawie w pion to już jest dosyć naprężony.

rrolek 24.04.2020 22:46

Przy maksymalnym naciągnięciu łańcuch powinien mieć tak ok 1 cm luzu. 35 mm za serwisowką to za malo.
Ja w każdym moim enduraku robię tak:
- odkrecam dolne mocowanie amora,
- w położeniu maksymalnego napięcia łańcucha (gdzieś w położeniu równoległym wahaczaa do gruntu) ustawiamy luz jak pisalem,
- dokrecam amor, stawiam na kołach, pobujam trochę tyłem, wbity luz,
- wkładam 2 palce miedzy łańcuch i wahacz i przesuwamy je w stronę zębatki zdawczej,
- zapamiętuje/zaznaczam miejce gdzie są scicniete ale dają się wyjąć/włożyć prostopadle do wahacza (nie cofając w stronę kola),
Potem ustawiam naciąg tak by wchodziły w wiadomym miejscu te palce.
Precyzyjniej można to zrobić z jakimś docietym wzornikiem ale palce mam zawsze ze sobą.

Pozdr rr

magrafb 26.04.2020 18:42

To skrzyń biegów najlepiej lać olej Nills.
Dedykowany do trialu. Wielu czołowych zawodników go leje ja również.

CzarnyCzarownik 26.04.2020 18:56

To nie jest tak, że jakbyś dobrze zapłacił to by zawodnicy nawet kujawski lali i mieli na ubrankach logo "kujawski z pierwszego tłoczenia"? :D

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

magrafb 26.04.2020 19:13

Nie mówię o sponsoringu bo to inna historia.
Mówię o zawodnikach typu Jędrzejczak, loboz, Olszewski którzy fizycznie leją nilsa

rrolek 26.04.2020 20:33

Wyczynowe motorki wymagają częstej zmiany oliwy wiec jest okazja protestować różne wynalazki.
Mi osobiście wydaje się że skrzynią najlepiej chodzi na Motulu Transoil. Wielce zachwalany na amerykańskich forach ATF klasy F nieco mnie rozczarował. Przy leniwym prykaniu skrzynia chodzi tępo. Może rzecz w tym że generalnie sprzęgło i skrzynia lepiej w tych sprzetach chodzą jak się śmielej kręci?
Następnym razem naleje Nillsa tym bardziej ze cenowo nie odlatuje, ce pobaczym.

Pozdr rr

dzinks 26.04.2020 23:00

Cytat:

Napisał rrolek (Post 679067)
Przy maksymalnym naciągnięciu łańcuch powinien mieć tak ok 1 cm luzu. 35 mm za serwisowką to za malo.
Ja w każdym moim enduraku robię tak:
- odkrecam dolne mocowanie amora,
- w położeniu maksymalnego napięcia łańcucha (gdzieś w położeniu równoległym wahaczaa do gruntu) ustawiamy luz jak pisalem,
- dokrecam amor, stawiam na kołach, pobujam trochę tyłem, wbity luz,
- wkładam 2 palce miedzy łańcuch i wahacz i przesuwamy je w stronę zębatki zdawczej,
- zapamiętuje/zaznaczam miejce gdzie są scicniete ale dają się wyjąć/włożyć prostopadle do wahacza (nie cofając w stronę kola),
.....

Pozdr rr

Dwa place to nad ślizgiem czy przed nim?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.