Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Dętki? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=26821)

rrolek 01.02.2020 17:50

Wieczór

Jak wyrwać wentyl? Ano starczy, ze oponka spadnie z rantu i się obróci ciągnąc za sobą detke. Przyczyną jest zawsze za niskie ciśnienie i brak szpanera. A za małym cisnieniem nie koniecznie stoi działanie ridera, może typ być mała dziurka i powoli schodzące powietrze. Jak się nie "wyczuje" na czas i z jakiegoś powodu odkręci lub mocniej przychamuje tyłem to bez trzymaka prawie na bank masz wyrwany wentyl.

Pozdr rr

MrWaski 01.02.2020 18:38

Hm... chyba jednak na dalsze trasy bez zapasowej dętki się nie obejdzie. Tak jak pisze Emek, duża dziura i przecie w miejscu nie stanę.

Dario 03.02.2020 00:46

Cytat:

Napisał GregoryS (Post 667118)
Kiedys Pavlin z motocycle adventures opublikowal filmik nagrany "na zywo" w jakim stanie mial detke po przebyciu w PRZEDNIM kole - na normalnej asfaltowej drodze. Nie moge znalezc tego filmu ale.. detka wygladala jakby ktos siadl i podziurawil ja nozem zadajac cios za ciosem. Dziesiatki jesli nie setki nawet nie dziur ale podluznych rozciec. Nie wiem (i Pawlin tez nie widzial) jakim cudem sie to stalo, podejrzewal ze tracaca cisnienie detka byly przyszczypywana, albo jakims cudem poszarpaly ja zakryte nyple, no nie wiadomo. W kazdym raziem nikt normalny nie wozi powiedzmy 30 latek, wiec bez detki bylby w czarnej d.

Ja wożę zapasowe dętki w torbach Heed na gmolach.
Te torby kosztują niewiele a poza dętkami mieszczą sie jeszcze rękawice robocze i trochę szmat, które jaj wiadomo w trasie zawsze się przydają.
Jak wiadomo złapanie gumy to loteria. Mi zdarzyło się to raz
na skutek tego, ze wulkanizator przesunął gumową opaskę z nypli (bandaż) i dętka przetarła się tak, że rozpadła się na kawałki. Na szczęście stało się to w tylnym kole, bo jechałem ponad 100.
Łatki nic by nie dały, bo z dętki nie było czego zbierać.
Zdjąłem koło i pojechałem motorem kolegi do najbliższego miasteczka. Cala akcja trwala mniej niż godzinę i obyło się bez assistanca a przy okazji szukając wulkanizacji trafilem na warsztat chlopakow z Łowców Niewygód - bo to na Podlasiu było :)

Neno 03.02.2020 08:14

Cytat:

Napisał rrolek (Post 667141)
Jak wyrwać wentyl? Ano starczy, ze oponka spadnie z rantu i się obróci ciągnąc za sobą detke. Przyczyną jest zawsze za niskie ciśnienie i brak szpanera. A za małym cisnieniem nie koniecznie stoi działanie ridera, może typ być mała dziurka i powoli schodzące powietrze. Jak się nie "wyczuje" na czas i z jakiegoś powodu odkręci lub mocniej przychamuje tyłem to bez trzymaka prawie na bank masz wyrwany wentyl.

W CRF1000 odkleić oponę od felgi (tył) to trzeba się jednak nasiłować ;) Sama jazda to za mało.
W innych sprzętach, zwłaszcza tych lżejszych jest tak jak piszesz- dużo łatwiej.

Tomas_XRV 03.02.2020 09:02

Dętki?
 
Wyjechałem kiedyś z lasu na szosę z niskim ciśnieniem około 0,5 atm i jakiś cwaniaczek na światłach mnie podpuścił. Zielone ogień i stoję już na następnych światłach. Podjeżdża chyba chętny żeby drugi raz go złoić zielone ja maneta na maxa obroty w górę, a ja stoję w miejscu. Felga się kręci, a opona stoi. Na kapciu do domu i od tego czasu jeżdżę na trzymakach.

Neno 03.02.2020 18:49

Cytat:

Napisał Tomas_XRV (Post 667298)
Wyjechałem kiedyś z lasu na szosę z niskim ciśnieniem około 0,5 atm i jakiś cwaniaczek na światłach mnie podpuścił.

Ostro! Ja nawet na wydmach nie schodzę poniżej 0.8 a na czarnym do momentu dopompowania to wolniej i łagodniej niż emeryt ;) . Mowa o dużym ciężkim moto oczywiście.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.