Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Zastosowanie praktyczne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Nawigacja na androida (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24214)

rambo 31.05.2016 11:29

Dlatego tak jak do robienia zdjęć używa się aparatu fotograficznego, tak do nawigacji używa się Gpeesów a nie telefonów czy tabletów.
Włączony non stop ekran na 100% niczego dobrego w telefonach nie wróży.. Na ADVD ciągle ktoś z weekendowego wyjazdu wraca ze stłuczonym ekranem..

Żeby nie było, mam na swoim smartfonie Osmand+ oraz Automapę i czasem sprawdzam i porównuje między sobą mapy terenowe, ale czy idę na jogging, czy na rower, czy jadę autem, zawsze zabieram Gps Garmina :Thumbs_Up:

redrobo 31.05.2016 11:53

Rambo. Ta dyskusja miala juz milion argumentow... Sa plusy i minusy.

szynszyll 10.06.2016 15:16

pobawilem sie troche aplikacjami na androida i niestety Osmand daje dupy jezeli chodzi o wyszukiwanie numerow domow :( dom na OSM jest i ma numer, na stronie internetowej po wpisaniu adresu dom zostaje odnaleziony i wskazany. odpalam Osmanda, sciagam najnowsze mapy, powiekszam mape, widze interesujacy mnie adres - jest na mapie. wpisuje nazwe mieejscowosci, ulice i numer domu i... dupa. nie odnajduje adresu.

zainstalowalem na telefonie Map Factror Navigator - sciagnalem mape OSM, wpisalem ten sam adres co poprzednio na Osmand i... bingo! znalazl i pokazal.

nie chce mi sie wnikac co jak i dlaczego - Osmandowi dziekujemy na ten czas.

bukowski 10.06.2016 15:41

Cytat:

Napisał rambo (Post 485362)
Dlatego tak jak do robienia zdjęć używa się aparatu fotograficznego, tak do nawigacji używa się Gpeesów a nie telefonów czy tabletów.

Jeśli w teren, to zgoda. Ale na ulicy Janosik bardziej się przydaje, niż najlepszy nawet garminowy track.

redrobo 10.06.2016 16:15

U mnie osmand znajduje adresy bez problemu

krakus 10.06.2016 16:21

Janosik jest online. za granicą średni pożytek, a baterię też przez to zjada szybciej.

Z ciekawości, podaj ten adres, zobaczymy czy znajdzie u innych.
Ściągnąłeś pełną mapę, czy tylko drogową?

szynszyll 10.06.2016 16:31

Taka jaka mi proponowalo menu. Jak mape przegladam to adres jest. Jak wpisuje to go nie znajduje. Map Factor nie ma tego problemu. Adres to: Pstrągowa 494 powiat strzyżów

krakus 10.06.2016 16:38

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 486557)
Taka jaka mi proponowalo menu. Jak mape przegladam to adres jest. Jak wpisuje to go nie znajduje. Map Factor nie ma tego problemu. Adres to: Pstrągowa 494 powiat strzyżów

na pstrągowej ma tylko dwa numery, 704 i 707 :)

rzeczywiście też to jakiś czas temu zauważyłem, miasta i ulice są, numerów często brakuje.

szynszyll 10.06.2016 17:30

MapFactor znalazl to 494 i wskazal tak jak OSM na kompie bez problemu.

rambo 10.06.2016 20:03

Ale to kwestia dziur w OSM darmowych mapach często..
Program szuka po danych z mapy.
Jak mapa ma narysowany adres fizycznie, ale nie ma info w danych DEM to dupa.
Sprawdzić inną mapę, np Garminowski City Navigator znajduje ten adres :Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.