Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Motoambulans – dlaczego Honda Africa? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31097)

marecki999 02.02.2018 23:13

Piękna to sprawa. Oby jak najrzadziej wykorzystywana.
Zmiany w Państwowym Ratownictwie Medycznym trwają i już wchodzą...mala ustawa już prawie klepnieta.
Brakuje (nie znalazłem)waznych elementow .
Jak ma wyglądać to wsparcie systemu przez motoambulanse.
Technicznie ,jak piszą koledzy wyżej. Czy moto stoi razem z autoambulansami czy śmiga gdzieś po mieście. W jakim czasie ma wyjechac , dojechać, co w przypadku awarii... dla Ambulansow takie sprawy są jasne.
Jakie są standardy wyposażenia i doprecyzowania kilku tematow:
Np.kolorystyka, ubiór Ratownika,szkolenia i ich finansowanie, Dalej- gmole nie moga-mogą wystawiać tyle i tyle,szyba wysokość Max tyle i tyle by nie była w lini wzroku, gdzie radiostacja, niebieskie swiatla na jakiej wysokosci, system powiadamiania,system monitorowania pozycji ,tablet do wypełniania dokumentacji medycznej, drukarka i papier , czy tylko AED czy monitor z pelnym 12odprowadzeniowym EKG z pudeleczkim do teletransmisji danych i wiele innych...czy będzie coś takiego jak pogoda "niejezdna".( LPR ma nielotna) bo ostatnio i w maju mamy śnieg. :)
im dłużej pracuję widze coraz wiecej niedociagniec systemu...
. Moze byc tak , ze wydasz kupe kasy na stworzenie gotowego do wyjazdu moto ,a ktos napisze specyfikacje i ... nic z tego. Bedxie do niej pasowac np tylko Romet;).
Zostaną Ci, jak sie uda ,jakies zabezpieczenia , obstawy maratonow itp.
Aaa... Czy we wkladce na uprzywilejowane masz tez klepniete 'A'
Mi np Urząd nie klepna bo niema gotowej ustawy. I taka to Polska.
Poza tym ustawe pisza nie te osoby ktore powinny. Nie rozmawia sie z Ratownikami. Wydaje się ze oni wiedza co i jak...
No ale Ratownicy są zabardzo podzieleni przepychaja się między sobą nie mówią jednym głosem...ale to temat na SPOTKANIE- może być na Mazurach??
Powodzenia jestem z Tobą.
Pozdrawiam

kaminba 03.02.2018 14:53

Tak, mam kat a wpisaną w uprawnienia.

at.pawel 04.02.2018 17:41

Cytat:

Napisał marecki999 (Post 569033)
No ale Ratownicy są zabardzo podzieleni przepychaja się między sobą nie mówią jednym głosem...ale to temat na SPOTKANIE- może być na Mazurach??

Mazury to przedni pomysl :Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

kaminba 05.02.2018 08:47

Stroje dla motocyklistów dla ratowników gdzie? Jakie? Co kupić?

Temat bardzo ciężki, w Polsce nie ma żadnego wyboru a jak jest to szkoda słów, kupiłem już jeden zestaw który jest szyty przez polską firmę ale to taka tandeta że szkoda mówić, cały czas reklamacje i wysyłka do producenta, niby wszystko naprawiali ale szkoda czasu. teraz nawet ta firma zakupiła specjalny kolor materiału w celu uszycia kompletnych strojów dla ratowników ale ja rezygnuje szkoda mojego czasu i nerwów.

Tak wiec wracają do tematu tego wątku ktoś coś może doradzić jakaś zagraniczna firma która szyje stroje w kolorach dla ratowników? Czy jestem zmuszony kupić standardowy kolor i zakładać dodatkowo kamizelkę fluo?

Emek 05.02.2018 09:54

Kurtką i ewentualnie polarem w HV Red mogę poratować. Emblematy do wyboru. O strojach motocyklowych dla ratowników nie słyszałem.

at.pawel 05.02.2018 11:22

Idealnym rozwiązaniem byłby zakup porządnych ciuchów stricte motocyklowych i naszycie emblematów. Kolor już dowolny - np. popularny u wielu producentów zielony. Jest w czym wybierać. Na to można po prostu nałożyć klasyczną ratowniczą kamizelkę bez problemu przecież...

kaminba 05.02.2018 19:37

A jakie Wy te ciuchy używacie na tą afrike? Chciałbym coś takiego uniwersalnego, tak wiem że nie ma czegoś takiego jak uniwersalny zestaw zdaje sobie z tego sprawę ale w szafie mam mało miejsca i chciabym taki porządny zestaw który będzie na zime i na lato, podpinka wypinana coś markowego coś porządnego i wytrzymałego. Najlepiej w jasnym kolorze.

Mesjasz 06.02.2018 08:00

Ciuchy to kup sobie jakie chcesz, najlepiej z dobrą wentylacja na lato, a na to dobra kamizelka ratownicza, gdzie możesz mieć sprzęt i nawazniejsze rzeczy na szybko pod ręką..
Widziałem że retbike coś szył dla policji i ratownictwa, ale nie wiem czy właśnie o nich nie wspominałeś..
Możesz też uderzyć do sponsorów żeby Ci ciuchy dali ale wtedy nie masz wyboru...

kaminba 06.02.2018 08:54

...tak pisałem o retbike, normalnie tragedia cały czas musiałem odsyłać do reklamacji, cały czas coś rękawiczki w ciągu 1 sezonu to 3 razy odsyłałem, zawsze otrzymywałem nowe ale po 2 tygodniach używania już zaczynały się pruć, szkoda czasu. Wiem że oni robią ciuchy dla policji i rozmawiałem ze znajomymi Policjantami to samo u nich wszystko się pruje, normalnie tragedia.

GONZO 01 06.02.2018 12:21

[QUOTE=kaminba;569476]...tak pisałem o ... nowe ale po 2 tygodniach używania już zaczynały się pruć, ....

No, bo jak się coś za 5 złotych kupuje to się zawsze popsuje :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.