Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Africa Twin 1200? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1839)

Orzep 08.08.2013 14:48

Cytat:

Napisał jorge (Post 331740)
Honda właśnie dla opinii to robi - nie dla kasy.

...ależ Ty musisz być zakochany w marce!? :Thumbs_Up: ;)

jorge 08.08.2013 15:23

Cytat:

Napisał siwy (Post 331742)
Ciekawe, fajny ten cebek. to trochę inne retro. W sumie kto wie, może będą prekursorem w branży i zrobią coś takiego.

To nie jest takie głupie. Zobacz:

http://www.scigacz.pl/Triumph,Scrambler,6624.html

To tylko przykłady. Nie mówię o autach (Fiat 500, Mini itd.). Tylko, że po tylu plotkach brak jest pewności...

Orzeppe - jasne jest, że nikt gaźnika nie włoży, a tłumik będzie miał norme Euro 7 - tylko od czego jest możliwość jego wycięcia. Mam nadzieję, że jeśli będzię, nie będzie czujników w tłumiku jak ma GS...

Cytat:

Napisał Orzep (Post 331743)
...ależ Ty musisz być zakochany w marce!? :Thumbs_Up: ;)

Orzep - kasę to oni trzepią w Azji - taka jest prawda smutna... Europa to tylko kreator "siły" marki - patrz BMW. Globalnie marka nie jest czołowym graczem, ale i tak w Azji ją rozpoznają jako pożądanie ....

siwy 08.08.2013 15:27

tyle że moda na klasyki w stylu scramblera, kawasaki w650 czy hondy cb jest już od dawna, afryka to taki klasyk youngtimer a na takie mody jeszcze nie ma :)

jorge 08.08.2013 16:08

Cytat:

Napisał siwy (Post 331751)
tyle że moda na klasyki w stylu scramblera, kawasaki w650 czy hondy cb jest już od dawna, afryka to taki klasyk youngtimer a na takie mody jeszcze nie ma :)

Widzisz i tu wchodzimy w subtelność subiektywności. Jak weźmiesz pod uwagę datę rozpoczęcia produkcji, a nie zakończenia - to AT to już klasyk, równy tej Kawie. Przecież GS to również prawnuk sprzętu, który rozjeżdżał nasz kraj w latach 40-stych ubiegłego wieku, z Panami w mundurach... tyle, że Germańce nie przerwali produkcji, a Honda poszła w złą stronę zwaną Wiadrem... :vis:.
PS

Ciekawa ta Kawa :)

MarekM 08.08.2013 16:58

Cytat:

Napisał jorge (Post 331740)
Na pewno ??

http://www.scigacz.pl/Nowa,Honda,CB1...nia,19932.html

Honda właśnie dla opinii to robi - nie dla kasy...

Honda CB1100 jest nowoczesnym motocyklem, stylizowanym na retro.

Cytat:

Napisał jorge (Post 331740)
W Europie sprzedają motocykle w tysiącach, w Azji w setkach tysięcy...

Raczej milionach.

Sprzedaż jednośladów Hondy w 2012 roku wyniosła 15,464 tys. szt. z czego:

Europa & Afryka: 335 tys. szt.
Azja & Oceania (bez Chin): 11,704 tys. szt.

jochen 08.08.2013 17:02

Na pewno to nie będzie "WaszaAT", naprawiana młotkiem i diagnozowana organoleptycznie!

Pozdro Orzep


I tu się z panem kierownikiem całkowicie zgodzę - ze znaną nam wszystkim Afryką ten motocykl pewnie będzie miał wspólną tylko nazwę...

madafakinges 08.08.2013 17:39

Nie rozumię czy to takie trudne, wziąć zawieszenie showa, obręcze dida, rozwiertać i podkręcić silnik trampa 700 i mamy nową afrę. Ale wszyscy wiemy że będzie to gniot na 19'z wałem z dtc, abs, lsd...
Nazwa Africa Twin jest na tyle wartościowa dla chądy, że musi ją wykorzystać we flagowym sprzęcie mogącym nawiązać walkę z GS12, a nie dla zaspokojenia garstki czubów lubiących udowadniać wszystkim i sobie, że 230kg kloc jest świetnym sprzętem w teren... do tych czubów i ja należe:D

NUROFEN 08.08.2013 19:06

albowiem dla wielu ludzi myślenie jest cięższe niż fizyczna praca.
Fakt tak niewiele potrzeba zrobić by wyprodukować dobry i wcale nie drogi motocykl.
Szkoda , że za biurkami siędzą głównie księgowi a nie pasjonaci.
Ja tam w swoją AT zapakowałem wszystko co można i cieszę się że mam tfuu tfuuu bezawaryjny motocykl o którym zawsze marzyłem.
Gdyby ktoś mi połozył 50 tys....coż pewnie dokupiłbym sobie dla zabawy "przecinaka" by mieć ten etap za sobą przerobiony,albo coś bardziej wygodnego do szybkiej podróży np XX 1100
Czy mając taką gotówkę poszedłbym do salonu BMW ? Pewnie nie...
Wiem że motocykla do wszystkiego nie da się zrobić ale można było sobie Viadro darować i udoskonalać XRV.
Mam nadzieję ze zaprzestanie jej produkcji i ewentualne "wskrzeszenie" to zabieg czysto marketingowy liczący na mega branie.
Problemem pozostanie pewnie cena.
Cóż może ja mało zarabiam zwyczajnie i pitolę trzy po trzy para 15

ex1 08.08.2013 19:14

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 331775)
Nie rozumię czy to takie trudne, wziąć zawieszenie showa, obręcze dida, rozwiertać i podkręcić silnik trampa 700 i mamy nową afrę. Ale wszyscy wiemy że będzie to gniot na 19'z wałem z dtc, abs, lsd...
Nazwa Africa Twin jest na tyle wartościowa dla chądy, że musi ją wykorzystać we flagowym sprzęcie mogącym nawiązać walkę z GS12, a nie dla zaspokojenia garstki czubów lubiących udowadniać wszystkim i sobie, że 230kg kloc jest świetnym sprzętem w teren... do tych czubów i ja należe:D

tyle że kto to kupi.... My nie.. nowe motocykle kupują Ci co nie siedzą.na forach ludki przy kasie, którzy muszą.mieć wodotryski.. i to dla nich robi się nowe sprzęty

NUROFEN 08.08.2013 19:21

wszystko wina kryzysu :-( Klasa średnia która chyba jest filarem ubożeje. Powiększają się skrajne grupy z naciskiem na tą coraz biedniejszą.
Wina Tuska?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.