Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Przeróbka DR650SE (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33246)

Rychu72 06.04.2019 18:32

Pokręcić śrubą składu mieszanki, jak w każdym gaźniku.

rrolek 06.04.2019 21:32

A ta śruba regulacji składu mieszanki to nie reguluje wyłącznie składu lub/i ilości mieszanki biegu jałowego? To ma a znaczenie jak mówi teoria do ok 1/4, może 1/3 otwarcia przepustnicy.... Są o tym całe tomy, co tu gadac.

Pozdr rr

Rychu72 06.04.2019 21:40

Jeszcze chwila i wrócę do oryginału : D

Emek 06.04.2019 22:25

Ruch w dobrą stronę. Ja już wróciłem. 👍

dżony 07.04.2019 00:33

Ja też miałem założonego keihina FCR 39 przez rok i wróciłem do oryginału. Fakt, że na gaźniku z pompką motocykl dostał większego kopa ale biorąc wszystkie za i przeciw nie jest mi to potrzebne. U mnie jest on osłem do podróżowania i bujania się w terenie więc nie potrzebuje tej zrywności. Spalanie też wpłynęło na powrót do oryginału bo różnice były ok 1,5-2 litra/100km a na dłuższej trasie to już robi różnicę

QrczaQ 07.04.2019 08:03

Świetna wiadomość bo mi się nie chce kombinować z nowym gaźnikiem.

Rychu72 07.04.2019 10:56

Wracając do pompki i gaźnika to 1/4-1/3 regulacji śrubą składu mieszanki to dosyć sporo.
Nie znam tematu Sambora, ale domniemam, że zalewało mu ze względu na ubogie w tlen powietrze. Jeżeli odejmiemy pompkę zubażamy mieszankę, którą może my dodatkowo wyregulować śrubą składu mieszanki. Poza tym pompka nie działa stale, tylko wstrzykuje dawkę paliwa po puszczeniu i odkręceniu gazu. Trzymając gaz stale skręcony pompka nie podaje paliwa.
Można też wziąć dodatkowe dysze (nie zajmują dużo miejsca i nic nie ważą) i nie odejmować pompki, jeżeli przewidujemy niestandardowe warunki jazdy. Wymiana to ok. 30 minut. Do TM40 dodawane są w komplecie 4 sztuki o różnych wielkościach. Można też dokupić jeszcze mniejsze.
Można też otworzyć bardziej airboxa dając więcej luftu.
To tylko teoryzowanie, ale myślę, że któryś ze sposobów zadziałałby.
Poprawcie mnie jak gdzieś się rąbnąłem.

W Mauretanii jako, że były dwie DRki wziąłem drugi gaźnik jako backup. To też jest wyjście w razie problemów, które są dopiero na większych wysokościach i nie wiadomo, czy dotyczą każdego moto, czy tam gaźnika.
Na razie nic nie zmieniam, bo jest super ....... zwłaszcza, że nie pali więcej niż oryginał. ;)

rrolek 07.04.2019 13:40

Witam

Do upalania w offie prosty gaźnik mechaniczny zawsze lepszy od cv. Motorek musi wychodzić na kolo z garści, musi meiec jak najszybszą i mega precyzyjną reakcje czy na otwarcie czy zamkniecie. Gaźnik CV tego nie daje. Oczywiście w teorii najlepiej powinien działać wtysk. Niestety tylko w teorii. Moja beta czy kumpla kat na wtrysku pracują zajebi.scie. Reakcja na gaz, dozowanie, no w offie mjut-malina. Ale latalem miedzy innymi wr250r czy xt660z. Powiem tak, jak bym nie wiedział ze to wtrysk to bym myślał ze gaźnik cv.
Ale wracając do tematu. Szykować dre do konkretnego offu nie ma sensu. No OKi zrobić lepszy zwawias bo to i w turystyce się przydaje. A jak o turystyce mowa to zostawic gaźnik, niech i bedzie dlubniety trochę pod jakiś lżejszy wydech. Wszystko więcej to juz chyba tylko dla własnego funu bo pożytki będą wątpliwe (choć subiektywnie dla większości autorów pomocne)
Zaznaczam, ze to moje nie obiektywne pewnie opinie.

Pozdr rr

jakubu85 07.04.2019 15:11

Moja DR nie jest na wyprawy, latam wokół komina (szutrówki, lasy, jakiś lekki teren) i mi gaźnik mechanicznym bardzo pasuje, nie trawiłem charakterystyki ORI podciśnieniowca.

Jest jeszcze opcja modu oryginalnego:
https://youtu.be/aN1aU0G4YQE

Prince 07.04.2019 19:25

Cytat:

Napisał rrolek (Post 631880)
Witam
Oczywiście w teorii najlepiej powinien działać wtysk. Niestety tylko w teorii. Moja beta czy kumpla kat na wtrysku pracują zajebi.scie. Reakcja na gaz, dozowanie, no w offie mjut-malina. Ale latalem miedzy innymi wr250r czy xt660z. Powiem tak, jak bym nie wiedział ze to wtrysk to bym myślał ze gaźnik cv.

Takie same wrażenie miałem po przysiadce na kata 690, o 10 lat młodszym od mojej świni. Mułowate wkrecanie i choć moc porównywalna to nie od zaraz spod nadgarstka -nie sięgnąć tylko osiągać. Ale niech mnie ktoś poprawi- może to kwestia ustawień w kompie? W mojej XR był wtedy jeszcze zwykły mocno podrutowany gaźnik ori. I tam kop był od drgnięcia szpulką.
Z yamahowską 660 na pewno na tym wujówym gaźniku (YDIS) kręciła się lepiej niż ta wtryskowa. Inna sprawa ze wyregulować ten stary szajs to mordęga.

Rychu72 08.04.2019 14:08

Kolega zdecydował się sprzedać przód WP43 od KTM 520 Plug&Play do DR650SE.
Jest:
- lagi
- półki
- błotnik
- tarcza 320
- zacisk
- osłony lag
- koło
- pompa hamulcowa

Ktoś chętny to priv.

Emek 08.04.2019 14:25

pw poszło

przemo77390 17.04.2019 13:25

1 Załącznik(ów)
No to DR-ka dostaje ostatnie podarki.
Nowa kanape i sakwy do jazd solo (cos w ten desen tylko frony czerwone) i koniec balu panno lalu.

Emek 17.04.2019 13:27

Zajebiste. Wiela szelestów taki zestaw?

przemo77390 17.04.2019 13:35

Cytat:

Napisał Emek (Post 633369)
Zajebiste. Wiela szelestów taki zestaw?

Poszło

Rychu72 17.04.2019 14:03

Zrobiłem parę km z U-Bagiem od Neno. Warty zainteresowania.

przemo77390 17.04.2019 14:32

Cytat:

Napisał Emek (Post 633369)
Zajebiste. Wiela szelestów taki zestaw?

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 633373)
Zrobiłem parę km z U-Bagiem od Neno. Warty zainteresowania.

Robiłeś fotki zestawu na DR-ce. Jak ogólnie sprawuje się mocowanie systemu bezstelażowego

Rychu72 17.04.2019 19:27

3 Załącznik(ów)
Szczegółowych fotek nie mam. Tylko takie typowe z wyjazdu.
Jak dla mnie to dość wygodny system, bo bez demontażu kieszeni wyciągasz worki w ciągu paru sekund. Jeżeli masz oryginalny tłumik to raczej nie będzie problemu, bo ma solidne mocowanie. Mi w tym od GSXRa urwał się uchwyt. Prawdopodobnie na tarce sakwy naciskały na boczek, a boczek na tłumik. Jest spora wgniota na tłumiku. Wibracje zrobiły swoje. Można to wyeliminować jakąś rurką pociągniętą od wysokości bagażnika do podnóżka pasażera. Koniecznie okleić boczek jak jesteś estetą.
Neno ma poprawić mocowanie centralki , bo jeden zaczep to za mało.

QrczaQ 17.04.2019 21:23

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 633412)
Szczegółowych fotek nie mam. Tylko takie typowe z wyjazdu.

Jak dla mnie to dość wygodny system, bo bez demontażu kieszeni wyciągasz worki w ciągu paru sekund. Jeżeli masz oryginalny tłumik to raczej nie będzie problemu, bo ma solidne mocowanie. Mi w tym od GSXRa urwał się uchwyt. Prawdopodobnie na tarce sakwy naciskały na boczek, a boczek na tłumik. Jest spora wgniota na tłumiku. Wibracje zrobiły swoje. Można to wyeliminować jakąś rurką pociągniętą od wysokości bagażnika do podnóżka pasażera. Koniecznie okleić boczek jak jesteś estetą.

Mocowanie centralki Neno ma poprawić, bo jeden zaczep to za mało.

Złamanego szekla bym za to nie dał ;) brzydki
Love it!

przemo77390 13.05.2019 19:45

1 Załącznik(ów)
Dzis pieszczoszka otrzymala prawdopodobnie ostatni element ukladanki.

fox 14.05.2019 09:13

Hej zawias od wp, aktualne jeszcze?

Rychu72 14.05.2019 09:50

Tak
Ogłoszenie jest na Olx, ale jak coś to dzwoń do kolegi 694 486 307.

Edit

Sorki, ale powaliłem numer
Prawidłowy 694 486 907

przemo77390 25.05.2019 07:46

Znowu problemy z DR-ka

Wybralem sie dzis na przejazdzke. Odpalilem motocykl ladnie zagadal i w droge. Niestety ale po ok. 10 km zaczal prychac i zgasl - nie ma szans na odpalenie.
Juz drugi raz mi taki numer wycial - co moze byc przyczyna.

Co dziwnego to wyglada na to ze jak zimny to odpala a jak rozgrzany to gasnie.

Miala byc takim fajnym sprzetem a tu takie numery ni z gruchy ni z pietruchy. Pomocy.

Tank 25.05.2019 09:27

Zazwyczaj takie objawy daje cewka.
Moze byc tez iglica w gazniku, tzn się zacina, albo zbyt bogata mieszanka.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Prince 25.05.2019 09:48

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 638197)
Znowu problemy z DR-ka

Wybralem sie dzis na przejazdzke. Odpalilem motocykl ladnie zagadal i w droge. Niestety ale po ok. 10 km zaczal prychac i zgasl - nie ma szans na odpalenie.
Juz drugi raz mi taki numer wycial - co moze byc przyczyna.

Co dziwnego to wyglada na to ze jak zimny to odpala a jak rozgrzany to gasnie.

Miala byc takim fajnym sprzetem a tu takie numery ni z gruchy ni z pietruchy. Pomocy.

Zuboż mieszankę. Na przykład gdy zgaśnie zamknij kran i próbuj odpalić. Jutro lajtowa wycieczka pod południe od wawy to jest opcja obadania objawów.

przemo77390 25.05.2019 11:40

DR-ka juz na warsztacie.

Jesli sie z czyms myle to mnie poprawcie:

Przeprowadzone diagnozy:
iskra jest - wiec raczej cewka odpada
impulsator odpada jak iskra jest

paliwo leci ze zbiornika wiec podaje. Po zmianie swiec odpala od strzala wiec raczej iglica w gazniku sie nie zawiesza.

Po wykreceniu swiec swieca biala, czyli za bogata mieszanka nie moze byc.

Iskra na swiecach taka sobie. Czy moze byc tak ze po rozgrzaniu iskra calkowicie uciekala i to bylo przyczyna?

Galar 25.05.2019 12:37

Jak zasilany jest moduł zapłonowy?
Jeśli podobnie jak w Xl albo XR że to skup się na cewce zasilającej moduł zapłonowy.

Franz 25.05.2019 12:38

Sprawdź luzy zaworowe

przemo77390 25.05.2019 13:14

Galar - nie mam pojecia czy tak samo

Franz - w takim razie do sprawdzenia.

Jeszcze jedna diagnoza po zmianie swiec i ponownym odpaleniu po krotkiej jezdzie testowej znowu zaczal gasnac.
Reakcja - odkrecenie korka zbiornika i dmuchniecie poprawilo sprawe. Zapobiegawczo i eliminacyjnie gaznik idzie do rozkrecenia i czyszczenia.

Tank 25.05.2019 13:36

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 638210)
DR-ka juz na warsztacie.

Jesli sie z czyms myle to mnie poprawcie:

Przeprowadzone diagnozy:
iskra jest - wiec raczej cewka odpada
impulsator odpada jak iskra jest

paliwo leci ze zbiornika wiec podaje. Po zmianie swiec odpala od strzala wiec raczej iglica w gazniku sie nie zawiesza.

Po wykreceniu swiec swieca biala, czyli za bogata mieszanka nie moze byc.

Iskra na swiecach taka sobie. Czy moze byc tak ze po rozgrzaniu iskra calkowicie uciekala i to bylo przyczyna?

Przebicia cewki ujawniają się zazwyczaj po jej rozgrzaniu, czyli na zimno jest iskra, na cieplo nie ma iskry:) ale biala swieca, to obiaw biednej mieszanki, czyli wracamy do początku.tzn Iglicy, albo paliwo ma za ciezko przepchnąć się przez filterek :)


Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Cezarus 25.05.2019 13:47

Tak jak Franz stawiam na za mały luz zaworowy.

rrolek 25.05.2019 16:05

Witka

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 638216)
.... odkrecenie korka zbiornika i dmuchniecie poprawilo sprawe....

Do tego piszesz wczesniej ze świecą biała. Wygląda na zatkane odpowietrzenie zbiornika. Robi się podciśnienie waha nie spływa...

Pozdr rr

Franz 25.05.2019 17:03

2 Załącznik(ów)
Napisał
"paliwo leci ze zbiornika wiec podaje. Po zmianie swiec odpala od strzala wiec raczej iglica w gazniku sie nie zawiesza"

Gdy odpowietrzanie ciulowe to słychać cmokniecie
przy odkrecaniu nakretki
Napisał
Dotychczasowe zmiany:
Zbiornik paliwa 20 litrów

Wczesniej kolega chyba pisał, ze ma duży zbiornik acerbisa
to wtedy raczej niemozliwe jest,chyba ze na końcu przewodu
ma końcówkę podciśnienieniowa
W dr 650 se nie jestem obyty ,ale o ile pamietam - dra miała dokladny filtr paliwa przy wejsciu do gaznika ???

Emek 25.05.2019 17:43

Ten filtr bym sprawdził na początku. Lubi się zapchać.

Cezarus 25.05.2019 19:16

Raczej nie filtr ponieważ byłby tak samo zapchany na zimnym i ciepłym silniku.....a pisze , że to się dzieje po rozgrzaniu.

Franz 25.05.2019 19:46

Poprawa nastepuje po dmuchnieciu w zbiornik
"Reakcja - odkrecenie korka zbiornika i dmuchniecie poprawilo sprawe. "

przemo77390 26.05.2019 07:24

Dzieki wszystkim za zainteresownie i porady. Jutro dalsza czesc zabawy.

przemo77390 27.05.2019 13:53

Moto poddane zabiegom:

Serwis gaźników, czyszczenie i regulacja
Ustawienie zaworów
Wywalenie filterka na przewodzie od kranika do gaźnika (w oryginale go nie ma)
Założenie nowych świec irydowych

Zobaczymy czy teraz będzie chodził - podczas jazdy testowej nie zgasł jak będzie dalej czas pokaże. Oby już więcej nie strzelała focha.

przemo77390 28.05.2019 07:16

1 Załącznik(ów)
Ostatnie zachowania mojej DR-ki byly bardzo swinskie i nie wiem czy powinienem jej to wybaczyc. W kazdym razie dostala mala szanse na ponowne zaufanie - zamiast wspolnie wypitego wina dostala prezent w postaci gadzetow. Jednak jesli dalej bedzie sie tak zachowywala to strzele focha i powiem je zeby szla w pizdu a gadzety zostana jej odebrane.

matjas 28.05.2019 11:38

Może zadziałać :D
moja kosiarka od kiedy żona zagroziła, że kupuje nową, pali od pierwszego strzała i nawet gaźnik sam się uszczelnił :D weź bądź mądry z tym żelastwem :D

Emek 28.05.2019 11:42

Z tego co pamiętam podobny problem z drezyną już miałeś chyba z rok temu. Podziel się jaka była przyczyna poprzednio i obecnie.

Rychu72 28.05.2019 11:59

Przecież DRka jest bezawaryjna.
Moja tyle przeszła przez 6 lat i jak do tej pory wciąż nie chce się popsuć.
Napewno masz Suzuki DR650SE? ;) :)

przemo77390 28.05.2019 12:36

Cytat:

Napisał Emek (Post 638568)
Z tego co pamiętam podobny problem z drezyną już miałeś chyba z rok temu. Podziel się jaka była przyczyna poprzednio i obecnie.

Emek od pierwszego tego focha zostały jej przeczyszczone wszystkie styki i jakoś gadała, co prawda praktycznie nią nie jeździłem od powrotu do garażu wiec nie umiem powiedzieć co było przyczyną.

Po długiej przerwie i ponownym odpaleniu zrobiła to samo. Tak jak pisałem w tej chwili był rozebrany i czyszczony gaźnik (wyglądało jakby nikt tam nigdy nie zaglądał a jak to bardzo dawno), wymiana świec i regulacja zaworów.

Miejmy nadzieję że świnka już nie zrobi psikusa.

Po tym zabiegu pozostało by tylko: wymiana cewek i impulsatora no może moduł a jak to by nie pomogło to już uj wie o co biega.

tommi 28.05.2019 12:44

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 638512)
Jednak jesli dalej bedzie sie tak zachowywala to strzele focha i powiem je zeby szla w pizdu a gadzety zostana jej odebrane.

Nie to, że nie życzę Ci naprawy sprzęta, ale jakby co, to proponuję 5k pln za motura w tym stanie :)

przemo77390 28.05.2019 12:50

Cytat:

Napisał Emek (Post 638568)
Z tego co pamiętam podobny problem z drezyną już miałeś chyba z rok temu. Podziel się jaka była przyczyna poprzednio i obecnie.

Cytat:

Napisał tommi (Post 638586)
Nie to, że nie życzę Ci naprawy sprzęta, ale jakby co, to proponuję 5k pln za motura w tym stanie :)

Przeca już prima aprilis minął :) Dobry człowieku w razie co (tfu tfu przez lewe ramię) to poratuj poradami/pomysłami a nie dutkami :)

Emek 28.05.2019 12:57

Poka tą Twoją DR może dam 5,5 K PLN :D. Ale tylko jak ma szarą ramę. Biała i fiolet odpadają.

Prince 28.05.2019 16:22

A można było wpaść. Posprawdzalibyśmy. Ale się nie fochuje, kolor ramy nie ma znaczenia i daje 6K :D

przemo77390 28.05.2019 18:35

Cytat:

Napisał Prince (Post 638623)
A można było wpaść. Posprawdzalibyśmy. Ale się nie fochuje, kolor ramy nie ma znaczenia i daje 6K :D

Prince jeszcze wpadne - jesli mozna, nie fochaj sie to byla nagla akcja.

W sobote jechalem do kolegi tak towarzysko mialo byc, mialem mu pokazac kurtke na moto letnia i holder na telefon i przy okazji przegnac DR-ke (to se przegnalem) i wlasnie DR-ka po trasie do niego strzelila focha. Z tamtad przyjechala po mnie laweta i na lawecie pojechala do niego bo nie bardzo mialem gdzie porzucic DR-kowoz.

PawelM. 29.05.2019 00:18

A śmiałeś się z mojego kata na rajdzie :) miejmy nadzieję że znów jakaś pierdoła i zaraz będzie ok

przemo77390 29.05.2019 21:12

3 Załącznik(ów)
Takie tam. Reszta caloksztaltu z czasem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.