Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Montowanie filmów z wakacji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36221)

CeloFan 25.11.2019 22:02

:Thumbs_Up:

Mallory coś ty! W życiu złotówki nie zarobiłem w ten sposób. Dwa razy wymiana barterowa była. I raz przepadło mi trochę grosza z przyczyn ... charakterologicznych powiedzmy. Nie każdy uważa słowo mówione za zobowiązujące. Koniec zeznania podatkowego :D Lubię jeździć na dwóch kołach i lubię robić ruchome obrazy. I tyle :)
Ej, co to jest biedna transformata Fouriera? Trzeba się złożyć na pomoc? :D

MrWaski 26.11.2019 01:27

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 659340)
Programy darmowe w linku. Można poczytać który do czego:

https://tiny.pl/q3hpz

Pewnie wiesz o nich jeśli szukałeś jakiegokolwiek. Warto się przypatrzeć.

Dzięki, część znałem.
Widzę że muszę jednak kupić nowy kompiuter, bo mój nie wyrabia, a bez wejścia na głęboką wodę, najprostsze programy faktycznie będą tylko półśrodkami.
Ponieważ mam teraz 5 TB w chmurze, zacznę pewnie niedługo, no może za 2-3 lata, przymierzać się do wyższych rozdzielczości.

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 659340)
Kamery sportowe SONY mają to do siebie, że nagrywają niezły obraz 4K dopiero w kodeku XAVC S i z prędkością 100Mb/sek. Trzeba mieć szybsze karty. Wtedy na 32GB nagra się, jeśli dobrze pamiętam, jakieś 1,5 godz materiału. Więc nie ma tragedii.

Jest masakra.
Do mojego Sony kupiłem kartę 128 GB U3 i w 4K 100M zmieści się tylko jakieś 2 godziny, znaczy na karcie 32 GB tylko pół godziny. 5 minut filmu waży kilka gigabajtów! Obrób to potem... :mur: Poza tym nie działa wtedy stabilizacja w kamerze co w jeździe na motongu raczej jest niezbędne. Myślę że jeszcze kilka lat pozostanę jednak w zwykłym full HD. :D

MrWaski 26.11.2019 01:32

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 659351)
Ej, co to jest biedna transformata Fouriera? Trzeba się złożyć na pomoc? :D

Jakieś 35 lat temu pewnie mógłbym wspomóc. Dziś już nie ogarniam zagadnienia... :dizzy:

CeloFan 26.11.2019 08:28

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 659361)
Jest masakra.
Do mojego Sony kupiłem kartę 128 GB U3 i w 4K 100M zmieści się tylko jakieś 2 godziny, znaczy na karcie 32 GB tylko pół godziny. 5 minut filmu waży kilka gigabajtów! Obrób to potem... :mur: Poza tym nie działa wtedy stabilizacja w kamerze co w jeździe na motongu raczej jest niezbędne. Myślę że jeszcze kilka lat pozostanę jednak w zwykłym full HD. :D

:Thumbs_Up:
Racja. Dawno swojej nie używałem a bez stabilizacji nie ma co włączać REC na motocyklu.
Takie rzeczy zajmują coraz więcej miejsca na dyskach :)
Jak zmieniłem kamerę, to błyskawicznie zapchałem miejsce po 3 projektach.
128GB to 54 minuty a i tak nie korzystam z najlepszych ustawień :D
Chyba odeszliśmy nieco od tematu :)

_-aska-_ 26.11.2019 13:11

Mi przy którymś z kolei filmie, który po tygodniu przycinania, ustawiania i dopasowywania, postanowił wywalić błąd podczas zapisu, zdecydowanie skończyła się cierpliwość do Movie Makera...
Dla osób, które tak jak ja, mają komputer gorszy niż telefon, polecam aplikację Power Director. W wersji darmowej zapisuje w HD 720p i wrzuca znak wodny ze swoim logo. Na czas wakacyjny wykupiłam sobie wersję płatną (jakieś 15 zł/miesiąc), gdzie jest już 4K i nie ma znaku wodnego. W obsłudze lekka, łatwa i przyjemna.

blacha_świecie 26.11.2019 14:39

Cytat:

Napisał _-aska-_ (Post 659405)
Mi przy którymś z kolei filmie, który po tygodniu przycinania, ustawiania i dopasowywania, postanowił wywalić błąd podczas zapisu, zdecydowanie skończyła się cierpliwość do Movie Makera...
Dla osób, które tak jak ja, mają komputer gorszy niż telefon, polecam aplikację Power Director. W wersji darmowej zapisuje w HD 720p i wrzuca znak wodny ze swoim logo. Na czas wakacyjny wykupiłam sobie wersję płatną (jakieś 15 zł/miesiąc), gdzie jest już 4K i nie ma znaku wodnego. W obsłudze lekka, łatwa i przyjemna.

Mam Power Director w komórce, bardzo fajny program. Tu przykład filmiku nagranego komórką i zmontowanego właśnie tym programem.


Komar 27.11.2019 07:25

Niestety jak pisałem nie mam czasu na składanie filmu. Widziałem że, na OLX są jakies oferty składania filmów to spróbuję.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.