Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Ukraina - moralny dylemat (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42824)

rrolek 27.07.2022 09:09

Ale mieliście widoczność. Jak się nie mylę to nawet Kuk widać. Ze Soja to pewnie z 50 km.

Pozdr rr

Maurosso 28.07.2022 21:42

Do spostrzeżeni Kuby, dodałbym jeszcze, że to już prawdopodobnie ostatnie latka wbijania się na Borżawę.

Ukraina powoli zaczyna czaić o co kaman z Turystyką Górską.

Narazie jest miks. Wyrosły jak grzyby po deszczu Januszowe biznesy, co pożyczają quady lub organizują wjazdy 4x4 na połonine, ale było też dużo plecakowiczów czy rodzin z dziećmi, którzy sobie poprostu spacerowali po połoninach.

I troche, aż głupio było parchować momentami.

Myślę, że w tygodniu i nie w wakacje raczej git...ale wakacyjny weekend z dobrą pogodą, to już troche na przypale jazda.

Nikt mandatu nie wdupi, ale spojrzenia są raczej jednoznaczne: w górach ma być chill i luz, a nie hałas klepiącej korby.

trolik1 28.07.2022 22:37

Cytat:

Napisał Tomasa (Post 788536)
Podziwiam za odwagę, teraz nie zdecydowałbym się na taki wyjazd.

Możesz sprecyzować co masz na myśli? Bo jak patrzę na mapę to nie kumam:-). Co prawda nie mam telewizora i może dlatego nie kumam:-)
pozdrawiam trolik

Tomasa 28.07.2022 22:50

Miałem na myśli wyjazd do kraju ogarniętego wojną. Rozumiem, że wybrana trasa było z dala od miejsc gdzie toczą się walki i uznana za bezpieczną.

Pawel_z_Jasla 29.07.2022 08:24

Czyli porównując Nasze obserwacje i wnioski mamy niemal identyczny ogląd ukraińskiej teraźniejszości /oczywiście mowa o Ukrainie zachodniej/. Tych wypożyczalni quadów i stojących pod szczytem 4x4 dla leniwych jest faktycznie sporo. Z benzyną musiało się widać poprawić, bo jak pisałem w pierwszym poście była dostępna ale "wybiórczo".

trolik1 29.07.2022 20:56

Szczerze mówiąc czułem delikatny dyskomfort śmigając po Borżawie - byli tam ludzie, którzy szukali między innymi spokoju i ciszy podczas trekingu. A ja nie lubię kiedy mi ktoś przeszkadza podczas kontaktu z przyrodą. Trochę inaczej było na Równej - tam jest jakaś droga, budynki itd. Na Krasnej też wyrzuty sumienia były mniejsze, bo byliśmy sami...
pozdrawiam trolik

Rafał_RD 08.05.2023 10:38

14 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Kuba_74 (Post 788509)
Zwiad Karpat Ukraińskich zakończony powodzeniem. Dziękuję ekipie za super jazdę.
Moje subiektywne odczucia:
- granica: w czwartek 5 min, powrót w niedzielę 2 godz od szlabanu (Polscy celnicy bardzo długo kontrolują bagaże Ukraińców, w konsekwencji Ukraińcy kontrolują Polaków)
- benzyna po 50 hrywien jest prawie na każdej stacji
- policja nie reaguje nawet na wyprzedzanie radiowozu na ciągłej z nieczytelną od błota tablicą rejestracyjną
- wojsko na punktach kontroli nie interesuje się turystami zupełnie
- trasy zarośnięte trawą - proszę częściej jeździć.
- mosty drogowe i wiadukty kolejowe zaminowane
- ludzie zdecydowanie bardziej przyjaźni (w tym obsługa kelnerska)
- w knajpach, hotelach i kempingach pusto, na drogach też.
- drogi wzdłuż torów kolejowych zamknięte dla ruchu turystycznego (całą linia kolejowa odstawiona wojskiem)
- jest więcej asfaltu, a wsiach internet światłowodowy, w sklepach zaopatrzenie dobre - ceny zdecydowanie wyższe.

Pozdrawiam, zdrowa oraz udanych wyjazdów.

Korzystając z 3 dniowego okna pogodowego, wyskoczyłem solo za wschodnią granicę, 80% asfalt. Żeby się nie rozpisywać, nic się nie zmieniło od opisu Kuba_74, może tylko mały wyjątek:

-wojsko bardzo skrupulatnie sprawdza dokumenty, nawet rowerzystom, którzy przejeżdżali punkty kontrolne.

Jadąc do granicy w Krościenku minąłem może 100 motocykli, za granicą ...4 szt., hotele albo nieczynne, albo puste.
Powrót przez małe przejście UA/SK w Ubla, zero aut, celnik Słowacki okazał się czarnuchem, pogadaliśmy trochę . Wrzucam kilka zdjęć

Załącznik 125289

puszek 08.05.2023 11:28

Ukraina, byliśmy na dwa auta , i spotkaliśmy na granicy naszego Gucia.
Pierwsze wjazd na Równą, z głębokim przekopem w śniegu, Lautanska Holica, spotkanie(miłe) pod Ostra Horą z właścicielem stadka koni i Klaczy, Pizzeria w Turce znów nadaje-dobra mniam mniam.
Bardzo miła reakcja ludzi na nasz widok, uściski, podziękowania....
Ogólnie mało ludzi i bieda...

Adagiio 08.05.2023 19:15

Kruca bomba, narobiliście mi ochoty na ukraińskie paryje.

Bohun 09.05.2023 14:15

Cywilizuje się Kraina, jak w 2010 wjeżdżałem z Majem na Borżawę pod wyciągiem ,a hotel Pilipiec dopiero powstawał to 8 lat później pod wyciągiem był już znak zakaz wjazdu motocykli. Pod wodospadem Shypit pełno straganów z jedzeniem i zapojką, tak ze pieszo na fantazji po Borżawej można iść. W majówkę w 2018 ciężko było znaleźć nocleg. Moto i 4x4 to tylko lokalne, nie widziałem innych wariatów.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.