Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Komplet turystyczny - tekstylny do max 2500 cebulionów? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43245)

Melon 12.01.2023 13:55

Cytat:

Napisał michal_m (Post 804613)
Hej, podepne sie pod temat, to jaki komplet tekstylny polecacie z czystym sumieniem?

Na szosę czy w teren, całoroczny czy letni ?

michal_m 12.01.2023 16:34

Cytat:

Napisał Melon (Post 804628)
Na szosę czy w teren, całoroczny czy letni ?

na szose i raczej okres sezonu, czyli wiosna/lato/jesien, ze jak wyjedziesz rano jest pare stopni, a po poludniu kilkanascie.

Melon 12.01.2023 16:57

Cytat:

Napisał michal_m (Post 804642)
na szose i raczej okres sezonu, czyli wiosna/lato/jesien, ze jak wyjedziesz rano jest pare stopni, a po poludniu kilkanascie.

Tu pisałem https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43650&page=2 post nr 16
Spodnie [nie nowe] modelu nie pamiętam taki jak ruka paijane. Jak mocno pada to zakładam kondona bo wszystko robi się ciężkie ale nie przecieka. Jeśli zimno to polar dobry i kalesony[ plus 5stp. wzwyż] i nie marznę. Spodnie i kurtka wyszły mnie 3kplna.
PS. goretex z outlastem wypinane, spodnie i kurtka.

zimny 12.01.2023 19:40

Każdy swoje chwali...

Modeka Panamericana 2. Wg niniejszego forum gówniane ciuchy ale ja w poprzednim, nieco niższym modelu przejeżdźiłem kilka sezonów i jakoś lipy dla mnie nie było. No ale w tej materii ja mało wymagający jestem i w modeki ciuchach jeżdżę od początku tj. od ok 14 lat.

WojtasA 12.01.2023 20:08

Nie takie gówniane


zimny 12.01.2023 23:01

No ja liczę na zadowolenie. Ale jak się tu radziłem co kupić to wynikało z dyskusji że tylko Klim lub Rukka itp. i wyłącznie gore tex.

Chciałem nowe i w pieniądzach którymi dysponowałem mam nadzieję że wybrałem optymalnie czyli właśnie Panamericana 2 komplet. Inna sprawa że ciuchy tej marki po prostu dobrze mi leżą a co do wykonania mam wiele lat doświadczeń z nimi i byłem zadowolony.

WojtasA 13.01.2023 10:31

Cytat:

Napisał zimny (Post 804664)
No ja liczę na zadowolenie. Ale jak się tu radziłem co kupić to wynikało z dyskusji że tylko Klim lub Rukka itp. i wyłącznie gore tex.

Chciałem nowe i w pieniądzach którymi dysponowałem mam nadzieję że wybrałem optymalnie czyli właśnie Panamericana 2 komplet. Inna sprawa że ciuchy tej marki po prostu dobrze mi leżą a co do wykonania mam wiele lat doświadczeń z nimi i byłem zadowolony.

Otóż to! Jak dla mnie najważniejsze jest jak się w ciuchach czuję. Dlatego staram się zawsze mierzyć przed kupnem, najlepiej też wsiąść na moto, nawet na chwilę i poczuć, zobaczyć jak leżą. Nie kupię czegoś niewygodnego, w czym źle się czuję bo to dobrej firmy i tyle. Zdarza się, że na kogoś pasują ciuchy, nie tylko motocyklowe, konkretnej marki w konkretnym rozmiarze, jak tak mam z dżinsami, wtedy jest prosto i można na ślepo przez sieć zamawiać :D

michal_m 15.01.2023 17:25

Cytat:

Napisał delirium (Post 793200)
Ja mam RST Adventure X i nie jest najgorzej, stosunek jakości do ceny bardzo dobry ale: Kurtka cieżka jak cholera, mębrana nie gore-tex wiec marnie.

Następną planuję Helda Carese Evo.juz z gore-tex

Hej, podzielisz sie moze jaki masz rozmiar kurtki i spodni w tym komplecie i jak to sie ma do Twojego wzrostu i wagi? Czaje sie zeby zamowic online ten komplet i chcialbym trafic w rozmiar :D

zimny 15.01.2023 20:30

Ja mierzyłem RST ADV X lub coś podobnego, ta najnowsza wersja jak szukałem dla siebie.

Wszystko fajnie, faktycznie masywna kurtka ale jeden jak dla mnie kompletnie poroniony pomysł - membrana jest na stałe z podpinka. Nie z kurtką ale z podpinką - czyli albo jeździsz jak jest powyżej 20 stopni albo jak poniżej 10. Kompletnie bez sensu jak dla mnie. Układ kurtka plus membrana to u mnie najczęściej używana opcja. Podpinka wchodzi jak jest poniżej ok 13 stopni.

To był główny powód dlaczego nie kupiłem - bo poza tym i masą kurtałki to wszystko ok było.

Co do membran.. gore, nie gore. Nie wiem, buty trekkingowe mam jedne Ecco drugie LOWA, oba z gore i jakoś nie czuje żeby to był taki kosmos względem innych. Choć z racji porządnego wykonania to mam je już po 10 lat.. Ale jak mówiłem w kwestiach motocyklowych ciuchów ja mało wymagający jestem.

Póki co na motorku daje radę bez gore texu i bez kontroli trakcji i elektronicznego zawieszenia :o żarcik, no offence

Jak to co kupiłem okaże się w praktyce do bani to uczciwie o tym napiszę i nie będę malował trawy na zielono.

Pozdrawiam
Zimny

michal_m 25.01.2023 16:59

Hej, kupiłem dzisiaj Modeka Panamericana 2. Dobrze ze pojechalem do sklepu a nie przez neta, bo kurtka pasuje L a spodnie XL (mam 183cm i waze 97kg). Komplet wydaje sie spoko, jak przymierzylem to elegancko, fajnie sie nosi, wygodny sie wydaje. Dam znac jak pojezdze w tym troche, czy sie sprawuje. Pozdrawiam :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.