Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Gadżety / wyposażenie (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=253)
-   -   Klocki hamulcowe crf 1000 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30856)

motomax 01.01.2018 23:54

He he zadziorny jesteś,nie wiem ile metrów bo nie mierzyłem,bardziej interesowało mnie jak rozgrzane klocki i tarcze będa zachowywać sie w ostatniej fazie hamowania.. nie bardzo rozumiem ..startującego tylnego koła..

Max i spód,hamuje bardzo dobrze,na k60 troche gorzej.. powtarzalnośc hamowania bardzo podobna..

Przy jezdzie solo dają rade z pasażerem nie dane mi było sprawdzić.

Nie jestem użytkownikiem tego motocykla,ale miałem do dyspozycji 3 sztuki które trzeba było objezdzic.
pozdro

GONZO 01 02.01.2018 16:16

2 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał motomax (Post 563763)
He he zadziorny jesteś,nie wiem ile metrów bo nie mierzyłem,bardziej interesowało mnie jak rozgrzane klocki i tarcze będa zachowywać sie w ostatniej fazie hamowania.. nie bardzo rozumiem ..startującego tylnego koła..

Max i spód,hamuje bardzo dobrze,na k60 troche gorzej.. powtarzalnośc hamowania bardzo podobna..

Przy jezdzie solo dają rade z pasażerem nie dane mi było sprawdzić.

Nie jestem użytkownikiem tego motocykla,ale miałem do dyspozycji 3 sztuki które trzeba było objezdzic.
pozdro

O rany, to Ty naprwdę jesteś warsztat doświadczalny. Niewątpliwie od dzisiaj jestem Twoim największym fanem.

Całe szczęście, że odkryłeś: "powtarzalnośc hamowania bardzo podobna.." (za każdym razem staje!!? - to dobrze :Thumbs_Up:)




Hamowałeś czy tylko zwalniałeś ?
Załącznik 76773Załącznik 76774

Ps. Najlepszego w Nowym Roku i omijaj jak najczęściej ten swój odcinek bo mi się w końcu zabijesz

motomax 02.01.2018 19:58

No gdy byś zapytał o stoppie wiedział bym od razu,startowanie koła to pojęcie o którym pierwszy raz słyszę... nawet google się poddało..

Mam rozumieć że na zdjeciach to ty skoro pytasz o to startowanie tylnego koła??jak tak sobie poczynasz przy kursie na prawko to zdane odrazu..

Tak staje za każdym razem jak sie poczochra po po brejku leverze,no warsztat doświadczalny,tak zakładamy silkonowe rączki zamiast gumowych i testujemy w terenie.
Fan kolejny miło zawsze to cieszy.

O bezpieczeństwo sie nie martw,testujemy na prywatnym pasie startowym który jest najdłuższy w Polsce bo 6600metrów i jest na naszą wyłączność w czasie testów rączek silikonowych,nikogo tam nie spotkasz no może czasem zakonnice na rowerach na poboczu pasa,ale zawsze są uprzedzone o testach więc na pas nie wjeżdżają.Pas należy do jednego takiego duchownego z Torunia i mamy udostepnionego kiedy chcemy.

Pozdro

GONZO 01 02.01.2018 21:27

No widzisz od razu wiedziałem, że jesteś wielki i coś się można od ciebie nauczyć. Do tej pory myślałem, że najdłuższy pas o sztucznej nawierzchni
mają w Chinach (Strefy51 nie liczę) - 5500 m x 45 m, na wysokości 4,334 m n.p.m., a tu Polska górą (6600m) - no masz ci los. Nie, nie miałem na myśli stoppie, hamowaliśmy z maxa :)

szynszyll 03.01.2018 07:04

prosze sie z rzeszowa nie nabijac! za wikipedia:

Wśród lotnisk cywilnych w Polsce port w Jasionce posiada drugą (exequo z Pyrzowicami) co do długości po.Okęciu.drogę startową.o wymiarach 3200 × 45.m. ladowaly tu Ruslany. Nie wiem czy rowniez Mrija.

krzysiek_m 22.06.2018 09:45

Odświeżę temat. W Larssonie można wyklinać, że tylne klocki są takie same jak np do DL650: https://mike.larsson.pl/pl/category/...rticle/355599/

Czy to oznacza, że NISSIN 2P244 ST to właściwe klocki na tył do CRF1000 2017 ABS? Czy zbyt naiwnie podchodzę do tematu :D

madafakinges 22.06.2018 09:53

Jak kupowałem ostatnio na tył w zaprzyjażnionym sklepie, gość powiedział że na takich klockach 60%motocykli lata, za to przód kiepsko z zamiennikami. Ja chyba kupię oryginały bo zajebiście hamują.

Emek 22.06.2018 10:00

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 587279)
Jak kupowałem ostatnio na tył w zaprzyjażnionym sklepie, gość powiedział że na takich klockach 60%motocykli lata, za to przód kiepsko z zamiennikami. Ja chyba kupię oryginały bo zajebiście hamują.

Dokładnie. Tył pasi od Horneta 600, CB1300, CBR600, CBF1000 i jeszcze wielu innych. Przód nie pasuje od niczego.

krzysiek_m 22.06.2018 10:09

Dzięki za potwierdzenie.

Na przód Larsson pokazuje Lucasy: TRW Lucas MCB888SV i EBC FA679 - ale faktycznie, do niczego innego nie pasują.

Emek 22.06.2018 10:14

Nie wiem czy warto. Oryginały dobrze hamują i są trwałe a różnica w cenie nie powala.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.