Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Nowe stawki mandatów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40802)

Gończy 13.08.2021 09:28

Cytat:

Napisał dubel (Post 744562)
Znaki i cala infrastruktura na drogach gminnych , powiatowych i czesci wojewudzkich to tragedia. Jednak z postulatem by bylo wiecej policji na drogach ciezko mi sie zgodzic, policja po pierwsze musi odbudowac swoj szacunek i powazanie w srod narodu. By to zrobic w mojej ocenie nalezalo by zwolnic kulsonow i postawic na jakosc a nie ilosc. Ma nie byc politycznie wiec urywam reszte wypowiedzi .....
Prawda ze mandaty na chwile obecna w PL sa niskie, jednak sama podwyzka kar bez wprowadzenia porzadnej i odpowiedzialnej prewencji jest zwyklym goleniem owieczek. Edukacja edukacja edukacja to miedzy innymi w niej jest ukryty klucz do poprawy bezpieczenstwa na drogach, nastepnie infrastruktura i rozsadne oznakowanie. Jak uwazam ze pijakow na drogach nalezy bezwzglednie izolowac tak mandat 1500pln za np. stluczke parkingowa to stanowcza przesada. Powiazanie OC z punktami to tez skok na kase kierowcy, no i wkrada sie nam znow polityka i zlodzieje ........

:Thumbs_Up: Pełna zgoda. Trochę tych dróg szybkiego u nas teraz powstaje. Buduje się sporo obwodnic i odciąża ruch w terenach zabudowanych - przynajmniej tu na wschodzie. Wprowadzenie obwodnicy np. takiego Lublina i budowa drogi S17 spowodowała zminimalizowanie wypadków na starej drodze. W raportach drogowych była to jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg w kraju. Miałem okazje widywać tam regularnie masę wypadków. Przez prawie 10 lat moich dojazdów do roboty do Lublina nie było tygodnia, dwóch, żeby coś się nie działo. Zmiany niektórych przepisów są potrzebne ale moim zdaniem tak jak piszesz, w bardzo wielu przypadkach to skok na pieniądze. Nie będziemy mieć efektów z dnia na dzień. Dodatkowo takie działania na pewno antagonizują społeczeństwo. Z jednej strony milicja - zomo a z drugiej kierowcy. Skądś to już znamy. Niektóre ograniczenia są wprowadzone bezmyślnie i z czapy. Pamiętajmy też, że raz zabranej czy ograniczonej wolności władza nam raczej nie odda.
Zawsze mnie dziwi, jak to jest, że człowiek wraca po 2 tygodniach z wyjazdu po takich np Bałkanach, nie widząc żadnego wypadku. Potem na odcinku 300 km z Barwinka do Puław jest tych kolizji/wypadków kilka. Teraz pytanie czy to brawura Polaków, czy może niedostosowana infrastruktura, a może frustracja kierowców? Ja nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Jeśli wprowadzać nowe prawo i zmieniać kodeks wykroczeń to trzeba zrobić to rozsądnie a nie na hura jak to bywa niestety u nas często.

Andrez 13.08.2021 09:39

Znaczy się, za mało ludzie jeszcze wyjechało z kraju.

Dubel 13.08.2021 09:39

Cytat:

Napisał Gończy (Post 744588)
Teraz pytanie czy to brawura Polaków, czy może niedostosowana infrastruktura, a może frustracja kierowców?

Odpowiedz jest dosc prosta , jest to mieszanka wszystkiego po trochu a obwinianie za zaistnialy stan rzeczy tylko jednej skladowej jest sporym bledem. Mamy swoj temperament, jestesmy okoniem nastawieni do wladzy, mamy sporo slabych, nie przemyslanych drog. Edukacja kuleje, kursy szkoleniowe sa by zdac egzamin, a nie nauczyc jezdzic. Mozna by tak dlugo ...

matjas 13.08.2021 09:41

Cytat:

Napisał Gończy (Post 744588)
Zawsze mnie dziwi, jak to jest, że człowiek wraca po 2 tygodniach z wyjazdu po takich np Bałkanach, nie widząc żadnego wypadku. Potem na odcinku 300 km z Barwinka do Puław jest tych kolizji/wypadków kilka. Teraz pytanie czy to brawura Polaków, czy może niedostosowana infrastruktura, a może frustracja kierowców?

Stary... narodowo jeździmy jak IDIOCI i nie ma zmiłuj. :( Banda frustratów z małymi, którzy sobie poprawią jak zajadą komuś drogę, jak nie wpuszczą, jak koniecznie wyprzedzą. Kur.... tak to wygląda.
Ze znanych mi Państw ilość pojebów podobna jest w Estonii ale wciąż niższa.
Czesi - to jest przepaść na korzyść w stosunku do nas - nawet porównując sytuację tylko bezpośrednio po dwóch stronach granicy tuż za nią gdzie drogi są takie same.

I wymyśl jak zrobić, żeby było lepiej.

luk2asz 13.08.2021 11:10

@Fasi, a dlaczego nie napiszesz o dalszym ciągu tej drogi tylko po niemieckiej stronie.
Też są ograniczenia, 60 na początku zwężenie, a dalej 80, co prawda inny rodzaj zwężenie bo dalej dwa pasy w jednym kierunku ale rozdzielone pasem zieleni i barierkami.
Jakiś tam Polak i Niemiec jadą po te licznikowe 90, ba na prawym zwężonym jest 60 i wyraźnie wolniej jadą tam samochody.
Dwa tygodnie temu kiedy jechałem na weekend do Berlina, na tym odcinku spotkałem dwie kontrole radarowe. Na polskim odcinku A4 od Krakowa, ani jednego.
A w Berlinie co niby na ringach jest. 80 i mało kto jedzie więcej. W Wiedniu na 4, 5 pasach jest 60 i potrafią tak jechać nawet Polacy. Oczywiście Niemiec i Austriak to inny poziom kultury ale ten sam Polak w Austrii czy Niemczech to co kultury się nauczył na dwa tygodnie?

Oczywiście zgadzam się z bezsensownym oznaczeniem dróg, braku chęci zakrywania znaków na czas weekendow na budowie, oczywiście gdzie jest to możliwe. Ale myślałem tak do momentu kiedy skrytykowałem ograniczenie na remoncie wiaduktu w Krakowie na którym nic się nie działo przez dwa tygodnie. . Dopiero człowiek z branży zadał mi pytanie: a skąd wiesz, że w tym przypadku nie ma założonej np. aparatury mierzącej np. drgania i konieczne jest ograniczenie itp.
Tak, takich przypadków jest jak na lekarstwo, większość to brak mądrych inżynierów ruchu.

Jeszcze jeden przykład. Obwodnica krakowska. Dwa pasy od Balic do Łagiewnik. Ograniczenie do 110 km/h tylko w dni powszednie od 6 do 18. I co myślicie, że ktoś po za jednostkami tak jedzie. W dupie to mają, a mają to zwłaszcza te osoby, które później wjeżdżają do Krakowa i stoją w korku. A korki większe automatycznie jak jest wypadek na obwodnicy. A wypadek jest każdego dnia. A dlaczego? Bo zapierdalają idioci od jednego węzła do drugiego, tam raz na tydzień muszą sprawdzić możliwości swojej fury na długości 2,5 km.
Tak, tak. Przy takim natężeniu ruchu 80km/h jest tam potrzebne i w przypadku polski odcinek pomiarowy. Inaczej można w dupe wsadzić takie ograniczenie. Ale to zrozumie osoba, która jeździ prawie codziennie takimi drogami i ma choć trochę wyobraźni jak powinno się jeździć na tak zatłoczonych drogach jak polskie drogi.

Nie prędkość zabija tylko brak rozumu ale jak brak rozumu to prędkość rośnie.

Też lubię szybko sobie pojeździć ale jak są do tego warunki. Tylko jak raz na trzy lata dostanę mandat to biorę to na klatę, a nie zakładam wątki jak uniknąć placenia mandatu. To właśnie ta nieuchronność kary u nas kuleje.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

El Kowit 13.08.2021 11:32

Dyskusja bez sensu.
Takie lubię:)

NaczelnyFilozof 13.08.2021 12:33

W PL jest debilne przyzwolenie społeczne na jazdę 60-70 w terenie zabudowanym.

consigliero 13.08.2021 12:58

Dobrze to ująłeś, choć z moich ostatnich obserwacji wynika że jest to raczej 70-80.

robertG7 13.08.2021 13:21

Ale to dlatego, że duży % tych ograniczeń w zabudowanym jest po prostu debilny. Np dwa pasy w jedną, dwa w drugą, skrzyżowania oddalone o kilometr czy dwa, a tu "50"

radiolog 13.08.2021 13:46

Jak już napisano wcześniej w Polsce za dużo terenów zabudowanych z krótkim odcinkami niezabudowanego, znacząco wpływa to na płynność jazdy, to samo drogi S i A i nie trzeba przekraczać prędkości , jedzie się równo i płynnie, jak tylko nie siedzi Ci ktoś na ogonie i mruga, bo on chce 200 .
W Norwegii jak jechałem niby jest max 80, ale wioski są sporadyczne wiec nie trzeba ciagle przyspieszać i hamować , a na takiej Zakopiance ciagle 90/70/50, oczywiście wynika to tylko z kultury jazdy Polaków , pieszy by nigdzie nie przeszedł, a pojazd nie wyjechał nigdy z podporządkowanej.
Ponieważ jeździmy jak jeździmy to stosuje się ograniczenia, przewężenia, paliki i inne cuda.
Na początku pare osób zapłaci , dostanie podwyżkę ubezpieczenia i za rok nie będzie różnicy czy jeździmy w Polsce czy Austri, pod warunkiem ze kara będzie nieuchronna i patrole będą częstym zjawiskiem .
W Polsce policjanta się wyprzedza, a w stanach? W życiu , on jedzie przepisowo to ty tez musisz


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.