Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Mechanik do RD04 +/- 200km od Warszawy poszukiwany!!! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32479)

Kondzix 27.07.2018 10:12

Cytat:

Napisał maciej33 (Post 592696)
Zepsules i teraz placzesz

Rozgryzłeś mnie, brakuje mi w życiu sensacji dlatego postanowiłem dodać sobie trochę emocji robiąc bezpodstawnie syf na forum!

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 592697)
Nie chcę tu opowiadać się za żadną ze stron.

Jednak nasuwa mi się jedno pytanie: Skoro silnik to taka padlina , że nawet starsze Panie to widzą, to jaki cudem nie zauważyliście nic przy kupnie motocykla?



A dwa to, czy zaglądałeś do filtra i airboxa ?

Filtr jest nowy, w środku na ściankach jest wyraźnie mgła olejowa pomieszana z kurzem, co w airboxie się dzieje nie wiem, ale wiem ze kapie na pewno z wezyka z niego wychodzącego.

Tak jak pisałem nie odkręcaliśmy podczas zakupu a w drodze powrotnej ze względów atmosferycznych tez nie było okazji, podczas przyspieszeń był dym i niepokój co to może być no ale tez liczyłem się ze ma swoje lata wiec nie będzie to totalny ideał, ale w końcowym rozrachunku tego oleju znika w mojej ocenie zdecydowanie za dużo. Droga powrotna była bardzo ciężka i zajęła dużo czasu co za tym idzie na chłopski rozum silnik pracował dłużej i wziął więcej oleju.

Myśle, ze naprawdę nie ma co więcej bić piany, jeżeli okaże się, ze nie miałem racji, wszystkiemu winny był ów wyciek a silnik jednak nie jest do remontu to przyznam się do błędu i deklaruje ze przeproszę Tomasa za wszystko co napisałem oraz, ze postaram się jakos zrekompensować wszystko to co mogło go urazić, bo wbrew temu co mogłoby sie wydawać naprawdę ostatnia rzeczą na jaka mam teraz ochotę z różnych przyczyn to szukanie taniej sensacji na forum. Na razie jednak czekam na wstawienie do mechanika i ostateczna diagnozę.

tommi 27.07.2018 10:37

Imho, trzeba było poczekać do diagnozy Leżana z tematem, a nie teraz prosić o nie bicie piany czy też pisać że być może trzeba będzie kogoś przeprosić - tak się nie robi.

Ale jak dymiła od początku to cudów się nie spodziewam.
Powodzenia.

wojtekk 27.07.2018 10:42

Zatkaj ten wężyk. Inaczej zasysasz syf

Lucky Luke 27.07.2018 11:11

Kondzix nie żebym Cię pouczał , ale napisałeś bardzo ostro i publicznie. A co jeśli to tylko uszczelka dekla puściła i wywala olej odmą ?

Rozumiem twoje rozżalenie i wkurw... jednak na razie nie wiadomo co się stało, a zarzuty poleciały na ostro.

Mam nadzieję , że jednak wszystko skończy się dobrze.
Pozdrawiam

Sławekk 27.07.2018 12:28

Może to być uszczelniacz zaworów. Wiekowa guma puściał i przedmuchuje do pokrywy zaworów oraz odmy - cena uszczelniaczy niewielka, koszt naprawy też :)


p.s

dla pocieszenia :)

mareksz007 27.07.2018 12:40

Do momentu zdiagnozowania powstrzymaj się z opisywaniem usterek.
Jakiego koloru puszcza dymek? Czujesz zapach spalonego oleju?
Na jakim wydechu jest moto?

Lucky Luke 27.07.2018 12:59

Arrow Dakar replica, raczej tu nie pomaga...

PawelM. 28.07.2018 14:31

Wystarczy bicia piany na forum i zarzucania coś komuś. Sprawdź porzadnie motocykl u specjalisty jakim jest Lezan, Szynszyl i inni znani na forum a potem dogadacie się na PW jeśli będzie taka potrzeba. Koniec wymyślania i wróżenia z fusów

wojtekk 28.07.2018 17:54

Cytat:

Napisał maciej33 (Post 592908)
Tak najlepiej zesrać sie i zwalić na kota ,tak jak pisza najpierw sprawdz co padlo,a nie pretensje do sprzedajacego


A czytałeś poprzedni wpis ?

Kondzix 31.07.2018 19:50

Cytat:

Napisał PawelM. (Post 592879)
Wystarczy bicia piany na forum i zarzucania coś komuś. Sprawdź porzadnie motocykl u specjalisty jakim jest Lezan, Szynszyl i inni znani na forum a potem dogadacie się na PW jeśli będzie taka potrzeba. Koniec wymyślania i wróżenia z fusów

Leżan rozebrał motocykl, niestety silnik nie nadaje się nawet do naprawy z wielu różnych przyczyn. Nie będę wchodził w szczegóły gdyż udało się dojść z Tomasem do porozumienia i zdecydował się partycypować w kosztach zakupu nowego serducha plus dorzucić drugie gaźniki, z których niektóre elementy również będą potrzebne. Także cała sytuacja chociaż w jakimś stopniu ma swój szczęśliwy koniec, a mi została przywrócona wiara w ludzi.

Jakby ktoś miał jakieś wieści odnośnie silnika w dobrym stanie to byłbym wdzięczny za podzielenie się ze mną takową informacją


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.