Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Gs ,Explorer czy Super tenere 1200 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33070)

Dubel 30.09.2018 09:47

To w bmw pójdzie Ci dużo szybciej i nie jednokrotnie taniej.
Może masz jakieś konkretne obawy? To pytaj

ablos78 30.09.2018 09:53

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy ew.zakupie?

Pawel_z_Jasla 30.09.2018 10:13

Dubel:Thumbs_Up: - pewnie w Gs-ie jest kilka rzeczy trudnych samemu do ogarniecia ale to symbol czasow, myslisz ze nowy japonczyk jest mniej skomplikony ?? czy nafaszerowany technicznymi fajerwerkami ?? I sam wszystko ogarniesz ?? Podstawowy serwis/eksploatacja BMW jest prostsza i na 100% porownywalna cenowo /jak nie tansza/ niz w starej krolowej :at: - mialem trzy, wiec porownanie posiadam. Krolowa byla z innej epoki i innym motocyklem wiec ciezko o bezposrednie porownanie ale tez miala swoje furie. Moj ADV ma nalatane cos ponad 110.000 km i wszystko trzyma w parametrach technicznych - z kosztowniejszych wymienione bylo kompletne sprzeglo co i tak okazalo sie zabiegem nie tyle koniecznym co asekuracyjnym. Czasy sie zmianily i sporo mechanikow nauczylo sie juz robic lepiej i znacznie taniej jak autoryzowane ASO, a kilku pasjonatow ogarnia w Gs-ie rzeczy teoretycznie nie do ogarniecia - vide Pan Zbyszek Golowicz, ktory np. reanimuje kompleksowo ESA. Oczywiscie sa i furie, w pierwszych rocznikach np.: ABS, listwa paliwowa, immobilizer ale ktory motocykl ich nie ma ?? /wiem Trampek na poprawionym module ale jazda nim przez kilka sezonow z plecakiem w porownaniu nawet do starej krolowej byla rzeznia:mur: - za to we Francowej wersji wyprawowy, jednoosobowy !! ideal/. Tak na koniec - jak stac woznice na woz to i konia z obrokiem powinien do niego zapodac ale w tym przypadku koszt obroku nie powinien woznicy na kolana powalic :D

Dubel 30.09.2018 10:30

Regeneracja pompy abs to ca.600zl w specjalistyczne firmie, sprzęgło z wszystkimi uszczelniaczami gdy robisz sam nie powinno przekroczyc 1500 , swiece masz 4, 4l olej i filtr w silniku co 10 tys , 1l skrzynia plus 200ml kardan co 20 tyś. Warto zakupić klucz do filtra oleju i świec bo słabe dojście ale to masz na lata i kosztuje kilka zl. Zawory madz na srubach a ewentualna diagnoze elektroniczna mozna tez tanio z telefonu ogarniać.

ablos78 30.09.2018 10:39

Cytat:

Napisał dubel (Post 603162)
Regeneracja pompy abs to ca.600zl w specjalistyczne firmie, sprzęgło z wszystkimi uszczelniaczami gdy robisz sam nie powinno przekroczyc 1500 , swiece masz 4, 4l olej i filtr w silniku co 10 tys , 1l skrzynia plus 200ml kardan co 20 tyś. Warto zakupić klucz do filtra oleju i świec bo słabe dojście ale to masz na lata i kosztuje kilka zl. Zawory madz na srubach a ewentualna diagnoze elektroniczna mozna tez tanio z telefonu ogarniać.

Ok,Dzięki

Pawel_z_Jasla 30.09.2018 10:42

"na co zwrocic uwage ??" Na wszystko !! historie serwisowa, stan ogolny, dzialajace element - szczegolnie te pierdoly typu kontrolki, ESY, checki gasnace w odpowiednim momencie, stan powlok silnika /utleniania na calym silniku a szczegolnie przedniej "kapie" i "cyckach"/, stan/korozja/kompletnosc/oryginalnosc srob wszelakich w tym zaciskow, jak jest ESA to oczywiscie jej dzialanie I stan dolengo mocowania tylnego amora, stan felg, szprych i nypli, stan dolnej oslony silnika - czy aby nie nazbyt przefrezowana i sciorana po kamiordolach, trzymanie wolnych obrotow /nie wystrasz sie bo sam silnik chodzi inaczej jak japonczyki - po zaplonie na zimnym potrafi "zaklekotac ale tylko kilka sekund a potem powinno byc lepiej I rowniej co nie znaczy piekniej - sam rozruch jest "tempy" i wymaga chwili potrzymania rozrusznika ale to raczej norma, tak z dwa/cztery obroty/, praca sprzegla - "klekot" I inne nadmierne odglosy swiadcza o koncowce calego jego zespolu /koszt markowego kompletu z robocizna poza ASO chyba kole 2.000-2.500 zl /, pocenie silnika, walu, zawieszenia, sworzen na przednim "wahaczu" i jego gumowa oslona /zreszta juz osiagalna osobno np. Ariete czy inna dopasowana z Ursusa/, klosz i odblysnik reflektora - dosc kosztowny element z opcja wypalania odblysnika - da sie kupic samo szklo na Aliexpres a w Krakowie napylaja /temat osobiscie przerabialem - nie doradzam zakladania oslony Touratecha z poliweglanu bo w mojej ocenie kwestia ograniczenia chlodzenia reflektora przyspiesza "wypalanie lustra", cala masa innych elementow jak w kazdym innym moto. Na forum koledzy posiadaja dluzej wiec pewnie sporo dodadza - Ja osobiscie przy budzecie do max 25.000 PLN posluchal bym rady Franza i uwzglednil 1150 Gs ale z ostatnich lat na dwoch fajkach, akcesoryjnym zawiasie Ohlinsa i w wersji normalnej nie ADV bo ten ma siodlo malo wygodne na dwie osoby - mialem kilka sezonow wiec twierdze to na podstawie doswiadczenia a nie info od kuzyna szwagra ciotecznej ciotki malzonki. !150Gs to taki "pancerny" pewniak - gdzie nie pojedziesz z tamtad wrocisz, Ja na swoim w dwie osoby z tobolami zrobilem Balkany na zupelnie "wylanym" tylnym amorze I nawet nie pierdnal - taki byl dzielny !!a bol dupy po takiej wycieczce bezcenny - czulem kazby kamyk w asfalcie. Absolutnie nie znaczy to ze odradzam 1200Gs tylko 25 tysi moze byc malawo na pewny egzemplarz, choc ceny leca wiec szukaj … i daj na koniec znac jak poszlo.

matjas 30.09.2018 10:56

Franz doradzał 1150?

Ja bym skorzystał z zimy i się przyczaił. Na pewno coś wartego uwagi wylezie.
1150 w życiu Stefana bym nie brał jeśli już koniecznie ma być GS.

M

Franz 30.09.2018 10:56

Adam napisał:

" - i uwzglednil 1150 Gs ale z ostatnich lat na dwoch fajkach, "

Mi przed zakupem doradzano inaczej - na jednej fajce

Matias , co masz przeciw 1150 GS na dwie osoby i kwocie 25 tys . Jak zaznaczyłem wcześniej lepiej pasował mi 1100GS.
Nie jeżdziłem tymi klockami dłużej niż po kilka miesięcy bo były kupione w charakterze biznesowym.
....ale gdybym miał jeżdzić z kobietą to wybrałbym wlasnie te
.... a gdyby karta kredytowa nie miała płytkiego dna - jak radzą 1200 GS

operator99 30.09.2018 11:28

Franz napisał ".... a gdyby karta kredytowa nie miała płytkiego dna - jak radzą 1200 GS"
Ja mam pytanie do was,mogę kupić nowego R1200GS rok 2018 w bardzo dobrej cenie(i tak jest drogi!),ma w zasadzie wszystko oprócz dużego wyświetlacza i obręcze nie szprychowe,wersja nie ADV i zastanawiam się czy nie zmienić NAT na tego BMW,choć Afra z DTCjest jak dla mnie super.Co myślicie na ten temat?

Dubel 30.09.2018 12:16

Afra i gs to motocykle o innym przeznaczeniu. Pytanie do czego mają służyć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.