Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hardware (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=113)
-   -   Lark FreeBird 35AT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9724)

gancek 20.08.2013 09:21

Ja wcześniej zgubiłem śróbke i po pewnym czasie też zaczeły się figle z ładowaniem.
Doraźnie sprawe ratowało przypięcie urządzenia opaską zaciskową do uchwytu.
Po wymianie uchwytu i korzystaniu z magicznej śróbki problem ustąpił.
Jak się śróbka odkręciła to też dość szybko się rozładowała bateria.
Pewie jak ktoś jeździ po równym to nie ma dużej róznicy ale po dziurach napewno.

mygosia 20.08.2013 09:52

Mi się rozładowywała i ze śrUbką i na asfalcie, ale spróbować jeszcze raz nie zaszkodzi - skąd nabyć taką śrubkę?

blazej252 20.08.2013 10:03

Zgadzam się z "Gancek". Większość problemów które miałem z nawigacją były związane z przerwami w dostawie prądu ze strony baterii albo stacji dokującej. Nie chce siać herezji ale wydaję mi się, że akumulatorki w 35at nie są jakieś super jakości. Na próbę przez jakiś czas zamontowałem je w telefonie komórkowym, napięcie te same, pojemność też a mimo wszystko wyraźnie gorzej sobie radziły. No może nie gorzej ale krócej:) Zaryzykowałem i już zamówiłem dwie nowe baterie trochę lepszego producenta (mam nadzieję) i zobaczę co z tego wyniknie. Chyba najtańsza modyfikacja larka jaka przyszła mi do głowy. Jak wyniknie coś twórczego to dam znać.

Dzieju 20.08.2013 10:06

Mi wytrzymują ok 2.5-3 godziny po pełnym naładowaniu.

miroslaw123 20.08.2013 14:14

Wczoraj na oryginale dziala 2.5 h a pozniej zgubila sygnal...

ATomek 20.08.2013 16:53

Cyt. gancek:
"Faktem jest, że nawet przy idealnym połączeniu i włączonym urządzeniu zasilacz nie pokrywa zapotrzebowania urządzenia i bateria powoli się rozładowuje..."

Nie zgadzam się z tym.
Wygląda to na wadę stacji dokującej, bo już po półgodzinnej pracy urządzenia podłączonego przez uchwyt bateria powinna być napasiona na max.

U mnie, po włożeniu nawigacji w uchwyt podłączony do instalacji motocykla pokazywało ikonkę ładowania baterii. W rzeczywistości bateria nie była ładowana z winy wadliwego uchwytu, powodując przerwy w pracy. Po jego reklamacji żadnych przerw w pracy. Z samej baterii działa max 3godz.
W serwisie nowy uchwyt dostałem natychmiast, bez żadnej papierologii :Thumbs_Up:

Sławekk 20.08.2013 19:13

Larki cierpiały na niedoładowanie w czasie pracy. Lekiem był zakup mocniejszej ładowarki o 0,5 A .

Chyba było to formą zabezpieczenia, przed przepaleniem się.
Dużo pisano o tym , że pozostawienie Larka ładującego się dobę w aucie skutkowało spaleniem się navi.

ramoneza 20.08.2013 20:39

Larki cierpiały na niedoładowanie w czasie pracy. Lekiem był zakup mocniejszej ładowarki o 0,5 A

To ile amper powinna mieć w końcu ładowarka do LARKA

sowizdrzal 20.08.2013 20:59

Ladowarka powinna dawac 2A i 5V na wyjsciu. Inaczej objawy sa takie, jak opisali koledzy.
Czesta wada ladowarek motocyklowych jest zbyt male napiecie, np. 4.5-4.6 (dwa razy reklamowalem). To za malo, zeby ladowac baterie w Larku.

MYGOSIA dziekuje za zaufanie. Mam jeszcze jakas ladowarke USB, ktora dobrze dzialala z Larkiem. Pw pliss

Sławekk 20.08.2013 21:45

2 A , ale można zakupić ładowarkę min. silniejszą np. do 2.1 A a nawet 2,5 A . Chodzi mi o ładowarki samochodowe.



Czy Larki 35AT w autach ładują się prawidłowo podczas długiej jazdy i problem występuje tylko w motocyklach ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.