Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Test regulatora RAFWRO (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6775)

banditos 22.06.2010 15:55

Klanol zgadzam sie z Toba!
Sam zanabylem taki regulatorek na zapas, ale jesli ma mi skopcic pradnice to ja pierd..e taki interes. Czyzby lepiej zanabyc lorygnal i sprawdzac np co kwartal kostke?

jorge 22.06.2010 16:43

Cytat:

Napisał klanol (Post 120642)
Może chociaż na koniec takie łopatologiczne podsumowanie :) dla "białych ludzi"

Ponieważ sam zwlekałem z zakupem właśnie do takiej dyskusji (dzięki Kaźmir), naczytałem się tu i w necie. Powiem Ci tak jak ja to rozumiem:

- jakby to była sama sprawa kabli to nie byłoby problemu - wystarczyłoby włożyć pomiędzy kostkę (oryginał), "przedłużkę" z kabli grubych - co wyziębiłoby kable i dało dodatkowy opór - a tak to nie działa. Płytka pod regler też niewiele zmienia.

Reasumując: nie w samej ciepłocie problem.

- zły regler rozwali uzwojenie ładowarki (alternatora), a to już chyba gorzej niż naprawa reglera (nie jest tak łatwo wymienny i oczywiście koszty)

- pomijam fakt modułów (te cuda co sterują iskrą) - moim zdaniem to efekt domina może się pogłębiać.

Oczywiście nie mówię, że regler jest zły, ale jak nie wiadomo jak działa - nie wiadomo czy będzie działał. Bo np. kufry nadwornego pancernika (i reszty) wiadomo jak pospawane :D. A w naturze (nie tylko czarnej) jest strach przed nieznanym ;)

Tyle oczami laika.

Dubel 22.06.2010 18:21

Cytat:

Napisał klanol (Post 120642)
I jeszcze jedna obserwacja: jak wyłącza się odbiorniki (światłą długie) na wolnych obrotach to reakcja silnika w obrotach jest widoczna. Stąd wnioskuje, że raczej regulator sam nie obciąża prądnicy na maksa cały czas tylko po obciążeniu go. Zaznaczam, że to tylko organoleptyka naoczna bez pomiarów :)

Ja zaobserwowałem taką sytuacje po włączeniu świateł na wolnych obrotach silnik zaczyna troszkę wolniej pracować-czytaj ma większe obciążenie.
I to na ORGINALNYM regulatorze ;)
Więc o co chodzi:confused:

pałeł 22.06.2010 18:33

Cytat:

Napisał dubel (Post 120739)
Ja zaobserwowałem taką sytuacje po włączeniu świateł na wolnych obrotach silnik zaczyna troszkę wolniej pracować-czytaj ma większe obciążenie.
I to na ORGINALNYM regulatorze ;)
Więc o co chodzi:confused:

siła elektromotoryczna czytaj wytwarzanie prądu (energi ) potrzebuje także energi - stad spadek obrotów

cudów nie ma :)

Cytat:

Sam proces regulacji niby jest jakimś tajnikiem producenta ,
ale moim zdaniem jest to regulator oparty o tą samą zasadę działania co oryginały lecz zastosowane są w nim nowoczesne elementy.
nie inaczej

Lepi 22.06.2010 19:19

Cytat:

Napisał dubel (Post 120739)
Ja zaobserwowałem taką sytuacje po włączeniu świateł na wolnych obrotach silnik zaczyna troszkę wolniej pracować-czytaj ma większe obciążenie.
I to na ORGINALNYM regulatorze ;)
Więc o co chodzi:confused:

Na niskich obrotów po włączeniu świateł napięcie spada poniżej napięcia regulatora i to dodatkowo dociąża prądnicę. To nie jest coś mówiący test.
Trzeba by utrzymywać obroty przy których napięcie bez świateł i ze światłami jest takie samo. Ale łatwiej wpiąć amperomierz :)

klanol 22.06.2010 19:44

ale czy uzwojenie prądnicy może się spalić jak żółte kable się nie grzeją? to mnie zastanawia. niestety nie robiłem na oryginale żadnych testów, więc nie mam porównania

R2D2 22.06.2010 22:31

Panowie , nie ma co siać zamętu.
Popalić się raczej nic nie popali , miałem podłączony ten regler w swoim moto tylko do testów i nic mnie niepokojącego nie zauważyłem.
Są pewne efekty uboczne których być moim zdaniem nie powinno ale nie mają one negatywnego wpływu na działanie elektryki.
Efekty te pewnie są spowodowane zasadą działania tegoż regulatora jeżeli jest inna niż standardowa.

TENKU 22.06.2010 23:24

Witam,
przeczytałem uważnie wszystkie nowe posty. Postaram się jutro rzeczowo odnieść to ważniejszych kwestii i podać kilka nowych argumentów. Dziś nie czuję się już na siłach. Jest 23:30 a ja jeszcze "zawijam w sreberka" w swoim warsztacie.
Pozdrawiam wszystkich.

klanol 23.06.2010 07:13

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 120789)
Panowie , nie ma co siać zamętu.
Popalić się raczej nic nie popali , miałem podłączony ten regler w swoim moto tylko do testów i nic mnie niepokojącego nie zauważyłem.
Są pewne efekty uboczne których być moim zdaniem nie powinno ale nie mają one negatywnego wpływu na działanie elektryki.
Efekty te pewnie są spowodowane zasadą działania tegoż regulatora jeżeli jest inna niż standardowa.

No właśnie, dla laików mniej ważna od zasady działania jest skuteczność urządzenia i jego niezawodność. Nie ważne na jakiej zasadzie - ważne żeby działał poprawnie :)

RAFWRO 23.06.2010 11:25

Cytat:

Napisał klanol (Post 120819)
No właśnie, dla laików mniej ważna od zasady działania jest skuteczność urządzenia i jego niezawodność. Nie ważne na jakiej zasadzie - ważne żeby działał poprawnie

Cytat:

Napisał jorge (Post 120715)
Oczywiście nie mówię, że regler jest zły, ale jak nie wiadomo jak działa - nie wiadomo czy będzie działał. Bo np. kufry nadwornego pancernika (i reszty) wiadomo jak pospawane . A w naturze (nie tylko czarnej) jest strach przed nieznanym

Tyle oczami laika.

Właśnie w tą stronę zmierzamy z wyjaśnieniami. Cel jest taki aby pokazać, że regulator działa na innej zasadzie, a prostota tej konstrukcji zapewnia niezawodność i skuteczność, i to przy mniejszym obciążeniu innych elementów elektrycznych motocykla niż oryginał.
Trudność w pokazaniu tego leży raczej w sposobie, który pozwoli Sławkowi długo cieszyć się wyłącznością w zbieraniu efektów nowatorskiego pomysłu i pracy włżonej w udoskonalanie tego reglera.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.