Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Opony zimowe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45327)

Mazurkas007 16.01.2024 08:46

Dlatego należy się cieszyć, że mamy Cooper Discoverer M+S, opona stara jak świat, inne modele zmieniają-wymieniają a ta ciągle jest i ma się dobrze.

Baza 16.01.2024 09:17

Cytat:

Napisał Bohun (Post 842605)
A było było, zły byłem jak Anakee 2 przestali wytapiać i zrobili 3 (wcale niepodobne)

To prawda Anakee 2 na mokrym szły jak by sucho było.

redrobo 16.01.2024 09:50

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 842601)
Redrobo pokazał Nexena który ma praktycznie taki sam bieżnik jak ten co miałem w kormoranie 23 lata temu. Czyli zwyczajnie zerżnęli wzór.
Wniosek że dobrych rzeczy się nie zmienia.
Ale ludzie potrzebują ciągłych nowości i nabijania w butelkę, no to producenci to robią podpierając się liczbami których nikt nie sprawdzi.

Moze nie robia od razu w butelke, tylko klienci szukaja czasem nie wiadomo czego.... czesto nie maja pojecia co ma robic opona. Zimowki do samochodu, ktory zapieprza codziennie 160 po autostradzie musza byc inne niz do autka, ktore sie uzywa jezdzac z wioski do miasta 10 km.
Dla mnie liczy sie wysokosc i rozstrzal bieznika, interesuje mnie jak najwyzsza opona, dlatego jezdze na 16 calach.... Ktos inny w takim samym aucie zapakuje felgi 18 cali i opony w ktorych nie da sie upuscic cisnienia:)

pałeł 16.01.2024 13:21

Cytat:

Napisał redrobo (Post 842623)
Moze nie robia od razu w butelke, tylko klienci szukaja czasem nie wiadomo czego.... czesto nie maja pojecia co ma robic opona. Zimowki do samochodu, ktory zapieprza codziennie 160 po autostradzie musza byc inne niz do autka, ktore sie uzywa jezdzac z wioski do miasta 10 km.
Dla mnie liczy sie wysokosc i rozstrzal bieznika, interesuje mnie jak najwyzsza opona, dlatego jezdze na 16 calach.... Ktos inny w takim samym aucie zapakuje felgi 18 cali i opony w ktorych nie da sie upuscic cisnienia:)

Zimowa opona to sztuka kompromisu :D
czyli oprócz trakcji jeszcze liczy sie zużycie paliwa i hałas
a sama trakcja musi być podobna na suchym asfalcie i na mokrym śniegu takim świeżym i zlodzonym no i błocie po śniegowym, powina robic od zera do 2- paczek tu zbyt dużo jest tu skrajnych spraw do pogodzenia aby jedna była idealna.

ps w tym roku kupiłem łańcuchy polskiego producenta polimet-police na te chwile tylko na jedna os, pierwsze próbne nałożenie i jazda juz była:) jestem zadowolony.

zylek 16.01.2024 16:55

1 Załącznik(ów)
Pierwszy raz w życiu kupłem całoroczne. Całe życie na zimowych, bo myślałem, że w góry, na narty, to tylko zimowe. Weryfikacja przyszła po 2 tygodniach od zakupu. Miło się zdziwiłem. Hankook vantra st w transporterze VW z 4Motion po śniegu i trochę lodzie, szły nie gorzej od zimowych opon. ABS nie miał co robić na śniegu. Byłem naprawdę zaskoczony, a warunki były naprawdę zimowe, patrz zdjęcie. Oczywiście nie odpowiada to jeździe po zasypanej drodze, na podjeździe 20%, ale po drodze gdzie w dół ślizgałem się na butach z córką, auto wyszło bez zająknięcia i zjechało bez nawet delikatnego wtrącenia ABS. Więc ten ... ja na razie rezygnuję z religii "tylko zimowe"

Załącznik 131340

Dzieju 17.01.2024 06:20

W 4x4 tak ale wjedź ciężką przednią ośką tego nie da się porównywać to dwa inne światy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.