Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Kominek z DGP - ma ktos? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44896)

Widmo80 22.09.2023 07:35

Ja zrobię chyba w moim budynku,( wywiercę/ wykuję) dziurę, około 20- 30 cm nad wkładem kominkowym i tą dziurą poprowadzę rurę dymną na piętro.
Na piętrze dopiero , jakieś 160 nad podłogą wprowadzę ją w kanał kominowy.
Dzięki temu będę mial bardziej równomiernie rozprowadzone ciepło po domu.
Nie pisałem- nie mam DGP ani innego systemu. Sam wkład.
Układ pomieszczeń mam taki że dom po czasie ogrzewa się cały.

matjas 22.09.2023 07:49

Najlepiej.
Mnie w przyszłym roku czeka remont domu gdzie trzeba będzie postanowić jakie ogrzewanie oprócz kominka. Niezależnie od tego co to będzie mysle powrócić do prostego układu kominkowego - być może nawet wyeliminuje dmuchawe na strychu.

Tygrys 74 23.09.2023 19:20

Kol Matjas moje widzimisie co do dęba jest oparte na wieloletnim użytkowaniu pieca na wszystko i palenia w różnych kominkach mniej lub bardziej udanych i piecach pa zagazowanie drzewa np atmos które montowałem i mam z większością kontakt bo to na ogół znajomi i wszyscy potwierdzają moje obserwacje że dąb smoluje i śmierdzi brudzi szyby. Może jest zbyt wymagający co do warunków spalania ale koleś od atmosa twierdzi że buk i grab jest lepszy a pięć montowałem mu ponad 20 lat temu. Przez lata nauczyłem się że przy kominkach z płaszczem nie może być półśrodkówprzy wykonaniu instalacji a i w nowym domu niezabardzo jest mozliwe palenie non stop . Jeżeli u Ciebie pali się ok to cieszę się Twoim szczęściem i niech trwa jak najdłużej. Jeszcze niedoceniana jako opał jest akacja .Fajnie spala się w kominku.

matjas 23.09.2023 20:20

1 Załącznik(ów)
Nie bierz do siebie :D i do głowy :D

Pytałem z uśmiechem jako praktyk użytkownik.

Czyli nie masz żadnych naukowych a jedynie subiektywne argumenty.

Jak się pali FEST a nie na pół gwizdka to nic nie smołuje - szyba może i czystsza mogłaby być ale jaka ma być jak się pali non stop? To nie wystawa w Castoramie tylko życie :D

Dla poprawienia i ocieplenia nastroju zamieszczam ekologiczne zdjęcie PIERWSZEGO w tym sezonie rozpalenia kominka - tak wiec możemy ten istotny moment przezywać razem ;)
Być może nie świadczy to o mnie najlepiej ale szyba byla czyszczona ostatnio jakieś półtorej roku temu. Jakiś taki chyba niezachujowy ten dąb jednak ;)

cyryl 23.09.2023 20:28

Cytat:

Napisał Tygrys 74 (Post 830311)
Jeszcze niedoceniana jako opał jest akacja .Fajnie spala się w kominku

Tygrys akacja nie spala się fajnie. Akacja spala się najfajniej :D
Gdybym miał dostęp to tylko tym bym palił. Pięknie sobie strzela i daje masę ciepła.

matjas 23.09.2023 20:30

+ dla akacji. Kiedyś miałem trochę tego drewna choć przekroje nie były duże ale jak piszecie - można było to pochwalić.

Wegrzyn 25.09.2023 13:00

Cytat:

Napisał matjas (Post 830323)
Nie bierz do siebie :D i do głowy :D

Pytałem z uśmiechem jako praktyk użytkownik.

Czyli nie masz żadnych naukowych a jedynie subiektywne argumenty.

Jak się pali FEST a nie na pół gwizdka to nic nie smołuje - szyba może i czystsza mogłaby być ale jaka ma być jak się pali non stop? To nie wystawa w Castoramie tylko życie :D

Dla poprawienia i ocieplenia nastroju zamieszczam ekologiczne zdjęcie PIERWSZEGO w tym sezonie rozpalenia kominka - tak wiec możemy ten istotny moment przezywać razem ;)
Być może nie świadczy to o mnie najlepiej ale szyba byla czyszczona ostatnio jakieś półtorej roku temu. Jakiś taki chyba niezachujowy ten dąb jednak ;)

Za pierwsze rozpalenie kominka z uwalona szyba powinna byc chlosta :umowa:

matjas 25.09.2023 14:31

ale PO CO to czyścić skoro za chwilę będzie taka sama.
jak się pali mocno to się sama doczyści. mniej więcej :D

chyba dlatego min nie mógłbym mieć choppera :D :D :D

Wegrzyn 25.09.2023 14:33

po to, zeby zobaczyc piekny plomien przez czysta szybe :D Wiesz... jak ten pierwszy raz ... ;)

matjas 25.09.2023 14:43

no to ze mnie romantyk jak z koziego zadka trąbka :D
ma się palić i ma być ciepło :D i ma być WIDAĆ ogień.

warunki spełnione :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.