Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Łożyska kół w NAT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30222)

greszczyn 21.06.2018 22:40

2 Załącznik(ów)
Jest ...JAPAN NSK . Łożysko przy zębatce zero luzu, tak samo ze środkowym . Tylko to prawe się zdupcyło . Smar na miejscu ,żadnego śladu korozji . Od jakiegoś czasu coś mi tam strzelało i myślałem ,że to łańcuch .Ale podczas miejskich jazd w otwartym kasku , usłyszałem że jednak coś tylna piasta nie bangla ;) .
Jak rozebrałem to na czynniki pierwsze, to tak do końca nie wiem ,czy przyczyną było odłamanie bieżni ,czy awaria kulki i jej pęknięcie , co spowodowało z kolei odszczepienie się kawałka mniejszej bieżni. Pytanie tylko czemu ? Czy to wada jakieś serii łożysk ,czy może zbyt mocne dokręcanie tylnego koła ?

mdxmd 22.06.2018 06:28

Cytat:

Napisał greszczyn (Post 587239)
Jest ...JAPAN NSK . Łożysko przy zębatce zero luzu, tak samo ze środkowym . Tylko to prawe się zdupcyło . Smar na miejscu ,żadnego śladu korozji . Od jakiegoś czasu coś mi tam strzelało i myślałem ,że to łańcuch .Ale podczas miejskich jazd w otwartym kasku , usłyszałem że jednak coś tylna piasta nie bangla ;) .
Jak rozebrałem to na czynniki pierwsze, to tak do końca nie wiem ,czy przyczyną było odłamanie bieżni ,czy awaria kulki i jej pęknięcie , co spowodowało z kolei odszczepienie się kawałka mniejszej bieżni. Pytanie tylko czemu ? Czy to wada jakieś serii łożysk ,czy może zbyt mocne dokręcanie tylnego koła ?

łożyska są skręcane względem bieżni wewnętrznej przez tulejkę więc większa siła dokręcenia koła ich nie uszkodzi, chyba, że jest złe dystansowanie łożysk w piaście i po rozgrzaniu piasty następuje nacisk na łożyska, z tego co czytam to sporo osób ma problemy z łożyskami więc coś jest nie halo, może to wada łożysk, przy takim uszkodzeniu jak u Ciebie mogło zblokować koło albo coś rozwalić. Standardowe zużycie łożyska to najczęściej rozszczelnienie uszczelniaczy, woda powoli wypłukuje smar, dostają się nieczystości i łożysko leci bo i innego wyjścia nie ma.

madafakinges 22.06.2018 09:58

To ja poświęce te 70zł i sobie wymienie łożyska zapobiegawczo....

sebastian_j 22.06.2018 10:07

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 587281)
To ja poświęce te 70zł i sobie wymienie łożyska zapobiegawczo....

No i teraz się zacznie masowa(niepotrzebna) wymiana łożysk kół w NAT :)
Według mnie przypadek wyżej to wada fabryczna łożyska, albo uszkodzenie przy wymianie na przykład opon.

Swoją drogą tak zniszczone łożysko musiało dawać niezłe oznaki swojej zbliżającej sie śmierci dużo wcześniej.

Dobijam u siebie 30k km i na razie wszystko chodzi jak trzeba.

szynszyll 22.06.2018 11:09

uuu zaoszczedzili na krytych?

motomax 22.06.2018 16:16

NSK to lipa,wsadz SKF lub NTN te najdłużej w enduro wytrzymują..

Dubel 22.06.2018 16:35

Cytat:

Napisał motomax (Post 587339)
NSK to lipa,wsadz SKF lub NTN te najdłużej w enduro wytrzymują..

Zdecydowanie potwierdzam, osobiscie najbardziej cenie SKF :Thumbs_Up:

Szymon89 08.07.2018 08:06

6200 km i łożysko zajechane nadawało się do wymiany.

Koledze przy 13tyś rozwaliło felgę tak że nadawała się do wymiany.

Grzechu2012 09.07.2018 21:31

nie wiem czy to wina zamienników czy luźnego łańcucha, ale po przejechaniu Pamiru oraz 16600km rozjebało mi gumy miedzy tylną zębatką, a kołem. Łożysko(zamiennik które jest deczko węższe) wcisnęło głębiej niż było osadzone przy montażu ale tak jak pisałem wcześniej nie znam przyczyny rozwalonych łączeń gum.
Łożyska wymieniłem profilaktycznie przy 41000km, teraz mam 57500km i w sumie nie słychać ani widać żeby je rozwaliło po tym wyjeździe, a było dziurawo.

Emek 09.07.2018 22:20

U mnie tez te gumy popękały na łączeniach.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.