Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Montowanie filmów z wakacji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36221)

MrWaski 25.11.2019 01:39

Brakuje mi tylko możliwości kadrowania i zamazywania rejestracji. Wtedy byłoby nieomal idealnie.

Emek 25.11.2019 08:17

Jaki jest cel zamazywania tablic?

Neo 25.11.2019 08:42

Cytat:

Napisał Emek (Post 659225)
Jaki jest cel zamazywania tablic?

Żeby nie wydało się, że to jakieś obce motocykle, pożyczone skądś ujęcia czy zdjęcia. Nic innego nie przychodzi do mojej porannej, bezkofeinowej głowy ;)

Dzieju 25.11.2019 09:03

Cytat:

Napisał Neo (Post 659231)
Żeby nie wydało się, że to jakieś obce motocykle, pożyczone skądś ujęcia czy zdjęcia. Nic innego nie przychodzi do mojej porannej, bezkofeinowej głowy ;)

:Thumbs_Up::) , można wtedy nieco popłynąć w opisie i na K-2 wjechać ;)

CeloFan 25.11.2019 09:05

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 659174)
PPS
Bangla wyśmienicie. Zawiera podstawowe narzędzia do szybkiej edycji filmików. Max rozdzielczość HD 30 kl/s. Da się wytrzymać.

:Thumbs_Up:
HD to trochę słabo na te czasy. Chyba, że materiał nagrywa się starym telefonem albo archaiczną kamerą sportową. Są dużo lepsze darmowe programy. Do podstawowej obróbki dobry jest każdy program, nawet najbardziej zaawansowany. Trzeba tylko poznać jego podstawowe funkcje.
CF

Emek 25.11.2019 09:11

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 659235)
:Thumbs_Up::) , można wtedy nieco popłynąć w opisie i na K-2 wjechać ;)

A ja głupi myślałem że to o jakieś RODO chodzi czy cóś ;).

MrWaski 25.11.2019 18:19

Cytat:

Napisał Emek (Post 659225)
Jaki jest cel zamazywania tablic?

Żeby np. móc umieścić film na YT. Niestety, niektórzy moi znajomi mają powody być incoguto w pewnych miejscach i sytuacjach.
(zamazuje się nie tylko tablice).

Cytat:

Napisał CeloFan (Post 659236)
Są dużo lepsze darmowe programy. Do podstawowej obróbki dobry jest każdy program, nawet najbardziej zaawansowany.

Zamieniam się w słuch. :smoking:

PS
Moja kamerka X1000VR potrafi zapisać 4K. Niestety, przechowywanie takich filmów wymaga terabajtów. 120 klatek/s czasem wykorzystuję do zrobienia mocno zwolnionej sceny. Na koniec sklejam to wszystko w jeden akceptowalny jakościowo-ekonomicznie format full HD 30 kl/s, który Movie Maker potrafi zapisać.
Kilka programów używałem i Movie Maker powalił mnie szybkością działania i łatwością obsługi podstawowych funkcji wystarczających do pocięcia, sklejenia i zmiksowania filmu. Od dawna szukałem czegoś takiego i nie mogłem znaleźć. Obsługę googla w miarę mam opanowaną, ale nie wykluczone, że za szybko się poddałem w moich poszukiwaniach. ;)

magneto 25.11.2019 20:02

Co do darmowych i legalnych programów do edycji video, to przypomniało mi się takie "ustrojstwo" : kdenlive.
Kiedyś coś tam kleciłem (pod Linuxa tylko było), ale brak talentu w powiązaniu z nakładem pracy i uzyskiwanymi efektami mnie zniechęciły (program raczej był najlepszym ogniwem tego łańcuszka).
To taki trochę GIMP-Video, spore możliwości, ale "intuicyjność" obsługi jak w tym do obrazków...

Jest teraz wersja na Windows, nawet po polsku, zainstalowało mi się na Win 10, ale nie mam możliwości przetestowania...

Linka: https://kdenlive.org/en/

CeloFan 25.11.2019 21:12

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 659312)
Żeby np. móc umieścić film na YT. Niestety, niektórzy moi znajomi mają powody być incoguto w pewnych miejscach i sytuacjach.
(zamazuje się nie tylko tablice).


Zamieniam się w słuch. :smoking:

PS
Moja kamerka X1000VR potrafi zapisać 4K. Niestety, przechowywanie takich filmów wymaga terabajtów. 120 klatek/s czasem wykorzystuję do zrobienia mocno zwolnionej sceny. Na koniec sklejam to wszystko w jeden akceptowalny jakościowo-ekonomicznie format full HD 30 kl/s, który Movie Maker potrafi zapisać.
Kilka programów używałem i Movie Maker powalił mnie szybkością działania i łatwością obsługi podstawowych funkcji wystarczających do pocięcia, sklejenia i zmiksowania filmu. Od dawna szukałem czegoś takiego i nie mogłem znaleźć. Obsługę googla w miarę mam opanowaną, ale nie wykluczone, że za szybko się poddałem w moich poszukiwaniach. ;)

Programy darmowe w linku. Można poczytać który do czego:

https://tiny.pl/q3hpz

Pewnie wiesz o nich jeśli szukałeś jakiegokolwiek. Warto się przypatrzeć.

Kamery sportowe SONY mają to do siebie, że nagrywają niezły obraz 4K dopiero w kodeku XAVC S i z prędkością 100Mb/sek. Trzeba mieć szybsze karty. Wtedy na 32GB nagra się, jeśli dobrze pamiętam, jakieś 1,5 godz materiału. Więc nie ma tragedii.
Movie Maker działa szybko bo prawdopodobnie niewiele może i degraduje obraz obcinając bitrate przy renderowaniu. Za to rzeczywiście jest łatwy w obsłudze. Swoje pierwsze "hity" :D właśnie w nim składałem. Ale, że mnie to trochę wciągnęło, szybko przestał być wystarczający. W każdym razie wydaje mi się, że nie warto go używać chociażby dlatego, że nie jest już wspierany przez swojego twórcę. Może do samej archiwizacji taki program wystarczy ale po co, skoro można trzymać równie dobrze surowe pliki. I tak się ich nie ogląda częściej niż raz na kilka lat kiedy już kurz wyjazdowy opadnie :)

Mallory 25.11.2019 21:48

3 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał CeloFan (Post 659236)
:Thumbs_Up:
HD to trochę słabo na te czasy. Chyba, że materiał nagrywa się starym telefonem albo archaiczną kamerą sportową. S

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 659312)
Żeby np. móc umieścić film na YT. Niestety, niektórzy moi znajomi mają powody być incoguto w pewnych miejscach i sytuacjach.
(zamazuje się nie tylko tablice).


Zamieniam się w słuch. :smoking:

PS
Moja kamerka X1000VR potrafi zapisać 4K. Niestety, przechowywanie takich filmów wymaga terabajtów. 120 klatek/s czasem wykorzystuję do zrobienia mocno zwolnionej sceny. Na koniec sklejam to wszystko w jeden akceptowalny jakościowo-ekonomicznie format full HD 30 kl/s, który Movie Maker potrafi zapisać.
Kilka programów używałem i Movie Maker powalił mnie szybkością działania i łatwością obsługi podstawowych funkcji wystarczających do pocięcia, sklejenia i zmiksowania filmu. Od dawna szukałem czegoś takiego i nie mogłem znaleźć. Obsługę googla w miarę mam opanowaną, ale nie wykluczone, że za szybko się poddałem w moich poszukiwaniach. ;)

CeloFan - Ty jesteś profesjonalistą i Twoje filmy ogląda się super - ja bardzo je lubię i oglądam po kilka razy.

Dla nas zwykłych składaczy MM często wystarczy.

Żeby MM zmusić do lepszych parametrów wyjściowych robimy tak:

1. Wchodzimy do - katalog użytkownika:
AppData\Local\Microsoft\Windows Live\Video Profiles
2. Kopiujemy jakiś plik profilu na inny z inną nazwą - zdjęcie 1.
3. Edytujemy nowy plik profilu czymkolwiek.
4. Zmieniamy parametry na takie jak na zdjęciu 2.
5. Zapisując projekt wybieramy typ pliki WMV i mamy 4k::)) - zdjęcie 3.

I pastwimy się nad tą biedną transformatą Fouriera, której przez pół semestru nie mogłem na studiach do końca zrozumieć::))


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.