Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Szpej turystyczny - Produkty i Porady (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Płacenie za granicą - Karta Revolut (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35892)

colles 01.10.2019 09:56

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 653361)
?? sam napisałeś powyzej :)

napisałem że za przelew z KARTY w ING :) za przelew z konta bankowego na konto Revoluta nie płacę nic

jorge 01.10.2019 23:19

Cytat:

Napisał Novy (Post 653346)
W którym miejscu się to ustawia, bo coś znaleźć nie mogę? :(

Karta >> bezpieczeństwo >> płatności offline

Novy 02.10.2019 07:49

Cytat:

Napisał jorge (Post 653445)
Karta >> bezpieczeństwo >> płatności offline

Dziwne, bo u mnie w ‚bezpieczeństwo’ znajduje się:
- bezpieczeństwo oparte na lokalizacji,
- płatności za pomocą paska magnetycznego,
- płatności zbliżeniowe,
- wypłaty z bankomatu,
oraz
- transakcje ONLINE

O OFFLINE ani słowa :confused:

colles 02.10.2019 09:51

Cytat:

Napisał Novy (Post 653454)
Dziwne, bo u mnie w ‚bezpieczeństwo’ znajduje się:
- bezpieczeństwo oparte na lokalizacji,
- płatności za pomocą paska magnetycznego,
- płatności zbliżeniowe,
- wypłaty z bankomatu,
oraz
- transakcje ONLINE

O OFFLINE ani słowa :confused:

Mam ten sam układ bo z ciekawości sprawdziłem :)

jorge 02.10.2019 10:08

Cytat:

Napisał Novy (Post 653454)
Dziwne, bo u mnie w ‚bezpieczeństwo’ znajduje się:
- bezpieczeństwo oparte na lokalizacji,
- płatności za pomocą paska magnetycznego,
- płatności zbliżeniowe,
- wypłaty z bankomatu,
oraz
- transakcje ONLINE

O OFFLINE ani słowa :confused:

to kliknij na "online" - zobacz czy będzie hulać - tylko w miejscu gdzie nie ma zasięgu (terminal musi być odcięty). Sorry - pomyliłem karty - na kredytowej mam to ustawienie. Niemniej działał mi off w samolocie, więc jest szansa, że zadziała i Wam przy tym ustawieniu. Terminale chyba z sieci ciągną w samolotach.

ltd454 02.10.2019 12:29

Korzystam z Alior Kantor. Mam kartę w USD i w EUR teraz wydają tylko wielowalutową. Doładowanie konta w czasie rzeczywistym z konta w Aliorze bez dodatkowych. Przelewy w UE z kantoru za free. Zakup waluty po dobrych kursach. Pierwsza wypłata w bankomacie za granicą za darmo, kolejne 9 zł. Bez problemu z płatnościami kartą w UE, Gruzji, BY i UA. Problem z pobraniem USD/EUR z bankomatu na Ukrainie. tylko hrywny i naliczono opłatę. Zakupy przez internet bez problemu.

GregoryS 14.07.2021 18:13

Odkopuje stary watek bo powod wazny :)

Jesli ktos korzysta z Revolut warto zapoznac sie z AKTUALNYM regulaminem. Bo moga sie pojawic "niespodziewane koszty i utrudnienia".

W skrocie - przy przelewie i przewalutowaniu rownowartosci 175 PLN oplaty pochlanely.. 86% kwoty. Tu szczegoly:

https://www.onet.pl/turystyka/inna-s...zhdp5,30bc1058

nabrU 14.07.2021 19:31

Gdyby gość z Onetu zapłacił kartą Revolut, a nie robił przelewu za te kwiatki, wyszedłby na tym lepiej.

Niestety wszystko wydaje się napisane 'czarno na białym' na stronie Revoluta (poniżej) więc to chyba nauczka w myśl zasady 'niewiedza kosztuje'

https://www.revolut.com/help/making-...sferring-money

kristoch 14.07.2021 20:22

Pochyliłem się i doczytałem do końca artykuł z linku.
Podsumuję co wyczytałem o sytuacji i autorze artykułu/przygody. Dla mnie to pouczające jest:

1. Autor wpada na pomysł by, mieszkając w DE, płacić za usługę firmie z DE w PLN-ch, z wykorzystaniem Revoluta i to nie karty, a przelewu (zwykle ludzie i firmy funkcjonujące w jednym kraju rozliczają się w rodzimej walucie). Wysyłka jest do PL, ale wyraźnie pisze, że mieszka w DE i firma jest z DE.

2. Autor uważa, że jak wszystko jest za darmo (przelewy, bankomaty, przewalutowania) to jest to naturalny stan w gospodarce. Bo elektrony (które przenoszą przelewy elektroniczne) są za darmo 😀?

3. Autor nie przeczyta regulaminu Revoluta no bo kto by to czytał (ze zrozumieniem) i to podejście uprawnia go do rozczarowania. No bo jak ktoś mógł zmienić regulamin tak by autorowi nie odpowiadało.


Pewnie jestem nieobiektywny bo to moja branża i nie myślę jak millenials, ale jednak jak tak sobie jeszcze raz czytam to co wyczytałem z artykułu to:

1. Myślę, że jak autor skończy gimnazjum to zdecydowanie powinien wrócić do pisania bo „suspens” umie.

2. Jeśli takiej jakości materiały są w wątku o wolności i koronawirusie to rozumiem dlaczego tak rzadko odzywają się tam ludzie z branży medycznej np. (@GregoryS - nic Tobie nie zarzucam, ani nie wytykam - ani tu, ani w tamtym wątku. Odnoszę się do źródła).


O Revolucie (w miarę obiektywnie i w ekstremalnym uproszczeniu):

1. Długo i do niedawna, Revolut nie był bankiem (i praktycznie nadal nie jest). Obecnie ma licencję bankową (która narzuca pewne obowiązki, np. brak lichwy), ale nie prowadzi działaności operacyjnej w PL i obsługę prowadzą agenci z „Bangalore”.

2. Niebycie bankiem ma duży wpływ na koszty działaności. Revolut jest/był pośrednikiem w wydawaniu kart płatniczych (wydawane przez jeden z brytyjskich banków) + dostawcą aplikacji i dobrych kursów wymiany walut.

3. Na działalności z pkt. 2 nic nie zarabiali i celem na pierwszy etap ich działaności było zbudowanie bazy klientów.

4. Teraz przyszedł czas na monetyzowanie tego „kapitału” i stąd zmiany w regulaminie, dodatkowe usługi, dodatkowe opłaty. I jasne jest, że duża część klientów zrezygnuje. Kogo to obchodzi, wystarczy, że zostanie tyle by ROI było pozytywne po kilku latach?


Podsumowanie:

1. Nigdy (ani w banku, ani w Revolucie czy innym FinTechu) nie należy wykonywać nielogicznych operacji (przelew SWIFT z DE do DE) bo to kosztuje. Gdyby autor poszedł do dowolnego banku i zlecił przelew międzynarodowy/miedzywalutowy (SWiFT) to poniesie podobne koszty. Zwykle jednak będzie mógł transparentnie wybrać kto ponosi koszty przelewu (zlecający/beneficjent/dzielone). Dodatkową ciekawostką w jest to, że banki w DE (szczególnie te małe, spółdzielcze) jako jedne z nielicznych w Europie pobierają wciąż opłaty (od swoich klientów) za przelew przychodzący (szczególnie zagraniczny, SWiFT). I tu nie ma co winić Revoluta tylko napisać do kwiaciarni by zmienili sobie bank, bo to ich problem. Stąd zresztą w strefie EUR wymyślono przelewy SEPA. Długo by opowiadać.

2. Revolut zmienia właśnie regulaminy i uprzedza o nowych/dodatkowych kosztach. Tego się należało spodziewać i trzeba zwracać teraz uwagę na info o opłatach. Jak znam życie to jeszcze przez jakiś czas płatności kartami (nie przelewy i nie wypłaty gotówki kartą!) będą atrakcyjne kosztowo dla nas, konsumentów. Mam tu szczególnie na myśli płatności kartą połączone z przewalutowaniem (bo to 90% przewagi Revoluta nad bankami). Trzeba tylko pamiętać by nie wybierać DCC - https://www.investopedia.com/dynamic...c-term-4769305. To najprawdopodobniej zrobił autor artykułu.

3. Już Einstein pisał, że we Wszechświecie nie ma darmowych obiadów więc Revolut jakim go znamy z początków działalności to przeszłość. To co zawdzięczamy Revolutowi my (konsumenci) to fakt, że pozostali gracze musieli ruszyć 4Litery i mamy lepsze i tańsze usługi w sektorze finansowym.

Mam nadzieję, że te wypociny się komuś przydadzą.
Zdrowia!

PS Jeśli ktoś lubi spojrzeć na oklepane tematy (jak np. „banksterka”) z odmiennej strony lustra to chętnie pogadam przy ognisku. Hydepark na FAT jakoś nam chyba nie wychodzi 😀.

sudden 14.07.2021 20:30

Kristoch, to ja się chętnie zapiszę na takie ognisko :)
Chyba też masz rację z tym HydeParkiem :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.