Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Podwyższenie RD07 by MOTOMYSZ (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4602)

banditos 12.02.2010 19:40

Nie chcac poczynic nowego watku, podepne sie tutaj...

Mysle nad podniesieniem motonga o ok 3-5 cm.
Powiem wiecej - mam w kartonie gotowy komplecik taki jak Motomysza.

Jednak poszedlbym troszke dalej i chcialbym wymienic zebatke na wieksza.
Powiedzmy 17-18 ze wskazaniem na ta druga;)

pytanie brzmi;
- o ile zmieni sie charakterystyka przekladni i czy wogole jest sens skubac?
Nie chcialbym zeby komarytek, ktory przyspieszeniami nie powala, potrzebowal pomocy przy starcie.
- no i co z lancuchem? Musialby byc inny?

banditos 26.06.2010 00:09

Wymieniac ta zebatke czy zostawic loryginal?

Kefir7 24.07.2010 17:02

Też mam rd 07A i podobnie ze wzrostem 197 obnizales jakos podnozki? Bo ja teraz motam nakladke na siedzenie podwyzszajaca o 3cm chodzi o ugiecie w kolanach- bedzie mniejsze.

MOTOMYSZA 25.07.2010 16:38

Siema
Pokombinowałem z siedzeniem tzn podniosłem o +/- 5cm i przesunąłem punkt siedzenia kierowcy do tyłu też o jakieś 5cm. Moje siedzenie to składak z plastik-baza oryginał od Afri, gąbka to taka kanapka tzn dolna połowa od Afri a góra od Viaderka 125 oraz poszycie też od Viaderka 125. Jest o wiele lepiej, bez bólu robisz 300km i dupę masz całą i jeszcze możesz później na niej siedzieć np przy ognisku na pieńku :D.
Co poniektórzy powiedzą: -co to jest 300km?! Ale uwierzcie, że jak się ma 195cm lub więcej to pozycja na Afri tj układ kierownica/siedzenie/podnóżki nie jest najszczęśliwsza. Bardziej skrojona jest na niższe osoby, myślę ideał to +/-170-180cm. Więksi już mają problem bo nogi postawione na podnóżkach wzgl. korpusu ustawione są prawie pod kątem prostym , co powoduje bardzo dolegliwe bóle w plechach:(.

U mnie w Afri już jest bardzo dobrze względem tego co było. Jak kto będzie z tych dużych w Tyrawie to się może przysiąść i porównać:Thumbs_Up:
A w kwestii podnóżków to nie obniżałem ale wymieniłem na inne, zdaje się że od XR(sprawdzę to dopiszę)- i sobie chwalę.
A z tym obniżeniem podnóżków to nie mówie tak i nie mówię nie. Sam o tum myślałem też. Zrób, spróbuj będziesz wiedział więcej- kto nie spróbuje ten się nie dowie.
POZDRO
ps Tak sobie teraz wspomniałem jak kiedyś z 7 lat temu mając dopiero co kupioną XTZ750 wybrałem się nad morze do Dąbkowic k/Koszalina. Nie daleko=220km tylko od Bydgoszczy. Po pierwsze to jeszcze nie potrafiłem tak sobie swobodnie pyrkać jak teraz tylko spięty byłem jak baranie jaja a po drugie to jeszce nic w wtedy w mojej Yamyszce nie miałem pozmieniane na wygodniejsze. W każdym razie jak dojechałem , to spadłem dosłownie z moto i na glebie musiałem poleżeć minut kilka bo tak mnie plechy napierd...ły:D

Kefir7 26.07.2010 22:14

Sprytnie waść to wykombinował :) jak cos wyknuje to dam znac.
pozdro


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.