Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Ktm lc8 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=22258)

bartol 17.10.2014 09:24

Jarek, czekałem na Twoje pierwsze wrażenia :)
No dobra, znamy wszystkie za i przeciw, wady i zalety, a teraz druga część pytania Qrczaq-'a - który model/rocznik, czego szukać, co omijać.
No i jak to wypada -> 1190 vs 990/950 (pomijając kwestie kosztów).

niedi 17.10.2014 10:32

Qurczaq,
Jak wiesz miałem LC8 na wtrysku i co do mocy to powiem że jest jej sporo ;) W porównaniu do AT to muszę przyznać, że jazda w dwie osoby z bagażami to bajka. Jednak co do manewrowania w ciasnych miejscach to jednak mało poręcznie. czy jest mniej narowisty od gaźnikowego (?) chyba musisz to sam sprawdzić skoro takiego miałeś.
- super wyprzedzanie i dynamika
- trochę słaba ochrona przed deszczem.
- słabe światła
Serwis nie przysparza szczególnych trudności, sprzedałem z przebiegiem ponad 60 tys. km i nic niepokojącego się nie działo.
pzdr

puszek 17.10.2014 10:42

Cytat:

Napisał Jarek (Post 400074)
Qurczaq....prZecież Twój Kat teraz gdzieś w podlaskiem jest ujeżdżany- bo to chyba ten od Spławika był?- łap w tej helwecji coś młodego i niezjeżdżonego..a będziesz Pan zadowolony...a uwentualne usterki?- a które moto ich nie ma?..a Puszka to nie słuchaj- on ma afryczne zakrzywienie czasoprzestrzeni:):)- niby ja też tak mam ale bez ortodoksji:):)
-jak na razie u mnie z powodu posiadania Kata (odmieńca białego) sama radocha i ciągły banan na gębie:)
pzdr

Dziadek, na co Ci ten kat? Chcesz na starość sobie ziazi zrobic? Taki ładny z Ciebie chłopak.... Kobitki i tak nie widzą różnicy między katem a katonardem , więc szkoda kasy... Obyś zdrowym był i wjechał tam katem gdzie Afryką jeździłeś...ooo na przykład tu 1.50 min i 2.60 i 8.60


QrczaQ 17.10.2014 10:54

Cytat:

Napisał Jarek (Post 400074)
Qurczaq....prZecież Twój Kat teraz gdzieś w podlaskiem jest ujeżdżany- bo to chyba ten od Spławika był?- łap w tej helwecji coś młodego i niezjeżdżonego..a będziesz Pan zadowolony...a uwentualne usterki?- a które moto ich nie ma?..a Puszka to nie słuchaj- on ma afryczne zakrzywienie czasoprzestrzeni:):)- niby ja też tak mam ale bez ortodoksji:):)
-jak na razie u mnie z powodu posiadania Kata (odmieńca białego) sama radocha i ciągły banan na gębie:)
pzdr

Dobrze slyszec, ze moja stara machina komus daje radoche tez :)

Cos bede polowal, ale sprzet co mi ktos zwinal spos nosa chyba sie wiecej nie trafi... AAAAA!

Jak narazie to musze choc z jeden motor sprzedac, bo mam wyrzuty sumienia.

QrczaQ 17.10.2014 11:00

Cytat:

Napisał niedi (Post 400090)
Qurczaq,
Jak wiesz miałem LC8 na wtrysku i co do mocy to powiem że jest jej sporo ;) W porównaniu do AT to muszę przyznać, że jazda w dwie osoby z bagażami to bajka. Jednak co do manewrowania w ciasnych miejscach to jednak mało poręcznie. czy jest mniej narowisty od gaźnikowego (?) chyba musisz to sam sprawdzić skoro takiego miałeś.
- super wyprzedzanie i dynamika
- trochę słaba ochrona przed deszczem.
- słabe światła
Serwis nie przysparza szczególnych trudności, sprzedałem z przebiegiem ponad 60 tys. km i nic niepokojącego się nie działo.
pzdr

Witam kolege,
Dzieki za info, powoli buduje obraz tego czorta. Ja chce wiedziec jakie sa negatywne strony, zeby nie bylo rozczarowania. Jak sie to wie przed faktem to da sie z tym żyć. Jak narazie to nie wyglada to strasznie.

Tak jak polecasz, potestuje pare maszyn i zobacze czy warto odgrzewac kotleta.

Tak mnie naszlo, bo czekanie na nowa AT mnie znudzilo :dizzy:

Raszu 17.10.2014 14:33

A ja mam najlepszą radę.

Kup sobie karton dobrej whisky lub burbonu, załóż kapcie i poczekaj na nową Afrykę i bądź pierwszym, który ją kupi z nas i zdaj dokładną relację :-)

Wtedy wszyscy sprzedamy domy, żony i nerki i też ją kupimy.

cholercia, zawsze byłem doskonałym strategiem ;)

Lepi 17.10.2014 14:38

a po co mu motur na emeryturze? Niech kupuje póki może nogę podnieść ;)
Za katem wypowiedzieli się wszyscy, którzy kata mieli.
Przeciwko tylko Ci którzy nie mieli.
Wnioski? Każdy musi sam sobie wysnuć :)

QrczaQ 17.10.2014 14:55

Cytat:

Napisał Lepi (Post 400123)
a po co mu motur na emeryturze? Niech kupuje póki może nogę podnieść ;)
Za katem wypowiedzieli się wszyscy, którzy kata mieli.
Przeciwko tylko Ci którzy nie mieli.
Wnioski? Każdy musi sam sobie wysnuć :)

Raczej szkoda czasu czekac i miec nadzieje, ze sie ekonomisci z Hondy namysla...

Jak w EICMA nie bedzie premiery nowej AT to polowanie na mechaniczna pomarancze :at:

niedi 17.10.2014 15:00

Cytat:

Napisał QrczaQ (Post 400095)
Witam kolege,
Dzieki za info, powoli buduje obraz tego czorta. Ja chce wiedziec jakie sa negatywne strony, zeby nie bylo rozczarowania. Jak sie to wie przed faktem to da sie z tym żyć. Jak narazie to nie wyglada to strasznie.

Tak jak polecasz, potestuje pare maszyn i zobacze czy warto odgrzewac kotleta.

Tak mnie naszlo, bo czekanie na nowa AT mnie znudzilo :dizzy:

Z odgrzewaniem kotleta to jest różnie, mi to nie leży. Zakrawało się na kupno po raz wtóry LC4 w SM jednak cieszę się że padło na SXV. Szkoda czasu na przeszłość, macaj świeże..... no chyba,że tęsknota wielka i uważasz że wcześniej wiele nie poużywałeś tej maszyny.
miłego,

jkb^^ 17.10.2014 16:19

moje doświadczenie motocyklowe duże nie jest, to jest mój pierwszy sezon na 990ADV, wcześniej przejeździłem 3 sezony na Afri. Różnica jest ogromna ... na plus Kata, o niebo lepsze prowadzenie i wyważenie motocykla, moc, 6ty bieg, hamulce (z ABS) to parametry których chyba nawet niema co porównywać. Oczywiście trzeba się przygotować na grubsze wydatki, bo tutaj można zapomnieć o spalaniu w okolicy 5l/100km...
Ja jestem zachwycony ... nie chcę zamieniać...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.