Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Wybór kufrów do CRF 1000 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28921)

bigboykr 10.01.2020 19:53

Traxy miałem. A dokładniej centralkę traxa. Przeżyła kilka lat na KTM. Ogólnie byłem zadowolony. Dobrze wykonane. Może nie pancerne, ale nic się nie zepsuło. Bardzo stabilna płyta montażowa.
Co do tych Givi się nie wypowiem.
Dodam tylko, że wybrałbym te, które najmniej poszerzają motocykl.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Dario 11.01.2020 08:46

Cytat:

Napisał Dziki_92 (Post 664707)
Nie chce zakładać nowego tematu więc może odpowie mi ktoś tutaj :>
Które kufry lepsze : SW- Motech czy Givi ?

Mam Givi Outback Trekker juz 2-gi rok - kpl 3 kufrów.
Są solidnie wykonane i estetyczne (jeśli zwracasz na to uwagę).
Miałem z nimi tylko 1 parkingówkę i nie ma nawet śladu.
Jednakże, po tym roku jazdy z kuframi i przemyśleniu tematu zakupiłem u Chłopaków z 21'Brothers sakwy :)
Piszę oczywiste rzeczy ale pomyślałem, że jeśli kufry ważą prawie tyle, co zabierany do nich bagaż, to coś tu jest nie tak:). Szczególnie unikam jazdy z centralką.
Nowa Afra jest wysoka a ATAS szczególnie i dołożenie dodatkowych 5-10 kg na wysokości 1,5 metra demoluje wyważenie motocykla.
Kufrów będę używał tylko na 100% asfaltowe wypady.

GregoryS 11.01.2020 11:37

Z centralka .. to zalezy. Centralke mam od nowosci i bardzo sobie chwale, ale !! To jest pojemnik glownie na kask i drobiazgi - tak na codzien, a w dluzszych wyjazdach ląduje tam lekki plecak - do zabrania ze soba (a wtedy pakuje do centralki kask), albo inna lekka drobnica. Centralka jest ok, ale tego limitu wagi "na tył" o ktorym pisze honda trzeba przestrzegac.

Dario 11.01.2020 14:21

Cytat:

Napisał GregoryS (Post 664764)
Z centralka .. to zalezy. ....
Centralka jest ok, ale tego limitu wagi "na tył" o ktorym pisze honda trzeba przestrzegac.

Oczywiście, bez przesady.
Też jej używam i chwalę sobie możliwość schowania kasku jak trzeba gdzieś oddalić się od moto.
Co nie zmienia faktu, że po jej zdjęciu motocykl w offie jeździ dużo lepiej.
Nie bez powodu Honda nie przewiduje kufra centralnego do CRF 1000 Adventire Sports.....

bukowski 11.01.2020 14:37

ja mam tekstylne SW na stelażu. żadnych uwag.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Dario 11.01.2020 14:54

Cytat:

Napisał bukowski (Post 664776)
ja mam tekstylne SW na stelażu. żadnych uwag.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Ja jestem na etapie dorabiania sobie płyt montażowych do stelaży Givi.
Chcę aby były max uniwersalne - do sakw i rotopaxa a po odkręceniu 4 śrub zakładam z powtotem kufry, choć w sezonie 2020 potestuję głównie jazdę z sakwami.

Dziki_92 11.01.2020 20:07

Cytat:

Napisał Dario (Post 664757)
Mam Givi Outback Trekker juz 2-gi rok - kpl 3 kufrów.
Są solidnie wykonane i estetyczne (jeśli zwracasz na to uwagę).
Miałem z nimi tylko 1 parkingówkę i nie ma nawet śladu.
Jednakże, po tym roku jazdy z kuframi i przemyśleniu tematu zakupiłem u Chłopaków z 21'Brothers sakwy :)
Piszę oczywiste rzeczy ale pomyślałem, że jeśli kufry ważą prawie tyle, co zabierany do nich bagaż, to coś tu jest nie tak:). Szczególnie unikam jazdy z centralką.
Nowa Afra jest wysoka a ATAS szczególnie i dołożenie dodatkowych 5-10 kg na wysokości 1,5 metra demoluje wyważenie motocykla.
Kufrów będę używał tylko na 100% asfaltowe wypady.

Nie jestem jakimś wytrawnym jeźcem jeżeli chodzi o teren, raczej jakieś tam szutry. Kufry głównie do wykorzystania na wyprawy co roczne po EU.

darius 12.01.2020 12:58

Cytat:

Napisał MUTT (Post 664709)
bierz Apduro :Thumbs_Up:

Również polecam Apduro.

D

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

LordCYCU 23.01.2020 18:41

1. Ten kolo miał "ciekawy" pomysł :-)


2. A tutaj omawia swoje inne "mody":

Miras Sc 23.01.2020 18:59

Andriej z Mińska. Niezły agent. Obejrzałem kilka jego relacji. Posiada duże doświadczenie i chetnie się dzieli swoimi pomysłami. Warto podpatrzeć jak sobie radzi w podróżach po swiecie przy skromnym budżecie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.