Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   ..jak w podróży ładować (np. aparat) nie chcąc mieć gniazdka na motocyklu. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33975)

MrWaski 11.01.2019 09:12

Próbowałem różnych rozwiązań. Obecnie najbardziej sprawdza mi się pociągnięcie okablowania do ładowania różnych urządzeń. Gniazdka na kierownicy też nie lubię.

Ładowarkę USB mam pod siedzeniem, na stałe podłączoną przez bezpiecznik do akumulatora, z niej wychodzą dwa kable - jeden do kiery dla telefonu lub nawigacji, jeden do sakwy bocznej do podładowywania telefonu plecaczka. Kable polutowałem sam - muszą być grube, żeby nie było spadków. Oprócz tego mam w drugiej sakwie kable i dwa zasilacze na 12V do ładowania akumulatorków kamerki i interkomów.
Akumulator w motongu ma 9 Ah, tak więc nie raz ładowałem z niego, nawet po przyjeździe na nocleg i spoko dawało to radę. Jestem minimalistą. Lubię małe i wygodne rozwiązania. Dodatkowy powerbank, nawet 2Ah, to póki co jest mi zbędny.

Najważniejsze w moim rozwiązaniu jest zamontowanie homologowanych świateł dziennych LED, które nie obciążają instalacji dużym prądem i akumulator jest cały dzień na wyprawie dobrze doładowywany. Bez tego zawsze miałem deficyt energii.

dawid8210 11.01.2019 09:42

Mam rozwiązanie dla Yeuopa. I wcale się nie nabijam. Prąd niepotrzebny, elektroniki ZERO. Lustrzanka na klisze. I fajny aparat za grosze dostanie i zdjęcia do albumu wrzuci. Zero bezmyślnego pstrykania i ten klimat ;)

wojtekk 11.01.2019 09:52

Cytat:

Napisał dawid8210 (Post 619223)
Mam rozwiązanie dla Yeuopa. I wcale się nie nabijam. Prąd niepotrzebny, elektroniki ZERO. Lustrzanka na klisze. I fajny aparat za grosze dostanie i zdjęcia do albumu wrzuci. Zero bezmyślnego pstrykania i ten klimat ;)

Było :)

Cytat:

Napisał czosnek (Post 619012)
Myślę że papierowa mapa, kompas i aparat Zorka 5 rozwiążą twe elektryczne dylematy.


dawid8210 11.01.2019 10:13

ups :D

Franz 11.01.2019 10:32

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał dawid8210 (Post 619223)
Mam rozwiązanie dla Yeuopa. I wcale się nie nabijam. Prąd niepotrzebny, elektroniki ZERO. Lustrzanka na klisze. I fajny aparat za grosze dostanie i zdjęcia do albumu wrzuci. Zero bezmyślnego pstrykania i ten klimat ;)

Mam taki praktycznie nieużywany.Z futerałem
oddam za 150 . Wysyłka gratis

tyran 11.01.2019 11:03

A może powiedz Yeuopie skąd twoja awersja do gniazda zapalniczki na motocyklu?

dawid8210 11.01.2019 11:12

Tyran, domniemam że z niewiedzy mechaniczno- elektrycznej. Wszak Yeuop wspominał tutaj że dużym osiągnięciem było dla niego wyciągnięcie baterii z moto.

kristoch 11.01.2019 12:30

A ja proponuję zmienić tytuł wątku na „..jaki aparat ma Yeuop?”, bo to jest kolejne egzystencjalne zagadnienie warte wyjaśnienia. Moim zdaniem tego właśnie nie wiadomo - Emek już pytał i nie dostał odpowiedzi.
1. Lustrzanka na kliszę już była, ale lustrzanka cyfrowa też nie zużywa akumulatora tak szybko jak bezlusterkowce - w moim EOS650D mam od 5 lat jeden akumulator, który wystarcza na kilkaset zdjęć na ładowanie. Na tygodniowe wyjazdy nie zabieram nawet ładowarki. Na miesięczny wyjazd wystarczy wziąć 2 dodatkowe i naładowane aku i wystarczy.

2. Jeśli ma być koniecznie ładowany to najbezpieczniej udać się do dealera Hondy i poprosić o montaż gniazda zapalniczki (OEM Hondy) pod złącze akcesoryjne, zasilane tylko po włączeniu zapłonu - nic się nie rozładuje. Koszt z robocizną 100€. I Yeuop - nic sam nie robisz.

3. Fajną opcją jest poprowadzenie USB pod siedzenie (jak mam tak np. z Garmina Zumo). Przez cały dzień jazdy ląduję tam powerbank 15Ah, którym potem przez noc ląduję wszystkie potrzebne w dzień gadżety.

4. Wreszcie można kupić powerbank z solarem i ładować go przez dzień na motku by wieczorem użyć do ładowania gadżetów. Nawet kiedyś kupiłem tylko to się ładuje bardzo powoli, za mały panel. https://www.amazon.de/OUTXE-24000mAh.../dp/B07BQJMTRD

Dżeferson 11.01.2019 15:03

Gniazdo pod kanapa to najprostsze skuteczne rozwiazanie. Jak cos dziala, to po co komplikowac?

Skeeb 14.01.2019 13:35

Przy takich obostrzeniach to przychodzi mi do głowy ładowarka podłączana pod dynamo 6V3W. Co prawda jest pomyślana pod dynamo rowerowe w piaście. ale może spreparujesz butelkowe tak, że to wytrzyma? Powodzenia ;] 0% ingerencji w instalację.na moto.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.