Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Łańcuch i zębatki czy już zmienić ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3554)

yakuzsa 08.05.2010 20:11

witam, koniec koncow zalozylem tylko nowa zebate przednia i nowy pierscien, lancuch i zebate tylnia zostawilem.,.,., troche wiedzy w temacie zdobylem..,;) dzieki i pozdrawiam
:at::drif:

rambo 08.05.2010 20:40

:Thumbs_Up: Jeśli nie naciągasz jeszcze łańcucha co tydzień, to jest szansa że jeszcze trochę na tym zrobisz.

solo1972 11.05.2010 17:58

motor kopiłem miał 14 TKM i mail napęd did wzmocniony ,łańcuch koloru żółtego i zębatki sunstar w tej chwili ma 37 i jezdze cały czas na tym napędzie dodam ze smaruje scotooiler.Dzisiaj ściągnąłem zebatke z przodu i przesmarowałem czarniałem MOLYKOTE G-n plus i złożyłem.Zębatka z przodu miała lekki luz , walek zdawczy idealny nosiłtylko slady oparcia zebatki ,ale bez wyczowalnych wgłebień , zęby były OK.Czytałem ze Rambo wymienil 4 przednie przy 42 TKM,czy to znaczy ze profilaktycznie zmienić zębatkę przód???(23 TKM na zębatce przód czy wymienić? )

yakuzsa 11.05.2010 19:21

na twoim miejscu dla wlasnego spokoju ducha zalozyl bym nowa zebatke przednia < (plus zabezp.)>(niewykluczone ze po takim przebiegu zaczyna juz delikatnie "rozrabiac" na walku,) , koszt jest niewielki a cena profilaktyki ochrony walka i twoj spokoj przy odkrecaniu manety bezcenny, przynajmniej u mnie tak to dziala. TAK ZMIANIAL ZEBATE na hondowski oryginal w dodatku!!!;) ponoc zalecana wymiana zebaty front co 10 tys. km

puntek 11.05.2010 21:13

zasada wymiany z przodu:
jest zacięta ( widać zużycie- zęby lub znasz przebieg pow 10 tys )
lata na boki ( jedno zabezpieczenie na dwie zębatki)

co do zębatek czy sunstar, czy Honda czy JT się nie wypowiadam nie mam doświadczenia - :(



Cytat:

Napisał yakuzsa (Post 114345)
na twoim miejscu dla wlasnego spokoju ducha zalozyl bym nowa zebatke przednia < (plus zabezp.)>(niewykluczone ze po takim przebiegu zaczyna juz delikatnie "rozrabiac" na walku,) , koszt jest niewielki a cena profilaktyki ochrony walka i twoj spokoj przy odkrecaniu manety bezcenny, przynajmniej u mnie tak to dziala. TAK ZMIANIAL ZEBATE na hondowski oryginal w dodatku!!!;) ponoc zalecana wymiana zebaty front co 10 tys. km


Dubel 14.05.2010 23:39

1 Załącznik(ów)
Przez ostatnie 900km czyli 2 dni :D podskoczyłem o 7 oczek i po dzisiejszej trasie znów jest luźny :cold:
A oto foto przedstawiające do czego nie można dopuścić
Załącznik 11795
Nowy naped jest w drodze ale jezdzić się chce :Sarcastic:

Transglobal 16.05.2010 17:08

Podpinając się do tematu .Mam pytanie ,łańcuch mam na 27 dołku ,stan ogólny napędu dobry (zdawcza systematycznie wymieniana przy większych oznakach zużycia ,brak podejrzanych luzów ,sworznie nie pozacierane ,smarowany olejarką ) W lipcu lecę Chorwacja -Czarnogóra-Albania jakieś 4500-5000 km .Czy napędu mi starczy ?

rambo 16.05.2010 17:13

Przed wyjazdem bym zmienił, bo tak będą kłopoty :Thumbs_Up:

Transglobal 16.05.2010 17:22

do którego dołka da się cofnąć maksymalnie łańcuch ?

laska 17.05.2010 14:02

Ale potem bardzo szybko leci więc posłuchaj Ramba :) Ale zrobisz jak chcesz :)
pozdr,
laska


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.