Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Nowy/stary scottoiler (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5652)

podos 24.02.2010 09:30

Cytat:

na koniec napiszę raz jeszcze: NIE MA znaczenia temperatura w tym przypadku ale nie zawdzięczamy tego zaawansowanej elektronice. pompa dozuje ZAWSZE kroplę o TEJ SAMEJ objętości co, powiedzmy, te 60 sekund. lepkość oleju nie ma tu żadnego wpływu na wypływ.
Chyba w koncu zrozumialem co masz na mysli - elektronika otwiera zawór zawsze dwa razy na minutę: To spełnia obietnicę marketingową: Consistent flow rate regardless of temperature. No bo nie zalezy od temperatury - po prostu otwiera i już. Zatem wyswietlacz temperatury jest tylko wskazaniem temperatury zewnętrznej i niczym wiecej. Troche przegięcie...

Jeszcze jedno.

Czy jest mozliwe, ze zawór otwiera sie na dłużej w zaleznosci od wsazan temperatury? Gesty olej bedzie sie dłuzej przelewał niż rzadki - wiec zeby zapewnić tę samą objetość kropli musi być dłużej otwarty jesli jest zimno.

matjas 24.02.2010 09:38

zrozum jeszcze jedno Podosek - tam nie ma zaworu.
wypływ oleju nie zależy w jakimkolwiek stopniu od temperatury. olej wypływa bo jest pompowany a pompowany jest dokładnie w funkcji czasu - raz na minutę, albo jak tam ustawisz.
czyli niezależnie od temperatury, prędkości jazdy, dystansu masz np. jedną kroplę na minutę jeśli tak chciałeś.
co do wskazań temperatury to widziałem już w życiu tańsze termometry.
no i tak. cieszę, że powiedziałeś, że to przegięcie bo mi nie wypadało jako chłopakowi od olejarek.

majtas

Lepi 24.02.2010 09:56

W nowym scocie zainstalowana jest pompa dozująca. Matjas ma rację, że eliminuje to wpływ temperatury. Olej jest wypychany mechanicznie. Jego gęstość niema znaczenia. Eliminuje to największą wadę tradycyjnego scota gdzie trzeba korygować dozowanie ze względu na temperaturę lub gęstość zalanego oleju.

podos 24.02.2010 10:07

czyli to.

The eSystem differs from the existing Scottoiler vSystem & Mark7 Touring kit by utilising an electromagnetic piston pump to deliver oil.


No to chyba prawie wszystko sobie wyjasnilismy?
Laikowi prosze wyjasnic czym sie rozni zawor elektomagentyczny (to masz w Motoilerze?) od elektromagnetycznej pompy tłoczkowej? Jedno tylko otwiera a drugie tylko pcha?

Lepi 24.02.2010 10:23

Zawór otwiera się na zadany czas i olej zaczyna spływać pod wpływem grawitacji. Chyba jasne jest, że ilość wypływu zależeć będzie od gęstośći a więc temperatury.

Pompa podaje określoną objętość. Przy tłoczkowej będzie to objętość cylinderka przy jednym ruchu tłoka, niezależnie od temperatury. Objętość cylinderka przecież się nie zmienia. Jeśli pompa jest dość "silna" to wypcha nawet gęsty olej.

podos 24.02.2010 10:27

No matjas - to zabieraj sie za robotę :) Grawitacji mówimy nie!

matjas 24.02.2010 15:46

Matjas ma wory pod oczami od tej roboty...
żeby była jasność to w tym konkretnym przypadku ja mówię nie dwóm rzeczom: grawitacji i podawaniu na czasówkę ale póki co prace trwają.
IDEALNIE podaje olej ProOiler ale jest upierdliwy w montażu i, pomijając cenę, niestety nie spodoba sie czarnoskórym sceptykom co to z Afryki robią Skota alebo BRDM i potrafią wszystko zepsuć i złamać ;) a przynajmniej tak się chwacko chwalą. yhyhy.

wszystko się bierze stąd, że ja się oburzam jak się mi mydli oczy a ta za tą ładną obudową e-scotta są funkcje jak w Casio za 50PLN.

Będzie dobrze.

GaliMatjas

Ciapek 02.03.2010 20:50

Czyli krótko mówiąc nie warto bo to tylko bajer za niezłe pieniądze

chrupa 11.05.2017 22:59

Odkopie stary temat...

Czy ktoś ma doświadczenia z Prooiler'em w wersji z GPS? Założyłem takie coś u siebie, cały czas testuje. Nie podoba mi się działanie GPS (długo łapie, potrafi niespodziewanie zgubić sygnał i mam pewne wątpliwości, czy czasami nie przekłamuje). Zawodowo zajmowałem się ublox'ami (odbiornikami GPS - Prooiler też z nich korzysta), więc wiem, że powinny one działać lepiej. Tak się zastanawiam, czy mój egzemplarz jest jakiś felerny, czy po prostu tak ma być.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.