Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Enduro 250 na wtrysku. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31616)

chemik 11.06.2018 11:37

Kolejne pytanie - KTM EXC 350 F, który ma zrobione 194 motogodziny. Poza kwestiami regulacyjnymi w silniku nic nie było robione. Stan techniczny całego moto dość dobry. Czy taki przebieg nie kwalifikuje się do wymiany tłoka i korby? Wydaje mi się, może źle, że ludzie wymieniają tłok i korbę po ok 150 - 180 motogodzin.
Choć dziś znalazłem ogłoszenie takiego samego motocykla sprzedawanego przez handlarza z przebiegiem ponad 220 motogodzin bez remontu silnika.
Co to tym sądzić? Jest w ogóle jakiś graniczny przebieg, przy którym bezwzględnie należy przeprowadzić kompletny remont silnika?

Emek 11.06.2018 11:41

To zależy od tego jak moto było użytkowane. Znam przypadki gdzie po 300h tłok był w tolerancji i takie gdzie po 50h wymiana była konieczna.

chemik 11.06.2018 11:49

Zakładam, że użytkowany był przeciętnie, czyli bez katowania po torze i zawodów w każdy weekend. Jakieś polne szutry, leśne dukty i czasami jakaś piaskownia/żwirownia, gdzie dostał "w dupę".
Tak zeznaje właściciel. Nie zaprzecza temu ogólna kondycja techniczna i wizualna motocykla.

Emek 11.06.2018 11:56

Jaki przebieg ma moto przy tych prawie 200 mh?

chemik 11.06.2018 12:13

Nie wiem. To ma jakieś znaczenie?
Kurza dupa, na motocyklach się jako tako znam, lecz ten segment i liczenie motogodzin jest dla mnie kompletną zagadką. Ile mogę to czytam i pytam, ale pewnie i tak skończy się na nabywaniu doświadczenia przez deptanie po minach.

Emek 11.06.2018 12:24

Ocena bez zdjęcia głowicy, weryfikacji luzów i pomiarów to i tak będzie wróżenie z fusów. Nie kierowałbym się tutaj jakąkolwiek opinią bo nie będzie nigdy miarodajna.

magrafb 11.06.2018 12:47

Masz na główce ramy blokadę kierownicy na klucz.
Innych stacyjek raczej nie ma w większości modeli

motormaniak 11.06.2018 14:08

Exc 350 kręci dużo wyżej od 450 czy 500, tak naprawdę jest to wysilona 250 ka - tylko znacznie mocniejsza. Trwałościowo 350 ka wymaga najwięcej troski, w przypadku 350 przeciąganie przebiegów czesto źle się kończy. Kręci 4000 obr więcej niż 450 ka .
Z plusów - jeździ zajebiście, tak jak do 250 ki są dostępne cylindry akcesoryjne - taniej niż regeneracja oryginału.
Przy tym przebiegu liczył bym się z tłokiem, korbą, łańcuszkiem rozrządu i zaworami.
druga sprawa - nie bedę publicznei podawał, ale korekta elektronicznego licznika w KTMie jest dziecinnie łatwa i nie wymaga żadnych narzędzi - cwańszy sprzedający ustawi taki przebieg jaki zechce.

Adagiio 11.06.2018 14:15

Znam dwie osoby co potrafią zapierdalać EXC 350 na odcięciu i po 60 godzinach silnik nadaje się do kompletnego remontu.
Znam też takich co preferują zamiast zrobić porządny serwis w moto wydać kasę na dziewczyny i wódkę i jeżdżą aż zdechnie, a jak umrze to hosztaplerka i na allegro.
Znam też placków co mogliby na tłoku zrobić 500 godzin, ale nie chce im się robić serwisu i po każdej jeździe myć filtra powietrza.
Nie ma reguły i trza się znać co by gówna nie kupić.

Jeśli jesteś pewien że enduro to, to czego chcesz i sie na tym nie znasz, kup nowy.
Chcesz spróbować zabawy kup używkę + pakiet startowy i będziesz jeździł tak samo jak nowym, tylko miej świadomość że każda używka wymaga pakietu startowego, mniejszego lub większego kwotowo.
W tym hobby tak jest, że nie ma chętnych żeby zapłacić adekwatną do stanu kasę za moto, tylko wszyscy szukają okazji a potem płacą i płaczą żeby jeździć. I to nie prawda że nie ma dobrych używanych enduraków do kupienia, są tylko kosztują 50 % wiecej niż te z dopiskiem “super okazja” na naszych portalach ogłoszeniowych.

chemik 12.06.2018 08:17

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 585813)
Chcesz spróbować zabawy kup używkę + pakiet startowy i będziesz jeździł tak samo jak nowym, tylko miej świadomość że każda używka wymaga pakietu startowego, mniejszego lub większego kwotowo.

No właśnie ta opcja wchodzi w grę. I staram się jak najwięcej teorii nabyć (bo praktyki nie mam wcale) aby jednak pakiet startowy był jak najmniejszy, a nie od razu pakować się w remont silnika.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.