Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Arai Tour X4 czy Shoei Hornet ADV SOVEREIGN (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40011)

Emek 15.04.2021 10:06

A to się nie ma skleić z szybą? Zakładałem pinlocka kilka razy (Shoei/Airoh) i nigdy nie było żadnych problemów. Kumpel w Araiu też nie zgłaszał. Nic nie parowało.

44FG 15.04.2021 10:13

Cytat:

Napisał Emek (Post 729562)
Problem że jak ciśnie to z reguły w baniak a nie w policzki.

Napisał, że uszy ma czerwone ;)

Cytat:

Napisał Emek (Post 729565)
A to się nie ma skleić z szybą? Zakładałem pinlocka kilka razy (Shoei/Airoh) i nigdy nie było żadnych problemów. Kumpel w Araiu też nie zgłaszał. Nic nie parowało.

Moim zdaniem jest tak jak piszesz - pinlock dotyka 'ramką' i tylko nią do szyby i w ten sposób jest uszczelniony. U mnie w X4 nie ma z tym problemu.

jabolos 15.04.2021 10:17

Tak, ma dotykać tylko silikonową ramką. Między szybami ma być powietrze. U mnie występuje problem, że klei się szyba do szyby i nie sposób tego wyregulować. Kupię drugi może będzie lepiej i problem się rozwiąże.

kolka kolonko 15.04.2021 15:36

Cytat:

Napisał jabolos (Post 729567)
Tak, ma dotykać tylko silikonową ramką. Między szybami ma być powietrze. U mnie występuje problem, że klei się szyba do szyby i nie sposób tego wyregulować. Kupię drugi może będzie lepiej i problem się rozwiąże.

Zanim kupisz nowy spróbuj małym okrągłym pilniczkiem podpiłować odrobinę wcięcia w pinlocku, żeby był mniej ciasny na pinach. Potem spróbuj regulacji. U mnie działało

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Mariusz S 15.04.2021 17:42

Cytat:

Mariusz S z którego roku masz tego Araia
2020
Cytat:

Problem że jak ciśnie to z reguły w baniak a nie w policzki.
dokładnie tak

jabolos 15.04.2021 20:43

@kolka kolonko pobawię się w sobotę. Dzięki za tipa. :Thumbs_Up:

Ocet 16.04.2021 09:09

Z racji tego że moje lewe ucho odstaje bardziej niż prawe :) to po dłuższej kilku dniowej trasie z X4 na baniaku ,czubek ucha dostaje delikatnego strupka, tak jakby coś ocierało go cały czas, nie czuć tego w czasie jazdy.. Rozwiązaniem jest komin. Poza tym kask przewygodny, świetnie wyważony więc nie czuć go na łbie. Pin lock.. Założyłem, usczelka siadła prawie idealnie, w jednym miejscu jest jakby ciut mocniej spłaszczona/przyciśnięta do szyby, nie paruje, niestety po lewej stronie na powierzchni może 1cm2 klei się do szyby. Na szczęście poza głównym polem widzenia więc nie kombinuję z tym. W okresie jesienno zimowym zaklejam taśmą prawie wszystkie wentylacje bo pizga. Ogólnie bardzo lubię ten kask.

Mariusz S 18.04.2021 12:13

Cytat:

Napisał DwaMariany (Post 729465)
A próbowałeś dopasować? Tam gąbki są takie warstwowe. Zrywasz jedna warstwę i masz luźniej.

Wczoraj było troszkę czasu więc luknąłem dokładnie , okazuje się że faktycznie jest możliwość zdjęcia jednej lub nawet dwóch warstw .
Po całkowitym wyjęciu osłon policzka i założeniu kasku na głowę okazuje się że ucisk ustąpił i jest znaczny luz nie myśląc długo usunąłem pierwszą warstwę zmontowałem wszytko kask na głowę i faktycznie ucisk w okolicach ucha jak by ustąpił jak to w praktyce wyjdzie trzeba będzie sprawdzić na moto :)

Africa Tigg 29.10.2021 10:54

Pytanie do użytkowników Arai Tour x4, jakich gogli używacie do tego kasku?
Pewnie większość gogli będzie pasować, ale zawsze dobrze poznać wasze opinie, bo do tej pory jeździłem tylko w okularach.

44FG 29.10.2021 22:55

Do kasku może tak ale zmierz koniecznie zanim kupisz aby na przykład nie uciskały nosa bo nie pojedziesz za daleko... Każdy ma ten łeb odrobinę inny. Nie sugeruj się innymi.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.