Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   KTM (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=178)
-   -   Dlaczego lubię KTM-a (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11357)

pałeł 05.01.2012 13:33

nie no poważnie wierzysz w przestawialne korbowody :D

sam demontaż i powtórny montaż silnika pochłonie spora sumę jeśli maja to robić ludzie z wiedza i doświadczeniem

ps dokładność to jedno a temperatura to drugie,
jeśli setka to dla ciebie mało to kurde ja nie wiem jak pomiary chcesz robić dla jednej 10 tysięcznej mm,
jak już w setkach wynik pomiaru jest zależy od temperatury :)

intr 05.01.2012 13:50

Cytat:

Napisał pałeł (Post 213767)
jeśli setka to dla ciebie mało to kurde ja nie wiem jak pomiary chcesz robić dla jednej 10 tysięcznej mm,
jak już w setkach wynik pomiaru jest zależy od temperatury

Nie widzę związku. Wałek który bije, bije w każdej temperaturze. Do 0,001 pomiary można wykonać ręcznie przy wzorcach na których widnieje temperatura w jakiej zachowują wymiar. Pomiary do 0,01 przy niepewności 0,01 nie zależą od temperatury w skali, w jakiej wykonuje się pomiar dla wału czyli do 1 stopnia C.. Mniejsza o to. Rozmijamy się w podejściu do silnika jako takiego i nazbyt odbiegamy od tematu. Wzajemnie się chyba nie przekonamy, więc trza chyba zakończyć. ZDROWIA!

ps: do 0,0001 robią laboratoryjne maszyny do sprawdzania osiowości wałów. To normalna tolerancja i nic w niej szczególnego.

Adagiio 05.01.2012 14:20

Panowie jebnijcie tym co robicie obecnie i zacznijcie budować motocykle które będą wygrywać , przecież to takie proste .
Kuba jest dobrym zawodnikiem i też mi szkoda że musiał sie wycofać . Zapewne posiadał potencjał i mógł wygrać ze dwa/trzy etapy i przyjechać do mety w pierwszej piątce , mając oczywiście szczęście , którego mu dwa dni temu brakło . Zawodnik fabryczny w którego inwestuje sie miliony euro musi wygrywać wszystko co jest do wygrania , dlatego ma najlepszy motocykl zrobiony w technologii sajens fikszen , który też może paść , promy kosmiczne też spadały nie raz .

Zazigi 05.01.2012 14:27

No właśnie, Wahadłowce startowały135 razy, dwa z nich: Challenger i Columbia, eksplodowały podczas lotu. Dziś mija 40. rocznica ogłoszenia przez prezydenta Nixona, planu budowy amerykańskich promów kosmicznych.

Odsyłam do źródła...
http://tvp.info/informacje/nauka/40-...cznych/6121432

motormaniak 05.01.2012 14:46

Cytat:

Napisał Lepi (Post 213756)
Jeśli tak, to sumaryczna ilość oleju pozostała a olej nie jest brudzony przez ścierające się okładziny sprzęgła. Więc sa też plusy.

Oczywiście - zawodnik po każdym biegu wymieni tylko te 0,7 litra i cały czas lata na świerzym oleju. Ale amator jak nie wymienisz tłoka na czas i silnik zje olej w czasie przejażdżki to może być źle. Rozmawiałem z paroma chłopakami na poligonie i ich sprzęty wciagają nawet po 200 ml w trakcie paru godzin na poligonie a to wystarcza żeby motocykl mocniej się grzał. oczywiście moto nie nowe ale przecież nie starsze niż 2008- co przy moim budżecie znaczy "prawie nufka".

Klepo 05.01.2012 15:26

Chciałbym mieć kiedyś KTM 990 ADV R ale chyba wtedy kiedy ludzie zaczną go darzyć takim zaufaniem jak Africę.

siwy 05.01.2012 15:28

kiedyś i afryki się skończą, mercedes beczka to też dobry wóz był tylko czemu już ich nie widać na ulicach

Cibor klv 05.01.2012 15:48

Już poprzednicy mówili, takie rzeczy się zdarzają w wyczynowym sporcie, i podczas rund Moto GP i WSBK w wielu motocyklach zespołów fabrycznych ( i to nie tylko Kawasaki) wybuchały silniki, w F1 też było wiele przypadków kiedy bolid się zesrał przed dojechaniem do mety, jeszcze wiecej chyba awarii zdarza się w rajdach WRC. Zatem nie ma co strzępić języka, Przygoński miał znowu peszka, z tego co mówił w wywiadzie testował te silniki przez długi czas i w Maroku i podczas innych rajdów w zeszłym sezonie i nic się nie działo. Możliwe, że drobny błąd przy montażu, albo wada materiałowa jakiegoś elementu w układzie smarowania, albo gdzieś indziej... sekcja wykaże. Nie zmienia to faktu, że KAT robi zajebiste motocykle do latania off road.

myku 05.01.2012 16:52

Cytat:

Napisał Klepo (Post 213792)
Chciałbym mieć kiedyś KTM 990 ADV R ale chyba wtedy kiedy ludzie zaczną go darzyć takim zaufaniem jak Africę.

A co cie interesuje zdanie ludzi,zwlaszcza tych w Polsce :mur:Co czlowiek to spec-mechanik :mur::dizzy:

irokez 05.01.2012 18:33

każdy moto ma swoje wady, nie ma ideałów
ja wiem co zabrać ze sobą na 10 tys. km tak, żeby wrócić w razie W i to wystarcza abym ufał mojej 990 tce, nie chcę popsuć urlopu sobie, żonie, wiedząc ile to kosztuje wyrzeczeń...

co do fabryki... zdarza się czasem czekać za zamówiony sprzęt dość długo (tak miałem) fabryka co któryś egzemplarz wyciąga losowo ze skrzyni przygotowanej do wysyłki, składa i instaluje przy specjalnym stanowisku diagnostycznym.
Przykładowa 990tka w ten sposób przechodzi kilkudniowe badanie, symulowana jest jazda w przeróżnych warunkach, badany jest każdy element moto, wszystkim steruje komputer, a wyniki podlegają skrupulatnym badaniom.

W ten sposób, jeżeli coś się wysypie, inicjowane są akcje serwisowe, np. w modelach z 2003 i 2004r. wydmuchiwana uszczelka głowic, co było udowodnione, że ma to miejsce tylko w określonych warunkach. (apropos do akcji serwisowych nie wystarczą doniesienia klientów, musi problem być potwierdzony na stanowiskach testowych).

Wydaje mi się, że wszystkie moto na rajd standardowo muszą przechodzić takie testy na stanowiskach testowych. Tym bardziej dziwi awaria Kuby...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.